Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

WuLinFeng

WuLinFeng
  • Name: WuLinFeng
  • Headquarters: China
  • Acronyms: WLF
  • Pages:

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

WLF Events

WLF W.A.R.S. 20 Saturday, December 16, 2017
Cn Henan TV Station Hall 8 Zhengzhou China Region
Main Card Yang vs. Garcia Cordero Show Bouts add_circle
Bout   Info
German Garcia Cordero   defeats   Huiyong Yang   via Submission, arm bar   2:12 Round 1 of 3 Bout Page
Shun Yong   defeats   Brian Tadeo   via KO/TKO   4:57 Round 1 of 3 Bout Page
Habiti Tuerxunbieke   defeats   Andres Rogelio   via KO/TKO   0:49 Round 1 of 3 Bout Page
Taras Sapa   defeats   Bo Yan   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Huositan Nuerxiati   defeats   Ramzan Israilov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Musu Nuertiebieke   defeats   Jia Cai Zhang   via Submission, Choke   0:47 Round 1 of 3 Bout Page
Chao Xie   defeats   Shamil Nasrudinov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Asikerbai Jinensibieke   defeats   Marcelo Costa   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Levani Shaishmelashvili   defeats   Huwanixi Wusikenbieke   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Yong E   defeats   Tenuliuer   via KO/TKO   3:52 Round 1 of 3 Bout Page
Arip Yakubov   defeats   Jingjia Wang   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Evgeniy Odnorog   defeats   Yafei Zhao   via Submission, Arm triangle choke   3:48 Round 1 of 3 Bout Page
Qihui Yan   defeats   Ganjina Abibullaeva   via KO/TKO   4:21 Round 2 of 3, 9:21 Total Bout Page
Maksadzhan Yusupov   defeats   Zelangzhaxi   via Submission, Choke   3:42 Round 2 of 3, 8:42 Total Bout Page
Haobin Ma   defeats   Genil Francisco   via KO/TKO   3:23 Round 1 of 3 Bout Page
Abdula Aliev   defeats   Lun Qiu   via Submission   1:23 Round 1 of 3 Bout Page
Shomidin Maksudinov   defeats   Junye Gao   via KO/TKO   2:45 Round 1 of 3 Bout Page
Shiwugere Ji   defeats   Kirihito Kodama   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kozo Moriwaki   defeats   Mingbo Tao   via Submission, triangle choke   1:30 Round 3 of 3, 11:30 Total Bout Page
Gedan Ni   defeats   Takamasa Kiuchi   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Orzu Tabarov   defeats   Xuewen Peng   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zhe Li   vs.   Razonbek Temirov   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Gexi Sanlang   defeats   Jhaymie Gayman   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Peng Peng Li   defeats   Mark Joseph Abrillo   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Chaowen Pan   defeats   Qing Wang   via Submission, arm bar   1:39 Round 1 of 3 Bout Page
WLF W.A.R.S. 19 Saturday, November 11, 2017
Cn Henan TV Station Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card Zhang vs. Khojaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jia Cai Zhang   defeats   Bakhtibek Khojaev   via KO/TKO   3:39 Round 1 of 3 Bout Page
Abdula Aliev   defeats   Huo You Ga Bu   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Asikerbai Jinensibieke   defeats   Ruslan Khairulin   via Submission, triangle choke   2:11 Round 1 of 3 Bout Page
Maksadzhan Yusupov   defeats   Junye Gao   via Submission, Choke   1:32 Round 1 of 3 Bout Page
Sitik Muduev   defeats   LiGe Teng   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shamil Gasanbekov   defeats   Nuerdebieke Bahetihan   via KO/TKO, retirement   3:43 Round 2 of 3, 8:43 Total Bout Page
Musu Nuertiebieke   defeats   Amirlan Amirov   via KO/TKO   1:24 Round 1 of 3 Bout Page
Jie Miao   defeats   Ugiloy Nasimova   via KO/TKO   2:24 Round 2 of 3, 7:24 Total Bout Page
Guilherme Cadena   defeats   Dongbazhaxi   via Submission, triangle choke   2:08 Round 1 of 3 Bout Page
Huwanixi Wusikenbieke   defeats   Aleksandr Danilov   via Submission, Choke   3:47 Round 1 of 3 Bout Page
Carlos Eduardo de Azevedo   defeats   Jingjia Wang   via Disqualificaton   3:22 Round 3 of 3, 13:22 Total Bout Page
Shun Yong   defeats   Mikhail Mishka   via KO/TKO   1:55 Round 1 of 3 Bout Page
Tenuliuer   defeats   Enboniluo   via Submission, Choke   3:09 Round 3 of 3, 13:09 Total Bout Page
Xiatiha Zhumatai   defeats   Jiadong Fan   via KO/TKO   2:52 Round 2 of 3, 7:52 Total Bout Page
Kurbanjiang Tuluosibake   defeats   Gustavo Maikon   via KO/TKO, ground and pound   2:22 Round 1 of 3 Bout Page
Habiti Tuerxunbieke   defeats   Dostonbek Tursinaliev   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kaiwhare Kara-France   defeats   Huoyixibai Chuhayifu   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jiaerken Ailimubai   defeats   Yuriy Alekseev   via Submission, Choke   1:16 Round 1 of 3 Bout Page
Aoriqileng   defeats   Kana Hyatt   via KO/TKO   3:24 Round 1 of 3 Bout Page
Genil Francisco   defeats   Jinbo Hou   via Submission, Choke   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Grigory Popov   defeats   Yundong Chen   via KO/TKO   0:10 Round 2 of 3, 5:10 Total Bout Page
Petr Dmitriev   defeats   Zhadeng Enbo   via Submission, Choke   4:57 Round 3 of 3, 14:57 Total Bout Page
Bidzina Gavasheshvili   defeats   Liu Xiaoyang   via Submission, arm bar   1:10 Round 1 of 3 Bout Page
Artem Zhelev   defeats   Long Long Xie   via Submission, heel hook   2:19 Round 1 of 3 Bout Page
Siken Ta   defeats   Mirjalol   via KO/TKO   1:58 Round 1 of 3 Bout Page
Ru Ze   defeats   Nikita Sapun   via Submission, Choke   2:53 Round 3 of 3, 12:53 Total Bout Page
Ru Ze   defeats   Siken Ta   via Submission, Choke   3:14 Round 1 of 3 Bout Page
Zhe Li   defeats   Makeshati Kuwatai   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Zhaxizewang   defeats   Nuerjieketi   via KO/TKO   4:07 Round 1 of 3 Bout Page
WLF W.A.R.S. 18 Friday, October 27, 2017
Cn Maerkang, Sichuan, China China Region
Main Card Sumudaerji vs. Kobayashi Show Bouts add_circle
Bout   Info
