Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

RCC Boxing Promotions

RCC Boxing Promotions
  • Name: RCC Boxing Promotions
  • Headquarters: Ekaterinburg, Russia
  • Acronyms: RCC
  • Promotion Links:

RCC Events

RCC 7 Saturday, December 14, 12:00 PM ET
Ru Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Shtyrkov vs. Enomoto 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ivan Shtyrkov   vs.   Yasubey Enomoto   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Alexander Shlemenko   vs.   Louis Taylor   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Georgiy Kichigin   vs.   Handesson Ferreira   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
RCC: Intro 6 Saturday, November 16, 11:00 AM ET
Ru Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Nagibin vs. Santiago 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Timur Nagibin   vs.   Mike Santiago   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Aleksandr Grozin   vs.   Rony Jason   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Pavel Gordeev   vs.   Milson Castro   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Pavel Vitruk   vs.   Gustavo Erak   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Artur Karavaev   vs.   Arber Murati   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Kuanysh Aleksandrov   vs.   Nikolay Prismakov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Ruslan Yamanbaev   vs.   Andrey Plotnikov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Evgeny Popov   vs.   Zaur Azizov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Vadim Koynov   vs.   Maxim Viktorov   Confirmed   2 x 5 Minute Rounds Bout Page
Konstantin Simonov   vs.   Evgeniy Sherbakov   Confirmed   2 x 5 Minute Rounds Bout Page
Aleksandr Ivanovsky   vs.   Alexander Gorbunov   Confirmed   2 x 5 Minute Rounds Bout Page
Kurbanov vs. Chaves: RCC Boxing Saturday, November 02, 8:30 AM ET
Ru RCC Boxing Academy Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Title Fight Kurbanov vs. Chaves 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Magomed Kurbanov   defeats   Diego Gabriel Chaves   via Decision, Unanimous   12 Rounds, 36:00 Total Bout Page
(Boxing)   Muhammadkhuja Yaqubov   defeats   Abraham Montoya   via Decision, Points   12 Rounds, 36:00 Total Bout Page
(Boxing)   Evgeny Tishchenko   defeats   Issa Akberbayev   via KO/TKO, Retired   3:00 Round 6/10, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Mark Urvanov   defeats   Evgenii Chuprakov   via KO/TKO   2:30 Round 3 of 10, 8:30 Total Bout Page
(Boxing)   Igor Adleiba   defeats   Eddy Colmenarez   via Decision, Split   8 Rounds, 24:00 Total Bout Page
(Boxing)   Asror Vokhidov   defeats   Andrey Fedortsov   via Decision, Points   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Vasily Voytsekhovsky   defeats   Denis Khamatov   via KO/TKO   1:36 Round 2 of 4, 4:36 Total Bout Page
(Boxing)   Vazir Tamoyan   defeats   Evgeny Nikitin   via Decision, Points   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
(Boxing)   Ivan Chirkov   defeats   Dastanbek Imankaziev   via Decision, Points   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Javokhirbek Karimov   defeats   Stanislav Predybailo   via Decision, Points   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Khaibula Musalov   defeats   Karen Avetisyan   via Decision, Points   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
RCC: Intro 5 Saturday, September 14, 2019
Ru Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Ragozin vs. Enomoto 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Yasubey Enomoto   defeats   Mikhail Ragozin   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Lavrentyev   defeats   Mateus Santos   via KO/TKO, Refusal to Fight   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Oleg Olenichev   defeats   Alexander Podmarev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Arseniy Smirnov   defeats   Sergey Yaskovets   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vasily Kurochkin   defeats   Maxim Konovalov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vladimir Palchenkov   defeats   Anton Radko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Izmodenov   defeats   Dmitry Aryshev   via Decision, Unanimous   3 Rounds Bout Page
