Mixed Martial Arts Promotion

Fight Exclusive Night

Fight Exclusive Night
  • Name: Fight Exclusive Night
  • Headquarters: Wrocław, Poland
  • Acronyms: FEN
  • Promotion Links:

FEN Events

FEN 40: ENERGA Fight Night Ostróda Saturday, June 18, 12:30 PM ET
Amfiteatr Ostróda Ostroda, Warmian-Masurian Voivodeship Europe Eastern Region
Featherweight Title Fight Formela vs. Gorshechnik 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Kacper Formela   defeats   Aleksandr Gorshechnik   via KO/TKO, Head Kick   Round 1 of 5 Bout Page
Cezary Oleksiejczuk   defeats   Kamil Kraska   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Piotr Kuberski   defeats   Marcin Naruszczka   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 5 Bout Page
Adrian Zieliński   defeats   Jacek Jędraszczyk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Patryk Duński   defeats   Wojciech Kawa   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Szymon Dusza   defeats   Wawrzyniec Bartnik   via KO/TKO, Knee and Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Michał Borowski   defeats   Mateusz Koszela   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Łukasz Klinger   defeats   Wojciech Janusz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dariusz Hrehorowicz   defeats   Adam Lazar   via KO/TKO, Punches   3:47 Round 2 of 3, 8:47 Total Bout Page
Bartłomiej Dragański   defeats   Alan Szymański   via Submission, Triangle Choke   4:08 Round 1 of 3 Bout Page
Oliwier Filipiak   defeats   Oskar Stachura   via Submission, Triangle Choke   Round 1 of 3 Bout Page
FEN 39: LOTOS Fight Night 8 Saturday, March 12, 2022
Zabki, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Featherweight Title Fight Formela vs. Hantea 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Kacper Formela   defeats   Nicolae Hantea   via KO/TKO, Punches   1:04 Round 1 of 5 Bout Page
Marcin Wójcik   defeats   Paweł Hadaś   via KO/TKO, Punches   3:08 Round 2 of 3, 8:08 Total Bout Page
Bartosz Szewczyk   defeats   Ezequiel Silvino   via KO/TKO, Punches   4:00 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Charzewski   vs.   Matheus Pereira   Ends in a No Contest, Knee to the Groin of Pereira   2:39 Round 2 of 3, 7:39 Total Bout Page
Robert Bryczek   defeats   Silas Robson   via KO/TKO, Punches   0:17 Round 1 of 3 Bout Page
Patryk Duński   defeats   Krzysztof Dobrzyński   via KO/TKO, Punches   4:22 Round 1 of 3 Bout Page
Mansur Abdurzakov   defeats   Kacper Bróździak   via Submission, Rear Naked Choke   3:05 Round 2 of 3, 8:05 Total Bout Page
FEN 38: LOTOS Fight Night 7 Saturday, January 22, 2022
Arena Ostrów Ostrow Wielkopolski, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Andryszak vs. Golub 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Michał Andryszak   defeats   Evgeniy Golub   via KO/TKO, Head Kick and Elbows   0:54 Round 1 of 3 Bout Page
Kamil Kraska   defeats   Tato Primera   via Submission, Anaconda Choke   1:48 Round 1 of 3 Bout Page
Ekaterina Shakalova   defeats   Yulia Kutsenko   via Submission, Rear Naked Choke   3:00 Round 1 of 5 Bout Page
Jacek Jędraszczyk   defeats   Patryk Bogdan   via KO/TKO, Punches   1:44 Round 2 of 3, 6:44 Total Bout Page
Wojciech Kawa   defeats   Kamil Mosgalik   via KO/TKO, Knee to the Body and Punches   3:58 Round 3 of 3, 13:58 Total Bout Page
Giorgi Esiava   defeats   Mateusz Rajewski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Damian Ostęp  defeats  Michał Grzesiak via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kamil Wojciechowski   defeats   Kornel Zapadka   via KO/TKO, Punches   2:12 Round 1 of 3 Bout Page
Mateusz Olech   defeats   Jacek Kujtkowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jakub Owczarek   defeats   Igor Terlecki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
FEN 37: ENERGA Fight Night Wrocław Saturday, November 27, 2021
Hala Orbita Wroclaw, Lower Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Lightweight Title Fight Rębecki vs. Osipyan 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mateusz Rębecki   defeats   Arkadiy Osipyan   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Anatoly Hunanyan  defeats  Dominik Zadora via KO/TKO, 10 Count   Round 3 of 5 Bout Page
Szymon Bajor   defeats   Bartosz Szewczyk   via Submission, Rear Naked Choke   2:57 Round 2 of 5, 7:57 Total Bout Page
