Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

Akhmat Fight Club

Akhmat Fight Club
  • Name: Akhmat Fight Club
  • Headquarters: Grozny, Russia
  • Acronyms: AFC
  • Promotion Links:
  • Tapology Accounts: Akhmat

AFC Events

WFCA 53: Abdurakhmanov vs. Abdulaev Thursday, October 04, 12:00 PM ET
Ru Colosseum Sport Hall Grozny, Chechnya, Russia Russia Region
Main Event Title Fight Abdurakhmanov vs. Abdulaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Salamu Abdurakhmanov   vs.   Shamil Abdulaev   Confirmed   5 x 5 Minute Rounds Bout Page
Abubakar Vagaev   vs.   Murad Abdulaev   Confirmed   5 x 5 Minute Rounds Bout Page
Khusein Khaliev   vs.   Imanali Gamzatkhanov   Confirmed   5 x 5 Minute Rounds Bout Page
Beslan Ushukov   vs.   Rene Pessoa   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Dzhikhad Yunusov   vs.   Ramazan Kishev   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Alikhan Vakhaev   vs.   Kyle Noblitt   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Apti Bimarzaev   vs.   Rodrigo Magalhães   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Chersi Dudaev   vs.   Tim Ruberg   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Khunkar Osmaev   vs.   Jun Hee Moon   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Nicolas Varela   vs.   Dias Erengaipov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
WFCA 52: Znamenskoe Battle Saturday, September 22, 12:00 PM ET
Ru Znamenskoe Village Znamenskoe, Chechnya, Russia Russia Region
Main Event Osmaev vs. Ismailov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Shamil Osmaev   vs.   Shamil Ismailov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Magomed Zakriev   vs.   Eldar Dawletov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Abdul-Malik Akhmadov   vs.   Islam Babatov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Akraman Shakhidov   vs.   Alibek Magomedov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Rakhman Dikaev   vs.   Zhanbolot Rakhmatzhan Uulu   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Ortsa Saidulaev   vs.   Batraz Brtsiev   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Andarbek Evmurzaev   vs.   Nurammat Akhychev   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Magomed Karimov   vs.   Vladimir Eroshkin   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Zelimkhan Lorsanov   vs.   Nikolai Skripnichenko   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Rakhim Usamov   vs.   Islam Makhiev   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Ru Central Stadium Gudermes, Chechnya, Russia Russia Region
Main Card Ilyasov vs. Babazade Show Bouts add_circle
Bout   Info
Khasan Ilyasov   vs.   Farid Babazade   Ends in a Draw   3 Rounds Bout Page
Zubayr Khatuev   defeats   Alexander Dmitrichenko   via Submission, Triangle   Round 1 of 3 Bout Page
WFCA 51: Battle on Volga 4 Thursday, August 23, 3:00 PM ET
Ru Volga Sport Arena Ulyanovsk, Russia Russia Region
Main Event Nobre vs. Zeinulabidov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Murad Zeinulabidov   defeats   Pedro Nobre   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aydi Umakhanov   defeats   Ulugbek Oskanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Elvin Guluev   defeats   Magomed Kuramagomedov   via KO/TKO, Punches   4:16 Round 2 of 3, 9:16 Total Bout Page
Omar Gadzhiev   defeats   Roland Dzhagaev   via Submission, Rear naked choke   1:45 Round 1 of 3 Bout Page
Mashkhur Mirzaev   defeats   Sergey Alekseevich   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nursultan Turduev   defeats   Naimchon Shermatov   via KO/TKO, Punch   0:24 Round 1 of 3 Bout Page
Adlan Makhmudkhadzhiev   defeats   Miroslav Chastov   via KO/TKO, Punches   0:22 Round 1 of 3 Bout Page
Kirill Lyubimov   defeats   Manucher Nuralishoev   via Submission, Heel hook   4:00 Round 1 of 3 Bout Page
Rakhman Dikaev   defeats   Khalig Mamedov   via KO/TKO, Punches   0:12 Round 1 of 3 Bout Page
Denis Lyubimov   defeats   Asaf Gaysin   via Submission, Guillotine choke   3:10 Round 1 of 3 Bout Page
Aslan Tovsultanov   defeats   Stanislav Nikitin   via Submission, Triangle Choke   0:46 Round 1 of 3 Bout Page
Jaroslav Epanchinov   defeats   Azamat Aliev   via KO/TKO, Corner Stoppage   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
AWFC 8 Wednesday, August 22, 12:00 AM ET
Ru Dum Culture Hall Urus- Martan, chechnya, Russia Russia Region
Main Event Israpilov vs. Raduev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Umalat Israpilov   defeats   Ayub Raduev   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Khusanbay Atazhanov   defeats   Islam Indarbiev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Supyan Babugov   defeats   Said-Khamzat Musaev   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Dukvakh Khasaev   defeats   Nikita Chuykov   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Khasan Dadalov   defeats   Arbi Saydulaev   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Yusup Akhmasultanov   defeats   Lema Dermatkhanov   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Imam-Shapi Mukhtarov   defeats   Ramzan Islangeriev   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Salamu Dadagov   defeats   Bekhan