Mixed Martial Arts Promotion

Global Association of Mixed Martial Arts

Global Association of Mixed Martial Arts
  • Name: Global Association of Mixed Martial Arts
  • Headquarters: Amstelveen, The Netherlands
  • Acronyms: GAMMA
  • Promotion Links:

GAMMA Events

GAMMA: Asian-Pacific MMA Championships 2022 - Day 3 Sunday, November 13, 12:00 PM ET
Pattaya, Chon Buri Province Asia Southeast Region
Flyweight Title Fight Oryntaev vs. Seitmurat Show Bouts add_circle
Bout   Info
Yermakhan Oryntaev   defeats   Aibek Seitmurat   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Farida Abdueva   defeats   Polina Tumaeva   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Meruert Ibraeva   defeats   Indiyana B   via KO/TKO, Referee Stoppage   2:13 Round 3 of 3, 8:13 Total Bout Page
Singh Niranjan   defeats   Ibraim Khasuev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Almaz Sarsembekov   defeats   Sairan Sagyndykov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Adis Taalaybek uulu   defeats   Islam Davranov   via KO/TKO, Ground and Pound from Crucifix   1:22 Round 3 of 3, 7:22 Total Bout Page
Elzhan Gasanov   defeats   Nurkhan Zhumagazy   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Sumit Bhyan   defeats   Bakhtiyar Kassymov   via Submission, Rear Naked Choke   0:46 Round 1 of 3 Bout Page
Syrym Satyy   defeats   Laki Wesh   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Suttharang Norachart   defeats   Tath Lomdik   via KO/TKO, Referee Stoppage   1:21 Round 1 of 3 Bout Page
Zhanybek Beishebek uulu   defeats   Aibek Kaden   via Decision, Majority   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Aprilia Lumbantungkup   defeats   Khemika Suwanchot   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Nikolay Samusev   defeats   Chayanon Phothijun   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Aurore Sahyoun   defeats   Desi Rahayu   via KO/TKO, Punches from Full Mount   2:50 Round 1 of 3 Bout Page
Farida Abdueva   defeats   Madina Katyzina   via KO/TKO, Corner Stoppage   0:20 Round 3 of 3, 6:20 Total Bout Page
Sandra Succar   defeats   Meruert Ibraeva   via Submission, Triangle choke   1:48 Round 1 of 3 Bout Page
Razhabali Shaydullaev   defeats   Ibraim Khasuev   via Submission, Triangle choke   2:26 Round 1 of 3 Bout Page
Yernaz Mussabek   defeats   Asim Khan   via Submission, Triangle choke   1:35 Round 1 of 3 Bout Page
GAMMA: Asian-Pacific MMA Championships 2022 - Day 2 Saturday, November 12, 12:00 PM ET
Pattaya, Chon Buri Province Asia Southeast Region
Tor vs. Maratbek Uulu Show Bouts add_circle
Bout   Info
Argen Maratbek Uulu   defeats   Perme Tor   via Submission, Guilliotine Choke   1:12 Round 1 of 3 Bout Page
Almaz Sarsembekov   defeats   Michael Rovei   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Islam Davranov   defeats   Singh Thakur Jaidev   via KO/TKO, Retirement   0:11 Round 1 of 3 Bout Page
Adis Taalaybek uulu   defeats   Dongsai Pitawat   via KO/TKO, Ground and Pound   1:40 Round 1 of 3 Bout Page
Manarbek Shaikhenov   defeats   Sande Panduranga Chikkala   via KO/TKO, Injury   0:08 Round 1 of 3 Bout Page
Ibraim Khasuev   defeats   Sirirot Sinchaitan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Singh Niranjan   defeats   Evans de Assunção de Lurdes   via KO/TKO, Kick to the body   1:23 Round 1 of 3 Bout Page
Asim Khan   defeats   Nattawut Kaewkhuanchum   via KO/TKO, Punches from Back Mount   1:41 Round 2 of 3, 4:41 Total Bout Page
Yernaz Mussabek   defeats   Shergazy Bolotbek uulu   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Nurkhan Zhumagazy   defeats   Zaib Shah   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Elzhan Gasanov   defeats   Ibrahim Shebin   via KO/TKO, Punches from Full Mount   2:08 Round 2 of 3, 5:08 Total Bout Page