Cezary Oleksiejczuk   defeats   Aigun Akhmedov   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Adrian Zieliński   defeats   Szymon Dusza   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Piotr Kuberski   defeats   Krystian Bielski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mariusz Joniak   defeats   Lukáš Chotěnovský   via KO/TKO, Punch   1:13 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Barbara Nalepka  defeats  Hanna Gujwan via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Mario Žgela   defeats   Adam Kowalski   via KO/TKO, Punch   1:10 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Olech   defeats   Paweł Całkowski   via Submission, Triangle Choke   0:46 Round 2 of 3, 3:46 Total Bout Page
KFN 2: Polska vs. Białoruś Saturday, November 06, 2021
Grupa Azoty Arena Pulawy, Lublin Voivodeship Europe Eastern Region
Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Kickboxing)   Robert Rajewski Jr.  defeats  Artem Voskoboynikov via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Michał Królik  defeats  Maciej Zembik via Decision, Unanimous   5 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Kaleta  defeats  Denis Rayko via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Dominika Filec  defeats  Daria Cedik via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Damian Piskorz  defeats  Dawid Siek via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Michał Krupa  defeats  Dominik Matusz via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Kamil Kotkiewicz  defeats  Krzysztof Górski via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Bartosz Guz  defeats  Mateusz Słota via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Adrian Rzadkowski  defeats  Michał Wodecki via Decision, Unanimous   3 Rounds, 8:00 Total Bout Page
FEN 36: Fight Night Szczecin Saturday, October 16, 2021
Netto Arena Szczecin, West Pomeranian Voivodeship Europe Eastern Region
Lightweight Title Fight Rębecki vs. Maia 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mateusz Rębecki   defeats   Felipe Maia   via KO/TKO, Punches   0:15 Round 1 of 5 Bout Page
Eder de Souza   defeats   Marcin Wójcik   via Submission, Brabo Choke   2:20 Round 2 of 5, 7:20 Total Bout Page
Krystian Bielski   defeats   Piotr Walawski   via KO/TKO, Punch to the Body   2:58 Round 2 of 3, 7:58 Total Bout Page
Bartosz Szewczyk   defeats   Michał Piwowarski   via KO/TKO, Punches   2:25 Round 1 of 3 Bout Page
Krzysztof Dobrzyński   defeats   Maciej Kaliciński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Samuel Vogt   defeats   Maciej Pacuła   via Submission, Armbar   3:38 Round 1 of 3 Bout Page
Wojciech Kawa   defeats   Denis Zarówny   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kamil Wojciechowski   defeats   Łukasz Klinger   via KO/TKO, Punches   3:08 Round 1 of 3 Bout Page
Dominik Mazur   defeats   Maciej Łapka   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Igor Terlecki   defeats   Patryk Buczkowski   via KO/TKO, Punch to the Body   Round 2 of 3 Bout Page
FEN 35: LOTOS Fight Night Ostróda Saturday, June 26, 2021
Amfiteatr w Ostródzie Ostroda, Warmian-Masurian Voivodeship Europe Eastern Region
Zieliński vs. Gorshechnik 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Aleksandr Gorshechnik   defeats   Adrian Zieliński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Adam Kowalski   defeats   Marcin Filipczak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Patryk Duński   defeats   Kamil Łebkowski   via KO/TKO, Punches   0:17 Round 1 of 3 Bout Page
Krystian Bielski   defeats   Juan Martin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kamil Kraska   defeats   Jose Barrios Vargas   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Szmajda  defeats  Artur Bizewski via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Paweł Biernat   defeats   Damian Bujkowski   via KO/TKO, Punches   2:23 Round 1 of 3 Bout Page
Bartosz Szewczyk   defeats   Kacper Miklasz   via KO/TKO, Punches   2:53 Round 1 of 3 Bout Page
Mariusz Joniak   defeats   Krzysztof Gajek   via Submission, Von Flue Choke   2:24 Round 1 of 3 Bout Page
Damian Rzepecki   defeats   Eryk Śmiatek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
KFN 1: POLKON Fights Saturday, June 12, 2021
