Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

Real Fight Promotion

Real Fight Promotion
  • Name: Real Fight Promotion
  • Headquarters: Lviv, Ukraine
  • Acronyms: RFP
  • Also Known As: Wolf Fighting Club
  • Promotion Links:
  • Tapology Accounts: Vitaliy Vovk

RFP Events

Lviv Open Cup 2018 Sunday, October 07, 1:00 PM ET
Ua Malevich Concert Arena Lviv, Ukraine Europe Eastern Region
West Fight 27: Colosseum Saturday, April 21, 12:00 PM ET
Ua Portovik Sports Complex Izmail, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Title Fight Poterya vs. Pokachalov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Igor Poterya   vs.   Stanislav Pokachalov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Aleksey Polischuk   vs.   Pavel Demidenko   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Sergey Rusinko   vs.   Pavel Sivitskiy   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Vitaly Bogdev   vs.   Maksim Tsarenk   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Aleksandr Bezkorovainiy   vs.   Alexander Fastenko   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Anatoly Gavrilov   vs.   Ruslan Mammadov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Valeriy Rybin   vs.   Vladislav Kohnenko   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Andrey Hohlov   vs.   Zafar Madmuradov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
West Fight 26: Colosseum Saturday, March 03, 12:00 PM ET
Ua Stahlberg Pivnyi Bar Rivne, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Title Fight Sivitskiy vs. Melnik Show Bouts add_circle
Bout   Info
Pavel Sivitskiy   defeats   Aleksandr Melnik   via Submission, Rear Naked Choke   4:04 Round 1 of 3 Bout Page
Anton Radko   defeats   Arsen Faitovich   via KO/TKO, Doctor Stoppage   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Ruslan Mammadov   defeats   David Karapetyan   via Submission, Guillotine Choke   4:01 Round 1 of 3 Bout Page
Prokip Pavlyuk   defeats   Anton Kharchuk   via Submission, Armbar   1:40 Round 2 of 3, 6:40 Total Bout Page
Dilgan Abbasov   defeats   Robert Santos   via Submission, Rear Naked Choke   3:22 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Melnik   defeats   Aleksey Polischuk   via Submission, Rear Naked Choke   2:58 Round 1 of 3 Bout Page
Pavel Sivitskiy   defeats   Maksim Potapov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Denis Borzenko   defeats   Maksim Sischuk   via Submission, Armbar   1:34 Round 1 of 3 Bout Page
Valeriy Rybin   defeats   Tymur Ziunov   via KO/TKO, Retirement   0:12 Round 3 of 3, 10:12 Total Bout Page
Oleg Shramko   defeats   Anton Kholodnitskiy   via Submission, Rear Naked Choke   2:24 Round 1 of 3 Bout Page
Evgeniy Kemer   defeats   Ruslan Samolyuk   via Submission, Triangle Choke   1:38 Round 2 of 3, 4:38 Total Bout Page
Aleksandr Melnik   defeats   Aron Kholodnitskiy   via KO/TKO, Leg Kicks   1:44 Round 2 of 3, 4:44 Total Bout Page
Aleksey Polischuk   defeats   Miroslav Dushnyuk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Maksim Potapov   defeats   Vladimir Aftelyak   via KO/TKO, Hand Injury   1:46 Round 2 of 3, 4:46 Total Bout Page
Pavel Sivitskiy   defeats   Yuriy Gegedysh   via Submission, Rear Naked Choke   2:57 Round 1 of 3 Bout Page
RFP: Step to Top 5 Saturday, December 02, 2017
Ua Tyachiv Sports Arena Tyachiv, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Faitovich vs. Chartkov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Arsen Faitovich   defeats   Yaroslav Chartkov   via Submission, Armbar   0:56 Round 1 of 3 Bout Page
Artur Stakhnyuk   defeats   Ivan Melnik   via Submission, Triangle Choke   2:50 Round 1 of 3 Bout Page
Igor Poterya   defeats   Vladimir Romanyk   via Submission, Rear Naked Choke   0:28 Round 1 of 3 Bout Page
Miroslav Dushnyuk   defeats   Artur Stolyaruk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ruslan Samolyuk   defeats   Aleksandr Gavrilchik   via KO/TKO, Punches   1:53 Round 1 of 3 Bout Page
Anatoly Gavrilov   defeats   Aleksey Shatad   via Submission, Armbar   4:19 Round 1 of 3 Bout Page