Dzhanaraliev   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Amedi Aguev   defeats   Bilal Alkhadzhiev   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Beckham Gelkhaev   defeats   Khamzat Beterbiev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Abdulbek Elmurzaev   defeats   Amerkhan Omaev   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Shadid Abdurzakov   defeats   Dzhakhar Tepsurkaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Anzor Shataev   defeats   Islam Isaev   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Guno Martnakaev   defeats   Dzhabir Ataev   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Karim Getaev   defeats   Bilal Magomadov   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Magomed Miriskaev   defeats   Sulim Vazarkhanov   via Submission   Round 2 of 3 Bout Page
Ali Magomatov   defeats   Dzhabir Vazirkhanov   via Submission, Armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Akhmed Alikhanov   defeats   Ibragim Zubayraev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khasan Mamatsuev   defeats   Ramzam Molochaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khasan Bisultanov   defeats   Viskhan Nasipov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mansur Saydulaev   defeats   Malik Asukhanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
WFCA 50 Saturday, August 18, 12:00 PM ET
Ru State Concert Hall Russia Moscow, Russia Russia Region
Main Event Emelianenko vs. Johnson Jr. Show Bouts add_circle
Bout   Info
Aleksander Emelianenko   vs.   Tony Johnson Jr.   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Evgeny Goncharov   defeats   Zelimkhan Umiev   via KO/TKO, Punches   4:07 Round 1 of 5 Bout Page
Azam Gaforov   defeats   Imran Bukuev   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Beslan Ushukov   defeats   Vitor Pinto   via KO/TKO, Spinning Wheel Kick   1:13 Round 1 of 3 Bout Page
Alexey Efremov   defeats   Nodar Kudukhashvili   via KO/TKO, Punches   1:16 Round 3 of 3, 11:16 Total Bout Page
Kurban Taigibov   defeats   Felipe Froes   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Murad Abdulaev   defeats   Delson Heleno   via KO/TKO, Injury   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Jorge Gonzales   defeats   Alexey Stoyan   via Submission, Rear naked choke   3:00 Round 1 of 3 Bout Page
Egor Golubtsov   defeats   Mansur Djamburaev   via KO/TKO, Referee stoppage   1:12 Round 3 of 3, 11:12 Total Bout Page
Kiamrian Abbasov   defeats   Nursultan Ruziboev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Magomedgadzhi Sirazhudinov   defeats   Mehman Mamedov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Alexey Shaposhnikov   defeats   Bernando Sopai   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
WFCA 49 Saturday, July 14, 2018
Ru Colosseum Sport Hall Grozny, Chechnya, Russia Russia Region
Main Event Shervaniev vs. Ubaidulaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Akhmed Shervaniev   defeats   Arsen Ubaidulaev   via KO/TKO, Punches   2:57 Round 2 of 3, 7:57 Total Bout Page
Fatkhidin Sobirov   defeats   Aleksandr Podlesniy   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Anzor Abdulkhozjaev   defeats   Mukhamadzhon Kurbanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kirill Sukhomlinov   defeats   Rustam Makhauri   via Submission, Kimura   2:01 Round 3 of 3, 12:01 Total Bout Page
Sultan Abdurazakov   defeats   Rakhim Dibirov   via Submission, Rear naked choke   3:02 Round 2 of 3, 8:02 Total Bout Page
Kamil Magomedov   defeats   Shota Akhulashvili   via Submission, Triangle Choke   3:47 Round 1 of 3 Bout Page
Islam Selimov   defeats   Ivan Zhvirblia   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Akhmed Gakiev   defeats   German Barsegyan   via KO/TKO, Injury   Round 2 of 3 Bout Page
Magomed-Salakh Isaev   defeats   Enver Shidakov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ayk Kazaryan   defeats   Said-Magomed Saidulaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds Bout Page
Salambek Elimkhanov   defeats   Muhammad Pashaev   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khamzat Bukluev   defeats   Leonid Balayan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bilal Umaev   defeats   Fakhradly Khayal   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Islam Pashtykov   defeats   Turko Umaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shamil Osmaev   defeats   Kazbek Babaev   via KO/TKO   3:31 Round 1 of 3 Bout Page
Ru Dum Culture Hall Urus-Martan, Chechnya, Russia Russia Region
Main Card Fatakhov vs. Indarbiev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Islam Indarbiev   defeats   Nurdin Fatakhov   via Submission, Armbar   3:27 Round 1 of 3 Bout Page
Ali Murtazov   defeats   Mansur Asiev   via KO/TKO, Spinning Wheel Kick   1:07 Round 1 of 3 Bout Page
Viskhan Kadyrov   defeats   Yusup Akhmasultanov   via KO/TKO, Punches   2:37 Round 3 of 3, 12:37 Total Bout Page
Ilyas Akhmaev   defeats   Magomed Aliev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Abdulkerim Tapaev   defeats   Ali Magomedov   via KO/TKO, Punches   2:03 Round 1 of 2 Bout Page
Salamu Dadagov   defeats   Khusein Khamzaev   via Submission, Reverse Triangle Choke   1:56 Round 1 of 2 Bout Page
