Mixed Martial Arts Promotion

Xtreme Fighting Nation

Xtreme Fighting Nation
  • Name: Xtreme Fighting Nation
  • Headquarters: Miami, Florida
  • Acronyms: XFN
  • Ownership: Daniel Kay
  • Promotion Links:

XFN Events

World Class Combat Sports 6 Saturday, January 28, 7:00 PM ET
The Center at Coral Springs Coral Springs, FL US Southeast Region
Strawweight Title Fight Molina vs. Cleveland 115 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ashley Molina   vs.   Tasha Cleveland   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
David Camacho   vs.   Kyle Hammel   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
(Boxing (Cage))   Lisa Sun  vs.  Sasha Martinez Confirmed   3 x 2 Minute Rounds Bout Page
Malcow Casas   vs.   Donald Martin   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Gaberiel Concepcion   vs.   Joel Groves   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Jonathan Semerene   vs.   Nick Kennedy   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
XFN 46 Saturday, October 01, 2022
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Lightweight Title Fight Alvarez vs. Valdes 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Fernando Valdes   defeats   Gabe Alvarez   via Decision, Unanimous   5 Rounds, 10:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Ali Abd  defeats  Rafael De Feria via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Ludmila Alves   defeats   Maral Mansoubi   via Submission, Rear naked choke   2:03 Round 1 of 3 Bout Page
Khalijiah Reaves   defeats   Dylan Alvarez   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Carlos Rodriguez   defeats   Gerardo Gonzalez-Carbone   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Joseph Diamond   defeats   Kerson Laforest   via KO/TKO   2:42 Round 2 of 3, 5:42 Total Bout Page
(Kickboxing)   Jeff Demezier  defeats  Tom Gormley via Decision, Split   3 Rounds, 7:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Joshua Pierre  defeats  Parker Crowell via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
World Class Combat Sports 5 Saturday, August 27, 2022
The Center Coral Springs, FL US Southeast Region
Pustay vs. Moore 115 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Desmond Moore   defeats   Luke Pustay   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Daniel Morrison   defeats   Brian Topp   via KO/TKO   2:56 Round 1 of 3 Bout Page
Orlando Santana   defeats   Nelton Marsh   via Submission, Guillotine Choke   3:53 Round 2 of 3, 8:53 Total Bout Page
Chris Tobies   defeats   Ray Paige   via Submission, Rear-Naked Choke   2:07 Round 1 of 3 Bout Page
(Custom Rules)   Keemaan Diop  defeats  Agustin Andiarena via KO/TKO   3:53 Round 2 of 3, 6:53 Total Bout Page
(Custom Rules)   Carlos Espinosa  defeats  Emilio Pineda via KO/TKO   2:21 Round 2 of 3, 5:21 Total Bout Page
David Camacho   defeats   Marquis King   via KO/TKO   2:27 Round 2 of 3, 5:27 Total Bout Page
Shubert Bastien   defeats   Jason Roberts   via KO/TKO   0:29 Round 1 of 3 Bout Page
Tasha Cleveland   defeats   Evelyn Romo   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jimmy Washington   defeats   Daniel Perez   via KO/TKO   0:34 Round 2 of 3, 3:34 Total Bout Page
Johann Budel   defeats   Anthony Carbonaro   via Submission, Rear-Naked Choke   1:54 Round 2 of 3, 4:54 Total Bout Page
Tyler Adams   defeats   Roedel Mims   via KO/TKO   1:56 Round 1 of 3 Bout Page
Khalijiah Reaves   defeats   Miles Frimpong   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 44 Saturday, June 25, 2022
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Bantamweight Title Fight King vs. Hammel 135 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Kyle Hammel   defeats   Marquis King   via Submission, Triangle Choke   Round 1 of 3 Bout Page
(Muay Thai)   Kevin Morales  defeats  Danny Perez via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Greg Sun   defeats   Jonathan Forbing   via KO/TKO   2:57 Round 3 of 3, 8:57 Total Bout Page
Eddrick Clark   defeats   Nathaniel Reyes   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Michael Bunting   defeats   Amir Mozayanpour   via KO/TKO, Ref Stoppage   2:11 Round 1 of 3 Bout Page
(Muay Thai)   Cesar Ortiz  defeats  Justin Lancaster via Decision, Unanimous   3 Rounds, 7:00 Total Bout Page
XFN 43 Saturday, April 30, 2022
