Mixed Martial Arts Promotion
Strength & Honour Championship
SHC Events
Strength & Honour Championship 15
Saturday, October 05, 2019
Bout | Info | |
---|---|---|
Maarten Wouters defeats Tonny Van Dijk via Submission, Rear Naked Choke | Round 2 of 3 Bout Page | |
Mehdi Amri defeats Shamil Uvaysov via Submission, Triangle Choke | Round 2 of 3 Bout Page | |
Gerardo Fanny defeats Luiz Filho via KO/TKO, Punches | Round 2 of 3 Bout Page | |
Losene Keita defeats Gracjan Golebiowski via Decision | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Jordy Spitters defeats Yazid Dalaa via KO/TKO, Punches | Round 2 of 3 Bout Page | |
Şenol Yazici defeats Jelle Zeegers via Submission, Rear Naked Choke | Round 1 of 3 Bout Page | |
Edgar Karagulian defeats Jelle Arts via Submission, Verbal / Injury | Round 1 of 2 Bout Page | |
Magomed Gudantov defeats Kenneth Byloos via KO/TKO, Punches | Round 1 of 2 Bout Page | |
Musa Islamov defeats Cherif Larossi via Submission, Guillotine Choke | Round 2 of 2 Bout Page | |
Michiel Cornelis defeats Said Bamatkerejev via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
David Casal Moldes defeats Mimoun Essoubhi via KO/TKO, Doctor Stoppage | Round 1 of 2 Bout Page | |
Shamil Irisbiev defeats Tom Boeckmans via Submission, Inverted Armbar | Round 2 of 2 Bout Page | |
Serhat Yildiz vs. Mahdi Mohammadi Ends in a Draw | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Redouane Boulhou defeats Andy Van Leuven via Submission, Neck Crank | Round 1 of 2 Bout Page |
Strength & Honour Championship 14
Saturday, October 06, 2018
Bout | Info | |
---|---|---|
Lom-Ali Nalgiev defeats Maarten Wouters via KO/TKO, Punch | Round 1 of 3 Bout Page | |
Jarno Errens defeats Hyram Rodriguez via Decision | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ibrahim Hashimi vs. Kenneth Byloos Ends in a Draw | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Jordy Spitters defeats Maikel Jongen via Decision | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Sonny Gallmann defeats Rasul Ismailov via KO/TKO, Leg Kicks | Round 2 of 3 Bout Page | |
Rashid Bulguchev defeats Enea Hasa via Submission, Guillotine Choke | Round 1 of 2 Bout Page | |
Musa Islamov defeats Vasili Grek via Submission, Rear Naked Choke | Round 1 of 2 Bout Page | |
Kelig Pinson defeats Lizzy Gevers via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Dhimitri Herri defeats Ricardo van Veelen via KO/TKO, Punches | Round 1 of 3 Bout Page | |
Tomasz Łangowski defeats Venson Martha via KO/TKO, Punches | Round 1 of 3 Bout Page | |
Griet Eeckhout defeats Mellony Geugjes via Decision | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Gino van Steenis defeats Glenn Lugger via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Arthur Derycke defeats Jaap Oussoren via KO/TKO, Punches | Round 1 of 2 Bout Page | |
Jim Bremen defeats Antoine Poli via Disqualificaton | Round 2 of 2 Bout Page | |
Kim Chrestensen defeats Johan De Wannemaeker via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Cherif Larossi defeats Serhat Yildiz via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Jamie Gastmans defeats Mo Monti via Submission, D'arce Choke | Round 2 of 3 Bout Page | |
Imran Altamirov defeats Redouane Boulhou via Submission, Mounted Triangle Choke | Round 1 of 2 Bout Page | |
David Casal Moldes defeats Roy Arets via KO/TKO, Corner Stoppage | Round 2 of 2 Bout Page | |
Mehdi Ben Merieme defeats Goran Mohammad Panahi via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Michiel Cornelis defeats Lionel Rouland via Submission, Rear Naked Choke | Round 2 of 2 Bout Page |
Strength & Honour Championship 13
Saturday, October 07, 2017
Bout | Info | |
---|---|---|
Dhimitri Herri defeats Arne Boekee via KO/TKO, Retirement | 5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page | |
Sonny Gallmann defeats Billy Bakkers via Submission | 3:50 Round 1 of 3 Bout Page | |
Magomed Gudantov defeats Vincent Dijckmans via KO/TKO, Punches | 4:30 Round 1 of 2 Bout Page | |
Pieter Buist defeats Shamil Uvaysov via Submission, Triangle Choke | 4:15 Round 1 of 3 Bout Page | |
Yazid Dalaa defeats Maikel Jongen via KO/TKO, Punches | 3:20 Round 1 of 3 Bout Page | |
Jarno Errens defeats Hyram Rodriguez via Decision | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Rasul Ismailov defeats Kevin Achten via KO/TKO, Ground and Pound | 3:15 Round 2 of 2, 8:15 Total Bout Page | |
Gerardo Fanny defeats Nursu Mamedov via KO/TKO, Punches | 2:45 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ali Akbari defeats Jens de Vries via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Kenneth Byloos defeats Mitch Maassen via Submission, Armbar | 2:20 Round 2 of 2, 7:20 Total Bout Page | |
David Hoeksema defeats Jim Bremen via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
James Vandergheynst defeats Sekander Shadman via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Niels Noordegraaf defeats Tomasz Łangowski via KO/TKO, Ground and Pound | 4:30 Round 1 of 2 Bout Page | |
Alichan Islamchanov defeats Ryan van Beek via KO/TKO, Head Kick | 0:30 Round 1 of 2 Bout Page | |
Sam Verwimp vs. Dawid Farba Ends in a Draw | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Ismael el Hassani defeats Maarten Teysen via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Jamie Gastmans defeats Jeroen Driesen via Submission, Guillotine Choke | 1:40 Round 1 of 2 Bout Page | |