Ibraim Khasuev   defeats   Harry Smith   via Submission, Guilliotine Choke   0:22 Round 1 of 3 Bout Page
Razhabali Shaydullaev   defeats   Ariji Besi   via Submission, Kimura   0:51 Round 1 of 3 Bout Page
Chayanon Phothijun   defeats   Fadi Bandaly   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Nikolay Samusev   defeats   Anas Nurkesh   via Submission, Guilliotine Choke   2:27 Round 3 of 3, 8:27 Total Bout Page
Manarbek Shaikhenov   defeats   Kasieta Kubanychbekov   via KO/TKO, Doctor stoppage   2:14 Round 1 of 3 Bout Page
Kairatbek Zharekeev   defeats   Sande Panduranga Chikkala   via KO/TKO, Retirement   1:22 Round 1 of 3 Bout Page
Sairan Sagyndykov   defeats   Matam Rimo Diyo   via KO/TKO, Knee   2:49 Round 1 of 3 Bout Page
Rustem Akzhanov   defeats   Erlan Ulukbekov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Singh Thakur Jaidev   defeats   Suppanit Nutchaphol   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Aibek Kaden   defeats   Bakhtiyar Kassymov   via Submission, Guilliotine Choke   0:08 Round 1 of 3 Bout Page
Zhanybek Beishebek uulu   defeats   Bidaraguppe Shekar Naveen Kumar   via KO/TKO, Punch   1:40 Round 1 of 3 Bout Page
GAMMA: Asian-Pacific MMA Championships 2022 - Day 1 Thursday, November 10, 12:00 PM ET
Pattaya, Chon Buri Province Asia Southeast Region
Niranjan vs. Sakyev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Singh Niranjan   defeats   Shergazy Sakyev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Sairan Sagyndykov   defeats   Adilet Alimbek Uulu   via Disqualificaton   2:16 Round 2 of 3, 5:16 Total Bout Page
Aleksandr Kononenko   defeats   Kipgen Satgunhao   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Aibek Seitmurat   defeats   Satyam Pandey   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kenshiro Yamazaki   defeats   Santosh Srinivasa   via Submission, Guilliotine Choke   2:46 Round 1 of 3 Bout Page
Asim Khan   defeats   Reddy Havish   via KO/TKO, Punches from Back Mount   2:01 Round 1 of 3 Bout Page
Nattawut Kaewkhuanchum   defeats   Aibek Seitmurat   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Razhabali Shaydullaev   defeats   Koshen Akanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ariji Besi   defeats   Rattanachot Nuttakorn   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ibrahim Shebin   defeats   Chayanon Phothijun   via Submission, Armbar   2:21 Round 1 of 3 Bout Page
Ibraim Khasuev   defeats   Katta Prudhvi Reddy   via KO/TKO, Ground and Pound   0:24 Round 1 of 3 Bout Page
Smith Harrison   defeats   Sirirot Sinchaitan   via Submission, The Ezekiel Choke   0:43 Round 1 of 3 Bout Page
Almaz Sarsembekov   defeats   Manachai Suwannarog   via Submission, Guilliotine Choke   0:22 Round 1 of 3 Bout Page
Elzhan Gasanov   defeats   Samat Jumaliev   via KO/TKO, Punches from Back Mount   2:40 Round 1 of 3 Bout Page
Shergazy Bolotbek uulu   defeats   Lorensius Riyantama   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Yernaz Mussabek   defeats   Sonam Nisham   via Submission, Rear Naked Choke   0:41 Round 1 of 3 Bout Page
Samat Jumaliev   defeats   Shinchi Nara   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Nurkhan Zhumagazy   defeats   Bekbolot Abdylda Uulu   via KO/TKO, Punch to the liver   1:30 Round 3 of 3, 7:30 Total Bout Page
Zaib Shah   defeats   Shetty Pratik Sadashiv   via Submission, Armbar   1:14 Round 2 of 3, 4:14 Total Bout Page
Aibek Kaden   defeats   Khamza Khan   via KO/TKO, Referee Stoppage   2:10 Round 3 of 3, 8:10 Total Bout Page