Legnica, Lower Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Kickboxing)   Rafał Dudek  defeats  Mohammed El Mir via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Maksymilian Bratkowicz  defeats  Mateusz Słota via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Wojciech Kosowski  defeats  Dawid Sroll via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Dominik Tomica  defeats  Dominik Matusz via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Daniel Majka  defeats  Piotr Tomalski via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Michał Bławdziewicz  defeats  Robert Dochod via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Dominik Zadora  defeats  Grzegorz Chmielowiec via KO/TKO, 3 10 Counts   Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Robert Krasoń  defeats  Rafał Kamiński via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Damian Piskorz  defeats  Arkadiusz Krupa via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Robert Soboń  defeats  Rafał Cyrankowski via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Martyna Kierczyńska  defeats  Ewa Pietrzykowska via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
FEN 34: TOTALbet Fight Night Friday, May 28, 2021
Hotel Hilton Warsaw, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Trybała vs. Borowski 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Łukasz Borowski   defeats   Paweł Trybała   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Frans Mlambo   defeats   Jonas Mågård   via Submission, Guillotine Choke   1:07 Round 1 of 5 Bout Page
Aniela Bogusz   defeats   Adrianna Śledź   via Submission, Rear Naked Choke   0:17 Round 1 of 3 Bout Page
Cezary Oleksiejczuk   defeats   Szymon Dusza   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mateusz Murański   defeats   Artur Syc   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ekaterina Shakalova   defeats   Jamila Sandora   via Submission, Rear Naked Choke   4:43 Round 2 of 3, 9:43 Total Bout Page
Adam Radziszewski   defeats   Kamil Piórkowski   via KO/TKO, Punches   2:46 Round 1 of 3 Bout Page
Paulina Paola   defeats   Wiktoria Gnieciak   via Submission, Rear Naked Choke   0:31 Round 1 of 3 Bout Page
Michał Piwowarski   defeats   Kacper Miklasz   via Submission, Arm-Triangle Choke   2:20 Round 1 of 3 Bout Page
FEN 33: LOTOS Fight Night 5 Saturday, March 27, 2021
Lodz, Łódź Voivodeship Europe Eastern Region
Formela vs. Frankiewicz 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Kacper Formela   defeats   Damian Frankiewicz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Dominik Zadora  defeats  Pavel Šach via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ekaterina Shakalova   defeats   Izabela Badurek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Marcin Filipczak   defeats   Rafał Kijańczuk   via Submission, Guillotine Choke   1:51 Round 1 of 3 Bout Page
Damian Bujkowski   defeats   Marcin Sianos   via KO/TKO, Punches   2:03 Round 3 of 3, 12:03 Total Bout Page
Andrey Khokhlov   defeats   Mansur Abdurzakov   via KO/TKO, Punch   1:05 Round 1 of 3 Bout Page
Bartosz Zaczeniuk   defeats   Maciej Gąsiorek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Gracjan Miś   defeats   Hubert Wybierała   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Dariusz Wilk   defeats   Damian Rzepecki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
FEN 32: LOTOS Fight Night 4 Saturday, February 20, 2021
Warsaw, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Lightweight Title Fight Rębecki vs. Barrios Vargas 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mateusz Rębecki   defeats   Jose Barrios Vargas   via KO/TKO, Punch   0:48 Round 1 of 5 Bout Page
Marcin Łazarz   defeats   Wojciech Janusz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Szymon Bajor   defeats   Ednaldo Oliveira   via KO/TKO, Elbows   4:06 Round 3 of 3, 14:06 Total Bout Page
Szymon Dusza   defeats   Roland Čambal   via KO/TKO, Punches   4:37 Round 1 of 3 Bout Page
Rafał Lewoń   defeats   Piotr Walawski   via KO/TKO, Punches   4:10 Round 2 of 3, 9:10 Total Bout Page
Cezary Oleksiejczuk   defeats   Djamil Chan   via KO/TKO, Punches   2:35 Round 1 of 3 Bout Page
Piotr Kuberski   defeats   Mateusz Strzelczyk   via KO/TKO, Punches   1:05 Round 2 of 3, 6:05 Total Bout Page
Wojciech Kawa   defeats   Mikołaj Lewandowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bartosz Szewczyk   defeats   Akhmed Salamov   via Submission, Rear Naked Choke   3:06 Round 2 of 3, 8:06 Total Bout Page