Sumudaerji   defeats   Ryota Kobayashi   via KO/TKO   1:19 Round 1 of 3 Bout Page
Pingyuan Liu   defeats   Yuichi Ohashi   via KO/TKO   0:12 Round 1 of 3 Bout Page
Shiwugere Ji   defeats   Bahebiergan   via KO/TKO   1:34 Round 2 of 3, 6:34 Total Bout Page
Chengjie Wu   defeats   Ryo   via KO/TKO   0:39 Round 1 of 3 Bout Page
Lun Qiu   defeats   Valerii Makarov   via Submission, Guillotine choke   1:24 Round 1 of 3 Bout Page
Zhenhong Lu   defeats   Keiichiro   via Submission, Choke   2:08 Round 1 of 3 Bout Page
Ali Magomedkhanov   defeats   Nuerzati Made   via KO/TKO   3:51 Round 1 of 3 Bout Page
Yong E   defeats   Isamu Yamaguchi   via KO/TKO   3:19 Round 1 of 3 Bout Page
Takamasa Kiuchi   defeats   Biqie Qiu   via Submission, arm bar   1:38 Round 1 of 3 Bout Page
Zelanghuadeng   defeats   Yesihati   via Submission, Choke   2:15 Round 1 of 3 Bout Page
Banmaduoji   defeats   Tomoya Kobayashi   via KO/TKO   0:58 Round 1 of 3 Bout Page
Zelangzhaxi   defeats   Daisuke Koroishi   via KO/TKO, Ground and Pound   0:21 Round 1 of 3 Bout Page
Qing Wang   defeats   Jo Arai   via Submission, Guillotine choke   4:05 Round 1 of 3 Bout Page
Zhu Rong   defeats   Takuma Watanabe   via KO/TKO   3:42 Round 1 of 3 Bout Page
Anvar Alizhanov   defeats   Tomoya Omura   via KO/TKO   3:55 Round 1 of 3 Bout Page
Gedan Ni   defeats   Tetsuo Nakanishi   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ru Ze   defeats   Xiangqian Li   via KO/TKO   3:16 Round 1 of 3 Bout Page
Dongzhu Zenong   defeats   Wuerken Yeersunaili   via Submission, arm bar   2:45 Round 1 of 3 Bout Page
Peng Peng Li   defeats   Qing Ren   via KO/TKO   0:53 Round 1 of 3 Bout Page
Yadong Song   defeats   Makoto Yoshida   via KO/TKO   1:05 Round 1 of 3 Bout Page
WLF W.A.R.S. 17 Saturday, September 16, 2017
Cn Henan Tv Station Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card He vs. Gorinskiy Show Bouts add_circle
Bout   Info
Stanislav Gorinskiy   defeats   Shaoshuai He   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shomidin Maksudinov   defeats   Lun Qiu   via Submission, arm bar   3:33 Round 3 of 3, 13:33 Total Bout Page
Huoyixibai Chuhayifu   defeats   Konstantin Gorinskiy   via KO/TKO   2:20 Round 3 of 3, 12:20 Total Bout Page
Kurbanjiang Tuluosibake   defeats   Oleg Kudriavtsev   via KO/TKO   1:11 Round 1 of 3 Bout Page
Junye Gao   defeats   Luis Redondo   via Submission, arm bar   1:37 Round 1 of 3 Bout Page
Sitik Muduev   defeats   Huwanixi Wusikenbieke   via Submission, choke   1:46 Round 2 of 3, 6:46 Total Bout Page
Tao Li   defeats   Ochirbat Jargalan   via Submission, choke   0:54 Round 1 of 3 Bout Page
Ali Magomedkhanov   defeats   Asikerbai Jinensibieke   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zha Yi   defeats   Amirlan Amirov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Anvar Alizhanov   defeats   Jia Cai Zhang   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Abdula Aliev   defeats   Zelangzhaxi   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Chao Xie   defeats   Gia Barkalaia   via Disqualificaton   4:13 Round 1 of 3 Bout Page
Tenuliuer   defeats   Long Xiao   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jingjia Wang   defeats   Shihu Li   via Submission, traingle choke   1:52 Round 1 of 3 Bout Page
Meng Ding   defeats   Pascal Brice   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shamil Nasrudinov   defeats   Yafei Zhao   via Submission, Guillotine choke   0:24 Round 1 of 3 Bout Page
Zhenhong Lu   defeats   Levani Shaishmelashvili   via Submission, choke   4:36 Round 3 of 3, 14:36 Total Bout Page
Sumudaerji   defeats   Jomar Manlangit   via KO/TKO   1:20 Round 1 of 3 Bout Page
Musu Nuertiebieke   defeats   Dilovar Davlatov   via KO/TKO   2:03 Round 1 of 3 Bout Page
Jie Miao   defeats   Luiza Kharchenko   via Submission, arm bar   1:39 Round 3 of 3, 11:39 Total Bout Page
Zhu Rong   defeats   Vincenzo Tagliamonte   via KO/TKO   4:44 Round 1 of 3 Bout Page
Genil Francisco   defeats   Adalahei   via Submission, choke   2:12 Round 2 of 3, 7:12 Total Bout Page
Aoriqileng   defeats   Huo You Ga Bu   via Decision, split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bo Yan   defeats   Selby Devereux   via Submission, Guillotine choke   3:26 Round 1 of 3 Bout Page
Asu   defeats   Shuhratjon Isvalizoda   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jinbo Hou   defeats   Ahmad Mabrouk   via KO/TKO   0:08 Round 3 of 3, 10:08 Total Bout Page
Ahenaer Kadeerjiang   defeats   Guanhao Wang   via KO/TKO, retirement   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
WLF W.A.R.S. 16 Saturday, July 22, 2017
Cn Henan TV Station Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card Liu vs. Yakubov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Arip Yakubov   defeats   Bowen Liu   via KO/TKO   1:12 Round 1 of 3 Bout Page
Long Xiao   defeats   Vladimir Vivdych   via Submission, arm bar   1:45 Round 2 of 3, 6:45 Total Bout Page
Andres Rogelio   defeats   Ramazan Kurbanismailov   via KO/TKO   0:10 Round 1 of 3 Bout Page
Bo Yan   defeats   Abdollahi Masoud   via KO/TKO, retirement   2:45 Round 3 of 3, 12:45 Total Bout Page
German Yakubov   defeats   Handong Kong   via KO/TKO   2:09 Round 1 of 3 Bout Page
Meng Ding   defeats   Viktor Kohno   via KO/TKO   2:42 Round 3 of 3, 12:42 Total Bout Page
Zamir Aripshev   defeats   Zhikang Zhao   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Liliya Shakirova   defeats   Na Liang   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksandr Lunga   defeats   Ze Wu   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Habiti Tuerxunbieke   defeats   Brian Tadeo   via KO/TKO   0:15 Round 2 of 3, 5:15 Total Bout Page
Marcelo Costa   defeats   Huwanixi Wusikenbieke   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Chao Xie   defeats   Sukhbold Sodnomdorj   via Submission, arm bar   1:26 Round 1 of 3 Bout Page