Ricardo Groeneweg defeats Glenn Lugger via KO/TKO, Punch | 2:30 Round 1 of 2 Bout Page | |
Kim Chrestensen defeats Glenn Dehouwer via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page |
Strength & Honour Championship 12
Saturday, October 01, 2016
Bout | Info | |
---|---|---|
Maarten Wouters defeats Robin Dutry via KO/TKO, Punches | 2:30 Round 1 of 3 Bout Page | |
Tomasz Łangowski defeats Niek Steenbrink via KO/TKO, Punches | 4:42 Round 1 of 2 Bout Page | |
Rasul Ismailov defeats Patrice Wagemans via Submission, Kimura | 3:30 Round 1 of 2 Bout Page | |
Harmen Lemmens defeats Michael Benschop via KO/TKO, Punches | 1:40 Round 1 of 2 Bout Page | |
Brian Hooi defeats Abi El-Khalfi via Submission, Triangle Choke | 1:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Timo Sanspeur vs. Maxime Vanelstraete Ends in a Draw | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Sonny Gallmann defeats Vincent Dijckmans via KO/TKO, Punch | 4:20 Round 1 of 2 Bout Page | |
Lahssan Dihaj defeats Vartan Mekojan via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Dhimitri Herri defeats Clint Van Hoofd via KO/TKO, Ground and Pound | 1:40 Round 1 of 2 Bout Page | |
Gerardo Fanny defeats Thiago Aguiar via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Jarno Errens defeats Steve Frie via Submission, Arm Triangle | 1:20 Round 1 of 2 Bout Page | |
Maynard van Laer defeats Kenny van den Heuvel via Submission, Armbar | 3:30 Round 1 of 2 Bout Page | |
Filip Urbanski vs. Viskhan Makaev Ends in a Draw | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Nasr Essalhi defeats Igor Roudenko via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Jamie Gastmans vs. Kenneth Byloos Ends in a Draw | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Yazid Dalaa defeats Ali Akbar Safi via KO/TKO, Kicks and Punches | 0:30 Round 1 of 2 Bout Page | |
Shamil Uvaysov defeats Maxime Raffuti via Submission, Guillotine Choke | 0:15 Round 2 of 2, 5:15 Total Bout Page | |
Rashid Bulguchev defeats Benny Bouillon via KO/TKO, Head Kick | 0:20 Round 1 of 2 Bout Page | |
Gwen van Moer defeats Michiel Cornelis via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page |
Strength & Honour Championship 4
Saturday, October 04, 2008
Dessel, Flanders
Europe Western Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Jan Antoska defeats Marschiano Bruns via Decision | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Wilfried van England defeats Tom Tercken via Submission | Round 1 of 2 Bout Page | |
Andreas Birgels defeats Kristoff Herrijgers via KO/TKO | Round 1 of 3 Bout Page | |
(Muay Thai) Maxim Mees vs. Najim Dadda Ends in a Draw | 5 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
(Muay Thai) Sven Hanselaer defeats Andy Borrenberghs via Decision | 2 Rounds, 4:00 Total Bout Page | |
(Muay Thai) Calgan vs. Glenn Diericks Confirmed | 2 x 2 Minute Rounds Bout Page | |
Alex Wiebe defeats Fatih Dogan via Submission, Guillotine Choke | Round 1 of 2 Bout Page | |
Gevorg Houkhanisyan defeats Vincent Gloris via Decision | 2 Rounds, 6:00 Total Bout Page | |
Guy Bullen defeats Joeri van der Plas via KO/TKO | Round 1 of 2 Bout Page | |
Ben Boekee defeats Tamerlan Khadikov via Submission, Triangle Choke | Round 1 of 2 Bout Page | |
Kenneth Dehouwer defeats Jurgen Gotte via Decision | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
(Muay Thai) Artur Mazurov defeats Cedric De Keersmaekers via Decision | 3 Rounds, 6:00 Total Bout Page | |
Semih Arslan defeats Jan van Deuren via Decision | 2 Rounds, 6:00 Total Bout Page | |
Bjorn van Woensel defeats Nico Cochet via Decision | 2 Rounds, 6:00 Total Bout Page | |
(Muay Thai) Ken Kesteloot defeats Joran van Gestel via Decision | 2 Rounds, 4:00 Total Bout Page |
Strength & Honour Championship 2
Tuesday, October 17, 2006
Dessel, Flanders
Europe Western Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Wim Deputter defeats Mehmet Aygun via Disqualificaton | of 3 Bout Page | |
(Muay Thai) Ali vs. Renaat Provoost Confirmed | 5 x 2 Minute Rounds Bout Page | |
(Muay Thai) Elias vs. Jochem Wagemans Confirmed | 5 x 2 Minute Rounds Bout Page | |
Glen Neyens vs. Rob Smits Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Melissa Lan vs. Majanka Lathouwers Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
John Soekhradj vs. Nicolas Mandelier Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Fatih Durukan vs. Yves van der Casteel Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Bob Ruijg vs. Dave Rooms Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Danny Wuyts vs. Autimio Antonia Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Thijs Speek vs. Kristoff Herrijgers Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Jody Stok vs. Dominique van Uytsel Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Dave Dormans vs. Kenneth Meijer Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Miquel vs. Ivano Tuvelinkx Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
Nick Helsen vs. Roberto van de Sanden Confirmed | 2 x 3 Minute Rounds Bout Page | |
(Muay Thai) Annelies vs. Laila Potilava Confirmed | 3 x 2 Minute Rounds Bout Page |