FEN 31: Rutkowski vs. Zieliński 2 Saturday, November 28, 2020
Hotel Hilton Lodz, Łódź Voivodeship Europe Eastern Region
Rutkowski vs. Zieliński II 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniel Rutkowski   defeats   Adrian Zieliński   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Paweł Trybała   defeats   Łukasz Borowski   via KO/TKO, Ear Injury   1:23 Round 2 of 3, 6:23 Total Bout Page
Marcin Wójcik   defeats   Adam Kowalski   via KO/TKO, Punches   2:30 Round 4 of 5, 17:30 Total Bout Page
Jonas Mågård   defeats   Sebastian Romanowski   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 25:00 Total Bout Page
Marcin Naruszczka   defeats   Ivan Čosić   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kacper Formela   defeats   Edgar Davalos   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Marcin Filipczak   defeats   Saeed Younsi   via KO/TKO, Knees and Punches   0:21 Round 1 of 3 Bout Page
FEN 30: LOTOS Fight Night 3 Saturday, October 03, 2020
Hala Orbita Wroclaw, Lower Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Welterweight Title Fight Bryczek vs. Frasineac 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Robert Bryczek   defeats   Virgiliu Frasineac   via KO/TKO, Punch   3:28 Round 5 of 5, 23:28 Total Bout Page
(Kickboxing)   Dominik Zadora  defeats  Wojciech Wierzbicki via Decision, Unanimous   5 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Charzewski   defeats   Mansur Abdurzakov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Izabela Badurek   defeats   Anita Bekus   via Decision, Split (Overturned)   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Michał Turyński  defeats  Cyril Cereyon via KO/TKO, Retirement   2:47 Round 3 of 3, 8:47 Total Bout Page
Szymon Bajor   defeats   Tassilo Lahr   via KO/TKO, Doctor Stoppage   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Wojciech Janusz   defeats   Michał Gutowski   via Submission, d'Arce Choke   4:47 Round 1 of 3 Bout Page
Piotr Poniedziałek   defeats   Oktawian Olejniczak   via KO/TKO, Punch   2:47 Round 1 of 3 Bout Page
Mariusz Joniak   defeats   Rafał Statkiewicz   via Submission, Guillotine Choke   2:54 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Barbara Nalepka  defeats  Hanna Gujwan via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Amfiteatr w Ostródzie Ostroda, Warmian-Masurian Voivodeship Europe Eastern Region
Light Heavyweight Title Fight Kowalski vs. Łazarz II 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Adam Kowalski   vs.   Marcin Łazarz   Ends in a No Contest, Accidental Eye Poke   3:57 Round 3 of 5, 13:57 Total Bout Page
Adrian Zieliński   defeats   Danilo Belluardo   via KO/TKO, Punches   2:17 Round 1 of 3 Bout Page
Marcin Naruszczka   defeats   Marko Radaković   via KO/TKO, Punch   4:55 Round 1 of 3 Bout Page
Kacper Formela   defeats   Kamil Łebkowski   via KO/TKO, Punch   0:14 Round 3 of 3, 10:14 Total Bout Page
Robert Bryczek   defeats   Jacek Jędraszczyk   via KO/TKO, Punches   1:13 Round 1 of 3 Bout Page
Kamil Minda   defeats   Grzegorz Ciepliński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Krystian Bielski   defeats   Seweryn Kirschhiebel   via KO/TKO, Punch   0:49 Round 1 of 3 Bout Page
Paweł Biernat   defeats   Kacper Miklasz   via Submission, Guillotine Choke   2:52 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Mateusz Kopeć  defeats  Karol Łasiewicki via KO/TKO, Retirement   0:54 Round 3 of 3, 6:54 Total Bout Page
Kamil Kraska   defeats   Piotr Golon   via Submission, Rear Naked Choke   4:20 Round 1 of 3 Bout Page
Hala Globus Lublin, Lublin Voivodeship Europe Eastern Region
Catchweight Title Fight Rębecki vs. Silva 161 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mateusz Rębecki   defeats   Fabiano Silva   via KO/TKO, Punches   4:36 Round 1 of 5 Bout Page
Piotr Szeliga   defeats   Krystian Pudzianowski   via KO/TKO, Retirement   3:00 Round 2 of 3, 6:00 Total Bout Page
Oli Thompson   defeats   Szymon Bajor   via KO/TKO, Punch   0:23 Round 1 of 5 Bout Page
Michał Kita   defeats   Igor Pokrajac   via KO/TKO, Punches   0:37 Round 1 of 3 Bout Page
Marcin Wójcik   defeats   Rafał Kijańczuk   via KO/TKO, Punches   3:10 Round 2 of 3, 8:10 Total Bout Page
Kacper Koziorzębski   defeats   Szymon Dusza   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Adam Pałasz   defeats   Marcin Sianos   via KO/TKO, Kick to the Body and Punches   3:38 Round 3 of 3, 13:38 Total Bout Page