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Strawweight Title Fight Molina vs. Fernandes 115 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ashley Molina   defeats   Karen Fernandes   via Decision, Split   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Shubert Bastien   defeats   Joel Groves   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Fontrell Clarke   defeats   Donald Martin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jimmy Washington   defeats   Hector Contreras   via Submission, Rear-Naked Choke   2:59 Round 1 of 3 Bout Page
Jonathan Forbing   defeats   Max Jagdeosingh   via KO/TKO   2:36 Round 1 of 3 Bout Page
Danny Soucy   defeats   Nick Napese   via KO/TKO   1:30 Round 3 of 3, 7:30 Total Bout Page
XFN 42 Saturday, March 26, 2022
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Alvarez vs. Clark 125 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Eddrick Clark   defeats   Dylan Alvarez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Arthur Jean  defeats  Andy Hernandez via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Jacob Gaber   defeats   Rafael De Feria   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Leandro Garin   defeats   Connor Berge   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 41 Saturday, February 26, 2022
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Flyweight Title Fight Paredes vs. Malespin 125 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jose Malespin   defeats   Josh Paredes   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kyle Hammel   defeats   Manny Chorens   via Submission, Guillotine Choke   0:35 Round 1 of 3 Bout Page
Jalen Moss   defeats   Donald Martin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Maryna Ryker   defeats   Miriam Nazar   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Woods Horace   defeats   Daniel Riveron   via KO/TKO, Didn't Answer Bell   3:00 Round 2 of 3, 6:00 Total Bout Page
World Class Combat Sports 1 Saturday, January 29, 2022
The Center Coral Springs, FL US Southeast Region
Golden vs. Cortes 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jose Andre Cortes   defeats   Wesley Golden   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jason Somchay   defeats   Kenneth Sabino   via KO/TKO, Ref Stoppage from Strikes   4:19 Round 1 of 3 Bout Page
Lucas Cortes   defeats   Junior Luney Guillaume   via Submission, Arm Triangle Choke   2:13 Round 1 of 3 Bout Page
Emiliano Calderon   defeats   Orlando Santana   via KO/TKO, Ref Stoppage from Strikes   3:40 Round 1 of 3 Bout Page
Rudy Isidro   defeats   Israel Henry   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ashley Molina   defeats   Lisa Golden   via KO/TKO   1:41 Round 1 of 3 Bout Page
Stanley Dorsainvil   defeats   Arthur Jean   via Submission, Rear-Naked Choke   2:27 Round 2 of 3, 5:27 Total Bout Page
Evelyn Romo   defeats   Yanet Perez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jimmy Washington   defeats   Noel Hernandez   via KO/TKO   1:20 Round 2 of 3, 4:20 Total Bout Page
Anne Ribeiro   defeats   Jen Brewer   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Daniel Perez   defeats   Justin Lancaster   via KO/TKO   0:10 Round 1 of 3 Bout Page
Alex McKinney   defeats   Gilbrand Frontela   via N/A   2:44 Round 2 of 3, 5:44 Total Bout Page
XFN 39 Sunday, November 07, 2021
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Welterweight Title Fight Morrison vs. Whitehead 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniel Morrison   defeats   Nicholas Whitehead   via KO/TKO   0:09 Round 1 of 3 Bout Page
Mervin Miller   defeats   Gaberiel Concepcion   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Donald Martin   defeats   Danny Soucy   via Submission, Rear-Naked Choke   0:40 Round 1 of 3 Bout Page
Adam Abd   defeats   Bryan Lainez   via KO/TKO   0:30 Round 1 of 3 Bout Page
Josh Paredes   defeats   Sadhu Jean-Baptiste   via KO/TKO   2:01 Round 1 of 3 Bout Page
Niko Slater   defeats   Sherif Latif   via KO/TKO   1:09 Round 1 of 3 Bout Page
XFN 38 Sunday, September 19, 2021
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Featherweight Title Fight Nelson vs. Luckina 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Kathleen Nelson   defeats   Vicky Luckina   via KO/TKO   0:50 Round 1 of 3 Bout Page
Roberto Robert   defeats   Woods Horace   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kyle Hammel   defeats   Josh Paredes   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 37 Sunday, August 08, 2021
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Strawweight Title Fight Young vs. Molina 115 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Naomie Young   defeats   Ashley Molina   via Submission, Rear-Naked Choke   2:03 Round 1 of 3 Bout Page
