Mixed Martial Arts Promotion

Armia Fight Night

Armia Fight Night
  • Name: Armia Fight Night
  • Headquarters: Deblin, Poland
  • Acronyms: AFN
  • Promotion Links:
  • Tapology Accounts: przemekgumolka

AFN Events

Armia Fight Night 14 Friday, July 29, 10:00 AM ET
Kolobrzeg, West Pomeranian Voivodeship Europe Eastern Region
Armia Fight Night 13 Saturday, June 18, 2:30 PM ET
DoubleTree by Hilton Hotel Łódź Lodz, Łódź Voivodeship Europe Eastern Region
Bantamweight Title Fight Miller vs. Polischuck II 135 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Oleksii Polischuck   defeats   Sylwester Miller   via KO/TKO, Punches   Round 3 of 3 Bout Page
Norbert Daszkiewicz   defeats   Gilber Ordoñez Huila   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jan Ciepłowski   defeats   Patrik Martinik   via Disqualificaton, Illegal Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Błażej Majdan   defeats   Davit Khutsishvili   via KO/TKO, Punch   Round 1 of 3 Bout Page
Sławomir Rawiński   defeats   Dariusz Sierhej   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Artur Szot   defeats   Patryk Marzec   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jakub Dobek   defeats   Marcin Polita   via KO/TKO, Retirement   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Klara Piętak   defeats   Sara Jóźwiak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Michał Bergman   defeats   Szymon Zastrużny   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Armia Fight Night 12 Saturday, February 26, 2022
Arena Gliwice Gliwice, Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Stanek vs. Bednorz 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jacek Bednorz   defeats   Łukasz Stanek   via Submission, Rear Naked Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Adrian Kępa   defeats   Kamil Łebkowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Karol Żołowski   defeats   Patryk Dubiela   via KO/TKO   1:20 Round 2 of 3, 6:20 Total Bout Page
Jan Ciepłowski   defeats   Marcin Maleszewski   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Dziudzia   defeats   Mariusz Radziszewski   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sergiej Kołotiuk   defeats   Dominik Tkaczyk   via Submission, Verbal   Round 1 of 3 Bout Page
Kamil Szkaradek   defeats   Adrian Wieliczko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michał Guzik   defeats   Krystian Wiśniewski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kacper Matyszewski   defeats   Daniel Wojańczyk   via Submission, Rear Naked Choke   1:26 Round 1 of 3 Bout Page
Cyprian Wieczorek   defeats   Grzegorz Stabach   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
DoubleTree by Hilton Hotel Lodz, Łódź Voivodeship Europe Eastern Region
Bantamweight Title Fight Miller vs. Polischuck 135 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Oleksii Polischuck   defeats   Sylwester Miller   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mansur Azhiev   defeats   Amaury Junior   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Błażej Majdan   defeats   Szymon Karolczyk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jan Ciepłowski   defeats   Jansug Gogia   via KO/TKO, Punches   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Stanek   defeats   Mateusz Pawlik   via KO/TKO, Arm Injury   1:18 Round 1 of 3 Bout Page
Kacper Wróbel   defeats   Dominik Tkaczyk   via KO/TKO, Punches   3:54 Round 1 of 3 Bout Page
Klaudia Syguła   defeats   Zoya Litvinenko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kamil Szkaradek   defeats   Mariusz Gołdyn   via KO/TKO, Punches   2:07 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Markowski   defeats   Marcin Polita   via Disqualificaton, Soccer Kick   0:38 Round 1 of 3 Bout Page
Sergiej Kołotiuk   defeats   Patryk Roźniakowski   via Submission, Scarfhold Armlock   2:28 Round 1 of 3 Bout Page
Armia Fight Night 10 Friday, July 16, 2021