Łukasz Charzewski   defeats   Kacper Formela   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Dominik Zadora  defeats  Piotr Sokół via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Anita Bekus   defeats   Sylwia Firlej   via KO/TKO, Punches   3:42 Round 2 of 3, 8:42 Total Bout Page
Netto Arena Szczecin, West Pomeranian Voivodeship Europe Eastern Region
Lightweight Title Fight Rębecki vs. Magomedov 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mateusz Rębecki   defeats   Magomed Magomedov   via KO/TKO, Elbows from Crucifix   4:29 Round 2 of 5, 9:29 Total Bout Page
Adam Kowalski   defeats   Wojciech Janusz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Marcin Parcheta  defeats  Gor Harutjunjan via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Eva Dourthe   defeats   Katarzyna Lubońska   via Submission, Guillotine Choke   4:13 Round 1 of 3 Bout Page
Sebastian Romanowski   defeats   Rildeci Dias   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kamil Gniadek   defeats   Michał Balcerczak   via Submission, Arm-Triangle Choke   1:22 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Sudolski   defeats   Michał Gutowski   via KO/TKO, Punches   2:25 Round 1 of 3 Bout Page
Jacek Jędraszczyk   defeats   Samuel Vogt   via KO/TKO, Punch   0:08 Round 2 of 3, 5:08 Total Bout Page
Kirill Kornilov   defeats   Seweryn Kirschhiebel   via KO/TKO, Knee to the Body and Punches   4:11 Round 2 of 3, 9:11 Total Bout Page
Mariusz Joniak   defeats   Oleksii Polischuck   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Fight Exclusive Night 26: The Greatness Saturday, October 12, 2019
Hala Orbita Wroclaw, Lower Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Middleweight Title Fight Grzebyk vs. Fonseca 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Andrzej Grzebyk   defeats   Robert Fonseca   via KO/TKO, Punches   0:18 Round 1 of 5 Bout Page
(Kickboxing)   Wojciech Wierzbicki  defeats  Dominik Zadora via KO/TKO, Retirement   3:00 Round 3 of 5, 9:00 Total Bout Page
Rafał Kijańczuk   defeats   Marcin Zontek   via KO/TKO, Punches   0:52 Round 1 of 3 Bout Page
Szymon Dusza   defeats   Kamil Gniadek   via KO/TKO, Knees and Elbows   3:18 Round 3 of 3, 13:18 Total Bout Page
Szymon Bajor   defeats   Marcin Sianos   via KO/TKO, Elbows   3:03 Round 2 of 3, 8:03 Total Bout Page
Tymoteusz Łopaczyk   defeats   Michał Golasiński   via KO/TKO, Punches   2:58 Round 2 of 3, 7:58 Total Bout Page
Adrian Bartosiński   defeats   Krystian Bielski   via KO/TKO, Punches   2:15 Round 2 of 3, 7:15 Total Bout Page
Łukasz Charzewski   defeats   Krystian Blezień   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Marcin Krakowiak   defeats   Jarosław Lech   via Submission, Guillotine Choke   2:09 Round 2 of 3, 7:09 Total Bout Page
Amfiteatr w Ostródzie Ostroda, Warmian-Masurian Voivodeship Europe Eastern Region
Jewtuszko vs. Bakočević II 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Vaso Bakočević   defeats   Maciej Jewtuszko   via KO/TKO, Leg Injury   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Adrian Zieliński   defeats   Fabiano Silva   via KO/TKO, Retirement   5:00 Round 2 of 5, 10:00 Total Bout Page
Adam Kowalski   defeats   Rafał Kijańczuk   via Submission, Rear Naked Choke   2:37 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Pavel Kobilyantskiy  defeats  Bartłomiej Witkowski via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Katarzyna Lubońska   defeats   Izabela Badurek   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Krystian Bielski   defeats   Tomasz Skrzypek   via KO/TKO, Head Kick   4:12 Round 2 of 3, 9:12 Total Bout Page
Wojciech Janusz   defeats   Michał Gutowski   via KO/TKO, Punch   3:38 Round 1 of 3 Bout Page
Bartosz Leśko   defeats   Kevin Wiwatowski   via Submission, Rear Naked Choke   4:16 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Radosz  defeats  Przemysław Zygmuntowicz via KO/TKO, Knee to the Body   1:45 Round 2 of 3, 4:45 Total Bout Page
Fight Exclusive Night 24: All or Nothing Saturday, March 16, 2019
Hala Torwar Warsaw, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Welterweight Title Fight Grzebyk vs. Gniadek 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Kickboxing)   Arkadiusz Wrzosek  defeats  Patrick Schmid via KO/TKO, Leg Kicks   0:23 Round 5 of 5, 12:23 Total Bout Page