Khasan Dadalov   defeats   Khamzat Beterbiev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Amedi Aguev   defeats   Abubakar Makhmudov   via KO/TKO, Punches   1:18 Round 1 of 2 Bout Page
Dzhamal Asukhanov   defeats   Ismail Mazhiev   via KO/TKO, Corner Stoppage   5:00 Round 2 of 2, 10:00 Total Bout Page
Akhmed Alikhanov   defeats   Kazbek Ilyasov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Ayub Raduev   defeats   Alikhan Tagirov   via Submission, Rear naked choke   1:44 Round 1 of 2 Bout Page
Khasan Mamatsuev   defeats   Zelim Salatov   via Submission, Armbar   3:13 Round 1 of 2 Bout Page
Az Olympic Stadium Baku, Azerbaijan
Main Event Title Fight Zhamaldaev vs. Khasbulaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Salman Zhamaldaev   defeats   Magomedrasul Khasbulaev   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Tofik Musaev   defeats   Marif Piraev   via KO/TKO, Punches   3:24 Round 1 of 3 Bout Page
Alikhan Vakhaev   defeats   Kazbek Saidaliev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Murad Abdulaev   defeats   Goity Dazaev   via KO/TKO, Punches   4:22 Round 1 of 3 Bout Page
Azam Gaforov   defeats   Nicolas Varela   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Evgeny Goncharov   defeats   Brandon Cash   via KO/TKO, Punches   2:15 Round 1 of 3 Bout Page
Kanat Keldibekov   defeats   Agshin Babaev   via Submission, Rear naked choke   3:36 Round 1 of 3 Bout Page
Imran Bukuev   defeats   Flavio de Queiroz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zaurbek Bashaev   defeats   Jackson Gonçalves   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Imran Zhulagov   defeats   Alexey Naumov   via KO/TKO, Punches   3:32 Round 2 of 3, 8:32 Total Bout Page
Bakhtiyar Arzumanov   defeats   Temirkhan Akhtemirov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Magomed Geroev   defeats   Oscar Sosa   via KO/TKO, Punch   0:20 Round 1 of 3 Bout Page
Nasrudin Nasrudinov   defeats   Konstantin Andreitsev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mehman Mamedov   defeats   Abdulkhakim Medzhidov   via KO/TKO, Punch   0:20 Round 3 of 3, 10:20 Total Bout Page
WFCA 47: Dudaev vs Malyutin Sunday, April 01, 2018
Ru Sport Hall Colosseum Grozny, Chechnya, Russia Russia Region
Main Event Title Fight Dudaev vs. Malyutin Show Bouts add_circle
Bout   Info
Rakhman Dudaev   defeats   Mikhail Malyutin   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Khunkar Osmaev   defeats   Vítězslav Rajnoch   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zelimkhan Umiev   defeats   Björn Schmiedeberg   via KO/TKO, Punches   3:08 Round 2 of 3, 8:08 Total Bout Page
Salamu Abdurakhmanov   defeats   Marco Pirata   via KO/TKO, Refusal   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Dzhikhad Yunusov   defeats   Kirill Sukhomlinov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ramazan Kishev   defeats   Ali Dikaev   via KO/TKO, Punches   2:51 Round 1 of 3 Bout Page
Apti Bimarzaev   defeats   Dzhamal Magomedov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Chersi Dudaev   defeats   Rasul Mammaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aydi Umakhanov   defeats   Vasily Kurochkin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dias Erengaipov   defeats   Shamil Iraskhanov   via Submission, Guillotine choke   2:49 Round 1 of 3 Bout Page
WFCA 46: Satylbadiev vs Kasumov Saturday, March 31, 2018
Ru Sports Hall Colosseum Grozny, Chechnya, Russia Russia Region
Main Event Satibaldiev vs. Kasumov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Kasum Kasumov   defeats   Azizbek Satibaldiev   via KO/TKO, Injury   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Salamu Zakarov   defeats   Magomedgadzhi Sirazhudinov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khasan Khaliev   defeats   Gusein Gadzhiev   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rakhim Dibirov   defeats   Malik Makhmudov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shakh Mammaev   defeats   Shahid Bisultanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dzhambulat Zelimkhanov   defeats   Bashir Magomedov   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Anzor Tsekov   defeats   Bilal Umaev   via Submission, Choke   4:43 Round 1 of 3 Bout Page
Magomed-Ali Bakhmudov   defeats   Salamu Akhmedov   via Submission, Rear naked choke   Round 1 of 3 Bout Page
Khamzat Bukluev   defeats   Islam Ismailov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
WFCA 45 Saturday, February 24, 2018
Ru Sports Hall Colosseum Grozny, Chechnya Russia Region
Main Event Title Fight Grishin vs. Guimarães Show Bouts add_circle
Bout   Info
Maxim Grishin   defeats   Leonardo Guimarães   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Abubakar Vagaev   defeats   Rodrigo Cavalheiro   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khusein Khaliev   defeats   Tagir Tagirov   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rene Pessoa   defeats   Khaseyn Daudov   via Submission, Rear naked choke   2:48 Round 2 of 3, 7:48 Total Bout Page
Shamil Abdulaev   defeats   Alexey Efremov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Tofik Musaev   defeats   Zurab Betergaraev   via KO/TKO, Injury   1:23 Round 2 of 3, 6:23 Total Bout Page
