Mixed Martial Arts Promotion

Superior Challenge

Superior Challenge
  • Name: Superior Challenge
  • Headquarters: Stockholm, Sweden
  • Acronyms: SC
  • Promotion Links:
  • Tapology Accounts: Superior

SC Events

Superior Challenge 23: Back to Roots Saturday, September 25, 7:00 PM ET
Fryshuset SE Europe Nordic Region
Stahl vs. Langer 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Andreas Stahl   defeats   Alan Langer   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jerry Kvarnstrom   defeats   Fernando Flores   via Submission, Rear Naked Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Kenji Bortoluzzi   defeats   Bartosz Wojcikiewicz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Niko Skonbäck   defeats   Christian Stigenberg   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Raimundas Krilavičius   defeats   Moraad Moreno   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Iamik Furtado   defeats   Adam Westlund   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Superior Challenge 22 Saturday, May 29, 2021
Cirkus Arena Stockholm, SE Europe Nordic Region
Welterweight Title Fight Foss vs. Crosby 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Hakon Foss   defeats   Tom Crosby   via KO/TKO, Knockout Via Headkick   Round 1 of 3 Bout Page
Fernando Flores   defeats   Simon Skold   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Christian Stigenberg   defeats   Christopher Bajo   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Robin Roos   defeats   Martin Hudson   via KO/TKO, TKO Via Leg Kicks   Round 2 of 3 Bout Page
Moraad Moreno   defeats   Niko Skonbäck   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Karl Albrektsson   defeats   Vladimir Mishchenko   via KO/TKO, TKO Ground N Pound   Round 1 of 3 Bout Page
Superior Challenge 21 Saturday, November 28, 2020
Stockholmsmassan Stockholm, SE Europe Nordic Region
Westlund vs. Harila 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Tobias Harila   defeats   Adam Westlund   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Karl Albrektsson   defeats   Amilcar Alves   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Bartosz Wojcikiewicz   defeats   Anton Larsson   via KO/TKO, Injury   4:30 Round 1 of 3 Bout Page
Robin Roos   defeats   Cristian Corujo   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Fernando Flores   defeats   Robert Nystrom   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Moraad Moreno   defeats   Oskar Karlström Biller   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shoeb Karar   defeats   Fadi Asfar   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Superior Challenge 21 (cancelled) Saturday, May 23, 2020
Cirkus Arena & Restaurang Stockholm, SE
Superior Challenge 20 Saturday, December 07, 2019
Stockholmsmassan Stockholm, SE Europe Nordic Region
Musoke vs. Alfaya 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Nico Musoke   defeats   Marcelo Alfaya   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Marthin Hamlet   defeats   Prince Aounallah   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kenneth Bergh   defeats   David Marcina   via KO/TKO, Ground and Pound   0:21 Round 1 of 3 Bout Page
Adam Westlund   defeats   Robin Roos   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Malin Hermansson   defeats   Karla Benitez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michel Ersoy   defeats   Souk Khampasath   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bartosz Wojcikiewicz   defeats   Mathieu Morciano   via KO/TKO, Doctor Stoppage (Cut)   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Serdar Altas   defeats   Wilbert Huaman   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Fannie Redman   defeats   Zejna Krantic   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Gard Olve Sagen   defeats   Moraad Moreno   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Superior Challenge 19 Saturday, May 11, 2019
Cirkus Arena & Restaurang Stockholm, SE Europe Nordic Region
Featherweight Title Fight Nunes vs. Skold 146 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Diego Nunes   defeats   Simon Skold   via Submission, Guillotine Choke   2:55 Round 1 of 3 Bout Page