Zhanybek Beishebek uulu   defeats   Vishal Konwer   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Chayanon Phothijun   defeats   Ibrahim Shebin   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Anas Nurkesh   defeats   Vairamurthy Prabu Sankar   via KO/TKO, Referee Stoppage   2:30 Round 1 of 3 Bout Page
Matam Rimo Diyo   defeats   Manachai Suwannarog   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Adilet Alimbek Uulu   defeats   Barto Joel Amaral Franco   via KO/TKO, Referee Stoppage   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Sirirot Sinchaitan   defeats   Jha Prashant Sushil   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Almaz Sarsembekov   defeats   Ali Laiqat   via KO/TKO, Knee   1:09 Round 2 of 3, 4:09 Total Bout Page
GAMMA European Championships: Day 3 Wednesday, September 28, 12:00 AM ET
Tbilisi, GE Caucasus Region
Lightweight Title Fight Zhurakivskiy vs. Sayfullaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Anatoliy Zhurakivskiy   defeats   Makhmud Sayfullaev   via Submission, Rear Naked Choke   1:12 Round 1 of 3 Bout Page
Luka Bregvadze   defeats   Ferman Hasanov   via KO/TKO, Head Kick   0:11 Round 2 of 3, 3:11 Total Bout Page
Arturs Skabarnieks   defeats   David Závoda   via KO/TKO, Punches   1:01 Round 1 of 3 Bout Page
Kyrylo Kolomiets   defeats   Klim Gusiev   via KO/TKO, Punches from Back Mount   2:44 Round 1 of 3 Bout Page
Oleksandra Karasova   defeats   Joanna Walorska   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Zejna Krantic   defeats   Sofiia Bagishvili   via Submission, Rear Naked Choke   1:10 Round 1 of 3 Bout Page
Nika Gudushauri   defeats   Rasul Davletmurzaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Veronika Smolkova   defeats   Carmen López   via KO/TKO, Punches   1:00 Round 3 of 3, 7:00 Total Bout Page
Petr Stříž   defeats   Rapael Movsesiani   via Submission, Rear Naked Choke   0:49 Round 2 of 3, 3:49 Total Bout Page
Yusif Aliev   defeats   Ibrahim Ibrahim   via Decision, Majority   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
GAMMA European Championships: Day 2 Tuesday, September 27, 12:00 AM ET
Tbilisi, GE Caucasus Region
Loladze vs. Chłobuszewska 125 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Elene Loladze   defeats   Karolina Chłobuszewska   via KO/TKO, Punches (Standing TKO)   2:59 Round 2 of 3, 5:59 Total Bout Page
Elene Loladze   defeats   Deniz Sahbaz   via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Joanna Walorska   defeats   Tahire Babayeva   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Carmen López   defeats   Natalie Trikalova   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Arturs Skabarnieks   defeats   Evangelos Rafail Kouskousis   via KO/TKO, Punches   1:10 Round 1 of 3 Bout Page
Hamza Dagderiven   defeats   Ersin Toprak Ahmet   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Beka Gogaladze   defeats   Ivan Kozhechenkov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Richard Dobrotka   defeats   Valentyn Zhurakivskyi   via KO/TKO, Retirement   3:00 Round 2 of 3, 6:00 Total Bout Page
Adnan Omar   defeats   Beytullah Keskin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ferman Hasanov   defeats   Yunus Emre Sahbaz   via KO/TKO, Ground and Pound   2:06 Round 2 of 3, 5:06 Total Bout Page
Sofiia Bagishvili   defeats   Veronika Zajícová   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Karolina Chłobuszewska   defeats   Deniz Sahbaz   via KO/TKO, Punches from Triangle Choke   0:32 Round 1 of 3 Bout Page
Arturs Skabarnieks   defeats   David Závoda   via KO/TKO, Punches   1:50 Round 1 of 3 Bout Page
Iwo Baraniewski   defeats   Giorgi Kotorashvili   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Oleksandra Karasova   defeats   Tahira Babaeva   via Submission, Armbar   1:45 Round 2 of 3, 4:45 Total Bout Page