Andrzej Grzebyk   defeats   Kamil Gniadek   via KO/TKO, Punches   3:04 Round 3 of 5, 13:04 Total Bout Page
Szymon Bajor   defeats   Grzegorz Ciepliński   via KO/TKO, Punches   4:20 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Radosław Paczuski  defeats  Darren Anstay via KO/TKO, Punches   0:27 Round 3 of 3, 6:27 Total Bout Page
Bartosz Leśko   vs.   Marcin Naruszczka   Ends in a Draw, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Anita Bekus   defeats   Kamila Porczyk   via KO/TKO, Punch   0:15 Round 1 of 3 Bout Page
(Boxing)   Gabriel Al-Sulwi  defeats  Maciej Gnatowski via KO/TKO, Punch   0:59 Round 2 of 3, 2:59 Total Bout Page
Adrian Zieliński   defeats   Kamil Łebkowski   via KO/TKO, Punches   3:12 Round 1 of 3 Bout Page
Marcin Krakowiak   defeats   Mateusz Strzelczyk   via Submission, Rear Naked Choke   4:50 Round 3 of 3, 14:50 Total Bout Page
(Kickboxing)   Robert Rajewski Jr.  defeats  Michał Gęsiarz via Decision, Majority   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Hala RCS Lubin, Lower Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Lightweight Title Fight Rębecki vs. Imavov 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mateusz Rębecki   defeats   Daguir Imavov   via KO/TKO, Corner Stoppage   5:00 Round 1 of 5 Bout Page
Marcin Sianos   defeats   Marcin Zontek   via KO/TKO, Punch   4:47 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Dominik Zadora  defeats  Łukasz Pławecki via KO/TKO, Leg Kicks   Round 3 of 5 Bout Page
Szymon Dusza   defeats   Tymoteusz Łopaczyk   via KO/TKO, Kicks and Punch to the Body   0:55 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Wojciech Wierzbicki  defeats  Pavel Obozny via KO/TKO, Low Kicks   Round 2 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Eliasz Jankowski  defeats  Hubert Dylewski via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Łukasz Charzewski   defeats   Łukasz Bieniek   via Submission, Guillotine Choke   0:48 Round 3 of 3, 10:48 Total Bout Page
(Kickboxing)   Mariusz Lach  defeats  Bartosz Hassa via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kamil Kraska   defeats   Szymon Szarpak   via Submission, Rear Naked Choke   1:58 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Kaczmarczyk  defeats  Robert Rajewski Jr. via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Tomasz Zamysłowski  defeats  Łukasz Kaleta via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Hala UAM Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Grabowski vs. Guelke 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Kamil Łebkowski   defeats   Łukasz Demczur   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Damian Grabowski   defeats   José Rodrigo Guelke   via KO/TKO, Punches   3:21 Round 1 of 3 Bout Page
Mateusz Rębecki   defeats   Łukasz Kopera   via KO/TKO, Punches   0:52 Round 3 of 5, 10:52 Total Bout Page
Bartosz Leśko   defeats   Tomasz Kondraciuk   via Submission, Rear Naked Choke   4:15 Round 1 of 3 Bout Page
Kamil Gniadek   defeats   Jacek Jędraszczyk   via KO/TKO, Punches   2:51 Round 1 of 3 Bout Page
Krzysztof Klaczek   defeats   Edilson Teixeira   via Submission, Rear Naked Choke   3:07 Round 2 of 3, 8:07 Total Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Radosz  defeats  Mateusz Kubiszyn via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Rafał Statkiewicz   defeats   Dawid Pasternak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Fight Exclusive Night 21 Friday, May 25, 2018
Hala Orbita Wroclaw, Lower Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Middleweight Title Fight Grzebyk vs. Vieira 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Andrzej Grzebyk   defeats   Thiago Vieira   via KO/TKO, Punches   4:58 Round 3 of 5, 14:58 Total Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Pławecki  defeats  Wojciech Wierzbicki via Decision, Split   5 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Marcin Zontek   defeats   Toni Valtonen   via KO/TKO, Doctor Stoppage   2:15 Round 3 of 3, 12:15 Total Bout Page
Tymoteusz Łopaczyk   defeats   Jacek Jędraszczyk   via Submission, Rear Naked Choke   3:40 Round 3 of 3, 13:40 Total Bout Page