Dmitriy Solovey   defeats   Maksim Rudik   via KO/TKO, Punch   2:15 Round 1 of 3 Bout Page
Karen Arzumanyan   defeats   Danilo Mudrik   via Submission, Rear Naked Choke   3:56 Round 1 of 2 Bout Page
Oleg Shramko   defeats   Bogdan Kovalchuk   via Submission, Armbar   0:51 Round 2 of 2, 5:51 Total Bout Page
Nazar Kovalets   defeats   Valdis Markintsevich   via Submission, Guillotine Choke   2:48 Round 1 of 2 Bout Page
RFP: Step to Top 4 Saturday, November 11, 2017
Ua Pub "Staleva Gora" Rivne, Ukraine Ukraine Region
Main Event Hohlov vs. Mammadov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Andrey Hohlov   defeats   Ruslan Mammadov   via Submission, Armbar   0:58 Round 1 of 3 Bout Page
Miroslav Dushnyuk   defeats   Evgeniy Kemer   via Submission, Armbar   1:17 Round 1 of 3 Bout Page
Oleg Shramko   defeats   Valdis Markintsevich   via Submission, Guillotine Choke   2:03 Round 1 of 2 Bout Page
Dmitriy Grinchuk   defeats   Dilgan Abbasov   via KO/TKO, Corner Stoppage   2:26 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Bezkorovainiy   vs.   Alexey Bondarenko   Ends in a Draw, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Artur Stakhnyuk   defeats   Yuri Konsevich   via Submission, Armbar   3:46 Round 2 of 3, 8:46 Total Bout Page
Evgeniy Kemer   defeats   Aleksandr Melnik   via Submission, Armbar   2:00 Round 3 of 3, 12:00 Total Bout Page
Miroslav Dushnyuk   defeats   Aleksandr Borovets   via Submission, Armbar   3:31 Round 1 of 3 Bout Page
Nazar Dolyshniak   defeats   Volodimir Kukhanyuk   via KO/TKO, Punches   0:47 Round 1 of 3 Bout Page
Vladislav Shumovskiy   defeats   Valdis Markintsevich   via Submission, Armbar   3:55 Round 1 of 2 Bout Page
Nazar Kovalets   defeats   Kalman Balog   via KO/TKO, Punches   3:12 Round 1 of 2 Bout Page
RFP / MMA Bushido: West Fight 25 Sunday, October 08, 2017
Ua Night Club "Malevich" Lviv, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Title Fight Demidenko vs. Pop Show Bouts add_circle
Bout   Info
Pavel Demidenko   defeats   Ion Pop   via Submission, Brabo Choke   3:01 Round 1 of 3 Bout Page
Taras Grytskiv   defeats   Anton Vasiliev   via KO/TKO, Punches   1:38 Round 1 of 3 Bout Page
Vlad Popovskiy   defeats   Anatoly Safronov   via KO/TKO, Punch   0:44 Round 1 of 3 Bout Page
Ruslan Heleshko   vs.   Artion Rogalevich   Ends in a Draw, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Igor Poterya   defeats   Yuriy Logvynchuk   via Submission, Rear Naked Choke   2:10 Round 1 of 3 Bout Page
Oleg Yakushev   defeats   Igor Kurymov   via Submission, Triangle Choke   1:45 Round 2 of 3, 6:45 Total Bout Page
Igor Letsko   defeats   Prokip Pavlyuk   via KO/TKO, Punches   0:41 Round 2 of 3, 5:41 Total Bout Page
Nikolay Pasyuk   defeats   David Karapetyan   via KO/TKO, Punches   3:14 Round 1 of 3 Bout Page
Pavel Sivitskiy   defeats   Andrey Zhilyuk   via KO/TKO, Punch   0:15 Round 1 of 3 Bout Page
Nazar Dolyshniak   defeats   Roman Visnyak   via Submission, Armbar   1:40 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Bogdan Danilko   defeats   Roman Protsik   via KO/TKO, Punch   0:14 Round 1 of 3 Bout Page
RFP Saturday, September 30, 2017
Ua Lutsk, Volyn, Ukraine Europe Eastern Region
RFP: Step to Top 3 Sunday, August 27, 2017
Ua Fortovik Sports Complex Izmail, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Gavrilov vs. Alavatskiy Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ivan Alavatskiy   defeats   Anatoly Gavrilov   via KO/TKO, Punches   3:55 Round 2 of 3, 8:55 Total Bout Page
Aleksey Alberda   defeats   Oleg Yakushev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ivan Burov   defeats   Mikita Bayramov   via Submission, Guillotine Choke   1:29 Round 1 of 3 Bout Page
Anastasia Mikhailichenko   defeats   Mariya Soboleva   via KO/TKO, Punches   2:50 Round 1 of 3 Bout Page
Sergey Kirilov   defeats   Aleksandr Trotsyuk   via KO/TKO, Punches   2:22 Round 2 of 3, 7:22 Total Bout Page
Roman Kazmiruk   defeats   Roman Visnyak   via Submission, Guillotine Choke   1:50 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Bezkorovainiy   defeats   Ivan Smal   via KO/TKO, Punches   1:46 Round 3 of 3, 11:46 Total Bout Page