Angel Socorro   defeats   Huaijie Luo   via Submission, arm bar   2:01 Round 1 of 3 Bout Page
Nikita Sapun   defeats   Long Long Xie   via Submission, arm bar   2:41 Round 1 of 3 Bout Page
Jiaming Guo   defeats   Umidjon Musaev   via KO/TKO   2:41 Round 1 of 3 Bout Page
Jie Miao   defeats   Daria Chibisova   via Submission, choke   4:46 Round 2 of 3, 9:46 Total Bout Page
Taneira Terry   defeats   Fei Yang   via Submission, choke   4:22 Round 1 of 3 Bout Page
Azam Gaforov   defeats   Tenuliuer   via KO/TKO   3:39 Round 1 of 3 Bout Page
Orzu Tabarov   defeats   Chaowen Pan   via Submission, choke   2:18 Round 1 of 3 Bout Page
Jingpeng Liu   defeats   Adel Arslanov   via KO/TKO, injury   0:42 Round 1 of 3 Bout Page
Jia Cai Zhang   defeats   Nikolai Baikin   via KO/TKO   0:25 Round 2 of 3, 5:25 Total Bout Page
Huoyixibai Chuhayifu   defeats   Ahmed Mohamed Gamal   via Submission, traingle choke   3:31 Round 2 of 3, 8:31 Total Bout Page
Aleksandr Danilov   defeats   Burigede Alateng   via KO/TKO   1:47 Round 3 of 3, 11:47 Total Bout Page
Shihu Li   defeats   Mark Joseph Abrillo   via KO/TKO   3:35 Round 1 of 3 Bout Page
Maksadzhan Yusupov   defeats   Bahebiergan   via KO/TKO   0:55 Round 1 of 3 Bout Page
Abdula Aliev   defeats   Mingbo Tao   via KO/TKO   2:53 Round 1 of 3 Bout Page
Genil Francisco   defeats   Xiatiha Zhumatai   via Submission, arm bar   3:05 Round 1 of 3 Bout Page
WLF W.A.R.S. 15 Monday, June 19, 2017
Cn Henan TV Station, Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card E vs. Odinaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Yong E   defeats   Mabat Odinaev   via KO/TKO   3:36 Round 1 of 3 Bout Page
Cesar Alonso   defeats   Nuerdebieke Bahetihan   via Disqualificaton, Strikes to the back of the head   Round 1 of 3 Bout Page
Jingjia Wang   defeats   Ronny Gomez   via Submission, heel hook   0:42 Round 1 of 3 Bout Page
Zhenhong Lu   defeats   Manuchekhri Sirazhutdin   via KO/TKO   2:10 Round 1 of 3 Bout Page
Kana Hyatt   defeats   Xiaolong Wu   via KO/TKO   4:47 Round 1 of 3 Bout Page
Shiwugere Ji   defeats   Sirazhutdin Akhmedrabadanov   via KO/TKO, Retirement   1:35 Round 1 of 3 Bout Page
Zhu Rong   defeats   Ruslan Khairulin   via KO/TKO   4:02 Round 2 of 3, 9:02 Total Bout Page
Banmaduoji   defeats   Dmitriy Shapoval   via KO/TKO   4:40 Round 1 of 3 Bout Page
Aziz Hajdarov   defeats   Habiti Tuerxunbieke   via Submission, Arm bar   4:34 Round 2 of 3, 9:34 Total Bout Page
Kikadze Bondo   defeats   Yang Tie   via KO/TKO   3:09 Round 3 of 3, 13:09 Total Bout Page
Akenbieke Ayijiake   vs.   Carlos Eduardo de Azevedo   Ends in a Draw, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jia Cai Zhang   defeats   Marco Fabian   via KO/TKO   4:16 Round 1 of 3 Bout Page
Ailiyaer Didaer   defeats   Michil Osipov   via KO/TKO   3:39 Round 3 of 3, 13:39 Total Bout Page
Qing Wang   defeats   Zhenfeng Wu   via KO/TKO   3:56 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Lunga   defeats   LiGe Teng   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shaoshuai He   defeats   Abdelmalek Mahmoud Amr   via KO/TKO   3:25 Round 3 of 3, 13:25 Total Bout Page
Dylan Fussel   defeats   Yerbota Yeluhan   via KO/TKO   3:16 Round 2 of 3, 8:16 Total Bout Page
Ruslan Khaskhanov   defeats   Gele Qing   via Submission, heel hook   0:39 Round 1 of 3 Bout Page
Lun Qiu   defeats   Akbarshokh Zokirjonov   via KO/TKO   1:14 Round 1 of 3 Bout Page
Xiaoni Liu   defeats   Elena Belaya   via KO/TKO   2:13 Round 1 of 3 Bout Page
Zelangzhaxi   defeats   Manuchar Kvashilava   via KO/TKO   1:02 Round 1 of 3 Bout Page
Umidjon Musaev   defeats   Aoriqileng   via Submission, Choke   1:01 Round 3 of 3, 11:01 Total Bout Page
Ahmed Mohamed Gamal   defeats   Wang De   via KO/TKO   0:17 Round 1 of 3 Bout Page
Yasutaka Ishigami   defeats   Mingbo Tao   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zhipeng Liu   defeats   Laqie Sun   via KO/TKO   0:12 Round 1 of 3 Bout Page
Zelanghuadeng   defeats   Ahenaer Kadeerjiang   via KO/TKO   2:04 Round 1 of 3 Bout Page
Wuerken Yeersunaili   defeats   Bigu Qiu   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
WLF W.A.R.S. 14 Saturday, May 20, 2017
Cn Henan TV Station, Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card Ni vs. Sapun Show Bouts add_circle
Bout   Info
Gedan Ni   defeats   Nikita Sapun   via KO/TKO   4:40 Round 1 of 3 Bout Page
Kaiwhare Kara-France   defeats   Aoriqileng   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Arip Yakubov   defeats   Enboniluo   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Bobur Kurbonov   defeats   Yonghao Xu   via Submission, rear naked choke   3:18 Round 2 of 3, 8:18 Total Bout Page
Shamil Magomedov   defeats   Kurbanjiang Tuluosibake   via Submission, Guillotine choke   1:28 Round 1 of 3 Bout Page
Levani Shaishmelashvili   defeats   Jingpeng Liu   via KO/TKO   3:30 Round 3 of 3, 13:30 Total Bout Page
Yo Saito   defeats   Yafei Zhao   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Chengjie Wu   defeats   Ramzan Israilov   via KO/TKO   2:28 Round 2 of 3, 7:28 Total Bout Page
Nikolai Baikin   defeats   Yerboli Asinahen   via Submission, arm tringle   1:30 Round 1 of 3 Bout Page
Luiza Kharchenko   defeats   Sanmei Shi   via Submission, Arm bar   0:46 Round 1 of 3 Bout Page
Fatkhidin Sobirov   defeats   Ze Wu   via Submission, rear naked choke   1:57 Round 1 of 3 Bout Page
Renat Ondar   defeats   Asikerbai Jinensibieke   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Lun Qiu   defeats   Sanan Soltanov   via Submission, triangle choke   4:01 Round 2 of 3, 9:01 Total Bout Page
Huwanixi Wusikenbieke   defeats   Tomomitsu Hinuma   via KO/TKO   0:43 Round 2 of 3, 5:43 Total Bout Page
Azam Gaforov   defeats   Xiaolong Wu   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Huo You Ga Bu   defeats   Orzu Tabarov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Wenbao Ding   defeats   Firuz Odibaev   via KO/TKO   1:50 Round 1 of 3 Bout Page