Amfiteatr Pod Grojcem Żywiec, Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Welterweight Title Fight Bednorz vs. Łopaczyk 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Tymoteusz Łopaczyk   defeats   Jacek Bednorz   via KO/TKO, Punches   3:35 Round 1 of 5 Bout Page
Mansur Azhiev   defeats   Adrian Kępa   via Submission, Rear Naked Choke   2:23 Round 3 of 5, 12:23 Total Bout Page
Sylwester Miller   defeats   Rafael Hudson   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Karol Skrzypek   defeats   Łukasz Zielonka   via KO/TKO, Elbows   1:53 Round 1 of 3 Bout Page
Norbert Daszkiewicz   defeats   Roman Kurashvili   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sławomir Rawiński   defeats   Łukasz Markowski   via KO/TKO, Punches   0:56 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Dominik Grot  defeats  Karol Miśkiewicz via KO/TKO, Punch   2:18 Round 2 of 3, 5:18 Total Bout Page
Klaudia Syguła   defeats   Daria Regil   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dawid Kareciński   defeats   Przemysław Górny   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michał Krystman   defeats   Grzegorz Smoliński   via KO/TKO, Head Kick   0:15 Round 1 of 3 Bout Page
Armia Fight Night Special Edition Saturday, May 08, 2021
Studio Klubu Wytwórnia Lodz, Łódź Voivodeship Europe Eastern Region
Szymuszowski vs. Bednorz 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jacek Bednorz   defeats   Kamil Szymuszowski   via KO/TKO, Knee   4:08 Round 2 of 3, 9:08 Total Bout Page
Rafał Kijańczuk   defeats   Vlado Neferanović   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Karol Skrzypek   defeats   Adrian Kurek   via KO/TKO, Punches   2:14 Round 2 of 3, 7:14 Total Bout Page
Patryk Dubiela   defeats   Michał Krystman   via Submission, Arm-Triangle Choke   2:01 Round 2 of 3, 7:01 Total Bout Page
Szymon Karolczyk   defeats   Kamil Czyżewski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Klaudia Syguła   defeats   Sylwia Maksym   via Submission, Armbar   4:43 Round 1 of 3 Bout Page
Przemysław Dzwoniarek   defeats   Bartosz Zaczeniuk   via KO/TKO, Punches From Crucifix   1:30 Round 2 of 3, 6:30 Total Bout Page
Dominik Tkaczyk   defeats   Kamil Warzybok   via Submission, Anaconda Choke   0:55 Round 2 of 3, 5:55 Total Bout Page
Jan Ciepłowski   defeats   Kamil Korzeniowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sebastian Decowski   defeats   Dominik Dymiński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksandra Drzazga   defeats   Magdalena Żuchowska   via KO/TKO, Punches   1:55 Round 1 of 3 Bout Page
Armia Fight Night 9 Friday, January 22, 2021
23. Baza Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha Minsk Mazowiecki, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Kaczmarczyk vs. Davalos 147 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Patryk Kaczmarczyk   defeats   Edgar Davalos   via Submission, Arm-Triangle Choke   4:53 Round 3 of 3, 14:53 Total Bout Page
(Boxing)   Damian Kosiorek  defeats  Bartlomiej Włodarczyk via KO/TKO, Punches   2:08 Round 1 of 3 Bout Page
Adrian Kępa   defeats   Szymon Karolczyk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Stanek   defeats   Mateusz Pudło   via KO/TKO, Punches and Elbows   0:22 Round 2 of 3, 5:22 Total Bout Page
Patryk Dubiela   defeats   Tomasz Kolcun   via KO/TKO, Punches   0:56 Round 1 of 3 Bout Page
Mansur Azhiev   defeats   Dominik Gierowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Karolina Sobek   defeats   Klaudia Syguła   via Submission, Scarfhold Armlock   1:13 Round 3 of 3, 11:13 Total Bout Page
Shamad Erzanukaev   defeats   Sebastian Decowski   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Dawid Kareciński   defeats   Rashed Kaddoura   via KO/TKO, Punches   3:02 Round 1 of 3 Bout Page
Magdalena Żuchowska   defeats   Aleksandra Więckowska   via KO/TKO, Punches   2:32 Round 1 of 3 Bout Page
Armia Fight Night 8: Kaczmarczyk vs. Kępa Friday, September 11, 2020
Arena Gliwice Gliwice, Silesian Voivodeship Europe Eastern Region