Azam Gaforov   defeats   Murad Zeinulabidov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Imran Bukuev   defeats   Alexey Shaposhnikov   via Submission, Rear naked choke   3:27 Round 3 of 3, 13:27 Total Bout Page
Sultan Abdurazakov   defeats   Rashid Dagaev   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shamkhan Danaev   defeats   Shota Akhulashvili   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Alikhan Vakhaev   defeats   Ivo Cuk   via KO/TKO, Punch   Round 1 of 3 Bout Page
Anzor Abdulkhozjaev   defeats   Kylychbek Sadirdinov   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Akhmat Fight Club: WFA 6 Saturday, December 23, 2017
Ru Urus-Martan, Russia Russia Region
Main Card Butaev vs. Yusupov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Magomed Butaev   defeats   Khas-Magomed Yusupov   via Submission, Rear naked Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Khavazhi Makhmudov   defeats   Abdurokhman Garasaev   via Submission, Armbar   Round 1 of 2 Bout Page
Aslambek Mezhidov   defeats   Arzo Saydulaev   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 2 Bout Page
Bilal Magomadov   defeats   Rakhim Daudov   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 2 Bout Page
Khamzat Dovtukaev   defeats   Zelim Umarov   via Decision, Unanimous   2 Rounds Bout Page
Islam Indarbiev   defeats   Alu Aydamirov   via KO/TKO   Round 2 Bout Page
Amedi Aguev   defeats   Aslakhan Musikhanov   via KO/TKO   Round 2 Bout Page
Khasan Dadalov   defeats   Asvad Akhmadov   via Decision, Unanimous   Rounds Bout Page
Yusup Akhmasultanov   defeats   Zelimkhan Maltsagov   via KO/TKO   Round 1 Bout Page
Khalid Yunusov   defeats   Zelimkhan Dadaev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Shadid Abdurzakov   defeats   Aslambek Daudaev   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 2 Bout Page
Supyan Babugov   defeats   Zelim Badalov   via Submission, Rear naked Choke   Round 2 of 2 Bout Page
Beckham Gelkhaev   defeats   Bilal Alkhadzhiev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Arbi Gakazaev   defeats   Zhabrail Ayubov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Mokhdan Yanaev   defeats   Khamzat Beterbiev   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 2 Bout Page
Adam Khasuev   defeats   Alikhan Denisultanov   via Submission, Rear naked Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Turpal Akhmadov   defeats   Tamerlan Elmurzaev   via Submission, Guillotine Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Dzhamal Asukhanov   defeats   Lom-Ali Dzhabrailov   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 2 Bout Page
WFCA 44: Dudaev vs Naumov Sunday, December 17, 2017
Ru Sport Hall Coliseum Grozny, Chechnya Russia Region
Main Event Title Fight Dudaev vs. Naumov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Rakhman Dudaev   defeats   Alexey Naumov   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 5 Bout Page
Yunus Evloev   defeats   Bruno Azevedo   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Aleksander Emelianenko   defeats   Virgil Zwicker   via KO/TKO, Punches   2:56 Round 1 of 3 Bout Page
Magomedrasul Khasbulaev   defeats   Fernando Duarte   via Submission, Choke   2:55 Round 3 of 3, 12:55 Total Bout Page
Marif Piraev   defeats   Naoyuki Kotani   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dzhamal Magomedov   defeats   Zaur Kasumov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zaurbek Bashaev   defeats   Igor Sliusarchuk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Imanali Gamzatkhanov   defeats   Valmir Lázaro   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Fanil Rafikov   defeats   Arsen Ubaidulaev   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Evgeny Goncharov   defeats   Alexey Stoyan   via Submission, Rear naked choke   Round 1 of 3 Bout Page
Magomed Geroev   defeats   Deyan Topalski   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Nursultan Ruziboev   defeats   Igor Bayer   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Mansur Djamburaev   defeats   Magomed Khalibekov   via KO/TKO, Punches   Round 3 of 3 Bout Page
Jun Hee Moon   defeats   Aslahan Dadagov   via Submission, Rear naked choke   Round 2 of 3 Bout Page
Vasily Kurochkin   defeats   Anzor Rasuev   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Road to WFCA Saturday, December 09, 2017
Ru Sports Hall Colosseum Grozny, Chechnya Russia Region
Main Card Vitaev vs. Amirbekov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mansur Vitaev   defeats   Ramazan Amirbekov   via KO/TKO   5:00 Round 2 of 2, 10:00 Total Bout Page
Alkhas Abdulmezhidov   defeats   Ismail Madarov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Ali Dikaev   defeats   Islam Ismailov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Salamu Zakarov   defeats   Kurban Aliev   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 2 Bout Page
Ruslan Pidaev   defeats   Bagautdin Radzhabov   via KO/TKO, Punches   0:14 Round 1 of 2 Bout Page
Magomed Zakriev   defeats   Shamil Ismailov   via Submission, Armbar   0:42 Round 2 of 2, 5:42 Total Bout Page
