Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

Babilon MMA

Babilon MMA
  • Name: Babilon MMA
  • Headquarters: Warsaw, Poland
  • Acronyms: BAB
  • Promotion Links:

BAB Events

Babilon MMA 17: Żółtaszek vs. Valtonen Friday, October 30, 12:00 PM ET
Pl Hala MOSiR Radom, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Żółtaszek vs. Valtonen 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Dawid Żółtaszek   vs.   Toni Valtonen   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Marcin Skrzek   vs.   Patryk Nowak   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Mateusz Rybak   vs.   Jarosław Lech   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Krystian Blezień   vs.   Alan Langer   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Damian Zuba   vs.   Łukasz Pokutyński   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Sławomir Bryla   vs.   Dawid Gruchalski   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Dawid Wylegała   vs.   Karol Kutyła   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Babilon MMA 16: Rutkowski vs. Runge Friday, September 25, 2:00 PM ET
Pl DPD Arena Legionowo, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Rutkowski vs. Runge 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniel Rutkowski   defeats   Rene Runge   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Róża Gumienna   defeats   Magdalena Rak   via Submission, Rear Naked Choke   3:42 Round 1 of 3 Bout Page
Filip Stawowy   defeats   Marcin Kalata   via KO/TKO, Punches   4:14 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Jan Lodzik   defeats   Mateusz Białecki   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Paweł Brandys   defeats   Mateusz Ostrowski   via KO/TKO, Punches   0:50 Round 1 of 3 Bout Page
Michał Piwowarski   defeats   Filip Toe   via Submission, Guillotine Choke   3:15 Round 2 of 3, 8:15 Total Bout Page
Przemysław Dzwoniarek   defeats   Jakub Słomka   via KO/TKO, Punches   4:02 Round 3 of 3, 14:02 Total Bout Page
Bartosz Szewczyk   defeats   Piotr Mierzejewski   via Submission, Rear Naked Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Babilon MMA 15: Skibiński vs. Medvedovski Friday, August 28, 1:45 PM ET
Pl Hotel Ossa Conference & SPA Biala Rawska, Łódź Voivodeship Europe Eastern Region
Skibiński vs. Medvedovski 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniel Skibiński   defeats   Kirill Medvedovski   via KO/TKO, Kick to the Body and Punches   3:02 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Sudolski   defeats   Mario Žgela   via Submission, Triangle Choke   1:09 Round 1 of 3 Bout Page
Olga Michalska   defeats   Weronika Zygmunt   via Submission, Rear Naked Choke   4:27 Round 2 of 3, 9:27 Total Bout Page
Robert Maciejowski   defeats   Bartłomiej Gładkowicz   via KO/TKO, Punches   4:34 Round 1 of 3 Bout Page
Dawid Śmiełowski   defeats   Hubert Sulewski   via KO/TKO, Punches   4:32 Round 2 of 3, 9:32 Total Bout Page
Patryk Trytek   defeats   Igor Wojtas   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Hubert Lotta   defeats   Piotr Kacprzak   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Syrowatka vs. Metz Friday, July 31, 2020
Pl Babilon Studio Radom, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Syrowatka vs. Metz 140 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Oskari Metz   defeats   Michal Syrowatka   via Decision, Unanimous   8 Rounds, 24:00 Total Bout Page
(Boxing)   Jan Lodzik   defeats   Mirkko Moisar   via Decision, Unanimous   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Lukasz Stanioch   defeats   Michal Ryba   via Decision, Unanimous   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Dorota Norek   defeats   Aleksandra Jaworka   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 8:00 Total Bout Page
Rutkowski vs. Runowski Saturday, July 18, 2020