Sergey Chuvalskiy   defeats   Dmitriy Derkach   via KO/TKO, Punches   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Oleg Yakushev   defeats   Ruslan Samolyuk   via Submission, Achilles Lock   2:08 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksey Alberda   defeats   Grigoriy Popov   via Submission, Armbar   1:10 Round 1 of 3 Bout Page
Vladislav Shumovskiy   defeats   Kalman Balog   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
West Fight 24: MMA Bushido Saturday, April 29, 2017
Ua Concert Hall Odessa Odessa, Ukraine Ukraine Region
Main Event Title Fight Predebaylo vs. Dzhafarli Show Bouts add_circle
Bout   Info
Dmytro Predebaylo   defeats   Kenan Dzhafarli   via Submission, Triangle Choke   4:50 Round 1 of 3 Bout Page
Taras Grytskiv   defeats   Taras Protsyuk   via Submission, Armbar   1:20 Round 1 of 3 Bout Page
Arsen Faitovich   defeats   Dmitriy Nevirkovets   via Submission, Anaconda Choke   4:04 Round 1 of 3 Bout Page
Vladislav Nazaruk   defeats   Ruslan Heleshko   via KO/TKO, Punches   1:14 Round 3 of 3, 11:14 Total Bout Page
Vitaliy Sagayko   defeats   Andrey Podnebesniy   via Submission, Rear Naked Choke   1:44 Round 1 of 3 Bout Page
Kirill Medvedovski   defeats   Andrey Kovalchuk   via KO/TKO, Doctor Stoppage   1:56 Round 1 of 3 Bout Page
Egor Lamaka   defeats   Sergey Rusinko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Pavel Demidenko   defeats   Roman Vybornyi   via KO/TKO, Punches   3:40 Round 1 of 3 Bout Page
Dmitriy Kargin   defeats   Nikolay Korniychuk   via KO/TKO, Punches   4:40 Round 1 of 3 Bout Page
Oleg Shmaldiy   defeats   Igor Kurymov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
RFP: Step to Top 2nd Sunday, March 26, 2017
Ua Stahlberg Beer Bar Rivne, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Demidenko vs. Fuladi Show Bouts add_circle
Bout   Info
Pavel Demidenko   defeats   Vahid Fuladi   via Submission, Rear Naked Choke   3:58 Round 1 of 3 Bout Page
Miroslav Fedishin   defeats   Aleksey Alberda   via Submission, Rear Naked Choke   2:18 Round 1 of 3 Bout Page
Dmitriy Nevirkovets   defeats   Semen Bragin   via KO/TKO, Punches   0:43 Round 1 of 3 Bout Page
Maksim Potapov   defeats   Prokip Pavlyuk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dmitry Vlasyuk   defeats   Yuri Mytro   via Submission, Armbar   1:00 Round 1 of 3 Bout Page
Soltan Veliev   defeats   Bogdan Kablyuk   via Submission, Armbar   2:58 Round 2 of 3, 7:58 Total Bout Page
Daniil Shelofast   defeats   Miroslav Fedishin   via Submission, Kneebar   1:09 Round 1 of 3 Bout Page
David Karapetyan   defeats   Andrey Zhilyuk   via Submission, Rear Naked Choke   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksey Andrusiuk   defeats   Nikolay Bratasiuk   via KO/TKO, Punches   0:19 Round 1 of 3 Bout Page
Arsen Faitovich   defeats   Alexandr Pavlyuk   via KO/TKO, Punches   3:58 Round 2 of 3, 8:58 Total Bout Page
Evgeniy Kemer   defeats   Igor Kurymov   via KO/TKO, Corner Stoppage   0:27 Round 3 of 3, 10:27 Total Bout Page
Nazar Dolyshniak   defeats   Nestor Tokar   via KO/TKO, Punches   4:12 Round 2 of 3, 9:12 Total Bout Page
Alexey Bondarenko   defeats   Andrey Kovalchuk   via KO/TKO, Head Kick   4:52 Round 1 of 3 Bout Page
Maksim Buhalyuk   defeats   Maksim Sischuk   via Submission, Armbar   4:14 Round 1 of 3 Bout Page
RFP: Step to Top 1 Saturday, February 11, 2017
Ua Sports Complex "Universitet" Odessa, Ukraine Europe Eastern Region
Main Card Basara vs. Heleshko Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ruslan Heleshko   defeats   Svyatoslav Basara   via Submission, Rear Naked Choke   1:08 Round 1 of 2 Bout Page
Dmitriy Efremov   defeats   Ivan Starostenko   via KO/TKO, Punches   1:43 Round 1 of 2 Bout Page
Pavlo Malyutik   defeats   Dmitriy Chekurkov   via KO/TKO, Punches   1:48 Round 1 of 2 Bout Page
Maksim Potapov   defeats   Dmitriy Lavruk   via KO/TKO, Punch   0:23 Round 1 of 2 Bout Page