Nikolay Prismakov   defeats   Alexander Antonenko   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ravil Korobov   defeats   Alexey Oleinik   via KO/TKO, Punch   1:40 Round 1 of 3 Bout Page
Ilyas Khamzin   defeats   Aleksey Golubovsky   via KO/TKO, Referee stoppage   2:50 Round 2 of 2, 7:50 Total Bout Page
Nikita Barkhatov   defeats   Ivan Sopivskoy   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   3:05 Round 1 of 2 Bout Page
Natalya Dyachkova   defeats   Mariya Zdirok   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
RCC Intro 4 Wednesday, May 08, 2019
Ru Academy of Martial Arts of the RMK Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Ragozin vs. Silva 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mikhail Ragozin   defeats   Leonardo Silva   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bogdan Guskov   defeats   Sergey Kalinin   via KO/TKO, Elbows   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Vasily Kurochkin   vs.   Maxim Konovalov   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vladimir Palchenkov   defeats   Svyatoslav Shabanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Izmodenov   defeats   Artur Sviridov   via Submission, Choke   Round 3 of 3 Bout Page
Ivan Romanov   defeats   Ilya Gunenko   via Submission, Choke   1:47 Round 2 of 3, 6:47 Total Bout Page
Timofey Vedernikov   defeats   Denis Salomatkin   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   2:05 Round 2 of 3, 7:05 Total Bout Page
Artem Belakh   defeats   Gor Khalatyan   via KO/TKO, Flying Knee   4:27 Round 1 of 3 Bout Page
Garnik Manukyan   vs.   Maxim Kolosov   Ends in a Draw   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Nikita Sharshavin   defeats   Aleksandr Prigarov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Ivan Sopivskoy   defeats   Dmitriy Stepanov   via KO/TKO, Punches   2:50 Round 2 of 2, 7:50 Total Bout Page
Konstantin Simonov   defeats   Vladimir Tsoi   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
RCC 6 Saturday, May 04, 2019
Ru Traktor Arena Chelyabinsk, Chelyabinskaya oblast Russia Region
Shlemenko vs. Andrade 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Alexander Shlemenko   defeats   Viscardi Andrade   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   3:40 Round 3 of 3, 13:40 Total Bout Page
Artem Frolov   defeats   Jonas Billstein   via KO/TKO, Punch   0:15 Round 2 of 3, 5:15 Total Bout Page
Anton Vyazigin   defeats   Wagner Prado   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   3:15 Round 3 of 3, 13:15 Total Bout Page
Nikolay Aleksakhin   defeats   Jonavin Webb   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Pavel Gordeev   defeats   Shane Campbell   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Lavrentyev   defeats   Joriedson de Souza   via Submission, Choke   4:59 Round 2 of 3, 9:59 Total Bout Page
Victor Henry   defeats   Nikita Chistyakov   via KO/TKO, Punches   4:50 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Grozin   defeats   Diego Marlon   via KO/TKO, Punches   1:40 Round 1 of 3 Bout Page
Joilton Santos Lutterbach   defeats   Artur Karavaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
David Kozma   defeats   Alexey Shurkevich   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Irina Alekseeva   defeats   Zlata Sheftor   via Submission, Armbar   4:47 Round 1 of 3 Bout Page
RCC Intro 3 Saturday, March 09, 2019
Ru Academy of Martial Arts of the RMK Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Gordeev vs. Pepey Show Bouts add_circle
Bout   Info
Pavel Gordeev   vs.   Godofredo Pepey   Ends in a No Contest, Illegal knee   3 Rounds Bout Page