Pl Babilon Studio Radom, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Rutkowski vs. Runowski 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Przemyslaw Runowski   defeats   Daniel Rutkowski   via Decision, Unanimous   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Tomasz Turkowski   defeats   Wojciech Roj   via KO/TKO   3:00 Round 2 of 6, 6:00 Total Bout Page
(Boxing)   Jan Lodzik   defeats   Patryk Trochimiak   via Decision, Unanimous   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Lukasz Stanioch   defeats   Adrian Błeszyński   via KO/TKO   3:00 Round 2 of 6, 6:00 Total Bout Page
Babilon MMA 14: Pawlak vs. Tomczak Friday, June 26, 2020
Pl Undisclosed Studio Radom, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Pawlak vs. Tomczak 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Paweł Pawlak   defeats   Filip Tomczak   via KO/TKO, Punches   1:18 Round 3 of 3, 11:18 Total Bout Page
Kevin Szaflarski   defeats   Damian Olszewski   via KO/TKO, Punches   4:35 Round 1 of 3 Bout Page
Róża Gumienna   defeats   Aldina Seferović   via KO/TKO, Punches   2:21 Round 2 of 3, 7:21 Total Bout Page
Patryk Kaczmarczyk   defeats   Hubert Sulewski   via KO/TKO, Knee to the Body and Punches   2:35 Round 1 of 3 Bout Page
Jakub Kamieniarz   defeats   Piotr Przepiórka   via Submission, Guillotine Choke   1:29 Round 1 of 3 Bout Page
Marcin Jabłoński   defeats   Adam Brzezowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Babilon MMA 13: Live in Studio Friday, May 29, 2020
Pl ATM Studio Warsaw, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Brzeski vs. Piwowarski 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Łukasz Brzeski   defeats   Michał Piwowarski   via KO/TKO, Punches and Elbows   4:07 Round 2 of 3, 9:07 Total Bout Page
Sylwester Miller   defeats   Piotr Kamiński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sebastian Rajewski   defeats   Mariusz Mazur   via KO/TKO, Head Kick   3:20 Round 2 of 3, 8:20 Total Bout Page
Piotr Kalenik   defeats   Patryk Rogóż   via KO/TKO, Knees and Punches   4:36 Round 1 of 3 Bout Page
Patryk Kaczmarczyk   defeats   Krystian Krawczyk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Piotr Kacprzak   defeats   Michał Folc   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Grzegorz Rutkowski   defeats   Krystian Kasperek   via KO/TKO, Corner Stoppage   3:00 Round 2 of 3, 6:00 Total Bout Page
Babilon MMA 12: Pawlak vs. Błeszyński Friday, February 07, 2020
Pl Hala MOSiR Lomza, Podlaskie Voivodeship Europe Eastern Region
Middleweight Title Fight Pawlak vs. Błeszyński 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Paweł Pawlak   vs.   Adrian Błeszyński   Ends in a Draw, Split   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Piotr Niedzielski   defeats   Marcos Schmitz   via Submission, Guillotine Choke   3:53 Round 1 of 3 Bout Page
Filip Stawowy   defeats   Konrad Dziczek   via KO/TKO, Punches   4:30 Round 1 of 3 Bout Page
Mateusz Ostrowski   defeats   Adam Biegański   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Piotr Przepiórka   defeats   Marcin Zembala   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Damian Zuba   defeats   Kacper Kozikowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Piotr Markowski   defeats   Piotr Arnista   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Krystian Głażewski   defeats   Patryk Wieryszko   via KO/TKO, Punches   2:16 Round 2 of 3, 5:16 Total Bout Page
Grzegorz Rutkowski   defeats   Tomasz Przybył   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Krystian Nosek   defeats   Mateusz Kubeł   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Makubu vs. Cieslak Friday, January 31, 2020
Cd Shark Club Kinshasa, CD
Title Fight Makabu vs. Cieślak 200 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Ilunga Makabu   defeats   Michał Cieślak   via Decision, Unanimous   12 Rounds, 36:00 Total Bout Page
Turkowski vs. Grochowski Saturday, January 25, 2020
Pl Sala Szkoly Podstawowej w Chwiramie Chwiram, West Pomeranian Voivodeship Europe Eastern Region
Turkowski vs. Grochowski 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Tomasz Turkowski   defeats   Wojciech Grochowski   via KO/TKO   1:42 Round 1 of 4 Bout Page