Featherweight Title Fight Kaczmarczyk vs. Kępa 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Patryk Kaczmarczyk   defeats   Adrian Kępa   via Submission, Rear Naked Choke   3:25 Round 3 of 3, 13:25 Total Bout Page
(Boxing)   Sebastian Romanowski  defeats  Eliasz Jankowski via Decision, Points   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
Marcin Krakowiak   defeats   Łukasz Stanek   via KO/TKO, Knee to the Body and Punches   2:29 Round 1 of 3 Bout Page
Mateusz Pudło   defeats   Karol Skrzypek   via Submission, Armbar   1:20 Round 1 of 3 Bout Page
Norbert Daszkiewicz   defeats   Maciej Kaliciński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Damian Kosiorek   defeats   Sławomir Rawiński   via KO/TKO, Punches   1:16 Round 1 of 3 Bout Page
Patryk Likus   defeats   Piotr Koza   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Hala MOSiR Lublin, Lublin Voivodeship Europe Eastern Region
Wawrzyniak vs. Palaiologos 182 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
John Palaiologos   defeats   Piotr Wawrzyniak   via Disqualificaton, Soccer Kick   4:56 Round 1 of 3 Bout Page
Cezary Oleksiejczuk   defeats   Jacek Bednorz   via Submission, Armbar   1:45 Round 1 of 3 Bout Page
Adrian Kępa   defeats   Giorgi Esiava   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Adrian Kurek   defeats   Alvin Williams   via KO/TKO, Retirement   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Sylwester Miller   defeats   Dawid Pasternak   via Submission, Rear Naked Choke   4:17 Round 1 of 3 Bout Page
Sebastian Rajewski   defeats   Maciej Kierzkowski   via KO/TKO, Head Kick   2:11 Round 1 of 3 Bout Page
Sławomir Rawiński   defeats   Dominik Dąbrowski   via KO/TKO, Punches   0:55 Round 2 of 3, 5:55 Total Bout Page
Norbert Daszkiewicz   defeats   Mateusz Wojtkowiak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Arbi Nashkhoev   defeats   Alan Kwieciński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Bartosz Guz  defeats  Mateusz Cimochowski via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Edyta Jędrzejczyk   defeats   Magdalena Żuchowska   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Mateusz Wójtowicz  defeats  Krystian Topczewski via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Armia Fight Night 6 Friday, June 14, 2019
Radom, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Odzimkowski vs. Kułak 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Albert Odzimkowski   defeats   Krzysztof Kułak   via KO/TKO, Knee to the Body and Punches   1:21 Round 1 of 3 Bout Page
Tomasz Jakubiec   defeats   Robert Turnquest   via KO/TKO, Punches   3:00 Round 2 of 5, 8:00 Total Bout Page
Jacek Bednorz   defeats   Maciej Mackiewicz   via Submission, Armbar   1:15 Round 1 of 3 Bout Page
Tymoteusz Łopaczyk   defeats   Łukasz Siwiec   via KO/TKO, Knees   1:25 Round 3 of 3, 11:25 Total Bout Page
Adrian Kępa   defeats   Sławomir Kołtunowicz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Piotr Przepiórka   defeats   Maciej Kierzkowski   via Submission, Rear Naked Choke   2:31 Round 1 of 3 Bout Page
Karol Skrzypek   defeats   Ivan Slivinskiy   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Patryk Kaczmarczyk   defeats   Daniel Matuszek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sebastian Rajewski   defeats   Artur Pawlik   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michał Krystman   defeats   Paweł Bińkowski   via KO/TKO, Knee Injury   0:34 Round 1 of 3 Bout Page
Robert Ruchała   defeats   Dominik Tkaczyk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Adrian Hamerski   defeats   Krzysztof Dobrzyński   via Submission, Armbar   2:18 Round 2 of 3, 5:18 Total Bout Page
Armia Fight Night 5 Friday, April 05, 2019
Hala im. Olimpijczyków Polskich Lomza, Podlaskie Voivodeship Europe Eastern Region
Bantamweight Title Fight Surdyn vs. Miller 134 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Patryk Surdyn   defeats   Sylwester Miller   via KO/TKO, Elbows   0:26 Round 1 of 3 Bout Page