Veronika Smolkova   defeats   Carmen López   via KO/TKO, Punches   2:33 Round 2 of 3, 5:33 Total Bout Page
Sanan Aliev   defeats   Mehmet Mert Bilen   via KO/TKO, Corner Stoppage   1:35 Round 2 of 3, 4:35 Total Bout Page
Kyrylo Kolomiets   defeats   Klim Gusiev   via KO/TKO, Cross to the body   0:23 Round 3 of 3, 6:23 Total Bout Page
Nika Jakonia   defeats   Imran Abbasguliev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Anatoliy Oskin   defeats   Nijat Khankishiev   via Submission, Guillotine Choke   0:55 Round 2 of 3, 3:55 Total Bout Page
Nikita Zelinskyi   defeats   Akaki Chikhashvili   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kyrylo Kolomiets   defeats   Aslan Bagaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Klim Gusiev   defeats   Marcin Błaziak   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Makhmud Sayfullaev   defeats   Gabriele Galluccio   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Anatoliy Zhurakivskiy   defeats   Adam Król   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Rapael Movsesiani   defeats   Hamza Dagderiven   via Submission, Straight Ankle Lock   1:54 Round 3 of 3, 7:54 Total Bout Page
Petr Stříž   defeats   Ersin Toprak Ahmet   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Rasul Davletmurzaev   defeats   Valentyn Zhurakivskyi   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Nika Gudushauri   defeats   Paweł Grzeszczak   via KO/TKO, Punches from Full Mount   2:28 Round 3 of 3, 8:28 Total Bout Page
Ibrahim Ibrahim   defeats   Nikita Zelinskyi   via Submission, Rear Naked Choke   1:58 Round 1 of 3 Bout Page
Yusif Aliev   defeats   Irakli Saginadze   via KO/TKO, Ground and Pound   2:52 Round 1 of 3 Bout Page
GAMMA European Championships: Day 1 Monday, September 26, 12:00 AM ET
Tbilisi, GE Caucasus Region
Loladze vs. Zocco 125 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Elene Loladze   defeats   Roberta Zocco   via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Richard Dobrotka   defeats   Giorgi Natobaidze   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Klim Gusiev   defeats   Alexander Andreyev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Paweł Grzeszczak   defeats   Bakhchali Aliev   via Submission, Arm Triangle Choke   0:57 Round 2 of 3, 3:57 Total Bout Page
Nika Gudushauri   defeats   Ivan Kozhechenkov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Makhmud Sayfullaev   defeats   Ondrej Kuchta   via KO/TKO, Punches   1:28 Round 3 of 3, 7:28 Total Bout Page
Gabriele Galluccio   defeats   Bahruz Baylarzada   via KO/TKO, Punches from side control   1:32 Round 2 of 3, 4:32 Total Bout Page
Adam Król   defeats   Simon Fiantok   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Anatoliy Zhurakivskiy   defeats   Giorgi Gogotchuri   via Submission, Rear Naked Choke   1:48 Round 1 of 3 Bout Page
Manuchar Kvashilava   defeats   Nikita Zelinskyi   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Yusif Aliev   defeats   Anatoliy Oskin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Makhmud Sayfullaev   defeats   Nikoloz Sabanashvili   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Bahruz Baylarzada   defeats   Alexander Slack Mrabet   via Submission, The Americana from side control   0:39 Round 1 of 3 Bout Page
Giorgi Gogotchuri   defeats   Emrah Sevinc   via KO/TKO, Retirement   3:00 Round 2 of 3, 6:00 Total Bout Page
Ivan Kozhechenkov   defeats   Richard Dobrotka   via KO/TKO, Doctor stoppage   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Giorgi Aptsiauri   defeats   Emrah Sevinc   via Submission, Standing Guillotine Choke   1:26 Round 1 of 3 Bout Page