Nico Musoke   defeats   Dylan Andrews   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Patrik Pietilä   defeats   David Bielkheden   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Pannie Kianzad   defeats   Iony Razafiarison   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rostem Akman   defeats   Maurício Reis   via KO/TKO, Punches   1:10 Round 3 of 3, 11:10 Total Bout Page
Bartosz Wojcikiewicz   defeats   Wilbert Huaman   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jhonata Silva   defeats   Serdar Altas   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Robin Roos   defeats   Christopher Jeanpier Basauri Corrales   via KO/TKO, Corner Retirement / Injury   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Moraad Moreno   defeats   Mika Kuronen   via KO/TKO, Punches   3:40 Round 2 of 3, 8:40 Total Bout Page
Superior Challenge 18 Saturday, December 01, 2018
Stockholmsmässan Stockholm, SE Europe Nordic Region
Skold vs. Kvarnstrom 148 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Simon Skold   defeats   Jerry Kvarnstrom   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nico Musoke   defeats   Daniel Acácio   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Karl Albrektsson   defeats   Josh Stansbury   via KO/TKO, Ground and Pound   4:56 Round 1 of 3 Bout Page
David Bielkheden   defeats   Marcin Bandel   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Guram Kutateladze   defeats   Guilherme Cadena   via KO/TKO, Referee Stoppage   3:00 Round 1 of 3 Bout Page
Michel Ersoy   defeats   Fouad Mesdari   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rostem Akman   defeats   Shah Hussain   via Submission, Heel Hook   1:58 Round 1 of 3 Bout Page
Serdar Altas   defeats   Bilal Musa   via KO/TKO   3:00 Round 1 of 3 Bout Page
Bartosz Wojcikiewicz   defeats   Lucas Tenório   via Submission, Rear Naked Choke   2:32 Round 1 of 3 Bout Page
Adam Westlund   defeats   Christopher Jeanpier Basauri Corrales   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Elin Öberg   defeats   Anna Astvik   via KO/TKO, Punches   0:06 Round 1 of 3 Bout Page
Irman Smajić   defeats   Malik Jahmaze   via KO/TKO, Referee Stoppage   4:55 Round 2 of 3, 9:55 Total Bout Page
Fannie Redman   defeats   Tiia Kohtamäki   via Submission, Armbar   4:34 Round 1 of 3 Bout Page
Superior Challenge 17 Saturday, May 19, 2018
Cirkus Stockholm, SE Europe Nordic Region
Akhtar vs. Roy 135 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Martin Akhtar   defeats   Ryo Roy   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Fernando Rodrigues Jr.   defeats   James McSweeney   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jerry Kvarnstrom   defeats   Simon Skold   via Submission, Guillotine Choke   3:55 Round 3 of 3, 13:55 Total Bout Page
Karl Albrektsson   defeats   Dmitriy Tebekin   via KO/TKO, Punches   4:52 Round 2 of 3, 9:52 Total Bout Page
Marthin Hamlet   defeats   Koray Cengiz   via KO/TKO, Punches   2:45 Round 1 of 3 Bout Page
Guram Kutateladze   defeats   Nicolas Joannes   via KO/TKO, Punches   4:00 Round 1 of 3 Bout Page
Rostem Akman   defeats   Holivan Vieira   via KO/TKO, Punches and Kicks   3:48 Round 3 of 3, 13:48 Total Bout Page
Tobias Harila   defeats   Kenneth Evensen   via KO/TKO, Punches   3:41 Round 1 of 3 Bout Page
Serdar Altas   defeats   Luan Jashari Frantzen   via KO/TKO, Head Kick   1:58 Round 2 of 3, 6:58 Total Bout Page
Bartosz Wojcikiewicz   defeats   Joel Moyà Schöndorff   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Superior Challenge 16 Saturday, December 02, 2017
Eriksdalshallen Stockholm, SE Europe Nordic Region
Featherweight Title Fight Nunes vs. Ersoy 146 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Diego Nunes   defeats   Michel Ersoy   via Submission, Guillotine Choke   0:54 Round 2 of 3, 5:54 Total Bout Page
David Bielkheden   defeats   Anton Radman   via KO/TKO, Ground and Pound   4:20 Round 1 of 3 Bout Page
Simon Skold   defeats   Kimbo Tinghaugen   via KO/TKO, Punches   3:45 Round 1 of 3 Bout Page
Martin Akhtar   defeats   Samir Faiddine   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sadibou Sy   defeats   Nikos Sokolis   via KO/TKO, Punches   3:43 Round 1 of 3 Bout Page