Hashim Tazurkaev   defeats   Soslan Guriev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Magomedgadzhi Sirazhudinov   defeats   Said-Magomed Saidulaev   via Submission, Armbar   5:00 Round 2 of 2, 10:00 Total Bout Page
Bashir Magomedov   defeats   Yusup Labazanov   via Decision, Unanimous   2 Rounds Bout Page
Shamil Magomedov   defeats   Islam Tasukhanov   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 2 Bout Page
Said-Magomed Dzhambulatov   defeats   Magomed Aliskandiev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Akraman Shakhidov   defeats   Rodion Arkhagov   via Submission, Choke   3:07 Round 1 of 2 Bout Page
Khalid Utsmiev   defeats   Murat Kokov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Enver Shidakov   defeats   Alikhan Obkuev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Ru Sport Hall Coliseum Grozny, Chechnya, Russia Russia Region
Main Event Serikpulov vs. Sheikhaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Khusein Sheikhaev   defeats   Ruslan Serikpulov   via KO/TKO, Punches   0:50 Round 1 of 3 Bout Page
Khusein Maltsagov   defeats   Martin Akhtar   via Submission, Choke   1:51 Round 1 of 3 Bout Page
Islam Meshev   defeats   Dzhabir Vazirkhanov   via KO/TKO   4:08 Round 3 of 3, 14:08 Total Bout Page
Ramzan Dukaev   defeats   Wanderson Silva   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khaseyn Sheikhaev   defeats   Edilceu Alves   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ilyas Yakubov   defeats   Nenad Avramovich   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Askhab Zulaev   defeats   Kanat Keldibekov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Abdul-Malik Saidullaev   defeats   Evgeniy Prismakov   via Submission, Choke   4:34 Round 3 of 3, 14:34 Total Bout Page
Rashid Gamzatov   defeats   Dzhokhar Eskiev   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rakhim Midaev   defeats   Imam Vitakhanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Adam Magomaev   defeats   Abdurakhman Magomadov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khamzat Dadaev   defeats   Adam Inasalamov   via Submission   3:10 Round 1 of 3 Bout Page
Dzhambulat Baliev   defeats   Ramzan Islangeriev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nazhmuddi Islamov   defeats   Rustam Edisultanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Anzor Razhiev   defeats   Yusup Bitukaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Said-Magomed Batukaev   defeats   Zaka Fatullazade   via KO/TKO, Punches   3:15 Round 3 of 3, 13:15 Total Bout Page
Magomed-Salah Shaptukaev   defeats   Maxim Pugachev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Movsar Baimaskhanov   defeats   Martun Mezhlumyan   via Submission, Choke   3:14 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Antonenko   defeats   Magomed Khizriev   via KO/TKO   2:12 Round 3 of 3, 12:12 Total Bout Page
Seymur Rzaev   vs.   Khamzat Ibrahimov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Seymur Rzaev   defeats   Ali Magomedov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Arbi Movsarov   defeats   Alexey Gorbunov   via Submission   1:42 Round 1 of 3 Bout Page
WFCA 43 Wednesday, October 04, 2017
Ru Sports Hall Coliseum Grozny, Russia Russia Region
Main Event Title Fight Vagaev vs. Ushukov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Abubakar Vagaev   defeats   Beslan Ushukov   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Salman Zhamaldaev   defeats   Felipe Froes   via Decision, Split   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Magomed Ankalaev   defeats   Celso Ricardo da Silva   via KO/TKO, Punches   1:11 Round 1 of 3 Bout Page
Elias Silvério   vs.   Goity Dazaev   Ends in a Draw   5:00 Round 3 of 3, 15:00 Total Bout Page
Shamil Abdulaev   defeats   Paulo Bueno   via KO/TKO, Punches   0:41 Round 1 of 3 Bout Page
Apti Bimarzaev   defeats   Ryskeldi Sadykov   via KO/TKO, Punches   3:05 Round 1 of 3 Bout Page
Valmir Lázaro   defeats   Kirill Sukhomlinov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Imran Zhulagov   defeats   Dávid Skříšovský   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Imran Bukuev   defeats   Sotir Kichukov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Egor Golubtsov   defeats   Rustam Makhauri   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ramazan Kishev   defeats   Azizbek Satibaldiev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khusein Adamov   defeats   José Rodrigo Guelke   via KO/TKO, Doctor Stoppage   2:58 Round 1 of 3 Bout Page
WFCA: Battle in shali 6 Tuesday, October 03, 2017
Ru Akhmad Kadyrov sport complex Grozny Russia Region
Main Card Kutaev vs. Dzhavatkhanov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Adlan Kutaev   defeats   Kurban Dzhavatkhanov   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 2 Bout Page
Said Magomed Avzatov   defeats   Musa Saitamulov   via Submission, Standing Guillotine Choke   1:00 Round 1 of 2 Bout Page
Ismail Madarov   defeats   Akhmed Gaziev   via KO/TKO, Head kick   Round 1 of 2 Bout Page
Bekhan Musaev   defeats   Stanislav Lee   via Submission, Rear-Naked Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Tamerlan Lokarev   defeats   Mazhid Shogenov   via KO/TKO, Refusal to fight/ Doctor stoppage   Round 1 of 2 Bout Page