Anatoliy Zhurakivskiy   defeats   Alexander Slack Mrabet   via KO/TKO, Retirement   3:00 Round 2 of 3, 6:00 Total Bout Page
Rasul Davletmurzaev   defeats   Erik Dang   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Valentyn Zhurakivskyi   defeats   Rahil Baghirov   via Submission, Guillotine Choke   2:18 Round 2 of 3, 5:18 Total Bout Page
Kyrylo Kolomiets   defeats   Lukáš Soroka   via KO/TKO, Lead hook to the body   2:50 Round 3 of 3, 8:50 Total Bout Page
Aslan Bagaev   defeats   David Velíšek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Klim Gusiev   defeats   Nikoloz Abramishvili   via KO/TKO, Ground and Pound from Crucifix   1:48 Round 2 of 3, 4:48 Total Bout Page
Marcin Błaziak   defeats   Jimi Tchintcharauli   via Submission, Armbar   2:08 Round 2 of 3, 5:08 Total Bout Page
Hamza Dagderiven   defeats   Matej Spevár   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Rapael Movsesiani   defeats   Valerio Tambascia   via Submission, Armbar   1:42 Round 1 of 3 Bout Page
Ersin Toprak Ahmet   defeats   Matej Matosevic   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Petr Stříž   defeats   Enes Celik   via Submission, Triangle Choke   0:35 Round 1 of 3 Bout Page
Lukáš Soroka   defeats   Aleko Sagliani   via KO/TKO, Corner Stoppage   1:28 Round 2 of 3, 4:28 Total Bout Page
Aslan Bagaev   defeats   Mehmet Mert Bilen   via KO/TKO, Punches from Back Mount   2:18 Round 1 of 3 Bout Page
Jimi Tchintcharauli   defeats   Patrik Šebek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
GAMMA Sunday, March 27, 2022
Amsterdam, NH Europe Western Region
GAMMA Saturday, March 26, 2022
Amsterdam, NH Europe Western Region
GAMMA Friday, March 25, 2022
Amsterdam, NH Europe Western Region
GAMMA: Asian MMA Championship Tuesday, August 24, 2021
Issyk-Kul Region, KG Asia Central Region
GAMMA Singapore Thursday, November 21, 2019
GAMMA Singapore: World Championship Wednesday, November 20, 2019
Pierrat vs. Taumoepeau 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
David Taumoepeau   defeats   David Pierrat   via N/A   of 3 Bout Page
Mandeep Jatain   defeats   Correia Humberto   via N/A   of 3 Bout Page
Roman Sirkin   defeats   Menghan Li   via N/A   of 3 Bout Page
Lance Siah   defeats   Rizvan Magamadov   via N/A   of 3 Bout Page
Roman Sirkin   defeats   Mandeep Jatain   via N/A   of 3 Bout Page
Shivaraj Basappa   defeats   Lance Siah   via N/A   of 3 Bout Page
Roman Sirkin   defeats   Shivaraj Basappa   via N/A   of 3 Bout Page
Hongen Wang   defeats   Siddharth Trivedi   via N/A   of 3 Bout Page
Ryan Robertson   defeats   Abdallah Bellaoui   via N/A   of 3 Bout Page
James Clarke   defeats   Vitalii Yakymenko   via N/A   of 3 Bout Page
Talgat Zhumagaliev   defeats   Fikhrul Izzat   via N/A   of 3 Bout Page
Nikunj Sharma   defeats   Mirsaid Akhmedov   via N/A   of 3 Bout Page
Ryan Robertson   defeats   Hongen Wang   via N/A   of 3 Bout Page
James Clarke   defeats   Augusto Sadan Martinez   via N/A   of 3 Bout Page
Talgat Zhumagaliev   defeats   Grigoriy Mishin   via N/A   of 3 Bout Page
Zhipeng Liu   defeats   Nikunj Sharma   via N/A   of 3 Bout Page
James Clarke   defeats   Ryan Robertson   via N/A   of 3 Bout Page
Talgat Zhumagaliev   defeats   Zhipeng Liu   via N/A   of 3 Bout Page
Talgat Zhumagaliev   defeats   James Clarke   via N/A   of 3 Bout Page
Steve Erceg   defeats   Grant Kabol   via N/A   of 3 Bout Page
Shmyrko Kyrylo   defeats   Mortaza Taherkhani   via N/A   of 3 Bout Page
Chris Reyes   defeats   Vijayanand Rajendran   via N/A   of 3 Bout Page
Ravier Marc   defeats   Erpin Syah   via N/A   of 3 Bout Page
Sina Ramezanzadeh   defeats   Sugito Arnol   via N/A   of 3 Bout Page