(Boxing)   Piotr Świrk   defeats   Bartosz Stoltmann   via KO/TKO   1:18 Round 2 of 4, 4:18 Total Bout Page
(Boxing)   Wojciech Roj   defeats   Mateusz Lisiak   via KO/TKO   0:41 Round 2 of 4, 3:41 Total Bout Page
(Boxing)   Piotr Odwazny   defeats   Jakub Nasilowski   via KO/TKO, Retired   3:00 Round 1 of 4 Bout Page
Runowski vs. Molchanov Friday, December 20, 2019
Pl Nowy Dwór Mazowiecki, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Runowski vs. Molchanov 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Przemyslaw Runowski   defeats   Serhii Molchanov   via KO/TKO   1:29 Round 1 of 8 Bout Page
(Boxing)   Łukasz Gworek   defeats   Denis Adam Madry   via Decision, Majority   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Tomasz Turkowski   defeats   Marcel Strkac   via KO/TKO   1:45 Round 2 of 4, 4:45 Total Bout Page
(Boxing)   Lukasz Stanioch   defeats   Bartosz Barczynski   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Jan Lodzik   defeats   Oleksandr Spoda   via KO/TKO   1:13 Round 1 of 4 Bout Page
(Boxing)   Bojana Libiszewska   defeats   Veronika Andrysikova   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 8:00 Total Bout Page
Babilon MMA 11: Skibiński vs. Nalgiev Friday, December 13, 2019
Pl Hala MOSiR Radom, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Welterweight Title Fight Skibiński vs. Nalgiev 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniel Skibiński   defeats   Lom-Ali Nalgiev   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Daniel Rutkowski   defeats   Estabili Amato   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Rajewski   defeats   Piotr Przepiórka   via Submission, Rear naked choke   2:10 Round 3 of 3, 12:10 Total Bout Page
Dawid Śmiełowski   defeats   Damian Zorczykowski   via KO/TKO, Flying Knee   Round 3 of 3 Bout Page
Adam Soldaev   defeats   Piotr Kacprzak   via KO/TKO, Low Kicks   Round 1 of 3 Bout Page
Adrian Gralak   defeats   Damian Zuba   via KO/TKO, Head-Kick   2:25 Round 2 of 3, 7:25 Total Bout Page
Denis Veselov   defeats   Karol Skrzypek   via Submission, Rear naked choke   2:42 Round 1 of 3 Bout Page
Olga Michalska   defeats   Hanna Gujwan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Damian Stanek   defeats   Grzegorz Rutkowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Michał Pach   defeats   Mateusz Sosnowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Talarek vs. Strtsky Saturday, November 30, 2019
Pl Centrum Sportu Raszyn Raszyn, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Talarek vs. Strecki 160 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Robert Talarek   vs.   Aleksander Strecki   Ends in a Draw, Split   8 Rounds, 24:00 Total Bout Page
(Boxing)   Lukasz Stanioch   defeats   Mihalis Davis   via Decision, Unanimous   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Jan Lodzik   defeats   Kristian Nguyen   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Adrian Ali Ahmad   vs.   Jakub Laskowski   Ends in a Draw, Majority   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Wiktoria Sadej   defeats   Dani Hodges   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 8:00 Total Bout Page
(Boxing)   Patryk Trochimiak   defeats   Mykhailo Sovtus   via Decision, Split   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Damian Trabasz   defeats   Przemysław Kulig   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Patryk Boruta   defeats   Artur Hozakowski   via KO/TKO   0:53 Round 2 of 4, 3:53 Total Bout Page
Babilon MMA 10: Podziemny Krąg Saturday, October 26, 2019
Pl Kopalnia Soli "Wieliczka" Wieliczka, Lesser Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Featherweight Title Fight Rutkowski vs. Zieliński 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniel Rutkowski   defeats   Adrian Zieliński   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Łukasz Brzeski   defeats   Ednaldo Oliveira   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Krzysztof Gutowski   defeats   Jerry Kvarnstrom   via KO/TKO, Punches   3:57 Round 1 of 3 Bout Page