Beslan Utsiev   defeats   Islam Chagarov   via Submission, Guillotine Choke   1:00 Round 1 of 2 Bout Page
Aslan Shovhalov   defeats   Yuri Shogenov   via Submission, Standing Guillotine Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Bekhan Umarov   defeats   Adam Naybyshev   via Submission, Rear-Naked Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Salambek Dzhabrailov   defeats   Ruslan Dzhadirov   via Submission, Guillotine Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Salamu Bisultanov   defeats   Kamil Arsabiev   via Submission, Triangle choke   Round 1 of 2 Bout Page
Zoudi Zarmaev   defeats   Shamil Vaserbiev   via Submission, Guillotine Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Mayrbek Dakaev   defeats   Khyamid Sapiev   via Submission, Choke   Round 1 of 2 Bout Page
Timur Saytamirov   defeats   Beslan Yunusov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Islam Soltaev   defeats   Samvel Yesayan   via Submission, Triangle choke   Round 1 of 2 Bout Page
Ramadan Gadzhimuradov   defeats   Adam Datsaev   via KO/TKO, Leg Injury   Round 1 of 2 Bout Page
Askhab Ali Labazanov   defeats   Akhmed Gaysultanov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Kazakhstan Zhauingeri Sunday, October 01, 2017
Kz Restaurant Irtysh Kazakhstan
WFCA 42: Malyutin vs Jacarezinho Wednesday, September 27, 2017
Ru The State Concert Hall Moscow, Russia Russia Region
Main Event Malyutin vs. Silva Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mikhail Malyutin   defeats   Fabiano Silva   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksander Emelianenko   defeats   Gerônimo Dos Santos   via KO/TKO, Punches   0:36 Round 1 of 3 Bout Page
Maxim Grishin   defeats   Dirlei Broenstrup   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Said Nurmagomedov   defeats   Luis Nogueira   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zurab Betergaraev   defeats   Shota Akhulashvili   via KO/TKO, Corner stoppage   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Alexey Efremov   defeats   Ildemar Alcântara   via KO/TKO, Ellbows   0:19 Round 3 of 3, 10:19 Total Bout Page
Delson Heleno   defeats   Nodar Kudukhashvili   via Submission, Rear Naked Choke   2:47 Round 1 of 3 Bout Page
Evgeny Goncharov   defeats   Igor Sliusarchuk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Akhmed Shervaniev   vs.   Svyatoslav Shabanov   Ends in a Draw   5:00 Round 3 of 3, 15:00 Total Bout Page
Khaseyn Daudov   defeats   Julian Lane   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Arbi Madaev   defeats   Vladimir Gunzu   via KO/TKO, Punches   4:34 Round 1 of 3 Bout Page
Zaurbek Bashaev   defeats   Flavio Magon   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Battle on the Terek Sunday, August 27, 2017
Ru Village of Znamenskoye Znamenskoye, Russia Russia Region
Main Card Musaev vs. Dounda Show Bouts add_circle
Bout   Info
Aslambek Musaev   defeats   Olivier Dounda   via KO/TKO, Punches   4:21 Round 1 of 3 Bout Page
Aydi Umakhanov   defeats   Jean Pierre Amba Mvolo   via Submission, Rear Naked Choke   3:20 Round 2 of 3, 8:20 Total Bout Page
Islam Tasukhanov   defeats   Zagid Gadarov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Andarbek Evmurzaev   defeats   Daoud Dovkhazhev   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Islam Bashaev   defeats   Brian Vazgen   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Kazbek Salmurzaev   defeats   Sirazhudin Abdulaev   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Islam Saitaev   defeats   Vladimir Eroshkin   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Islam Inalov   defeats   Khachik Khachatryan   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Magomed Elmurzaev   defeats   Magomed Dadaov   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Vardikov   defeats   Supyan Isaev   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Magomed Magomadov   defeats   Eldar Elimkhanov   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Saidbek Albastov   defeats   Islam Eleskhanov   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Mikhail Pelemanov   defeats   Muslim Makhaev   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Alikhan Aydamirov   defeats   Abdulkhamid Abdulkhamidov   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Alikhan Aydamirov   defeats   Abdulkhamid Abdulkhamidov   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Ali Salaev   vs.   Danil Romanenko   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Usman Akhmarov   defeats   Ilyas Albakov   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
WFCA 41: Yunusov vs Khasbulaev Thursday, August 24, 2017
Ru Sports Hall Coliseum Grozny, Russia Russia Region
Main Event Khasbulaev vs. Yunusov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Zurab Akhmedov   defeats   Salman Saraliev   via Submission, Rear Naked Choke   1:17 Round 2 of 3, 6:17 Total Bout Page
Anzor Abdulkhozjaev   defeats   Anton Vasiliev   via KO/TKO, Punches   0:45 Round 1 of 3 Bout Page