David Karapetyan   defeats   Illya Gudz   via Submission, Armbar   0:44 Round 1 of 2 Bout Page
Vladimir Boyko   defeats   Sergey Kovalchuk   via KO/TKO, Punches   0:54 Round 1 of 2 Bout Page
Valeriy Rybin   defeats   Dmitriy Solovey   via Submission, Keylock   1:55 Round 2 of 2, 6:55 Total Bout Page
Roman Vybornyi   defeats   Andrey Kovalchuk   via KO/TKO, Punches   2:25 Round 2 of 3, 7:25 Total Bout Page
Igor Kurymov   defeats   Svyatoslav Basara   via Submission, Guillotine Choke   1:25 Round 1 of 2 Bout Page
West Fight 23 Friday, December 09, 2016
Ua Concert Hall Odessa Odessa, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Guzev vs. Sergeev Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Wrestling)   Andrey Galeta   defeats   Vadim Kruda   via N/A   Round 2 of 2 Bout Page
(Wrestling)   Maksim Giorgiev   defeats   Vladimir Stanko   via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Sambo)   Aleksey Kudin   defeats   Rom Yatsevich   via KO/TKO, Punches   2:15 Round 1 of 1 Bout Page
Sergey Guzev   defeats   Maksim Sergeev   via Submission, Kneebar   1:29 Round 1 of 3 Bout Page
Yuriy Zakharets   defeats   Ruslan Savchenko   via KO/TKO, Punches   3:48 Round 2 of 3, 8:48 Total Bout Page
Taras Grytskiv   defeats   Andrey Hohlov   via KO/TKO, Corner Stoppage   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Vlad Popovskiy   defeats   Vladimir Gorachik   via KO/TKO, Punches   1:00 Round 1 of 3 Bout Page
Omar Solomonov   defeats   Sergei Morari   via KO/TKO, Punches   0:41 Round 1 of 3 Bout Page
Dmytro Predebaylo   defeats   Vahid Fuladi   via KO/TKO, Punch   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Ruslan Heleshko   defeats   Erik Arakelyan   via Submission, Triangle Choke   2:28 Round 3 of 3, 12:28 Total Bout Page
Roman Dolidze   defeats   Alexander Kovbel   via Submission, Heel Hook   0:42 Round 1 of 3 Bout Page
Dmitriy Kargin   defeats   Oleg Craciun   via KO/TKO, Punches   2:15 Round 3 of 3, 12:15 Total Bout Page
Sergey Rusinko   defeats   Oleg Shmaldiy   via Submission, Triangle Choke   1:59 Round 2 of 3, 6:59 Total Bout Page
RFP: Kratos Cup 3 Sunday, October 23, 2016
Ua Sports Complex "Voskhod" Kiev, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Title Fight Gunko vs. Pysanko II Show Bouts add_circle
Bout   Info
Igor Gunko   defeats   Aleksandr Pysanko   via Submission, Armbar   2:04 Round 1 of 3 Bout Page
Yuriy Protzenko   defeats   Ignat Telegin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Andrey Hohlov   defeats   Maliksha Bairamov   via Submission, Armbar   3:28 Round 1 of 3 Bout Page
Vadim Kyrylchuk   defeats   Mikhail Figura   via KO/TKO, Punches   1:16 Round 1 of 3 Bout Page
Nikita Sapun   defeats   Vitaly Osipov   via Submission, Armbar   1:57 Round 1 of 3 Bout Page
Vahid Fuladi   defeats   Roman Bezpalko   via KO/TKO, Punches   3:14 Round 2 of 3, 8:14 Total Bout Page
Vlad Denchik   defeats   Yuriy Polonskiy   via Submission, Triangle Choke   1:48 Round 1 of 3 Bout Page
Nazar Lakhno   defeats   Andrey Dekhtiar   via Submission, Triangle Choke   2:33 Round 1 of 3 Bout Page
RFP: Iron Horse Cup Saturday, September 24, 2016
Ua Iron Horse Fight Club Sumy, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Telyonov vs. Maschenko Show Bouts add_circle
Bout   Info
Dmitriy Telyonov   defeats   Aleksander Maschenko   via Submission, Triangle Choke   3:20 Round 1 of 3 Bout Page
Kirill Gorobets   defeats   Maksim Zigunov   via KO/TKO, Head Kick and Punches   0:50 Round 1 of 3 Bout Page
Evgeniy Dekrachev   defeats   David Romanov   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksandr Baglaev   defeats   Vitaliy Ivaschenko   via Submission, Guillotine Choke   3:02 Round 1 of 2 Bout Page
Artem Kazurin   defeats   Denys Pystovoitenko   via Submission, Rear Naked Choke   1:30 Round 1 of 2 Bout Page
Aleksandr Kanivets   defeats   Illya Chehovey   via Submission, Armbar   4:43 Round 1 of 2 Bout Page
Vladislav Khauliak   defeats   Vladislav Zhura   via Submission, Armbar   2:50 Round 1 of 2 Bout Page
West Fight 22: Fight for the Children Friday, September 23, 2016