Denis Lavrentyev   defeats   Anthony Leone   via KO/TKO, Corner Stoppage   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Viscardi Andrade   defeats   Sergei Martynov   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Oleg Olenichev   defeats   Stepan Gorshechnikov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Igor Zhirkov   defeats   Karshyga Dautbek   via KO/TKO, Doctor Stoppage   0:55 Round 3 of 3, 10:55 Total Bout Page
Artur Karavaev   defeats   Yassin Najid   via Submission, Rear naked choke   2:37 Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Palchenkov   defeats   Rashad Galaychiev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Pavel Vitruk   defeats   Cleverson Silva   via KO/TKO, Flying Knee   1:47 Round 1 of 3 Bout Page
Arseniy Smirnov   defeats   Vasiliy Zubkov   via KO/TKO, Knees   4:50 Round 1 of 3 Bout Page
Irina Alekseeva   defeats   Gulnara Garaeva   via KO/TKO, Refusal to fight   3:23 Round 1 of 3 Bout Page
Konstantin Simonov   defeats   Ivan Laponov   via KO/TKO, Punches   2:37 Round 1 of 3 Bout Page
Ilyas Khamzin   defeats   Oleg Naidenov   via KO/TKO, Kick   1:40 Round 1 of 3 Bout Page
Roman Mukhamedshin   defeats   Sergey Yaskovets   via Submission, Rear naked choke   4:30 Round 2 of 3, 9:30 Total Bout Page
Denis Izmodenov   defeats   Danil Vaganov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
RCC 5 Saturday, December 15, 2018
Ru KRK Uralets Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Shlemenko vs. Billstein 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Alexander Shlemenko   defeats   Jonas Billstein   via Submission, Guillotine Choke   1:17 Round 2 of 3, 6:17 Total Bout Page
Ivan Shtyrkov   defeats   Thiago Silva   via Submission, Armbar   2:20 Round 1 of 3 Bout Page
Francimar Barroso   defeats   Mikhail Mokhnatkin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Diego Brandão   defeats   Vener Galiev   via KO/TKO, Doctor Stoppage   0:50 Round 1 of 3 Bout Page
Anton Vyazigin   defeats   Gerônimo Dos Santos   via KO/TKO, Punches   2:40 Round 1 of 3 Bout Page
Nikolay Aleksakhin   defeats   Rodrigo Cavalheiro   via KO/TKO, Punch   0:35 Round 2 of 3, 5:35 Total Bout Page
Mikhail Ragozin   defeats   Kleber Silva   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Victor Henry   defeats   Denis Lavrentyev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Georgiy Kichigin   defeats   Rousimar Palhares   via KO/TKO, Punch   3:52 Round 1 of 3 Bout Page
Magomedsaygid Alibekov   defeats   Shane Campbell   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksandr Grozin   defeats   Alexander Matmuratov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Kanakov   defeats   Egor Golubtsov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Artur Karavaev   defeats   Vasiliy Zubkov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
RCC Intro 2 Saturday, November 24, 2018
Ru Academy of Combative Combats RMK Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Gordeev vs. Lima 155 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Pavel Gordeev   defeats   Arthur Lima   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Maxim Divnich   defeats   Ruslan Yamanbaev   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kamal Magomedov   defeats   Ruslan Rakhmonkulov   via KO/TKO, Punch   0:40 Round 1 of 3 Bout Page
Bogdan Guskov   defeats   Konstantin Andreitsev   via Submission, Triangle Choke   1:17 Round 2 of 3, 6:17 Total Bout Page
Alberd Zhapuev   defeats   Evgeny Lazukov   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   4:20 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Pisarev   defeats   Temirkhan Akhtemirov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vladimir Palchenkov   defeats   Vsevolod Tsirke   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Artem Belakh   defeats   Suraj Gasanov   via Submission, Triangle Choke   3:22 Round 2 of 2, 8:22 Total Bout Page
Ravil Korobov   defeats   Vyacheslav Pristenskiy   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Oleg Manzhuev   defeats   Artem Kazymov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Ivan Sopivskoy   defeats   Konstantin Simonov   via Submission, Rear naked choke   3:38 Round 1 of 2 Bout Page