Marian Ziółkowski   defeats   Patryk Nowak   via KO/TKO, Punch   3:37 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Kopera   defeats   Mateusz Głąb   via KO/TKO, Doctor Stoppage   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Oskar Somerfeld   defeats   Szymon Dusza   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Grzegorz Ciepliński   defeats   Marcin Sianos   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bartosz Leśko   defeats   Kevin Wiwatowski   via Submission, Rear Naked Choke   2:53 Round 1 of 3 Bout Page
Fight Exclusive Night 20: Next Level Saturday, March 10, 2018
Hala Torwar Warsaw, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Lightweight Title Fight Ziółkowski vs. Rębecki 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Kickboxing)   Radosław Paczuski  defeats  Stanisław Zaniewski via Decision, Unanimous   5 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mateusz Rębecki   defeats   Marian Ziółkowski   via KO/TKO, Punches   3:49 Round 4 of 5, 18:49 Total Bout Page
(Kickboxing)   Arkadiusz Wrzosek  defeats  Artur Bizewski via Decision, Unanimous   5 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Andrzej Grzebyk   defeats   Anatoliy Litvinov   via KO/TKO, Knee and Punches   3:36 Round 1 of 3 Bout Page
Marcin Naruszczka   defeats   Bartosz Leśko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Rafał Korczak  defeats  Marcin Szreder via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
Daniel Torres   defeats   Kamil Łebkowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Krzysztof Kułak   defeats   Michał Tarabańka   via Submission, Rear Naked Choke   3:35 Round 2 of 3, 8:35 Total Bout Page
(Kickboxing)   Adrian Błeszyński  defeats  Alan Kwieciński via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Fight Exclusive Night 19: Bitwa o Wrocław Saturday, October 14, 2017
Hala Orbita Wroclaw, Lower Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Nowak vs. Mroczkowski 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Patryk Nowak   defeats   Jakub Mroczkowski   via Submission, Guillotine Choke   3:33 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Paweł Biszczak  defeats  Igor Daniš via KO/TKO, Punch   2:13 Round 1 of 5 Bout Page
Gabriel Al-Sulwi   defeats   Bartłomiej Brzeziński   via KO/TKO, Corner Stoppage   1:16 Round 2 of 3, 6:16 Total Bout Page
(Kickboxing)   Arkadiusz Wrzosek  defeats  Nikolai Falin via KO/TKO, Punch   1:49 Round 1 of 5 Bout Page
Michał Michalski   defeats   Nassourdine Imavov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Marta Waliczek  defeats  Róża Gumienna via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
Bartosz Leśko   defeats   Paweł Brandys   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Tymoteusz Łopaczyk   defeats   Adrian Błeszyński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Magdalena Rak   defeats   Raffaella Milner   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Marcin Stopka  defeats  Krzysztof Kottas via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Fight Exclusive Night 18: Summer Edition Saturday, August 12, 2017
Hala Widowiskowo-Sportowa Koszalin, West Pomeranian Voivodeship Europe Eastern Region
Łebkowski vs. Imavov 146 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daguir Imavov   defeats   Kamil Łebkowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Andrzej Grzebyk   defeats   Marcin Naruszczka   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bartłomiej Kopera   defeats   Aleksander Georgas   via Submission, Rear Naked Choke   3:22 Round 2 of 3, 8:22 Total Bout Page
(Kickboxing)   Artur Bizewski  defeats  Mateusz Duczmal via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Mateusz Rębecki   defeats   Dmitriy Golbaev   via Submission, Armbar   4:59 Round 3 of 3, 14:59 Total Bout Page
Marcin Sianos   defeats   Mateusz Łazowski   via KO/TKO, Punches   1:22 Round 1 of 3 Bout Page
Igor Michaliszyn   defeats   Tomasz Romanowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Alexander Khanin   defeats   Wojciech Janusz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Tomasz Stasiak   defeats   Łukasz Stanek   via Submission, Rear Naked Choke   4:11 Round 2 of 3, 9:11 Total Bout Page
Adrian Błeszyński   defeats   Piotr Tutkowski   via Submission, Arm-Triangle Choke   4:53 Round 1 of 3 Bout Page
Filip Tomczak   defeats   Marek Woroncow   via Submission, Guillotine Choke   4:40 Round 1 of 3 Bout Page
Mateusz Symoczko   defeats   Piotr Walawski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page