Taylor White   defeats   Marissa Heckman   via KO/TKO   1:52 Round 1 of 3 Bout Page
David Camacho   defeats   Yve Nelson   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Luis Hernandez   defeats   Riley Boomer   via Submission, Rear-Naked Choke   0:30 Round 1 of 3 Bout Page
Greg Sun   defeats   Andre Khaleel   via Submission, Arm Bar   0:33 Round 1 of 3 Bout Page
Francisco Sensi   defeats   Josh Reynolds   via KO/TKO   1:30 Round 2 of 3, 4:30 Total Bout Page
XFN 36 Sunday, June 27, 2021
Renegades Country Bar & Grill West Palm Beach, FL US Southeast Region
Welterweight Title Fight Molina vs. Moore 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jorge Molina   defeats   Tim Moore   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Yoanse Mejias   defeats   Justin Starks   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Naomie Young   defeats   Lupe Mateo   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Maurice Morrison   defeats   Fabian Llerena   via KO/TKO   2:59 Round 2 of 3, 5:59 Total Bout Page
Daniel Riveron   defeats   Rene Robert   via KO/TKO   2:42 Round 1 of 3 Bout Page
Arthur Jean   defeats   Mihai Culai   via KO/TKO   0:44 Round 2 of 3, 3:44 Total Bout Page
XFN 35 Sunday, May 23, 2021
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Camacho vs. Tobies 135 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
David Camacho   defeats   Chris Tobies   via KO/TKO   Round 3 of 3 Bout Page
Chayanne Serrano   defeats   Riley Boomer   via KO/TKO   0:46 Round 2 of 3, 3:46 Total Bout Page
Luis Hernandez   defeats   Billy Sapp   via Submission, Rear-Naked Choke   0:51 Round 2 of 3, 3:51 Total Bout Page
Vicky Luckina   defeats   Maryna Ryker   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Arthur Jean   defeats   Joao Guerra   via KO/TKO   2:40 Round 1 of 3 Bout Page
Corey Slater   defeats   Cristobal Ibanez   via KO/TKO   0:17 Round 2 of 3, 3:17 Total Bout Page
Roberto Robert   defeats   Anthony Rodiles   via KO/TKO   2:55 Round 2 of 3, 5:55 Total Bout Page
XFN 34 Sunday, April 11, 2021
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Bantamweight Title Fight Nelson vs. Dayron 135 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Lazaro Dayron   defeats   Yve Nelson   via KO/TKO   2:49 Round 2 of 3, 5:49 Total Bout Page
Jorge Molina   defeats   Riley Boomer   via KO/TKO   0:28 Round 2 of 3, 3:28 Total Bout Page
Justin Smith   defeats   John Lopez   via KO/TKO   0:27 Round 2 of 3, 3:27 Total Bout Page
Ashley Molina   defeats   Anabelle Valdes   via KO/TKO   0:52 Round 1 of 3 Bout Page
Jaafari Stephens   defeats   Nicolas Richardson   via KO/TKO   1:34 Round 2 of 3, 4:34 Total Bout Page
Luis Hernandez   defeats   David Pierre   via KO/TKO, Punches from Mount   1:47 Round 1 of 3 Bout Page
Tim Moore   defeats   Andre Khaleel   via KO/TKO   1:20 Round 2 of 3, 4:20 Total Bout Page
Rene Robert   defeats   Darren James   via KO/TKO   1:46 Round 1 of 3 Bout Page
Sal Hernandez   defeats   Miguel Modeste   via KO/TKO   2:42 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Remy Ricardo  defeats  Joseph Diamond via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
XFN 33 Sunday, February 28, 2021
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Mateo vs. Romo 115 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Kickboxing)   Ryan Groo  defeats  Nicolas Vasquez via KO/TKO   0:30 Round 4 Bout Page
Lupe Mateo   defeats   Evelyn Romo   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Yoanse Mejias   defeats   Riley Boomer   via Submission, Rear-Naked Choke   2:16 Round 1 of 3 Bout Page
Tim Moore   defeats   Darius Tokkos   via KO/TKO   1:32 Round 1 of 3 Bout Page
Gus Mena   vs.   Remy Ricardo   Ends in a No Contest, Unintentional Groin Kick   Round 1 of 3 Bout Page
XFN 32 Sunday, January 31, 2021
Renegades West Palm Beach, FL US Southeast Region
Artiles vs. Fuse 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Dai'kwon Fuse   defeats   Troy Artiles   via KO/TKO   0:35 Round 2 of 3, 3:35 Total Bout Page
Josh Mercado   defeats   Junior Luney Guillaume   via KO/TKO   1:35 Round 1 of 3 Bout Page
Richard Riesch   defeats   Lucas Codam   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Cristina Brador   defeats   Anabelle Valdes   via KO/TKO   2:45 Round 3 of 3, 8:45 Total Bout Page
Sal Hernandez   defeats   Fabian Llerena   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 31: Back in Action Saturday, December 19, 2020