Dominik Chmiel   defeats   Jacek Bednorz   via Submission, Rear Naked Choke   2:56 Round 3 of 3, 12:56 Total Bout Page
Kamil Dołgowski   defeats   Karol Skrzypek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Alan Kwieciński  defeats  Roger Garbaczewski via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Mansur Azhiev   defeats   Mariusz Joniak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Maciej Kierzkowski   defeats   Tsotne Darchia   via KO/TKO, Punch   1:33 Round 1 of 3 Bout Page
Norbert Daszkiewicz   defeats   Kamil Goral   via Submission, Arm-Triangle Choke   2:57 Round 1 of 3 Bout Page
Sławomir Rawiński   defeats   Michał Szczerbaty   via KO/TKO, Punches   1:31 Round 2 of 3, 6:31 Total Bout Page
(Kickboxing)   Dawid Romański  defeats  Patryk Ożóg via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Shamad Erzanukaev   defeats   Sebastian Decowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kacper Capała   defeats   Patryk Wieryszko   via Submission, Rear Naked Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Marek Samociuk   defeats   Adrian Kozłowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Piotr Arnista   defeats   Tomasz Kobierski   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Hala ARMS Siedlce, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Bantamweight Title Fight Surdyn vs. Bosyi 134 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Patryk Surdyn   defeats   Yurii Bosyi   via Submission, Rear Naked Choke   4:09 Round 1 of 3 Bout Page
Tomasz Jakubiec   defeats   John Palaiologos   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Maciej Garbaczewski  defeats  Michał Walczak via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Karol Skrzypek   defeats   Dmitriy Grinchuk   via KO/TKO, Punches   4:14 Round 2 of 3, 9:14 Total Bout Page
(Kickboxing)   Evgeniy Lasheuski  defeats  Roger Garbaczewski via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Olena Shydlovska   defeats   Katarzyna Borowska   via KO/TKO, Punch   0:14 Round 1 of 3 Bout Page
Michał Pach   defeats   Adrian Żak   via KO/TKO, Punches   1:15 Round 1 of 3 Bout Page
Patryk Kaczmarczyk   defeats   Jarosław Wróbel   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Maciej Rębacz   defeats   Kacper Kozikowski   via Submission, Rear Naked Choke   2:39 Round 2 of 3, 5:39 Total Bout Page
Dawid Klonowski   defeats   Shamkhan Erzanukaev   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Armia Fight Night 3 Saturday, September 22, 2018
Siedlce, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Gutowski vs. Uneau 146 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Krzysztof Gutowski   defeats   Aymeric Uneau   via KO/TKO, Elbows and Punches   2:24 Round 2 of 3, 7:24 Total Bout Page
(Kickboxing)   Maciej Garbaczewski  defeats  Artur Giers via KO/TKO, Head Kick   0:35 Round 1 of 3 Bout Page
Patryk Surdyn   defeats   Igor Wojtas   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jacek Bednorz   defeats   Vadim Ulich   via KO/TKO, Punches   3:16 Round 1 of 3 Bout Page
(Boxing)   Jacek Gałązka  defeats  Bartłomiej Krasuski via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Maciej Kierzkowski   defeats   Aleh Biruk   via KO/TKO, Elbows   1:08 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Mateusz Kopeć  defeats  Damian Kosiorek via KO/TKO, Leg Kicks   1:50 Round 2 of 3, 4:50 Total Bout Page
Karol Skrzypek   defeats   Igor Kniazhentsev   via KO/TKO, Punches and Elbows   1:12 Round 1 of 3 Bout Page
Konrad Dziczek   defeats   Filip Toe   via KO/TKO, Punch   3:33 Round 1 of 3 Bout Page
Damian Floriańczyk   defeats   Michał Rabiej   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Armia Fight Night 2: Drugie Uderzenie Saturday, April 07, 2018
Hala im. Olimpijczyków Polskich Lomza, Podlaskie Voivodeship Europe Eastern Region
Zawadzki vs. Chmiel 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mateusz Zawadzki   defeats   Dominik Chmiel   via KO/TKO, Punches   0:29 Round 1 of 3 Bout Page