Adrian Błeszyński   defeats   João Paulo de Carvalho   via KO/TKO, Punches   4:27 Round 2 of 3, 9:27 Total Bout Page
Róża Gumienna   defeats   Raimonda Grundulaitė   via KO/TKO, Punches   1:28 Round 1 of 3 Bout Page
Piotr Kacprzak   defeats   Łukasz Machalski   via Submission, Rear Naked Choke   3:09 Round 1 of 3 Bout Page
Babilon MMA 9: Kita vs. Oliveira Friday, August 16, 2019
Pl Amfiteatr Międzyzdroje Miedzyzdroje, West Pomeranian Voivodeship Europe Eastern Region
Kita vs. Oliveira 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ednaldo Oliveira   defeats   Michał Kita   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Sudolski   defeats   Mateusz Ostrowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Piotr Niedzielski   defeats   Uelliton Silva   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Wojciech Janusz   defeats   Łukasz Łysoniewski   via KO/TKO, Punch   0:30 Round 1 of 3 Bout Page
Tomasz Romanowski   defeats   Łukasz Zielonka   via KO/TKO, Punch to the Body   0:34 Round 1 of 3 Bout Page
Piotr Kamiński   defeats   Piotr Wróblewski   via Submission, Armbar   3:44 Round 1 of 3 Bout Page
Olga Michalska   defeats   Eliza Kuczyńska   via Submission, Rear Naked Choke   3:40 Round 3 of 3, 13:40 Total Bout Page
Pl Arena Pruszków Pruszków, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
201 lbs Title Fight Cieślak vs. Durodola 201 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Michał Cieślak   defeats   Olanrewaju Durodola   via KO/TKO, Punches   1:56 Round 2 of 10, 4:56 Total Bout Page
Daniel Rutkowski   defeats   Damian Zorczykowski   via KO/TKO, Punches   4:34 Round 3 of 5, 14:34 Total Bout Page
Michał Kita   vs.   Łukasz Brzeski   Ends in a Draw, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Daniel Skibiński   defeats   Adriano Rodrigues   via KO/TKO, Knees to the Body and Punches   2:26 Round 2 of 3, 7:26 Total Bout Page
(Boxing)   Andrii Tsiura   defeats   Patryk Cichy   via KO/TKO, Punches   2:54 Round 2 of 4, 5:54 Total Bout Page
Michał Pietrzak   defeats   Adrian Błeszyński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Sudolski   defeats   Krzysztof Klepacz   via KO/TKO, Punches   0:18 Round 1 of 3 Bout Page
Tomasz Smyk   defeats   Jakub Godlewski   via KO/TKO, Punches   0:32 Round 3 of 3, 6:32 Total Bout Page
Klaudia Syguła   defeats   Oliwia Załuska   via Submission, Rear Naked Choke   1:45 Round 2 of 3, 4:45 Total Bout Page
Adrian Gralak   defeats   Nazar Onyshchenko   via KO/TKO, Punches   2:30 Round 1 of 3 Bout Page
Babilon MMA 7: Kita vs. Głuchowski Friday, January 25, 2019
Pl Aqua Żyrardów Żyrardów, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Kita vs. Głuchowski 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Michał Kita   defeats   Artur Głuchowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Daniel Rutkowski   defeats   Łukasz Rajewski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kamil Oniszczuk   defeats   Guilherme Cadena   via KO/TKO, Retirement   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Piotr Niedzielski   defeats   Aleksandr Gorshechnik   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michał Pietrzak   defeats   Marius Bagdonas   via KO/TKO, Knee and Punches   2:26 Round 3 of 3, 12:26 Total Bout Page
Dawid Śmiełowski   defeats   Piotr Kacprzak   via KO/TKO, Shoulder Injury   1:46 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Sudolski   defeats   Marcin Filipczak   via KO/TKO, Punches   2:13 Round 1 of 3 Bout Page
Kacper Michałowski   defeats   Mateusz Nowakowski   via KO/TKO, Ground and Pound   Round 3 of 3 Bout Page
Izabela Walczak   defeats   Lara Fornal   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Babilon MMA 6: Pawlak vs. Skibiński Saturday, December 15, 2018
Pl Centrum Sportu Raszyn Raszyn, mazowieckie Europe Eastern Region