Club 66 Event Space Boynton Beach, FL US Southeast Region
Welterweight Title Fight Reyes vs. Morrison 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Fernando Reyes   defeats   Daniel Morrison   via Submission, Kimura   1:38 Round 2 of 3, 4:38 Total Bout Page
Lucas Cortes   defeats   Franklin Torres   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Gus Solis   defeats   Andrew Barrios   via Submission, Arm Bar   1:29 Round 2 of 3, 4:29 Total Bout Page
Maryna Ryker   defeats   Gloria Dacosta   via KO/TKO   2:18 Round 2 of 3, 5:18 Total Bout Page
Luis Hernandez   defeats   Aldren Mayorga   via Submission, Rear-Naked Choke   0:31 Round 1 of 3 Bout Page
Tim Moore   defeats   Josh Reynolds   via KO/TKO   0:55 Round 1 of 3 Bout Page
Andre Khaleel   defeats   Rob Halmo   via KO/TKO   0:21 Round 1 of 3 Bout Page
XFN 30 Sunday, September 20, 2020
Featherweight Title Fight Bennett vs. Alvarez 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Angel Alvarez   defeats   Ethan Bennett   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ryan Conforti   defeats   Maurice Morrison   via Submission, Rear-Naked Choke   1:09 Round 1 of 3 Bout Page
Chris Crawford   defeats   Jose Malespin   via Submission, Arm Bar   2:48 Round 3 of 3, 8:48 Total Bout Page
David Camacho   defeats   Delano Felipe   via KO/TKO   1:16 Round 2 of 3, 4:16 Total Bout Page
Martin Justiz   defeats   Fabian Llerena   via KO/TKO   0:28 Round 1 of 3 Bout Page
Lazaro Dayron   defeats   Brett Layton   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 29 Sunday, July 19, 2020
The Goat Shed Academy Miami, FL US Southeast Region
Bantamweight Title Fight Nelson vs. La Rosa 135 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Yve Nelson   defeats   Danny La Rosa   via Decision, Majority   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Daniel Morrison   defeats   Franklin Torres   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Pat Jones   defeats   Ulyses Fernandez   via KO/TKO   2:24 Round 2 of 3, 5:24 Total Bout Page
Alexis Fernandez   defeats   Pablo Hernandez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
David Camacho   defeats   Camilo Moreno   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 28 Saturday, May 30, 2020
Lightweight Title Fight Dixit vs. Dixon 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Devon Dixon   defeats   Vik Dixit   via Submission, Rear-Naked Choke   2:43 Round 1 of 3 Bout Page
Sean Mora   defeats   Chayanne Serrano   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kathleen Nelson   defeats   Gloria Dacosta   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Angel Alvarez   defeats   Oscar Familia   via KO/TKO   2:12 Round 1 of 3 Bout Page
XFN 27 Sunday, February 09, 2020
The Center Coral Springs, FL US Southeast Region
Dixon vs. Sanchez 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Devon Dixon   defeats   Jose Luis Buitrago Sanchez   via Submission, Rear-Naked Choke   2:30 Round 2 of 3, 5:30 Total Bout Page
Fernando Reyes   defeats   Dylan O'Sullivan   via Submission, Rear-Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Jaret Betancourt   defeats   Alex Perez   via KO/TKO   1:58 Round 1 of 3 Bout Page
Jorge Molina   defeats   Franklin Ramirez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Devin Dorsey   defeats   Ryan Artiles   via KO/TKO   1:58 Round 3 of 3, 7:58 Total Bout Page
Daniel Morrison   defeats   Adam Augusto   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Roybert Echeverria   defeats   Dennys Bendega   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ethan Bennett   defeats   Marcellus Wallace   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 26 Saturday, November 23, 2019
Palm Beach County Convention Center West Palm Beach, FL US Southeast Region
Welterweight Title Fight Molina vs. Jean 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Thad Jean   defeats   Jorge Molina   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jaret Betancourt   defeats   Damian Martinez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Chris Mixan   defeats   Lucas Cortes   via KO/TKO   0:51 Round 3 of 3, 6:51 Total Bout Page
Alex Perez   defeats   Alex Rogers   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Sean Mora   defeats   Woods Horace   via Decision, Unaniimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Stanley Dorsainvil   defeats   Fabian Llerena   via KO/TKO   2:30 Round 1 of 3 Bout Page