Jacek Bednorz   defeats   Maciej Roszkowski   via Submission, Rear Naked Choke   4:01 Round 1 of 3 Bout Page
Vitaly Ulich   defeats   Tomasz Zawadzki   via KO/TKO, Punches   3:30 Round 1 of 3 Bout Page
Adam Biegański   defeats   Dávid Sokolovský   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Karol Skrzypek   defeats   Krystian Cwalina   via KO/TKO, Elbows   2:34 Round 2 of 3, 7:34 Total Bout Page
Hubert Sulewski   defeats   Aleh Biruk   via KO/TKO, Punches and Elbows   0:59 Round 1 of 3 Bout Page
Patryk Surdyn   defeats   Piotr Kamiński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Paulina Raszewska   defeats   Olga Yakimchyk   via Submission, Triangle Choke   4:21 Round 3 of 3, 14:21 Total Bout Page
Piotr Mroczkowski   defeats   Maciej Kierzkowski   via Decision, Majority   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kamil Czyżewski   defeats   Hubert Żochowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Armia Fight Night 1: Pierwsze Natarcie Saturday, September 23, 2017
Ośrodek MOSiR Siedlce, Masovian Voivodeship Europe Eastern Region
Chmiel vs. Luchnikov 176 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Dominik Chmiel   defeats   Denis Luchnikov   via Submission, Keylock   0:58 Round 2 of 3, 5:58 Total Bout Page
(Kickboxing)   Roger Garbaczewski  defeats  Mateusz Grochowski via KO/TKO, Leg Kicks   Round 2 of 3 Bout Page
Jacek Bednorz   defeats   Nikodem Ziemecki   via Submission, Guillotine Choke   1:36 Round 2 of 3, 6:36 Total Bout Page
Krzysztof Gutowski   defeats   Adam Filipek   via KO/TKO, Head Kick and Punches   0:43 Round 1 of 3 Bout Page
Maciej Kierzkowski   defeats   Adrian Filipek   via KO/TKO, Punches   2:20 Round 1 of 3 Bout Page
Sylwester Miller   defeats   Robert Ptasiński   via Submission, Arm-Triangle Choke   2:58 Round 1 of 3 Bout Page
Artur Pawlik   defeats   Leonid Smirnov   via Submission, Armbar   3:11 Round 1 of 3 Bout Page
Michał Rabiej   defeats   Michał Małkiewicz   via KO/TKO, Punches   2:02 Round 1 of 3 Bout Page

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

  • MMA Junkie : Lauren Murphy vs. Miesha Tate rescheduled for UFC on ABC 3 after UFC 276 cancellation
  • MMA Junkie : UFC 276: Make your predictions for Adesanya vs. Cannonier, Volkanovski vs. Holloway 3
  • MMA Weekly : Khabib Nurmagomedov thinks Israel Adesanya vs. Jared Cannonier will be ‘a very close fight’
  • MMAFighting.com : Danny Sabatello fined $5,000 for ‘abusive language’ at Bellator 282
  • MMA Junkie : UFC 276 'Embedded,' No. 1: Israel Adesanya gets pranked in a 'stripper room'
  • MMA Weekly : Miesha Tate vs. Lauren Murphy rebooked for UFC Long Island
  • MMA Junkie : Mario Bautista not thrilled with late stoppage in submission win over Brian Kelleher
  • MMA Weekly : Francis Ngannou gives optimistic timeframe for UFC return
  • MMAFighting.com : UFC 276 Embedded, Episode 1: Israel Adesanya and Alexander Volkanovski get pranked
  • MMAFighting.com : Miesha Tate vs. Lauren Murphy shifts to UFC Long Island
  • MMA Junkie : PFL 2022, Week 6: Make your predictions for Kayla Harrison, Rory MacDonald, more
  • MMAFighting.com : Watch The MMA Hour live now
  • MMA Junkie : Britain Beltran says Bec Rawlings called her a 'p*ssy' to initiate post-fight exchange, insists beef is not squashed
  • UFC.com : Israel Adesanya: “I Want To Do Something Spectacular”
  • MMA Junkie : Alexander Shabliy says he's No. 1 lightweight contender after KO of ex-champ Brent Primus at Bellator 282
  • MMAFighting.com : Israel Adesanya reveals his game plan for Jared Cannonier at UFC 276: ‘I’m going to f*** him up’
  • UFC.com : Post-UFC, Roxanne Modafferi Has Turned Her Attention To Competing In BJJ | UFC Fight Pass
  • MMA Junkie : Khabib Nurmagomedov picks Alexander Volkanovski over Max Holloway at UFC 276 because he has 'more fire'
  • MMA Junkie : Vanessa Demopoulos: I forced Joe Rogan, Michael Bisping embraces – but Rogan was better
  • MMA Junkie : MMA Junkie Radio #3272: UFC on ESPN 38, Bellator 282 and PFL 5 recaps