Teymur Zhaparov   defeats   Michael D'Angelo Williams   via N/A   of 3 Bout Page
Denys Bondar   defeats   Vishnu   via N/A   of 3 Bout Page
Steve Erceg   defeats   Shmyrko Kyrylo   via N/A   of 3 Bout Page
Chris Reyes   defeats   Ravier Marc   via N/A   of 3 Bout Page
Teymur Zhaparov   defeats   Sina Ramezanzadeh   via N/A   of 3 Bout Page
Denys Bondar   defeats   Terenz Tan   via N/A   of 3 Bout Page
Steve Erceg   defeats   Chris Reyes   via N/A   of 3 Bout Page
Denys Bondar   defeats   Teymur Zhaparov   via N/A   of 3 Bout Page
Denys Bondar   defeats   Steve Erceg   via N/A   of 3 Bout Page
Nazar Lutskiv   defeats   Elaman Shertaev   via N/A   of 3 Bout Page
Quang Le   defeats   Rayyan Butt   via N/A   of 3 Bout Page
Mohammad Ali Razi Raed   defeats   Khairullo Usmonov   via N/A   of 3 Bout Page
Jose Rene Rivera Vargas   defeats   Jose De La Cavada   via N/A   of 3 Bout Page
Nikola Ivanovic   defeats   Chuck Mady   via N/A   of 3 Bout Page
Ihor Shmyhol   defeats   Saidhon Saidhadzhaev   via N/A   of 3 Bout Page
Ali Yousefi   defeats   Nazar Lutskiv   via N/A   of 3 Bout Page
Quang Le   defeats   Mahdi Zaarour   via N/A   of 3 Bout Page
Mohammad Ali Razi Raed   defeats   Zhavokhir Mongboev   via N/A   of 3 Bout Page
Daulet Otarbaev   defeats   Luca Armetta   via N/A   of 3 Bout Page
Ali Yildiz   defeats   Jose Rene Rivera Vargas   via N/A   of 3 Bout Page
Rakotomanga   defeats   Nikola Ivanovic   via N/A   of 3 Bout Page
Ihor Shmyhol   defeats   Meyrbek Tulegenov   via N/A   of 3 Bout Page
Mohit Tiwari   defeats   Mansoor Tahidlou   via N/A   of 3 Bout Page
Ali Yousefi   defeats   Quang Le   via N/A   of 3 Bout Page
Daulet Otarbaev   defeats   Mohammad Ali Razi Raed   via N/A   of 3 Bout Page
Rakotomanga   defeats   Ali Yildiz   via N/A   of 3 Bout Page
Ihor Shmyhol   defeats   Mohit Tiwari   via N/A   of 3 Bout Page
Ali Yousefi   defeats   Daulet Otarbaev   via N/A   of 3 Bout Page
Ihor Shmyhol   defeats   Rakotomanga   via N/A   of 3 Bout Page
Ihor Shmyhol   defeats   Ali Yousefi   via N/A   of 3 Bout Page
Kabira Ulugova   defeats   Ratnadipti Shimpi   via N/A   of 3 Bout Page
Valentina Semal   defeats   Ana Ruiz   via N/A   of 3 Bout Page
Kabira Ulugova   defeats   Chumchun Gayroong   via N/A   of 3 Bout Page
Valentina Semal   defeats   Akshata Khadtare   via N/A   of 3 Bout Page
Valentina Semal   defeats   Kabira Ulugova   via N/A   of 3 Bout Page
Lyudmyla Illyuk   defeats   Priya Saini   via N/A   of 3 Bout Page
Zejna Krantic   defeats   Kanjana Somboon   via N/A   of 3 Bout Page
Zejna Krantic   defeats   Lyudmyla Illyuk   via N/A   of 3 Bout Page
Maddison Franchi   defeats   Daryna Ivanova   via N/A   of 3 Bout Page
Fotini Kandris   defeats   Maddison Franchi   via N/A   of 3 Bout Page
Courtney Martin   defeats   Morgane Dehaye   via N/A   of 3 Bout Page
Daria Chibisova   defeats   Olga Yakimchyk   via N/A   of 3 Bout Page
Courtney Martin   defeats   Sandra Succar   via N/A   of 3 Bout Page
LaNeisha Vinson   defeats   Daria Chibisova   via N/A   of 3 Bout Page
Courtney Martin   defeats   LaNeisha Vinson   via N/A   of 3 Bout Page
Annie Thatcher   defeats   Olga Komarova   via N/A   of 3 Bout Page
Annie Thatcher   defeats   Maggie Poulin   via N/A   of 3 Bout Page
Laura Sanchez   defeats   Irina Pitsyk   via N/A   of 3 Bout Page
Sabrina Philippe   defeats   Kiran Naik   via N/A   of 3 Bout Page
Laura Sanchez   defeats   Sabrina Philippe   via N/A   of 3 Bout Page
Roezala Su'e   defeats   Divya Nagaraj   via N/A   of 3 Bout Page
Adilet Nurmatov   defeats   Leonardo Morales   via N/A   of 3 Bout Page
Rustam Mokhammad   defeats   Shahin Najafi   via N/A   of 3 Bout Page
Ashvin Singh   defeats   Alvin Miller   via N/A   of 3 Bout Page