Omar Kurbanov   defeats   Muxue E   via Submission, Arm bar   Round 2 of 3 Bout Page
Jingjia Wang   defeats   Sherzodbek Boymirzaev   via N/A, Choke   2:27 Round 1 of 3 Bout Page
Amirlan Amirov   defeats   Luozhou Jiangcuo   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ruslan Khairulin   defeats   Chao Xie   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Xiaoni Liu   defeats   Anna Podoima   via KO/TKO   2:53 Round 1 of 3 Bout Page
Shaoshuai He   defeats   Benham Monjezi   via KO/TKO   1:12 Round 3 of 3, 11:12 Total Bout Page
Ali Magomedkhanov   defeats   Houlong Fu   via KO/TKO   2:05 Round 1 of 3 Bout Page
Biqie Qiu   defeats   Siken Ta   via KO/TKO   1:16 Round 1 of 3 Bout Page
Long Long Xie   defeats   Niushiyue Ji   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bahebiergan   defeats   Erdeng Liu   via Submission, Choke   2:47 Round 1 of 3 Bout Page
WLF W.A.R.S. 13 Saturday, April 22, 2017
Cn Henan TV Station, Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card Wu vs. Kara-France Show Bouts add_circle
Bout   Info
Kaiwhare Kara-France   defeats   Ze Wu   via KO/TKO   2:01 Round 1 of 3 Bout Page
Yunpeng Guo   vs.   Yusei Saiton   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Yang Tie   defeats   Ibanez Morenilla   via KO/TKO   1:20 Round 1 of 3 Bout Page
Maksim Mikhteev   defeats   Lingyu Liang   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
SiLe Hu   defeats   Giorgi Bazanov   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Asikerbai Jinensibieke   defeats   Sylwester Hasny   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Huwanixi Wusikenbieke   defeats   Gia Barkalaia   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Chao Xie   defeats   Eugen Braun   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Junye Gao   defeats   Akbar Mukhammadov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Chengjie Wu   defeats   Ruslan Temiraev   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Xiaoliang Zheng   defeats   Pavel Fussa   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Zelangzhaxi   defeats   Abdulkadir Geylani Yilmaz   via KO/TKO   Round 3 of 3 Bout Page
Kurbanjiang Tuluosibake   defeats   Vitaliy Li   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Gexi Sanlang   defeats   Adham   via Submission, triangle choke   Round 2 of 3 Bout Page
Shane Young   defeats   Bo Yan   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
LiGe Teng   defeats   Francisco Javier Asprilla Martinez   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dongbazhaxi   defeats   Ryusuke Totsu   via Submission, Choke   2:30 Round 1 of 3 Bout Page
Lei Chen   defeats   Jimi Coenen   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Liliya Shakirova   defeats   Jie Miao   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Gedan Ni   defeats   Akramkhon   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Tenuliuer   defeats   Youssef Tholel   via KO/TKO   4:46 Round 1 of 3 Bout Page
Bideliya   defeats   Taneira Terry   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jiaming Guo   defeats   Zhadeng Enbo   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Biqie Qiu   defeats   Long Long Xie   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Adalahei   defeats   Mitchell Cadeau   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Chris Kalb   defeats   Jiale Li   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Muxue E   defeats   Vitalii Uzhyk   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
WLF W.A.R.S. 12 Saturday, March 11, 2017
Cn Henan TV Station, Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card Hu vs. Kurbonov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Bobur Kurbonov   defeats   SiLe Hu   via KO/TKO   4:56 Round 1 of 3 Bout Page
Sitik Muduev   defeats   Shaoshuai He   via KO/TKO   3:37 Round 2 of 3, 8:37 Total Bout Page
Yong E   defeats   Angel Socorro   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Fei Yang   defeats   Guzman Deogracias   via KO/TKO   :51 Round 2 of 3, 5:51 Total Bout Page
Andres Rogelio   defeats   Meng Ding   via Submission, Arm bar   2:48 Round 1 of 3 Bout Page
Na Liang   defeats   Chara Dimitroula   via Submission, Arm bar   0:38 Round 1 of 3 Bout Page
Brian Tadeo   defeats   Yilan Sha   via Submission, Arm bar   2:58 Round 1 of 3 Bout Page
Pingyuan Liu   defeats   Nikolai Baikin   via Submission, Arm bar   2:49 Round 2 of 5, 7:49 Total Bout Page
Jingjia Wang   defeats   Jesus Ramses   via Submission, Choke   3:03 Round 1 of 3 Bout Page
Yanan Wu   defeats   Zuriana Makoeva   via KO/TKO   3:19 Round 2 of 3, 8:19 Total Bout Page
Asikerbai Jinensibieke   defeats   Murad Magomedgaliev   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Junye Gao   defeats   Shukhrat Khakimov   via KO/TKO   1:13 Round 1 of 3 Bout Page
Alexei Martynov   defeats   Shun Yong   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Maksim Schekin   defeats   Junde Li   via KO/TKO   0:26 Round 1 of 3 Bout Page
Liliya Shakirova   defeats   Tao Li   via Submission, Choke   4:45 Round 1 of 3 Bout Page
Banmaduoji   vs.   Yusuke Ojima   Ends in a No Contest, Illegal Knee   3:26 Round 1 of 3 Bout Page
Ze Wu   defeats   Davlatsho   via Submission, Arm bar   1:11 Round 1 of 3 Bout Page
Mingyang Zhu   defeats   Haruki Sato   via Submission, Choke   4:27 Round 1 of 5 Bout Page
Qin Long   defeats   Takuya Ishibashi   via Submission, Kimura   2:26 Round 1 of 3 Bout Page
Gadjimurad Abdulaev   defeats   Jietebusibai Haolan   via KO/TKO   1:05 Round 1 of 3 Bout Page
Yuya Kashiwagi   defeats   Wang De   via Submission, Choke   3:46 Round 2 of 3, 8:46 Total Bout Page
Deligerihu Liu   defeats   Mark Joseph Abrillo   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Yuto Aragaki   defeats   Huaijie Luo   via Submission   2:16 Round 2 of 3, 7:16 Total Bout Page