Welterweight Title Fight Pawlak vs. Skibiński 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniel Skibiński   defeats   Paweł Pawlak   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Rafał Haratyk   defeats   Maciej Różański   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Brzeski   defeats   Michał Orkowski   via KO/TKO, Punches   0:41 Round 2 of 3, 5:41 Total Bout Page
Damian Zorczykowski   defeats   Adrian Kępa   via Submission, Rear Naked Choke   3:18 Round 2 of 3, 8:18 Total Bout Page
Piotr Kacprzak   defeats   Filip Lamparski   via Submission, Rear Naked Choke   4:56 Round 3 of 3, 14:56 Total Bout Page
Jakub Niewiadomski   defeats   Gabriel Żmudzin   via KO/TKO, Punches   1:46 Round 3 of 3, 7:46 Total Bout Page
Paweł Szumlas   defeats   Tomasz Smyk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Babilon MMA 5: Skibiński vs. Melillo Saturday, August 18, 2018
Pl Amfiteatr Międzyzdroje Miedzyzdroje, West Pomeranian Voivodeship Europe Eastern Region
Skibiński vs. Melillo 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Sławomir Bryla   defeats   Piotr Szczodrowski   via KO/TKO, Punch   3:47 Round 1 of 3 Bout Page
Daniel Skibiński   defeats   Gianni Melillo   via KO/TKO, Punches   0:20 Round 1 of 3 Bout Page
Michał Bobrowski   defeats   Szymon Kołecki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rafał Haratyk   defeats   Marcin Naruszczka   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Paweł Pawlak   defeats   Rafał Lewoń   via KO/TKO, Elbows   1:26 Round 3 of 3, 11:26 Total Bout Page
Kamil Oniszczuk   defeats   Said-Magomed Abdulkadyrov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Paweł Mazajło   defeats   Artur Kamiński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Sudolski   defeats   Piotr Grażewicz   via KO/TKO, Punches   0:55 Round 2 of 3, 5:55 Total Bout Page
Dominik Gierowski   defeats   Krystian Krawczyk   via Submission, Heel Hook   0:55 Round 2 of 3, 5:55 Total Bout Page
Babilon MMA 4: Kołecki vs. Cuk Friday, June 08, 2018
Pl Hala MOSiR Elk, Warmian-Masurian Voivodeship Europe Eastern Region
Kołecki vs. Cuk 231 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Szymon Kołecki   defeats   Ivo Cuk   via KO/TKO, Punches   0:45 Round 1 of 3 Bout Page
Daniel Rutkowski   defeats   Aleksander Georgas   via KO/TKO, Punches   3:55 Round 1 of 3 Bout Page
Piotr Niedzielski   defeats   Mateusz Zawadzki   via KO/TKO, Kick to the Body and Punches   3:23 Round 2 of 3, 8:23 Total Bout Page
Kacper Formela   defeats   Adam Brzezowski   via KO/TKO, Head Kick and Punches   0:40 Round 1 of 3 Bout Page
Damian Zorczykowski   defeats   Łukasz Kaśniewski   via Submission, Rear Naked Choke   3:05 Round 2 of 3, 8:05 Total Bout Page
Piotr Kacprzak   defeats   Paweł Szumlas   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Paweł Brandys   defeats   Tomas Steponkevičius   via KO/TKO, Punches   3:49 Round 1 of 3 Bout Page
Michał Pietrzak   defeats   Adam Biegański   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Marcin Kalata   defeats   Kamil Minda   via KO/TKO, Punches   3:09 Round 1 of 3 Bout Page
Babilon MMA 3: Kołecki vs. Borowski Friday, March 16, 2018
Pl Hala MOSiR Radom, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Kołecki vs. Borowski 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Szymon Kołecki   defeats   Łukasz Borowski   via KO/TKO, Elbows   2:55 Round 1 of 3 Bout Page
Rafał Haratyk   defeats   Johan Romming   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Daniel Skibiński   defeats   Davy Gallon   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michał Elsner   defeats   Łukasz Bugara   via Submission, Armbar   3:09 Round 1 of 3 Bout Page
Daniel Rutkowski   defeats   Mateusz Siński   via KO/TKO, Elbows   3:36 Round 2 of 3, 8:36 Total Bout Page
Kamil Oniszczuk   defeats   Maksim Potapov   via Submission, Arm-Triangle Choke   0:53 Round 1 of 3 Bout Page
Michał Orkowski   defeats   Łukasz Łysoniewski   via KO/TKO, Punches   1:00 Round 2 of 3, 6:00 Total Bout Page