Ua Lviv Circus Lviv, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Title Fight Nazaruk vs. Trokhimets Show Bouts add_circle
Bout   Info
Vladislav Nazaruk   defeats   Roman Trokhimets   via Submission, Guillotine Choke   4:20 Round 1 of 3 Bout Page
Taras Grytskiv   defeats   Roman Bezpalko   via Submission, Armbar   1:33 Round 1 of 3 Bout Page
Maksim Sergeev   defeats   Arsen Faitovich   via KO/TKO, Head Kick   4:55 Round 1 of 3 Bout Page
Viktor Bundeev   defeats   Dmytro Predebaylo   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nikolay Kondratuk   defeats   Bogdan Kablyuk   via KO/TKO, Punches   3:43 Round 1 of 3 Bout Page
Oleg Sogor   defeats   Anatoliy Ihanto   via Submission, Triangle Choke   4:00 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Pysanko   defeats   Vasyl Gaypanin   via KO/TKO, Punches   1:28 Round 1 of 3 Bout Page
Oleg Markovskiy   defeats   Ján Salajka   via Submission, Triangle Choke   4:40 Round 1 of 3 Bout Page
Honor Kelesh   defeats   Pavel Grebenets   via Submission, Keylock   0:34 Round 1 of 3 Bout Page
Pavel Demidenko   defeats   Zurab Gelashvili   via KO/TKO, Punches   3:45 Round 1 of 3 Bout Page
David Karapetyan   defeats   Roman Vizniak   via Submission, Rear Naked Choke   2:35 Round 1 of 2 Bout Page
Oleg Stotsko   defeats   Maros Kerekes   via Submission, Rear Naked Choke   1:22 Round 1 of 2 Bout Page
RFP Wednesday, July 27, 2016
Ua Vyzhnytsia, Chernivtsi, Ukraine Europe Eastern Region
RFP: Polezhay vs. Onishchenko Saturday, May 21, 2016
Sk Bardejov Sports Complex Bardejov, Slovakia Europe Eastern Region
Main Event Polezhay vs. Onishchenko Show Bouts add_circle
Bout   Info
Boris Polezhay   defeats   Vitali Onishchenko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mykhailo Pokrivchak   defeats   Evgeny Terekhov   via KO/TKO, Punches   4:10 Round 3 of 3, 14:10 Total Bout Page
Yaroslav Chartkov   defeats   Oleg Taranskiy   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Igor Nagovskiy   defeats   Marcin Strojny   via Submission, Rear Naked Choke   3:56 Round 1 of 3 Bout Page
Vladislav Khoroshevsky   defeats   Vladislav Tarasenko   via Submission, Armbar   1:40 Round 1 of 3 Bout Page
Denis Surgent   defeats   Daniel Semanko   via KO/TKO, Punch   2:37 Round 1 of 3 Bout Page
West Fight 21 Friday, May 20, 2016
Ua Platinum Concert Hall Ivano-Frankivsk, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Grytskiv vs. Salajka Show Bouts add_circle
Bout   Info
Taras Grytskiv   defeats   Ján Salajka   via Submission, Kimura   2:05 Round 1 of 3 Bout Page
Sergey Chkanov   defeats   Yuriy Gegedysh   via KO/TKO, Punches   2:38 Round 2 of 3, 7:38 Total Bout Page
Dmytro Predebaylo   defeats   Ion Pop   via Submission, Triangle Choke   3:18 Round 1 of 3 Bout Page
Vasyl Gaypanin   defeats   Nhiniui Fani   via Submission, Rear Naked Choke   2:47 Round 1 of 3 Bout Page
Yuriy Tishkovets   defeats   Petr Sedarchuk   via Submission, Achilles Lock   3:39 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Gorshechnik   defeats   Andrey Davidov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dmitry Vlasyuk   defeats   Vitaly Osipov   via Submission, Armbar   4:43 Round 1 of 3 Bout Page
Igor Grytskiv   defeats   Alexandr Popkov   via Submission, Armbar   0:37 Round 2 of 3, 5:37 Total Bout Page
Ivan Melnik   vs.   Maksim Potapov   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ivan Slivinskiy   defeats   Rostislav Sukach   via Submission, Triangle Choke   4:29 Round 1 of 3 Bout Page
West Fight 20 Friday, April 22, 2016
Ua Ministerium Night Club Odessa, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Title Fight Grytskiv vs. Andrushchenko Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ivan Andrushchenko   defeats   Taras Grytskiv   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Anton Radko   defeats   Andrey Podnebesniy   via Submission, Kneebar   1:48 Round 1 of 3 Bout Page
Maksim Sergeev   defeats   Stepan Poshyvak   via Submission, Triangle Choke   4:28 Round 1 of 3 Bout Page
Nikolay Kondratuk   defeats   Roman Martynenko   via Submission, Triangle Choke   2:16 Round 1 of 3 Bout Page