Dzhamalutdin Gapaev   defeats   Akbar Makhmadov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Magomedrasul Khasbulaev   defeats   Dzhikhad Yunusov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Chersi Dudaev   defeats   Andrei Ciubotaru   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksandr Panasyuk   defeats   Zelimkhan Betergaraev   via KO/TKO, Punches   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Mansur Vitaev   defeats   Artem Golubev   via KO/TKO, Punches   2:24 Round 2 of 3, 7:24 Total Bout Page
Akhmed Gakiev   defeats   Vladislav Korolevskiy   via KO/TKO   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Aslan Unezhev   defeats   Magomed-Salakh Isaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Alim Bakov   defeats   Kemran Khunkarkhanov   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Bilal Umaev   defeats   Aleksandr Kazantsev   via Submission, Inverted Triangle Choke   2:04 Round 1 of 3 Bout Page
Ghadzi Isaev   defeats   Turko Umaev   via Submission, Heel Hook   2:52 Round 1 of 3 Bout Page
Ibrahim Shakhaev   defeats   Rauf Rizaev   via Submission, Triangle Choke   1:45 Round 1 of 3 Bout Page
Khamzat Bukluev   defeats   Andrey Pantyukhin   via Submission, Arm bar   1:10 Round 2 of 3, 6:10 Total Bout Page
Ayndi Madiev   defeats   Odyssey Kilinkarov   via Submission, Triangle Choke   Round 1 of 3 Bout Page
WFCA 40: Battle on the Volga 3 Wednesday, August 23, 2017
Ru Ulyanovsk, Russia Russia Region
Main Event Yusupov vs. Guluev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Elvin Guluev   defeats   Makhmadtoir Yusupov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rasul Mammaev   defeats   Mardon Asamzhonov   via KO/TKO, Punches   3:22 Round 1 of 3 Bout Page
Valid Rashidov   defeats   Maruf Ergashev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ivan Evgeny Shpedt   defeats   Mashkhur Mirzaev   via Submission, Arm bar   3:22 Round 1 of 3 Bout Page
Ali Dikaev   defeats   Dmitriy Smirnov   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Arsen Mutachev   defeats   Ivan Boychuk   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Adam Chimirzaev   defeats   Jaroslav Epanchinov   via Submission, Arm bar   1:50 Round 1 of 3 Bout Page
Andrey Petrov   defeats   Maxim Arzamastsev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Adlan Makhmudkhadzhiev   defeats   Egamberdi Yuldashev   via Submission, Choke   0:41 Round 1 of 3 Bout Page
Denis Lyubimov   defeats   Asaf Gaysin   via Submission, Arm bar   1:50 Round 1 of 3 Bout Page
Azamat Aliev   defeats   Dmitry Shalaev   via Submission, Choke   1:54 Round 2 of 3, 6:54 Total Bout Page
WFCA 39: Battle in Tsentaroy Sunday, August 20, 2017
Ru Tsentaroy Stadium Tsentaroy, Russia Russia Region
Main Card Robakidze vs. Dudaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Rakhman Dudaev   defeats   Paata Robakidze   via Submission, Rear Naked Choke   0:35 Round 1 of 3 Bout Page
Khunkar Osmaev   defeats   Konstantin Veselkin   via KO/TKO, Punches   2:08 Round 2 of 3, 7:08 Total Bout Page
Bashir Magomedov   defeats   Abdul-Malik Akhmadov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Magomed Zakriev   defeats   Aleksandr Luliuk   via KO/TKO, Punches   1:06 Round 1 of 3 Bout Page
Zelimkhan Dagalaev   defeats   Magomedzhalil Abdurakhmanov   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Muhammad Pashaev   defeats   Velid Dadaev   via Submission, Rear Naked Choke   2:46 Round 2 of 3, 7:46 Total Bout Page
Timur Gerzaliev   defeats   Kazbek Babaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Edgar Okhtov   defeats   Ayub Mikhailov   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Amrudin Khasaev   defeats   Shamil Chomaev   via KO/TKO, Punches   2:24 Round 1 of 3 Bout Page
Shamil Mutsuev   defeats   Ivan Salogorov   via KO/TKO, Punches   2:40 Round 1 of 3 Bout Page
Ali Magomedov   defeats   Shamil Khakimov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Khusanbay Atazhanov   defeats   Somon Rakhmonov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Magomed Bilalov   defeats   Rasul Khazhgeriev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
WFCA 38: Battle in Grozny Sunday, May 21, 2017
Ru Sports Hall Coliseum Grozny, Chechnya, Russia Russia Region
Main Event Kudukhashvili vs. Vagaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Abubakar Vagaev   defeats   Nodar Kudukhashvili   via KO/TKO, Punches   2:53 Round 1 of 3 Bout Page
Beslan Ushukov   defeats   Ildemar Alcântara   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zelimkhan Umiev   defeats   Virgil Zwicker   via Submission, Kimura   1:14 Round 1 of 5 Bout Page
Magomed Ankalaev   defeats   Wagner Prado   via KO/TKO, Punches   3:33 Round 1 of 5 Bout Page
Salman Zhamaldaev   defeats   Alejandro Solano Rodriguez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shamil Zavurov   defeats   Jorge Rodrigues   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Magomedrasul Khasbulaev   defeats   Genair da Silva   via KO/TKO, Punch   3:58 Round 2 of 3, 8:58 Total Bout Page
Yunus Evloev   defeats   Luis Nogueira   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Felipe Froes   defeats   Khunkar Osmaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 10:05 Total Bout Page
Arbi Madaev   defeats   Ivan Ivlev   via Submission, Guillotine choke   3:19 Round 1 of 3 Bout Page
Alexey Stoyan   defeats   Kazbek Saidaliev   via Submission, Guillotine choke   1:12 Round 3 of 3, 11:12 Total Bout Page