Adam Biegański   defeats   Piotr Przepiórka   via Submission, Rear Naked Choke   3:28 Round 2 of 3, 8:28 Total Bout Page
Krystian Krawczyk   defeats   Damian Zorczykowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Piotr Kacprzak   defeats   Daniel Matuszek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Babilon MMA 2: Kołecki vs. Orkowski Saturday, December 02, 2017
Pl Arena Legionowo Legionowo, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Kołecki vs. Orkowski 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Szymon Kołecki   defeats   Michał Orkowski   via KO/TKO, Punches   3:39 Round 1 of 3 Bout Page
Rafał Haratyk   defeats   Łukasz Bieńkowski   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Piotr Grażewicz   defeats   Marcin Trzciński   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Paweł Pawlak   defeats   Adam Niedźwiedź   via KO/TKO, Elbows   4:37 Round 2 of 3, 9:37 Total Bout Page
Łukasz Łysoniewski   defeats   Ruslan Chapko   via KO/TKO, Punches   3:00 Round 1 of 3 Bout Page
Damian Zorczykowski   defeats   Michał Folc   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kamil Oniszczuk   defeats   Paweł Karwowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Hubert Lotta   defeats   Tomasz Smyk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Babilon MMA 1 Friday, August 18, 2017
Pl Amfiteatr Międzyzdroje Miedzyzdroje, West Pomeranian Voivodeship Europe Eastern Region
Fijałka vs. Łazarz 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Michał Fijałka   defeats   Marcin Łazarz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Gracjan Szadziński   defeats   Leonid Smirnov   via KO/TKO, Punches   3:58 Round 1 of 3 Bout Page
Daniel Skibiński   defeats   Łukasz Szczerek   via Submission, Shoulder Choke   1:39 Round 2 of 3, 6:39 Total Bout Page
Krystian Blezień   defeats   Dominik Kowalski   via Submission, Rear Naked Choke   3:49 Round 1 of 3 Bout Page
Filip Podyma   defeats   Tomasz Smyk   via Submission, Brabo Choke   1:51 Round 3 of 3, 7:51 Total Bout Page

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

  • MMA Junkie : Khabib Nurmagomedov's road to UFC 254 was filled with obstacles, including hospital stay
  • MMAFighting.com : Jared Cannonier reports broken arm in UFC 254 loss to Robert Whittaker
  • UFC.com : Fighters On The Rise, October 31 Edition
  • MMA Junkie : Matchup roundup: New UFC and Bellator fights announced in the past week (Oct. 19-25)
  • MMAFighting.com : UFC 254 Aftermath: Where do we go from here? Making the case for a lightweight tournament
  • MMA Junkie : Prolific submission finisher Joel Alvarez knew to be patient at UFC 254
  • MMA Junkie : Hablemos MMA #14: Entrevista con Santiago Ponzinibbio, resumen de UFC 254, noticias, y más
  • MMAFighting.com : On to the Next One: Matches to make after UFC 254
  • MMA Junkie : Chase Hooper set for octagon return, faces Peter Barrett at UFC 256
  • MMA Junkie : Ode Osbourne, Jerome Rivera set to face off at UFC's Jan. 30 event
  • MMAFighting.com : Morning Report: In the wake of Khabib Nurmagomedov’s retirement, Michael Chandler calls for bout with Justin Gaethje
  • The Athletic : The three biggest questions following Khabib Nurmagomedov’s retirement
  • The Athletic : Is Khabib Nurmagomedov the greatest fighter ever?
  • MMAFighting.com : RIZIN set to crown inaugural featherweight champion on Nov. 21
  • MMAFighting.com : Chase Hooper vs. Peter Barrett targeted for UFC 256
  • MMAFighting.com : Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje UFC 254 scorecards: 2 judges gave Gaethje 1st round
  • MMA Junkie : MMA's week out of the cage: Fighters flood Instagram with fist photos
  • MMA Junkie : Alexander Volkov wants marquee name for next UFC bout: 'I'm ready to challenge big names'
  • MMAFighting.com : Video: After UFC 254 win, Lauren Murphy says it’s ‘insane’ she’s only ranked No. 5 at flyweight: ‘It’s a joke’
  • MMA Junkie : Dana White: Robert Whittaker vs. Israel Adesanya rematch 'very appealing' after UFC 254