Vadim Russul   defeats   Sultan Kalamahunov   via Submission, Triangle Choke   0:47 Round 1 of 3 Bout Page
Artion Rogalevich   vs.   Pavel Pinzul   Ends in a Draw, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Igor Grytskiv   defeats   Bogdan Kablyuk   via Submission, Armbar   2:18 Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Romanyk   defeats   Andrey Kolenikov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dmytro Predebaylo   defeats   Maliksha Bairamov   via Submission, Achilles Lock   2:38 Round 2 of 3, 7:38 Total Bout Page
Aleksandr Pysanko   defeats   Yuriy Derekhovych   via Submission, Armbar   3:00 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Gorshechnik   defeats   Erik Arakelyan   via KO/TKO, Punches   0:56 Round 2 of 3, 5:56 Total Bout Page
Nazar Lakhno   defeats   Anton Zaborovskiy   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Wolf Fighting Club 10 Saturday, April 16, 2016
Ua Dubno, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Popov vs. Prudnikov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Dmitriy Popov   defeats   Aleksandr Prudnikov   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vadim Kutsy   defeats   Yaroslav Chartkov   via KO/TKO, Punches   1:06 Round 1 of 3 Bout Page
Igor Kukurudziak   defeats   Viktor Smirnov   via KO/TKO, Knee   4:15 Round 1 of 3 Bout Page
Sergey Grebenets   defeats   Andrey Kuznetsov   via Submission, Rear Naked Choke   0:48 Round 2 of 3, 5:48 Total Bout Page
Vladimir Liusik   defeats   Alexander Kozienko   via Submission, Rear Naked Choke   2:47 Round 3 of 3, 12:47 Total Bout Page
Bogdan Kablyuk   defeats   Andrey Davidov   via KO/TKO, Punches   3:02 Round 2 of 3, 8:02 Total Bout Page
Roman Martynenko   defeats   Alexander Shtoyko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Roman Trokhimets   defeats   Evgeny Zhekalov   via Submission, Rear Naked Choke   2:15 Round 1 of 3 Bout Page
Anton Vasiliev   defeats   Samat Chekpakov   via KO/TKO, Punches   3:43 Round 1 of 3 Bout Page
Pavel Demidenko   defeats   Bogdan Pashkov   via Submission, Armbar   3:17 Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Romanyk   defeats   Sergey Luvich   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksandr Prudnikov   defeats   Vladimir Abdulov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dmitriy Popov   defeats   Ruslan Galunk   via KO/TKO, Punches   0:46 Round 1 of 3 Bout Page
RFP: Kratos Cup 2 Sunday, March 27, 2016
Ua Kiev, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Gunko vs. Pysanko Show Bouts add_circle
Bout   Info
Igor Gunko   defeats   Aleksandr Pysanko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Osman Samedli   defeats   Petro Marinin   via KO/TKO, Punches   2:28 Round 1 of 3 Bout Page
Sergey Chkanov   defeats   Akshin Bagirov   via Submission, Rear Naked Choke   1:38 Round 1 of 3 Bout Page
Ignat Telegin   defeats   Andrey Ignatov   via KO/TKO, Punches   0:33 Round 1 of 3 Bout Page
Nikolay Mishchuk   defeats   Emin Nakaev   via Submission, Triangle Choke   0:57 Round 1 of 3 Bout Page
Anatoly Safronov   defeats   Igor Stepanov   via KO/TKO, Punch   2:34 Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Liusik   defeats   Andrey Kolenikov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Yaroslav Chartkov   defeats   Vitaliy Nimko   via KO/TKO, Punches   2:16 Round 1 of 3 Bout Page
Maxim Pashkov   defeats   Andrey Davidov   via Submission, Guillotine Choke   3:06 Round 1 of 3 Bout Page
Roman Trokhimets   defeats   Taras Pereginiak   via Submission, Armbar   1:07 Round 2 of 3, 6:07 Total Bout Page
Roman Bezpalko   defeats   Christian Kondakov   via Submission, Armbar   4:42 Round 1 of 3 Bout Page
Vitaly Osipov   defeats   Aleksey Shatad   via KO/TKO, Punches   1:50 Round 1 of 3 Bout Page
Petr Sedarchuk   defeats   Alexander Shtoyko   via KO/TKO, Punches   2:11 Round 1 of 3 Bout Page
Bogdan Chomyi   defeats   Arnoldas Galai   via Submission, Armbar   0:21 Round 1 of 3 Bout Page