Shiwugere Ji   defeats   Dmitriy Kuznetsov   via KO/TKO   3:05 Round 1 of 3 Bout Page
WLF W.A.R.S. 11 Friday, March 03, 2017
Cn Chenzhou, Hunan, China China Region
WLF World Championship Saturday, January 07, 2017
Cn Zhengzhou, China China Region
WLF Saturday, December 03, 2016
Cn China China Region
WLF W.A.R.S. 10 Saturday, November 26, 2016
Cn Henan TV Station, Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card Wang vs. Devereux Show Bouts add_circle
Bout   Info
Selby Devereux   defeats   Lei Wang   via Submission   Round 2 of 3 Bout Page
Huwanixi Wusikenbieke   defeats   Bakhtiyar Arzumanov   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Davlatsho   defeats   Wang De   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Renat Ondar   defeats   Bo Yan   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Wenbao Ding   defeats   Bideliya   via Submission, Kimura   Round 1 of 3 Bout Page
Duanne van Helvoirt   defeats   Shaoshuai He   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Asikerbai Jinensibieke   defeats   Sirazhutdin Akhmedrabadanov   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Yadong Song   defeats   Shamil Nasrudinov   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Firdavs Zaripov   defeats   Jiaming Guo   via KO/TKO, triangle choke   Round 1 of 3 Bout Page
Taras Sapa   defeats   SiLe Hu   via Submission, choke   Round 1 of 3 Bout Page
Huoyixibai Chuhayifu   defeats   Evgeniy Manko   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zha Yi   defeats   Umidjon Musaev   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Magomedrasul Sheikhmagomedov   defeats   Jiaerken Ailimubai   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Kurbanjiang Tuluosibake   defeats   Vasiliy Buglanov   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Nikolai Baikin   defeats   Chao Wang   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Daria Chibisova   defeats   Tao Li   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Zelangzhaxi   defeats   Khusanboy   via Submission, Arm bar   of 3 Bout Page
Gazavat Suleymanov   defeats   Nuerdebieke Bahetihan   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Gedan Ni   defeats   Morishita Shori   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Jietebusibai Haolan   defeats   Batyrmurat Hojamuradov   via Submission   Round 2 of 3 Bout Page
Meng Ding   defeats   Brokken Howell   via KO/TKO, retirement   Round 2 of 3 Bout Page
Yunpeng Guo   defeats   Artem Zhelev   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Siken Ta   defeats   Ru Ze   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
WLF E.P.I.C. 9 Monday, October 24, 2016
Cn Henan TV Station, Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card Xu vs. Chaliev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Yonghao Xu   defeats   Chaliev   via Submission, Guillotine choke   Round 1 of 3 Bout Page
Magomedrasul Sheikhmagomedov   defeats   Xuewen Peng   via KO/TKO   4:07 Round 1 of 3 Bout Page
Magomed Gadzhiev   defeats   Jianping Wan   via Submission, triangle choke   Round 2 of 3 Bout Page
Banmaduoji   defeats   Mitchell Cadeau   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Artem Zhelev   defeats   Xiaoyu Shi   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Zelangzhaxi   defeats   Ion Pop   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Haobin Ma   defeats   Orzu Tabarov   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Na Liang   defeats   Ksenia Belousova   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Meng Ding   defeats   Artur Temishev   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kang Kang Zhu   defeats   Jun Li   via KO/TKO, retirement   Round 1 of 3 Bout Page
Gadzhimurad Aliev   defeats   Junye Gao   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Shamil Nasrudinov   defeats   Zhu Rong   via Submission, Guillotine choke   Round 1 of 3 Bout Page
Nuerdebieke Bahetihan   defeats   Valentin Valenko   via KO/TKO   0:10 Round 1 of 3 Bout Page
Pingyuan Liu   defeats   Umidjon Musaev   via KO/TKO   3:48 Round 1 of 3 Bout Page
Nikolai Baikin   defeats   Jingjia Wang   via KO/TKO   2:02 Round 2 of 3, 7:02 Total Bout Page
Feier Huang   defeats   Sarvinoz   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Hyun Woo Ko   defeats   Wenbao Ding   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Muxue E   defeats   Yunpeng Guo   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Huwanixi Wusikenbieke   defeats   Salambek Shemelev   via KO/TKO, retirement   5:00 Round 3 of 3, 15:00 Total Bout Page
LiGe Teng   defeats   Denis Puric   via Submission, chokec   Round 1 of 3 Bout Page
Yong E   defeats   Satrya Sabeni   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Yul Kim   defeats   Gele Qing   via Decision, unanimous   3 Rounds Bout Page
Siken Ta   defeats   Shaizi Zheng   via KO/TKO   2:13 Round 3 of 3, 12:13 Total Bout Page
Zhenhong Lu   defeats   Youssef Tholel   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Aoriqileng   defeats   Ahmad Davlatov   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Chao Xie   defeats   Keishi Yagi   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Renat Ondar   defeats   Yadong Song   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jizheng Wang   defeats   Ziyan Chen   via Decision, unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Qing Wang   defeats   Zhipeng Liu   via Decision, unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
WLF: Glory of Heroes Saturday, October 01, 2016
Cn Zhengzhou, China China Region
Main Card He vs. Akhulashvili Show Bouts add_circle
Bout   Info
Nannan He   defeats   Shota Akhulashvili   via Submission, arm triangle   Round 2 of 3 Bout Page
Carlos Eduardo de Azevedo   defeats   Xian Ji   via Disqualificaton, knee to grounded opponent   Round 1 of 3 Bout Page
Liucai Cui   defeats   Sergei Sokol   via Submission, Guillotine choke   Round 2 of 3 Bout Page