Current WFCA Champions:

Heavyweight (265 lbs) - Evgeny Goncharov

Light Heavyweight (205 lbs) - Maxim Grishin

Middleweight (185 lbs) - Salamu Abdurakhmanov

Welterweight (170lbs) - Abubakar Vagaev

Lightweight (155 lbs) - Khusein Khaliev

Featherweight (145 lbs) - Salman Zhamaldaev

Bantamweight (135 lbs) - Rakhman Dudaev

Flyweight (125 lbs) - Yunus Evloev
Interim Flyweight (125 lbs) - Azam Gaforov

Last updated 08.21.2018, 12:32 AM ET
Wiki Contributors:

  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo results: Thales Leites finishes career with win over Hector Lombard
  • MMAFighting.com : Video: Elizeu Zaleski floors Luigi Vendramini with flying knee combo
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo results: Livia Renata Souza scores fast finish of Alex Chambers
  • MMAFighting.com : Christos Giagos almost joined PFL before receiving UFC Sao Paulo comeback call
  • MMAFighting.com : Alex Oliveira believes he will become UFC champion in 2019
  • MMAFighting.com : Logan Paul to Dana White: ‘Stop acting like you do it for the sport’
  • MMAFighting.com : Luigi Vendramini prepared to ‘die in the Octagon’ to be the best
  • MMAFighting.com : Even with past as Invicta FC champ, Livia Souza sees UFC career as new beginning in MMA
  • MMAFighting.com : Video: Jimmy Smith breaks down UFC Sao Paulo
  • MMAFighting.com : Carlo Pedersoli Jr. hoping to bring Octagon to Rome after UFC Sao Paulo
  • MMAFighting.com : Trinaldo honored to be Dunham’s final fight, hell-bent on earning Kevin Lee rematch
  • MMAFighting.com : Andre Ewell talks being almost homeless before UFC deal, battle to reunite with son
  • MMAFighting.com : Fightweets: Has USADA ruined its credibility with the UFC roster?
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo fighters react to Jon Jones’ USADA suspension
  • MMAFighting.com : Charles Oliveira’s goal at UFC Sao Paulo: Break Royce Gracie’s all-time submission record
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo predictions
  • MMAFighting.com : Bellator 205 highlights
  • MMAFighting.com : Sergio Moraes out to test Ben Saunders’ chin at UFC Sao Paulo
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo results: Santos vs. Anders
  • MMAFighting.com : Video: A.J. McKee viciously KO’s John Macapa in Bellator 205 main event