RCC 4 Saturday, October 27, 2018
Ru Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Maldonado vs. Shtyrkov 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ivan Shtyrkov   defeats   Fábio Maldonado   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   1:03 Round 2 of 3, 6:03 Total Bout Page
Sergei Martynov   defeats   Oleg Olenichev   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   3:46 Round 2 of 3, 8:46 Total Bout Page
Nikita Chistyakov   defeats   Kevin Petshi   via Submission, Armbar   1:00 Round 1 of 3 Bout Page
Evgeniy Bondar   defeats   Steve Carl   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Artur Pronin   defeats   Artur Karavaev   via Submission, Inverted Armbar   4:50 Round 1 of 3 Bout Page
Rashad Galaychiev   defeats   Danil Erlich   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Viktoriya Sklyarova   defeats   Yaroslava Kichigina   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   4:40 Round 1 of 3 Bout Page
Maxim Konovalov   defeats   Khayal Iskenderov   via KO/TKO, Punches   4:40 Round 2 of 3, 9:40 Total Bout Page
Denis Izmodenov   defeats   Evgeny Popov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sultan Gizatulin   defeats   Roman Osipov   via KO/TKO, Punches   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Artur Sviridov   defeats   Ilyas Khamzin   via KO/TKO, Head kick   0:40 Round 1 of 3 Bout Page
RCC: Intro Saturday, September 01, 2018
Ru Academy of Combative Combats RMK Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Lapilus vs. Lavrentyev 135 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Denis Lavrentyev   defeats   Taylor Lapilus   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Alexander Podmarev   defeats   Mikhail Dolgov   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   4:00 Round 2 of 3, 9:00 Total Bout Page
Aleksandr Yurkin   vs.   Sultan Gizatulin   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nikolay Prismakov   defeats   Viktor Mitkov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dmitriy Babkin   defeats   Maksim Usoyan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Suraj Gasanov   defeats   Evgeniy Ershov   via Submission, Triangle Choke   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Fedor Saburov   defeats   Timur Galimzyanov   via KO/TKO, Punches   0:18 Round 1 of 3 Bout Page
Ilyas Khamzin   defeats   Dmitry Gilmutdinov   via KO/TKO, Punches   1:00 Round 1 of 3 Bout Page
Vladislav Starkov   vs.   Vyacheslav Sasin   Ends in a Draw   3 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Maksim Shirshov   defeats   Lev Syropyatov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Dmitriy Stepanov   defeats   Konstatin Bulygin   via Submission, Heel hook   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Khayrula Magomedov   defeats   Mikhail Dekterev   via KO/TKO, Punches Referee stoppage   2:41 Round 2 of 3, 7:41 Total Bout Page
Ru KRK Arena Uralets Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Emelianenko vs. Pešta 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Aleksander Emelianenko   defeats   Viktor Pešta   via KO/TKO, Punches   3:52 Round 2 of 3, 8:52 Total Bout Page
Klidson Abreu   defeats   Viktor Nemkov   via Submission, Rear naked choke   1:02 Round 2 of 3, 6:02 Total Bout Page
Mikhail Mokhnatkin   defeats   Kleber Silva   via KO/TKO, Corner Stoppage   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
Nikolay Aleksakhin   defeats   Elias Silvério   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Artur Astakhov   defeats   Mikhail Kolobegov   via KO/TKO, Corner Stoppage   1:12 Round 2 of 3, 6:12 Total Bout Page
Sergei Martynov   defeats   Márcio Santos   via KO/TKO, Doctor Stoppage   2:21 Round 2 of 3, 7:21 Total Bout Page
Evgeniy Ignatiev   defeats   Vadim Buseev   via Submission, Rear naked choke   2:59 Round 2 of 3, 7:59 Total Bout Page