WLF E.P.I.C. 8 Wednesday, September 28, 2016
Cn Henan TV Station, Hall 8 Zhengzhou, China China Region
Main Card Fan vs. Asadov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Rong Fan   defeats   Rufat Asadov   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Asikerbai Jinensibieke   defeats   Viktor Mitkov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Meng Ding   defeats   Batyrmurat Hojamuradov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Huoyixibai Chuhayifu   defeats   Won Seok Jung   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Na Liang   defeats   Ilona Daurova   via Submission, Choke   3:50 Round 1 of 3 Bout Page
Gadzhimurad Aliev   defeats   Mingbo Tao   via Submission, triangle choke   3:50 Round 2 of 3, 8:50 Total Bout Page
Sen Yang   defeats   Him Chan Jo   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ahmad Davlatov   defeats   Jinhao He   via Submission, Arm bar   Round 1 of 3 Bout Page
Agshin Babaev   defeats   Bo Yan   via Submission, triangle choke   1:31 Round 1 of 3 Bout Page
Firdavs Zaripov   defeats   Pengshuai Liu   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Changzhao Yu   defeats   Dong Joo Lee   via Decision, unanimous   3 Rounds Bout Page
Aoriqileng   defeats   Rishat Kharisov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Luozhou Jiangcuo   defeats   Behzod Usmonov   via Submission   Round 2 of 3 Bout Page
Shuwei Sun   defeats   Dinislam Baskhanov   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Junye Gao   defeats   Isa Karasanov   via KO/TKO   Round 3 of 3 Bout Page
Andrey Lezhnev   defeats   Jia Cai Zhang   via Submission, Choke   1:48 Round 2 of 3, 6:48 Total Bout Page
Jianping Wan   defeats   Yoshitaka Abe   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Sumudaerji   defeats   Teimur Rahimov   via Submission, Choke   Round 3 of 3 Bout Page
Karolina Iverenova   defeats   Ming Shi   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kaito Sakamaki   defeats   Evgeniy Odnorog   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kurbanjiang Tuluosibake   defeats   Sung Won Son   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Salambek Shemelev   defeats   Yang Tie   via Decision, unanimous   3 Rounds Bout Page
Gexi Sanlang   defeats   Arai Masaaki   via Submission, choke   Round 2 of 3 Bout Page
Ze Wu   defeats   Tatsuki Saomoto   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dongzhu Zenong   defeats   Shuai Yin   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Runxin He   defeats   Hong Gang Tu   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Biqie Qiu   defeats   Yang Qian   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
WLF E.P.I.C. 7 Saturday, August 20, 2016
Cn Zhengzhou, China China Region
Main Card Nuertiebieke vs. Yanko Show Bouts add_circle
Bout   Info
Musu Nuertiebieke   defeats   Vasily Yanko   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Rong Fan   defeats   Nikita Osipov   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Honghao Xu   defeats   Mikhail Odintsov   via Disqualificaton   Round 1 of 3 Bout Page
Svetlana Gotsyk   defeats   Feier Huang   via Submission, armbar   Round 2 of 3 Bout Page
Umidjon Musaev   defeats   Hongjun Liu   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Meng Ding   defeats   Sung Won Son   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Yafei Zhao   defeats   Nikolai Baikin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Teimur Rahimov   defeats   Zhadeng Enbo   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Junye Gao   defeats   Sung Hoon Woo   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Murad Zeinulabidov   defeats   Ze Wu   via Submission, Guillotine choke   2:20 Round 1 of 3 Bout Page
Bakhtiyar Uulu Toichubaev   defeats   Lianbang Li   via KO/TKO, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Zelangzhaxi   defeats   Seung Heon Lim   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Hayato Ishii   defeats   Zhifa Shang   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Magomed Gadzhiev   defeats   Nuerdebieke Bahetihan   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Changzhao Yu   defeats   Peter van Dillen   via KO/TKO   Round 3 of 3 Bout Page
Enboniluo   defeats   Sergei Nebelica   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Na Liang   defeats   Liana Jojua   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Maksim Schekin   defeats   Asikerbai Jinensibieke   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Mitchell Cadeau   defeats   Zhengyong Lu   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Zha Yi   defeats   Stanislav Ermolov   via Submission, Triangle choke   Round 1 of 3 Bout Page
Anvar Chergesov   defeats   Kurbanjiang Tuluosibake   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bo Yan   defeats   Algiz Vakhitov   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Satrya Sabeni   defeats   Jizheng Wang   via KO/TKO   Round 3 of 3 Bout Page
Gexi Sanlang   defeats   Junda Li   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Luozhou Jiangcuo   defeats   Ruifeng Liu   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Dongbazhaxi   defeats   Shiming Jie   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
WLF Glory of Heroes 4 Saturday, August 06, 2016
Cn Changzhi sport gymansium Changzhi China Region
Main Card Ji vs. Gorodynets Show Bouts add_circle
Bout   Info
Xian Ji   defeats   Artiyom Gorodynets   via Submission, Guillotine choke   Round 1 of 3 Bout Page
WLF E.P.I.C. 6 Saturday, July 23, 2016
Cn Zhengzhou, China China Region
Main Card Adalahei vs. Jia Show Bouts add_circle
Bout   Info
Adalahei   defeats   Zipeng Jia   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Shuai Yin   defeats   Runxin He   via Submission, Guillotine choke   Round 1 of 3 Bout Page