Oleh Andrieiev   defeats   Nurbek Kabdrakhmanov   via N/A   of 3 Bout Page
Timur Sinen   defeats   Kane Rickus   via N/A   of 3 Bout Page
Jules Hakim   defeats   Alisher Abdualiev   via N/A   of 3 Bout Page
Julien Denis   defeats   Alif Isma Firdaus   via N/A   of 3 Bout Page
Patrick Connors   defeats   Rory Broderick   via N/A   of 3 Bout Page
Quillan Salkilld   defeats   Ramkumar Sharma   via N/A   of 3 Bout Page
Ilya Freymanov   defeats   Bilol Abdurasulov   via N/A   of 3 Bout Page
Adilet Nurmatov   defeats   Rustam Mokhammad   via N/A   of 3 Bout Page
Ashvin Singh   defeats   Darren Jordan   via N/A   of 3 Bout Page
Anatoliy Adzhamyan   defeats   Oleh Andrieiev   via N/A   of 3 Bout Page
Sumit Bhyan   defeats   Timur Sinen   via N/A   of 3 Bout Page
Jules Hakim   defeats   Julien Denis   via N/A   of 3 Bout Page
Patrick Connors   defeats   Eugen Dell   via N/A   of 3 Bout Page
Anatoliy Zhurakivskiy   defeats   Quillan Salkilld   via N/A   of 3 Bout Page
Ilya Freymanov   defeats   Reza Bizar   via N/A   of 3 Bout Page
Adilet Nurmatov   defeats   Ashvin Singh   via N/A   of 3 Bout Page
Sumit Bhyan   defeats   Oleh Andrieiev   via N/A   of 3 Bout Page
Jules Hakim   defeats   Patrick Connors   via N/A   of 3 Bout Page
Ilya Freymanov   defeats   Anatoliy Zhurakivskiy   via N/A   of 3 Bout Page
Sumit Bhyan   defeats   Adilet Nurmatov   via N/A   of 3 Bout Page
Ilya Freymanov   defeats   Jules Hakim   via N/A   of 3 Bout Page
Ilya Freymanov   defeats   Sumit Bhyan   via N/A   of 3 Bout Page
TianYuan Li   defeats   Youssif Ahmed   via N/A   of 3 Bout Page
Artur Vorobyov   defeats   Eric Rivière   via N/A   of 3 Bout Page
Carlos Hicks   defeats   Paul Franchi   via N/A   of 3 Bout Page
Edil Esengulov   defeats   Shammas Abdul Latheff   via N/A   of 3 Bout Page
Jan Králík   defeats   Gvido Chanders   via N/A   of 3 Bout Page
Saeid Jafari   defeats   Yohann Dupe   via N/A   of 3 Bout Page
Alix JeanGuillaume   defeats   Angelo Rivera Jr.   via N/A   of 3 Bout Page
Oleg Manzhuev   defeats   Sajjad Abbasiamir   via N/A   of 3 Bout Page
Padraig Hannon   defeats   Aris Kazis   via N/A   of 3 Bout Page
Steven Wong   defeats   Ibrahim Syed Abdul Nazzeur   via N/A   of 3 Bout Page
Zurab Amachanov   defeats   Utai Ueta   via N/A   of 3 Bout Page
Artur Vorobyov   defeats   TianYuan Li   via N/A   of 3 Bout Page
Carlos Hicks   defeats   Jacek Zielichowski   via N/A   of 3 Bout Page
Edil Esengulov   defeats   Jan Králík   via N/A   of 3 Bout Page
Alexander Kovalev   defeats   Saeid Jafari   via N/A   of 3 Bout Page
Alix JeanGuillaume   defeats   Oleg Manzhuev   via N/A   of 3 Bout Page
Padraig Hannon   defeats   Jambulat Ibragimov   via N/A   of 3 Bout Page
Steven Wong   defeats   Ouadia Tergui   via N/A   of 3 Bout Page
Egor Kostyuchenko   defeats   Zurab Amachanov   via N/A   of 3 Bout Page
Artur Vorobyov   defeats   Carlos Hicks   via N/A   of 3 Bout Page
Alexander Kovalev   defeats   Edil Esengulov   via N/A   of 3 Bout Page
Alix JeanGuillaume   defeats   Padraig Hannon   via N/A   of 3 Bout Page
Egor Kostyuchenko   defeats   Steven Wong   via N/A   of 3 Bout Page
Artur Vorobyov   defeats   Alexander Kovalev   via N/A   of 3 Bout Page
Egor Kostyuchenko   defeats   Alix JeanGuillaume   via N/A   of 3 Bout Page
Egor Kostyuchenko   defeats   Artur Vorobyov   via N/A   of 3 Bout Page
Bauyrzhan Kuanyshbayev   defeats   Vladislav Kovalev   via N/A   of 3 Bout Page
Bauyrzhan Kuanyshbayev   defeats   Stephen Mullen   via N/A   of 3 Bout Page
Bastien Petit   defeats   Dmytro Sytnyk   via N/A   of 3 Bout Page
Muaina Manase   defeats   Mason Craig   via N/A   of 3 Bout Page
Edalbek Masaev   defeats   Dilovar Nasirov   via N/A   of 3 Bout Page