The upstart  Polish Fight Exclusive Night organization has risen up in popularity in under 2 years due to the number and the unique nature of their events, combining pomp and parade with combat sports.

FEN specializes in putting on mixed MMA/K-1 events that take place in a fenced ring very much like the one used in M-1 Global and the tradition has become that each card (with the exception of events #1 and 8 so far) features at least one female bout although women only compete under K-1 rules. They are also the first Polish MMA organization to hold the championship bouts under the 5x5 time limit rules (most organizations hold the title fights under the regular 3x5 limit with some exceptions - the KSW, for example, before also implementing a 5x5 title fight format, used to add the extra 4th round in case of a 3 round draw). The fenced ring has given way to a regular MMA cage with the 20th event.



The current Fight Exclusive Night champions are:


MMA:
Heavyweight (120 kg): Oli Thompson

Interim Heavyweight (120 kg): Szymon Bajor
Light Heavyweight (93 kg): Eder De Souza
Middleweight (84 kg): Vacant
Welterweight (77 kg): Cezary Oleksiejczuk

Lightweight (70 kg): Mateusz Rębecki

Featherweight (66 kg): Daniel Rutkowski
Bantamweight (61 kg): Frans Mlambo


+95kg: Arkadiusz Wrzosek

95 kg: Vacant

85 kg: Radosław Paczuski

77 kg: Anatoly Hunanyan

70 kg: Vacant

65 kg: Vacant

65 kg (women): Marta Waliczek

Last updated 11.28.2021, 6:16 AM ET
Wiki Contributors:

  • MMA Junkie : Conor McGregor, Jorge Masvidal bring mother's love into latest exchange
  • MMAFighting.com : The Ultimate Fighter 30 results: Jordan Heiderman vs. Zac Pauga, first heavyweight finalist set
  • MMA Junkie : Joaquin Buckley explains why unexpected performance bonus at UFC on ESPN 37 had a larger meaning
  • MMAFighting.com : CSAC moving forward on adding MMA fighters to pension fund
  • MMAFighting.com : Conor McGregor fires back at Jorge Masvidal as feud escalates: ‘What a loser you are’
  • MMA Junkie : USA TODAY Sports/MMA Junkie rankings, June 28: Johnny Eblen's big rise at middleweight
  • MMA Junkie : Joanna Jedrzejczyk's retirement didn't surprise UFC champ Carla Esparza, who 'would've loved' rematch
  • MMA Junkie : Hamdy Abdelwahab ready to become Egypt's first UFC champion after historic signing
  • MMAFighting.com : UFC Fight Roundup: Irene Aldana fights Macy Chiasson in key bantamweight contest at UFC 279
  • MMA Junkie : Marvin Vettori expects Israel Adesanya trilogy 'no matter what,' says he is UFC champ's 'only real challenge'
  • MMA Junkie : UFC's Beneil Dariush eyes Dustin Poirier if he can't get Islam Makhachev or Charles Oliveira
  • MMAFighting.com : Alexander Volkanovski, Kayla Harrison, Julianna Peña among 2022 ESPY nominees
  • MMA Junkie : Giga Chikadze: 'Korean Zombie' talked a lot after my last loss, would be a great fight
  • MMA Junkie : Dana White would love to see Mateusz Gamrot fight Beneil Dariush next
  • MMA Junkie : Photos: BKFC 27 press conference, Mike Perry and Michael Page face off in London
  • MMA Weekly : Khabib Nurmagomedov believes Alexander Volkanovski has ‘more fire’ than Max Holloway
  • MMA Junkie : Lorenz Larkin vs. Mukhamed Berkhamov, more matchups complete Bellator 283 line up
  • MMAFighting.com : UFC 276 Embedded, Episode 2: ‘I’m still a champ today in my eyes’
  • MMA Junkie : UFC 276 'Embedded,' No. 2: 'The main event should have been the co-main'
  • MMA Junkie : Alleged Cain Velasquez target Harry Goularte, family face civil lawsuit detailing accusations of molestation, negligence