Vladyslav Parubchenko   defeats   Alexey Gannenko   via Submission, Guillotine choke   3:58 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Grozin   defeats   Svyatoslav Shabanov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Artur Karavaev   defeats   Oleg Dadonov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ru KRK Uralets Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Emelianenko vs. Gonzaga 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Aleksander Emelianenko   defeats   Gabriel Gonzaga   via KO/TKO, Punches   3:43 Round 2 of 3, 8:43 Total Bout Page
Ivan Shtyrkov   vs.   Gerônimo Dos Santos   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mikhail Ragozin   defeats   Wallyson Carvalho   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Lavrentyev   defeats   Reginaldo Vieira   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nikita Chistyakov   defeats   Anton Chernega   via Submission, Choke   1:41 Round 1 of 3 Bout Page
Oleg Olenichev   defeats   Vitaly Slipenko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Oleg Dadonov   defeats   Arseniy Smirnov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksandr Grozin   defeats   Ruslan Khisamutdinov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Abdul Dalgatov   defeats   Dmitry Malikhin   via KO/TKO, Punches   4:26 Round 3 of 3, 14:26 Total Bout Page
Maksim Usoyan   defeats   Mikhail Shtin   via Submission, Choke   2:08 Round 2 of 3, 7:08 Total Bout Page
Artur Karavaev   defeats   Vadim Kafarov   via Submission, Rear naked choke   3:46 Round 1 of 3 Bout Page
Russian Cagefighting Championship: RCC Sunday, February 25, 2018
Ru KRK Arena Uralets Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Kharitonov vs. Beltran 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Sergei Kharitonov   defeats   Joey Beltran   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Goltsov   defeats   Atanas Djambazov   via Submission, Choke   4:59 Round 1 of 3 Bout Page
Nikita Chistyakov   defeats   Irmeson Oliveira   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Evgeniy Bondar   defeats   Łukasz Bieńkowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Lavrentyev   defeats   Flávio Santos   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mikhail Balakirev   defeats   Damien Lapilus   via KO/TKO, Punches   4:12 Round 2 of 3, 9:12 Total Bout Page
Igor Zhirkov   defeats   Viktor Mitkov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Svyatoslav Shabanov   defeats   Aleksandr Panasyuk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Stepan Gorshechnikov   defeats   Arkadiy Lisin   via KO/TKO   0:18 Round 1 of 3 Bout Page
Danil Erlich   defeats   Ivan Kazantsev   via Submission, Choke   3:30 Round 2 of 3, 8:30 Total Bout Page
Alexey Shurkevich   defeats   Roman Mukhamedshin   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Izmodenov   vs.   Ivan Soloviev   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Aleksandr Grozin   defeats   Evgeniy Prismakov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Roman Podrugin   defeats   Rostislav Bychenkov   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Arseniy Smirnov   defeats   Evgeny Khazov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
RCC 2: Fighting in the Cage 2 Saturday, February 24, 2018
Ru Tractor Arena Chelyabinsk, Chelyabinskaya oblast Russia Region
Shtyrkov vs. Łazarz 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ivan Shtyrkov   defeats   Marcin Łazarz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 10:48 Total Bout Page
Mikhail Ragozin   defeats   Christian M'Pumbu   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sergei Martynov   defeats   Stamatis Moroulis   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Bruno Silva   defeats   Gennadiy Kovalev   via KO/TKO   4:10 Round 1 of 3 Bout Page
Aleksandr Sanochkin   defeats   Rinas Saubanov   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Maksim Usoyan   defeats   Alexander Komissarov   via Submission, Heel Hook   1:10 Round 1 of 3 Bout Page