Marthin Hamlet   defeats   Hassen Rahat   via Submission, Arm Triangle Choke   2:20 Round 1 of 3 Bout Page
Arman Popal   defeats   Jonathan Ramon   via KO/TKO, Ground and Pound   1:55 Round 1 of 3 Bout Page
Malin Hermansson   defeats   Gabriella Ringblom   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rostem Akman   defeats   Gard Olve Sagen   via KO/TKO, Punches   1:52 Round 3 of 3, 11:52 Total Bout Page
Superior Challenge 15 Saturday, April 01, 2017
Eriksdalshallen Stockholm, SE Europe Nordic Region
Abedi vs. Andrews 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Dylan Andrews   defeats   Papy Abedi   via KO/TKO, Head Kick   Round 2 of 3 Bout Page
David Bielkheden   defeats   Morten Djursaa   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Simon Skold   defeats   Juntaro Ami   via Submission, Rear Naked Choke   1:02 Round 1 of 3 Bout Page
Kevin Petshi   defeats   Martin Akhtar   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Juho Valamaa   defeats   Zebaztian Kadestam   via Submission, Rear Naked Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Fernando Flores   defeats   Thomas Hytten   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Oliver Enkamp   defeats   Frodi Vitalis Hansen   via KO/TKO, Ground and Pound   4:50 Round 1 of 3 Bout Page
Alexander Bergman   defeats   Roggy Lawson   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Marthin Hamlet   defeats   Zvonimir Kralj   via KO/TKO, Punch   Round 1 of 3 Bout Page
Dilmurod Movlonov   defeats   Kaspars Peregudovs   via Submission, Armbar   3:16 Round 1 of 3 Bout Page
Rostem Akman   defeats   Ole Magnor   via KO/TKO, Ground and Pound   Round 2 of 3 Bout Page
Superior Challenge 14 Saturday, October 08, 2016
Eriksdalshallen Stockholm, SE Europe Nordic Region
Welterweight Title Fight Bielkheden vs. Ramos 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
David Bielkheden   defeats   Luis Ramos   via KO/TKO, Punches   2:13 Round 3 of 3, 12:13 Total Bout Page
Papy Abedi   defeats   Bruno Carvalho   via KO/TKO, Punches   4:01 Round 1 of 3 Bout Page
Simon Skold   defeats   Christopher Sengele   via Submission, Rear Naked Choke   4:36 Round 2 of 3, 9:36 Total Bout Page
Martin Akhtar   defeats   Declan Williams   via Submission, Guillotine Choke   4:03 Round 2 of 3, 9:03 Total Bout Page
Alexander Bergman   defeats   Lahat Faye   via KO/TKO, Ground and Pound   2:41 Round 2 of 3, 7:41 Total Bout Page
Sadibou Sy   defeats   David Round   via KO/TKO, Head Kick   0:41 Round 1 of 3 Bout Page
Michel Ersoy   defeats   Fabien Gallinaro   via Submission, Rear Naked Choke   1:10 Round 2 of 3, 6:10 Total Bout Page
Oliver Enkamp   defeats   Rickson Pontes   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Felipe Nsue   defeats   Milanko Puranovic   via Submission, Armbar   3:55 Round 1 of 3 Bout Page
Patrik Pietilä   defeats   Saeed Ganji   via Submission, Rear Naked Choke   1:17 Round 1 of 3 Bout Page
Arman Popal   defeats   Aleksi Putkonen   via KO/TKO, Punches   4:59 Round 1 of 3 Bout Page
Viktor Gustavsson   defeats   Edris Rafigh   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dilmurod Movlonov   defeats   Elio Caiaffa   via KO/TKO, Punches   3:13 Round 1 of 3 Bout Page
Superior Challenge 12 Saturday, May 16, 2015
Baltiska Hallen Malmö, SE Europe Nordic Region
Light Heavyweight Title Fight Christensen vs. Nunes 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Joachim Christensen   defeats   Max Nunes   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Martin Akhtar   defeats   Antoine Gallinaro   via Submission, Rear Naked Choke   3:26 Round 1 of 3 Bout Page
David Bielkheden   defeats   Cody McKenzie   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mohammed Abdallah   defeats   Bruno Carvalho   via KO/TKO, Punches   2:14 Round 1 of 3 Bout Page
Lina Länsberg   defeats   Alexandra Baron   via KO/TKO, Punches and Elbows   2:33 Round 1 of 3 Bout Page
Michel Ersoy   defeats   Mehdi Maymo   via KO/TKO, Punch   0:57 Round 1 of 3 Bout Page
Martin Hudson   defeats   Alejandro Ferreira   via KO/TKO, Ground and Pound   1:56 Round 2 of 3, 6:56 Total Bout Page
Alexander Bergman   defeats   Simone Tessari   via Submission, Rear Naked Choke   3:38 Round 1 of 3 Bout Page