David Karapetyan   defeats   Vladimir Seniv   via KO/TKO, Punches   4:15 Round 1 of 3 Bout Page
Bogdan Kablyuk   defeats   Roman Martynenko   via Submission, Guillotine Choke   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
RFP: Damask Cup Saturday, March 05, 2016
Ua Sports Complex Proskuriv Khmelnytskyi, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Popov vs. Kolenikov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Dmitriy Popov   defeats   Andrey Kolenikov   via KO/TKO, Punch   0:27 Round 2 of 3, 5:27 Total Bout Page
Aleksandr Gorshechnik   defeats   Igor Stepanov   via KO/TKO, Punches   3:47 Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Romanyk   defeats   Vladislav Lashkov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vladimir Liusik   defeats   Sergey Luvich   via KO/TKO, Knee   1:06 Round 3 of 3, 11:06 Total Bout Page
Andrey Serebrianikov   defeats   Pavel Lavrenov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
West Fight 19: Ukraine vs. Slovakia Saturday, February 06, 2016
Ua Event Hall "Kino" Lviv, Ukraine Ukraine Region
Main Event Grytskiv vs. Pop Show Bouts add_circle
Bout   Info
Taras Grytskiv   defeats   Ion Pop   via Submission, Triangle Choke   2:10 Round 1 of 3 Bout Page
Lukas Batovsky   defeats   Andrey Serebrianikov   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vladislav Nazaruk   defeats   Marko Rovnak   via KO/TKO, Punches   1:33 Round 1 of 3 Bout Page
Nikolay Kondratuk   defeats   Yuriy Gegedysh   via Submission, Triangle Choke   3:09 Round 1 of 3 Bout Page
Kirill Medvedovski   defeats   Evgeny Zhekalov   via KO/TKO, Punch   0:27 Round 1 of 3 Bout Page
Anton Radko   defeats   Sultan Kalamahunov   via KO/TKO, Punches   1:48 Round 1 of 3 Bout Page
Maksim Sergeev   defeats   Vladimir Gorachik   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Viktor Smirnov   defeats   Alexey Stepanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Taras Pereginiak   defeats   Andrey Myhaniv   via KO/TKO, Punches   4:33 Round 2 of 3, 9:33 Total Bout Page
Igor Gunko   defeats   Yuriy Logvynchuk   via KO/TKO, Punches   3:46 Round 1 of 3 Bout Page
Artion Rogalevich   defeats   Roman Ivaniv   via KO/TKO, Punches   1:50 Round 2 of 3, 6:50 Total Bout Page
Arsen Faitovich   defeats   Alexander Dombrovskiy   via KO/TKO, Punches   0:21 Round 2 of 3, 5:21 Total Bout Page
Pavel Grebenets   defeats   Dmitriy Veselovskiy   via Submission, Armbar   1:43 Round 1 of 3 Bout Page
Andrey Hohlov   defeats   Bogdan Yarysh   via Submission, Armbar   1:14 Round 1 of 3 Bout Page
Ignat Telegin   defeats   Danil Shalimov   via KO/TKO, Punches   0:48 Round 1 of 3 Bout Page
Wolf Fighting Club 9 Saturday, January 23, 2016
Ua Zakarpattia, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Radko vs. Kretz Show Bouts add_circle
Bout   Info
Anton Radko   defeats   Alex Kretz   via KO/TKO, Punches   2:04 Round 1 of 3 Bout Page
Ignat Telegin   defeats   Gabriel Boros   via KO/TKO, Knee   1:13 Round 1 of 3 Bout Page
Ion Pop   defeats   Alexandr Koval   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Konstantin Skrelya   defeats   Andrey Ignatov   via KO/TKO, Punches   2:05 Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Romanyk   defeats   Alexander Kozienko   via Submission, Armbar   3:56 Round 2 of 3, 8:56 Total Bout Page
Viktor Smirnov   defeats   Vladimir Abdulov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Evgeny Terekhov   defeats   Roman Merzoev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bogdan Gargay   defeats   Vladimir Seniv   via Submission, Rear Naked Choke   4:18 Round 3 of 3, 14:18 Total Bout Page
Taras Protsyuk   defeats   Andrei Fesukh   via KO/TKO, Punches   2:13 Round 2 of 3, 7:13 Total Bout Page
Anton Vasiliev   defeats   Bogdan Pashkov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jackie Gosh   defeats   Nidzhat Karabakhskiy   via Submission, Guillotine Choke   0:55 Round 1 of 3 Bout Page
Andrey Myhaniv   defeats   Alexander Shtoyko   via Submission, Armbar   1:57 Round 2 of 3, 6:57 Total Bout Page
West Fight 18: Coliseum Sunday, December 20, 2015