Vladimir Palchenkov   vs.   Aleksandr Ivanovsky   Ends in a Draw   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Maxim Konovalov   defeats   Bektursun Turdaliev   via KO/TKO, Retirement   5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page
Gor Khalatyan   defeats   Ali Akhmedov   via KO/TKO, Punches   1:23 Round 2 of 3, 6:23 Total Bout Page
(Muay Thai)   Mikhail Ivanov   defeats   Artur Khayrulin   via Decision, Majority   3 Rounds, 11:00 Total Bout Page
Vladislav Skorikov   defeats   Sergey Sharafutdinov   via KO/TKO   Round 3 of 3 Bout Page
RCC 1: Fighting in the Cage 1 Saturday, November 11, 2017
Ru Palace sports Uralochka Yekaterinburg, Sverdlovsk Oblast Russia Region
Shtyrkov vs. M'Pumbu 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Artur Karavaev   defeats   Magomed Magomedov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Vlado Neferanović   defeats   Dmitry Malikhin   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Umed Musoev   defeats   Vadim Kafarov   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Maxim Konovalov   defeats   Safarbek Sangov   via KO/TKO, Leg Injury   2:43 Round 1 of 2 Bout Page
Aleksandr Ivanovsky   defeats   Rustam Shafeev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Evgeny Aleynikov   defeats   Vitaly Oparin   via KO/TKO, Punches   0:36 Round 1 of 2 Bout Page
Rashad Galaychiev   defeats   Valentin Mosyagin   via Submission, Rear-Naked Choke   1:00 Round 1 of 2 Bout Page
Gor Khalatyan   defeats   Ilgiz Abdulgazin   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Sergei Martynov   defeats   Marat Khasanov   via KO/TKO, Punches   3:55 Round 1 of 3 Bout Page
Ivan Shtyrkov   defeats   Christian M'Pumbu   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vladimir Palchenkov   defeats   Akhror Erkaev   via Submission, Armbar   1:15 Round 1 of 2 Bout Page
Vladimir Byalobzhitsky   defeats   Abdusamad Sangov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Evgeny Khazov   defeats   Vladimir Kraev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Albert Osorbekov   defeats   Sergey Vadenisov   via Submission, Rear-Naked Choke   3:00 Round 1 of 2 Bout Page
Aleksandr Anenkov   defeats   Ilya Lyamanov   via Submission, Guillotine Choke   2:00 Round 1 of 2 Bout Page

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

  • MMAFighting.com : Artem Lobov vs. Jason Knight 2 full fight video highlights
  • MMAFighting.com : BKFC 9 Results: Jason Knight avenges loss to Artem Lobov with fifth-round KO, Joey Beltran captures heavyweight title
  • MMA Weekly : UFC on ESPN+ 22 fighter bonuses awarded to finishers
  • MMAFighting.com : UFC São Paulo bonuses: James Krause, Randy Brown, Ricardo Ramos earn big, Charles Oliveira moves closer to history
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo in Tweets: Pros react to Jan Blachowicz’s narrow win, split draw in co-main
  • MMA Weekly : Jan Błachowicz squeaks past ‘Jacare’ Souza in UFC on ESPN+ 22 main event
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo post-fight press conference video
  • MMAFighting.com : Jan Blachowicz bests ‘Jacare’ Souza in forgettable UFC Sao Paulo headliner
  • MMAFighting.com : BKFC 9 live blog: Lobov vs. Knight 2
  • MMAFighting.com : After fiery open, Mauricio ‘Shogun’ Rua and Paul Craig wrestle to split draw
  • MMA Weekly : UFC Sao Paulo Post-fight Press Conference video
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo live blog: Blachowicz vs. Jacare
  • MMAFighting.com : Charles Oliveira knocks out Jared Gordon in first round at UFC Sao Paulo
  • MMAFighting.com : Video: Charles Oliveira knocks out Jared Gordon in first round at UFC Sao Paulo
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo live blog: Shogun vs. Craig
  • MMAFighting.com : BKFC 9 Results: Lobov vs. Knight 2
  • MMAFighting.com : Video: Davy Gallon KOs UFC vet Ross Pearson with spectacular ‘rolling thunder’ kick
  • MMA Weekly : Bellator 234 results & highlights: Linton Vassell dominates Sergei Kharitonov
  • MMA Weekly : Atomweight women make a splash at ONE: Age of Dragons in Beijing
  • MMAFighting.com : UFC Sao Paulo Results: Blachowicz vs. Jacare