Shiwugere Ji   defeats   Takashi Miyagi   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Yuriy Ryaboy   defeats   Qize Wu   via KO/TKO, Punch   1:25 Round 1 of 3 Bout Page
Tatsuya Watanabe   defeats   Xiaoyu Shi   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Banmaduoji   defeats   Zamudin Urusov   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Haobin Ma   defeats   Alexandr Kolesnik   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Huwanixi Wusikenbieke   defeats   Isamu Yamaguchi   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Kirill Tropinin   defeats   Yong E   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Changzhao Yu   defeats   Ryo Asami   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Junye Gao   defeats   Nikita Kochetkov   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
In Soo Kim   defeats   Shuoyu Tao   via KO/TKO, Flying knee   Round 1 of 3 Bout Page
Bo Yan   defeats   Artiyom Gorodynets   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Na Liang   defeats   Kristina Udalova   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Him Chan Jo   defeats   Jingjia Wang   via KO/TKO, high kick   Round 1 of 3 Bout Page
Habiti Tuerxunbieke   defeats   Samvel Sargasyan   via KO/TKO, Punch   Round 1 of 3 Bout Page
Dong Joo Lee   defeats   Mingyang Li   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Yadong Song   defeats   Vachagan Nikogosyan   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Tao Li   defeats   Darya Shevchuk   via Submission, Rear naked choke   Round 1 of 3 Bout Page
Zhifa Shang   defeats   Sergey Kharutyunyan   via Submission, Rear naked choke   Round 2 of 3 Bout Page
Rae Yoon Ok   defeats   Meng Ding   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Pingyuan Liu   defeats   Beno Adamia   via Submission, inverted triangle   Round 1 of 3 Bout Page
Zhu Rong   defeats   Semen Galushko   via KO/TKO, punches   Round 1 of 3 Bout Page
WLF Glory of Heroes 3 Saturday, July 02, 2016
Cn Jiyuan, China China Region
Main Card He vs. Ko Show Bouts add_circle
Bout   Info
Hyun Woo Ko   defeats   Nannan He   via KO/TKO, Head Kick   Round 3 of 3 Bout Page
WLF E.P.I.C. 5 Wednesday, June 29, 2016
Cn Zhengzhou, China China Region
Main Card Dongbazhaxi vs. Shi Show Bouts add_circle
Bout   Info
Xiaoyu Shi   defeats   Dongbazhaxi   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Jizheng Wang   defeats   Yang Tie   via KO/TKO, Injury   Round 1 of 3 Bout Page
Zelangzhaxi   defeats   Jae Sun Lee   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Tomomitsu Hinuma   defeats   Yesiboli Jianati   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Umidjon Musaev   defeats   Haobin Ma   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Zha Yi   defeats   Junichi Hirata   via Submission, Triangle Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Yanan Wu   defeats   Munkhgerel Bayarmaa   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Jia Cai Zhang   defeats   Bari Dariush   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Sung Hoon Woo   defeats   Gedan Ni   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kurbanjiang Tuluosibake   defeats   Stefan Almazov   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Wang De   defeats   Bachana Markoziya   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Yincang Bao   defeats   Enrique Nauzet   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Yafei Zhao   defeats   Aleksandr Lunga   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Zhikang Zhao   defeats   Agoney Romero   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Rong Fan   defeats   Valeriy Izansky   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Sumudaerji   defeats   Isaias Celiva   via KO/TKO, retirement   Round 2 of 3 Bout Page
Taras Sapa   defeats   Kun Jiang   via Submission, Guillotine choke   Round 1 of 3 Bout Page
Gele Qing   defeats   Mykola Hrynchuk   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Ye Yuan   defeats   Abraham Navarro Valeron   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Evgeniy Odnorog   defeats   Sen Yang   via Submission, Rear naked choke   Round 2 of 3 Bout Page
Jumayi Ayideng   defeats   Sergei Korastylev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Roman Avdalyan   defeats   Lianru Shang   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Sergey Kharutyunyan   defeats   Jinhao He   via Submission, Rear naked choke   Round 1 of 3 Bout Page
WLF E.P.I.C. 4 Saturday, May 28, 2016
Cn Zhengzhou, China China Region
Main Card Lu vs. Tabarov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Orzu Tabarov   defeats   Zhengyong Lu   via KO/TKO   0:59 Round 2 of 3, 5:59 Total Bout Page
Jingjia Wang   defeats   Marjo Borres   via KO/TKO   4:39 Round 2 of 3, 9:39 Total Bout Page
Algiz Vakhitov   defeats   Yibugele   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Abdul Gayirbegov   defeats   Junfeng Zheng   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zaur Akhmedov   defeats   Yulei Zhao   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nikolai Baikin   defeats   Zemin Cui   via Submission, armbar   1:53 Round 1 of 3 Bout Page
Wuliji Buren   defeats   Roman Lutsenko   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Heqin Lin   defeats   Viktoriya Shalimova   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Agshin Babaev   defeats   Zhao Cheng   via Submission, armbar   4:11 Round 1 of 3 Bout Page
Zhu Rong   defeats   Andrey Sapa   via Submission, Choke   1:11 Round 1 of 3 Bout Page
Kurbanjiang Tuluosibake   defeats   Magomed Magomedov   via Submission, armbar   0:31 Round 2 of 3, 5:31 Total Bout Page
Vasily Yanko   defeats   Jia Cai Zhang   via Submission, Triangle choke   2:01 Round 2 of 3, 7:01 Total Bout Page
Jumayi Ayideng   defeats   Kaito Sakamaki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Israel Adesanya   defeats   Murad Kuramagomedov   via KO/TKO   1:05 Round 2 of 3, 6:05 Total Bout Page