Ua Entertainment Complex "Ministerium" Odessa, Ukraine Europe Eastern Region
Main Event Title Fight Grytskiv vs. Sharopov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Taras Grytskiv   defeats   Iles Sharopov   via Submission, Guillotine Choke   0:44 Round 1 of 3 Bout Page
Artem Oleinik   defeats   Dmitriy Popov   via Submission, Armbar   0:48 Round 1 of 3 Bout Page
Sergey Grebenets   defeats   Vladislav Lashkov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Murad Amriev   defeats   Alexander Levitskiy   via KO/TKO, Punches   3:42 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksander Salay   defeats   Dmitriy Hugdyk   via KO/TKO, Punches   2:18 Round 2 of 3, 7:18 Total Bout Page
Askar Mozharov   defeats   Alexander Dombrovskiy   via Submission, Guillotine Choke   0:45 Round 1 of 3 Bout Page
Vladislav Yurash   defeats   Artion Rogalevich   via Submission, Achilles Lock   3:03 Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Gorachik   defeats   Aslanbek Soltaliev   via KO/TKO, Knee   0:33 Round 2 of 3, 5:33 Total Bout Page
Dmitriy Solopov   defeats   Evgeniy Skakun   via Submission, Guillotine Choke   1:27 Round 1 of 3 Bout Page
Igor Grytskiv   defeats   Ikram Kadyrov   via Submission, Armbar   1:23 Round 1 of 3 Bout Page
Radzhabali Sitamov   defeats   Anton Hitman   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page

ABOUT US

UKRAINIAN OPEN LEAGUE OF MMA – REAL FIGHT PROMOTION – sport organization based in city Lviv, Ukraine. Conducts events on the Mixed Martial Arts (ММА). Slogan: YOU MUST FIGHT TO WIN.

League "Real Fight Promotion" has been operating since 2007 and holds mixed martial arts events (MMA) all over Ukraine.

Events of the League "Real Fight Promotion" are broadcasted live on "XSPORT", as well as on the international TV site "Fite.TV", "Kokfights.TV" (Pay-Per-View) and Youtube (Real Fight Promotion - MMA Ukraine).

From 22.12.2017, the League "Real Fight Promotion" launches an annual Honors in RFP.

Last updated 03.20.2018, 11:32 AM ET
Wiki Contributors:

  • MMA Junkie : Manager: Merab Dvalishvili likely to appeal UFC Atlantic City loss to Ricky Simon, wants rematch
  • MMAFighting.com : Junior dos Santos, Antonio Rogerio Nogueira get reduced suspensions after USADA investigation
  • MMA Junkie : Junior Dos Santos, 'Lil Nog,' Marcos Rogerio de Lima accept six-month suspensions after USADA IDs bad lab
  • MMA Junkie : Mike Perry violates social contract, mocks Kelvin Gastelum for Facebook friend request
  • MMAFighting.com : MMA veteran Alexis Vila arrested on second-degree murder charge
  • MMA Junkie : UFC Fight Night 128 medical suspensions: Edson Barboza suspended indefinitely pending CT scan
  • MMAFighting.com : Missed Fists: Felipe Silva pulls off brilliant flying triangle armbar, more
  • MMA Junkie : After motorcycle accident, Bellator's Daniel Straus was told he may not walk; he plans to fight in 2018
  • MMA Junkie : Watch MMAjunkie Radio here (1 p.m. ET) with Derrick Lewis and 'Big' John McCarthy
  • MMA Junkie : Julia Budd-Talita Nogueira title fight, Eduardo Dantas-Michael McDonald top Bellator 202 lineup
  • MMA Junkie : Julia Budd-Talita Nogueira title fight, Eduardo Dantas-Michael McDonald top Bellator 204 lineup
  • MMAFighting.com : Alex Oliveira parts ways with TFT, to train full-time at hometown team ATS
  • MMA Junkie : Frank Mir sees clear path to tourney title if he gets past Fedor Emelianenko at Bellator 198
  • MMA Junkie : PFL 1 lineup is set; 24 familiar names and tourney hopefuls fill out 12-bout card
  • MMA Junkie : Tony Martin says he's staying at 170 pounds after UFC Atlantic City – thanks to Mike Brown
  • MMAFighting.com : ‘Jacare’ Souza believes he’ll be UFC middleweight champion in two fights
  • MMA Junkie : Despite bonus-winning KO win, Siyar Bahadurzada says he hid pre-fight problems from coaches
  • MMA Junkie : Meet 'The Ultimate Fighter 27' cast: Bryce Mitchell, the art of backyard brawling, and libertarianism
  • MMAFighting.com : Watch The MMA Hour live today
  • MMAFighting.com : Watch The MMA Hour live now