Bebars Qoujaq   defeats   Sati Sanil   via N/A   of 3 Bout Page
Ali Akbarpour   defeats   Fai Taamaletoa   via N/A   of 3 Bout Page
Dmitry Zasinets   defeats   Asylmyrza Esenturov   via N/A   of 3 Bout Page
Imran Taysultanov   defeats   Crevan Scrivens   via N/A   of 3 Bout Page
Bauyrzhan Kuanyshbayev   defeats   Bastien Petit   via N/A   of 3 Bout Page
Muaina Manase   defeats   Edalbek Masaev   via N/A   of 3 Bout Page
Bebars Qoujaq   defeats   Ali Akbarpour   via N/A   of 3 Bout Page
Imran Taysultanov   defeats   Dmitry Zasinets   via N/A   of 3 Bout Page
Muaina Manase   defeats   Bauyrzhan Kuanyshbayev   via N/A   of 3 Bout Page
Bebars Qoujaq   defeats   Imran Taysultanov   via N/A   of 3 Bout Page
Muaina Manase   defeats   Bebars Qoujaq   via N/A   of 3 Bout Page
Marc Grayson   defeats   Martin Barthel   via N/A   of 3 Bout Page
Bryan Bohouri   defeats   Erkinbek Inzhel   via N/A   of 3 Bout Page
Evgeny Petrov   defeats   Roman Boiko   via N/A   of 3 Bout Page
Aurelien Teyssonneyre   defeats   Poya Baghbani   via N/A   of 3 Bout Page
Marc Grayson   defeats   Sahil Dahiya   via N/A   of 3 Bout Page
Mathieu Grondin   defeats   Bryan Bohouri   via N/A   of 3 Bout Page
Evgeny Petrov   defeats   Massimiliano Sammarco   via N/A   of 3 Bout Page
Aurelien Teyssonneyre   defeats   Kurosh Derikvand   via N/A   of 3 Bout Page
Marc Grayson   defeats   Mathieu Grondin   via N/A   of 3 Bout Page
Evgeny Petrov   defeats   Aurelien Teyssonneyre   via N/A   of 3 Bout Page
Marc Grayson   defeats   Evgeny Petrov   via N/A   of 3 Bout Page
Emil Useinov   defeats   Kursad Isevi   via N/A   of 3 Bout Page
David Pierrat   defeats   Peter Charles   via N/A   of 3 Bout Page
Emil Useinov   defeats   Nursultan Makhmetov   via N/A   of 3 Bout Page

  • MMA Junkie : Twitter reacts to Raufeon Stots' Bellator 289 split decision win, judge's 50-45 Danny Sabatello scorecard
  • MMA Junkie : Bellator 289 results: Raufeon Stots wins tight split decision over Danny Sabatello, advances to grand prix final
  • MMA Junkie : Bellator 289 results: Liz Carmouche taps Juliana Velasquez with armbar to retain flyweight title
  • MMA Junkie : Bellator 289 results: Patchy Mix puts Magomed Magomedov to sleep with guillotine, punches ticket to grand prix final
  • MMA Junkie : UFC 282 ceremonial weigh-in faceoffs highlights and photo gallery
  • MMA Weekly : UFC 282 Ceremonial Weigh-in Video: Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev
  • MMA Weekly : UFC 282 Ceremonial Weigh-in Video: Paddy Pimblett vs. Jared Gordon
  • MMAFighting.com : UFC 282 preview show: Jan Blachowicz’s upset chances vs. Magomed Ankalaev, Paddy Pimblett’s PPV debut
  • MMAFighting.com : UFC 282 final faceoffs: Paddy Pimblett fired up, Darren Till tries to punk Dricus Du Plessis
  • MMA Junkie : UFC 282 video: Magomed Ankalaev, Jan Blachowicz engage in final tense faceoff before title fight
  • MMA Junkie : UFC 282 video: Paddy Pimblett, Jared Gordon face off one last time
  • MMAFighting.com : Bellator 289 video: Christian Echols demolishes 25-to-1 favorite Pat Downey with monster uppercut
  • MMA Junkie : Bellator 289 video: Christian Echols lands walk-off uppercut on Pat Downey for massive upset
  • MMAFighting.com : UFC 282 Embedded, Episode 5: ‘I’ve got soft hands though, haven’t I?’
  • MMA Junkie : Video: Watch Friday's UFC 282 ceremonial weigh-ins live on MMA Junkie
  • MMA Weekly : UFC 282 Ceremonial Weigh-in Video
  • MMA Junkie : Bellator 289 live and official results
  • MMA Junkie : Michael Chandler confident Conor McGregor 'car-crash' fight happens after Dana White's comments
  • MMAFighting.com : Bellator 289 live stream online
  • UFC.com : Edmen Shahbazyan Knows What He’s Capable Of Accomplishing