Alexander Jacobsen   defeats   Mathias Brandt   via KO/TKO, Leg Injury   0:15 Round 1 of 3 Bout Page
Sadibou Sy   defeats   Carl Booth   via KO/TKO, Punches   2:07 Round 1 of 3 Bout Page
Arman Popal   defeats   Linus Ahlback   via KO/TKO, Punches   0:22 Round 2 of 3, 5:22 Total Bout Page
Superior Challenge 11 Saturday, November 29, 2014
AXA Sports Center Södertälje, Stockholm County Europe Nordic Region
Featherweight Title Fight Hansen vs. Nunes 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Diego Nunes   defeats   Joachim Hansen   via KO/TKO, Punch   1:51 Round 2 of 3, 6:51 Total Bout Page
Ed Arthur   defeats   Martin Akhtar   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Max Nunes   defeats   Patrick Vallee   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
David Bielkheden   defeats   Florent Betorangal   via Submission, Leg lock   4:59 Round 2 of 3, 9:59 Total Bout Page
Besam Yousef   defeats   Max Duarte   via Submission, D'arce choke   Round 2 of 3 Bout Page
Diego Gonzalez   defeats   Karim Mammar   via Submission, Guillotine Choke   Round 3 of 3 Bout Page
Abdouliie Joof   vs.   Mohamed Sayah   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Simon Skold   defeats   Dan Gibbon   via KO/TKO, Punches   0:51 Round 2 of 3, 5:51 Total Bout Page
Fernando Gonzalez   defeats   Roberto Pastuch   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michel Ersoy   defeats   Martin Fouda   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jonathan Svensson   defeats   Derek Gauthier   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michael Yayo   defeats   Faissal Harrar   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Paul Amelia   defeats   David Diaz   via KO/TKO   3:45 Round 1 of 3 Bout Page
Superior Challenge 10: Helsingborg Saturday, May 03, 2014
Helsingborg Arena Helsingborg, SE Europe Nordic Region
Light Heavyweight Title Fight Makela vs. Christensen 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Joachim Christensen   defeats   Matti Makela   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Efrain Escudero   defeats   Juha-Pekka Vainikainen   via KO/TKO, Ref Stoppage   4:48 Round 3 of 3, 14:48 Total Bout Page
Yosef Ali Mohammad   defeats   Mike Neun   via Submission, Kimura   1:06 Round 1 of 3 Bout Page
David Bielkheden   defeats   Besam Yousef   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Alan Carlos   defeats   Daniel Acácio   via KO/TKO, Uppercut   0:36 Round 1 of 3 Bout Page
Malik Arash Mawlayi   defeats   Aron Jahnsen   via Submission, Rear Naked Choke   3:49 Round 3 of 3, 13:49 Total Bout Page
Diego Gonzalez   defeats   Frodi Vitalis Hansen   via Submission, Rear Naked Choke   2:39 Round 2 of 3, 7:39 Total Bout Page
Simon Skold   defeats   Salih Kulucan   via Submission, Armbar   3:13 Round 1 of 3 Bout Page
Abdouliie Joof   defeats   Herman Kungu   via KO/TKO, Body kick   3:25 Round 1 of 3 Bout Page
Bilal Musa   defeats   Craig Derbyshire   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Pannie Kianzad   defeats   Annalisa Bucci   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michel Ersoy   defeats   Jorge Landa Peirona   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Superior Challenge 9: Gothenburg Saturday, November 23, 2013
Scandinavium Gothenburg, SE Europe Nordic Region
Aziz vs. Pulver 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Sami Aziz   defeats   Jens Pulver   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Danny Mitchell   defeats   Besam Yousef   via Submission, Rear Naked Choke   2:13 Round 2 of 3, 7:13 Total Bout Page
Anton Kuivanen   defeats   Diego Gonzalez   via KO/TKO, Punches   0:50 Round 1 of 3 Bout Page
Matti Makela   defeats   Matteo Minonzio   via KO/TKO, Knees and Punches   4:41 Round 2 of 3, 9:41 Total Bout Page
Martin Akhtar   defeats   Damien Pighiera   via KO/TKO, Knees and Punches   3:24 Round 1 of 3 Bout Page
Yosef Ali Mohammad   defeats   Duarte Fonseca   via KO/TKO, Punches   0:08 Round 1 of 3 Bout Page
Magnus Strandner   defeats   David Glasnovic   via Submission, Rear Naked Choke   2:46 Round 3 of 3, 12:46 Total Bout Page
Emil Weber Meek   defeats   Per Franklin   via KO/TKO, Punch   1:40 Round 2 of 3, 6:40 Total Bout Page