Murad Magomedov   defeats   Zhifa Shang   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Pingyuan Liu   defeats   Andre Paulet   via Submission, Guillotine Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Bo Meng   defeats   Julia Borisova   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sung Ho Hong   defeats   Asikerbai Jinensibieke   via KO/TKO   1:40 Round 2 of 3, 6:40 Total Bout Page
Enboniluo   defeats   Takuya Maeda   via KO/TKO   4:08 Round 3 of 3, 14:08 Total Bout Page
Selby Devereux   defeats   Shun Yong   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zexian Jiang   vs.   Han Guk Jung   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Musu Nuertiebieke   defeats   Tetsuya Seki   via KO/TKO   2:30 Round 1 of 3 Bout Page
Shane Young   defeats   Zhenhong Lu   via KO/TKO   3:29 Round 1 of 3 Bout Page
Hao Jie Li   defeats   Seung Heon Lim   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
WLF Glory of Heroes 2 Saturday, May 07, 2016
Cn Shenzhen, China China Region
Main Card He vs. Mitrofanov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Andrey Mitrofanov   defeats   Nannan He   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Israel Adesanya   defeats   Andrew Flores Smith   via KO/TKO, retirement   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Ayton De Paepe   defeats   Yayong Wang   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Kurban Omarov   defeats   Wenbo Liu   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
WLF E.P.I.C. 3: 武林笼中对 Saturday, April 23, 2016
Cn Zhengzhou, Hunan, China China Region
Main Card Robakidze vs. Ayideng Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jumayi Ayideng   defeats   Paata Robakidze   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zha Yi   defeats   Afshin Keymasi   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Sumudaerji   defeats   Leonid Malozemov   via KO/TKO, high kivk   Round 2 of 3 Bout Page
Bo Yan   defeats   Giovanni Moljo   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Zhu Dan   defeats   Artur Aslanyan   via Decision   3 Rounds Bout Page
Zhu Rong   defeats   Vadim Hristoforov   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Artur Karavaev   defeats   Xin Dong   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Abdul Gayirbegov   defeats   Jiaerken Ailimubai   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Banmaduoji   defeats   Shinya Nakamura   via KO/TKO, Corner threw towell   Round 2 of 3 Bout Page
Daniyar Koishybek   defeats   Duman Yerjiang   via Submission, armbar   Round 2 of 3 Bout Page
Rae Yoon Ok   defeats   Pu Zhang   via KO/TKO, doctor stoppage   Round 2 of 3 Bout Page
Jianping Wan   defeats   Masaharu Tsuchihashi   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Andrey Lezhnev   defeats   LiGe Teng   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jia Cai Zhang   defeats   Artak Nazaryan   via KO/TKO, retirement   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Yong E   defeats   Jin Min Kim   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Altynbek Bazhimov   defeats   Wenzheng Li   via Submission, armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Sen Yang   defeats   Sergei Sokol   via Submission, Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Jinhao He   defeats   Sung Hoon Woo   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Algiz Vakhitov   defeats   Jiahefu Wuziazibieke   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jingjia Wang   defeats   Vitali Lut   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Junye Gao   defeats   Naranbaatar   via KO/TKO, high kick   Round 2 of 3 Bout Page
Batmunkh Burenzorig   defeats   Yonghao Xu   via Submission, Guillotine   Round 1 of 3 Bout Page
Daisuke Yamaguchi   defeats   Long Xiao   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
WLF Glory of Heroes Saturday, April 02, 2016
Cn Shenzhen, Guangdong, China China Region
Main Card Ji vs. Kurzanov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ilya Kurzanov   defeats   Xian Ji   via Submission, Guillotine choke   1:51 Round 1 of 3 Bout Page

  • MMA Junkie : Why James Vick is picking Khabib Nurmagomedov to beat Tony Ferguson for UFC title
  • MMAFighting.com : Derrick Lewis says he has fracture in hand following UFC Austin victory over Marcin Tybura
  • MMA Weekly : Derrick Lewis Confirms Broken Hand with Painful Video
  • MMA Weekly : Ronda Rousey and Her Mother Will Receive Belt Promotions During Hall of Fame Induction
  • MMAFighting.com : Mike Perry explains why jail was the ‘best and worst experience of my life’
  • MMA Junkie : Khabib Nurmagomedov's manager: Why UFC 223's confusing title stakes actually make sense
  • MMA Weekly : Vitor Belfort’s Retirement Bout vs. Lyoto Machida Official for UFC 224
  • MMA Junkie : Daily Debate: Is Nate Diaz good for MMA and the UFC?
  • MMA Weekly : UFC on FOX 28 Bout Canceled Over Weight Cutting Issue
  • MMAFighting.com : Gilbert Burns vs. Olivier Aubin-Mercier scratched from UFC on FOX 28
  • MMA Junkie : Watch MMAjunkie Radio here (1 p.m. ET) with Joe Warren and Emily Ducote
  • MMA Junkie : Stream or download MMAjunkie Radio #2626 with Carla Esparza, Stevie Ray and Ali Abdelaziz
  • MMAFighting.com : Fortunes changed for five at UFC Austin
  • MMA Junkie : UFC on FOX 28 co-main-event breakdown: Is Jessica Andrade's pressure too much for Tecia Torres?
  • MMA Junkie : Gilbert Burns vs. Olivier Aubin-Mercier pulled from UFC on FOX 28 in Orlando
  • MMA Junkie : Video: Watch UFC-Orlando headliner Jeremy Stephens' 2011 knockout of Marcus Davis
  • MMAFighting.com : Session: Angela Hill
  • MMAFighting.com : Video: Session: Angela Hill
  • MMA Junkie : UFC on FOX 28 pre-event facts: Jessica Andrade is UFC's most active female fighter
  • MMAFighting.com : Live chat with MMA Fighting now