Reuben Beard   defeats   Maurice Morrison   via Submission, Arm Bar   2:51 Round 1 of 3 Bout Page
Brandon Carroll   defeats   Michael Young   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 25 Saturday, September 14, 2019
DS Sportsplex Deerfield Beach, FL US Southeast Region
Featherweight Title Fight Kuse vs. Rodriguez 145 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ryan Kuse   defeats   Juan Rodriguez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Hannah Jackson   defeats   Anne Ribeiro   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Bryce Gamboa   defeats   Joseph Ciotti   via KO/TKO   2:47 Round 1 of 3 Bout Page
Cody Reece   defeats   Lucas Cortes   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Fernando Reyes   defeats   Mike Lee   via Submission, Rear-Naked Choke   1:19 Round 1 of 3 Bout Page
Gloria Dacosta   defeats   Nicole Rose   via KO/TKO   of 3 Bout Page
Lisa Golden   defeats   Erin Brito   via Submission   0:14 Round 1 of 3 Bout Page
Jorge Molina   defeats   Joseph Cintron   via KO/TKO   2:53 Round 2 of 3, 5:53 Total Bout Page
Ariana Melendez   defeats   Katie Bovett   via KO/TKO   0:42 Round 2 of 3, 3:42 Total Bout Page
Yve Nelson   defeats   Ryan Rentas   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Sean Mora   defeats   Ian Pagan   via KO/TKO   2:30 Round 3 of 3, 8:30 Total Bout Page
XFN 24 Sunday, June 23, 2019
Marriott Hotel Convention Center Fort Lauderdale, FL US Southeast Region
Lightweight Title Fight Ramirez vs. Dixon II 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Devon Dixon   defeats   Franklin Ramirez   via KO/TKO   0:49 Round 1 of 3 Bout Page
Tim Travarca   defeats   Jon Taylor   via KO/TKO   0:19 Round 1 of 3 Bout Page
Sebastian Sanchez   defeats   Filipe Valentim   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Cesar Orti-Gonza   defeats   Dre Howes   via KO/TKO   2:41 Round 1 of 3 Bout Page
Anne Ribeiro   defeats   Nicole Fisher   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Joseph Ciotti   defeats   Nelton Marsh   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Camilo Moreno   defeats   Abe Sanchez   via KO/TKO   1:52 Round 1 of 3 Bout Page
Lucas Cortes   defeats   John Call   via Submission, Rear-Naked Choke   1:21 Round 1 of 3 Bout Page
Sean Mora   defeats   Jacob Honig   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ethan Bennett   defeats   Fabian Llerena   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Fernando Reyes   defeats   Jacob Hindman   via KO/TKO   1:56 Round 1 of 3 Bout Page
Stanley Dorsainvil   defeats   Jason Cherry   via KO/TKO   0:01 Round 3 of 3, 6:01 Total Bout Page
Yve Nelson   defeats   Jose Cardenas   via KO/TKO   0:15 Round 1 of 3 Bout Page
XFN 23 Saturday, March 16, 2019
War Memorial Auditorium Fort Lauderdale, FL US Southeast Region
O'Shea vs. Amos 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Miles Amos   defeats   Shane O'Shea   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Gustavo Trujillo   defeats   Davaun McKoy   via Submission, Triangle Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Elvin Espinoza   defeats   Ryan Favale   via Submission, Rear-Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Justin Vazquez   defeats   Benny Delgado   via Submission, Guillotine Choke   2:22 Round 1 of 3 Bout Page
Ryan Kuse   defeats   Bryce Gamboa   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
John Marquez   defeats   Charlie Decca   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Hannah Jackson   defeats   Anne Ribeiro   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Nelton Marsh   defeats   Alexis Fernandez   via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Franklin Ramirez   defeats   Ailton Mendes   via Submission, Rear-Naked Choke   2:15 Round 2 of 3, 5:15 Total Bout Page
Sebastian Sanchez   defeats   Daniel Michel   via KO/TKO   1:03 Round 2 of 3, 4:03 Total Bout Page
Ethan Bennett   defeats   Charles Cirelli   via KO/TKO   2:20 Round 2 of 3, 5:20 Total Bout Page

  • UFC Fight Night Tapology coverage is now live
  • Marcin Tybura vs. Blagoy Ivanov - Waiting for the judges to tally their final scores.
  • Join the UFC Fight Night live discussion
  • Tapology Picks: Blagoy Ivanov 13% Marcin Tybura 87%
  • Blagoy "Baga" Ivanov (19-4-0, 1 NC) Sofia-city, BG is the #16th Top Heavyweight MMA fighter.
  • Marcin "Tybur" Tybura (23-7-0) Łódź Voivodeship, PL is the #9th Top Heavyweight MMA fighter.
  • UFC Fight Night features 11 MMA bouts
  • The event takes place from UFC Apex in Las Vegas, Nevada