Linn Wennergren   defeats   Angelica Babbi   via KO/TKO, Punches   1:10 Round 1 of 3 Bout Page
Michel Ersoy   defeats   Perttu Paatola   via KO/TKO, Knees   3:14 Round 2 of 3, 8:14 Total Bout Page
Mohammed Abdallah   defeats   Erik Carlsson   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dexter Dyall Wallin   defeats   Martin Halvorsen   via KO/TKO, Punch   0:31 Round 1 of 3 Bout Page
Superior Challenge 8: Malmo Saturday, October 06, 2012
Malmo Arena Malmö, SE Europe Nordic Region
Light Heavyweight Title Fight Latifi vs. Oliveira 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ilir Latifi   defeats   Jorge Oliveira   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Marcus Davis   defeats   David Bielkheden   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Matti Makela   defeats   James McSweeney   via KO/TKO, Punches   2:27 Round 2 of 3, 7:27 Total Bout Page
Malik Arash Mawlayi   defeats   David Round   via Submission, Rear Naked Choke   3:05 Round 1 of 3 Bout Page
Martin Akhtar   defeats   Leandro Gontijo   via KO/TKO, Strikes   4:58 Round 2 of 3, 9:58 Total Bout Page
Yosef Ali Mohammad   defeats   Denis Sokol   via KO/TKO, Strikes   0:22 Round 1 of 3 Bout Page
Patrick Vallee   defeats   Martin Wojcik   via Submission, Armbar   Round 1 of 3 Bout Page
David Glasnovic   defeats   Sharyar Sazesh   via Submission, Knee Bar   Round 1 of 3 Bout Page
Farshad Farsiani   defeats   Ake Bergvall   via Submission, Guillotine Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Bilal Musa   defeats   Edris Rafigh   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sadri Kelmendi   defeats   Julius Zurauskis   via Submission, Arm Triangle Choke   Round 3 of 3 Bout Page
Simon Skold   defeats   Michel Ersoy   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Superior Challenge 7 Friday, April 29, 2011
Stockholm, SE Europe Nordic Region
Superior Challenge 6 Friday, October 29, 2010
Stockholm, SE Europe Nordic Region
Superior Challenge 5 Saturday, May 01, 2010
Stockholm, SE Europe Nordic Region
Superior Challenge 4 Saturday, October 31, 2009
Stockholm, SE Europe Nordic Region
Superior Challenge 3 Saturday, May 30, 2009
Stockholm, SE Europe Nordic Region
Superior Challenge 2 Saturday, October 25, 2008
Stockholm, SE Europe Nordic Region
Superior Challenge 1 Saturday, April 05, 2008
Stockholm, SE Europe Nordic Region

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

  • MMA Junkie : UFC president Dana White OK with fighter's bigoted 'terrorist' taunt toward Afghan opponent
  • MMA Weekly : Dana White: ‘In this insanely politically correct world, the UFC is a place that’s not’
  • MMAFighting.com : UFC 267 media day video
  • MMAFighting.com : ATT owner Dan Lambert on potential Amanda Nunes vs. Kayla Harrison fight: ‘I’d do everything I could to avoid it’
  • MMA Weekly : Dana White’s Contender Series 5, Week 9 Results: Five fighters earn UFC contracts
  • MMAFighting.com : PFL World Championship 2021 Results: Harrison vs. Guardado
  • MMA Junkie : DWCS Video: Gadzhi Omargadzhiev locks in nasty looking kneebar for first-round submission
  • MMA Junkie : DWCS video: Gadzhi Omargadzhiev locks in nasty looking kneebar for first-round submission
  • MMAFighting.com : DWCS Season 5: Week 9 results: Gadzhi Omargadzhiev taps Jansey Silva with kneebar, 5 contracts awarded
  • MMA Junkie : Dana White's Contender Series 45 results: Five more score UFC deals in action-packed night
  • MMA Junkie : USA TODAY Sports/MMA Junkie rankings, Oct. 26: Marvin Vettori's gamble pays dividends
  • MMAFighting.com : DWCS video: Javid Basharat slices up, submits Oron Kahlon in third round
  • MMA Weekly : UFC 267 Embedded, Episode 2: ‘The cage is my home’
  • MMA Junkie : Video: Should Fedor's retirement fight be for the Bellator heavyweight title?
  • MMA Weekly : PFL 2021 World Championship Weigh-in Results and Video
  • MMA Junkie : Dana White's Contender Series 45 live results
  • MMAFighting.com : DWCS Season 5: Week 9 Results
  • MMA Junkie : PFL finalist Marthin Hamlet eager to spearhead MMA legalization in Norway
  • MMA Junkie : Video: Kayla Harrison vs. Taylor Guardado, more face off at 2021 PFL Championship weigh-ins
  • MMA Junkie : Viacheslav Borshchev set for UFC debut against Dakota Bush on Jan. 15