Mixed Martial Arts Promotion
Absolute Championship Akhmat
ACA Events
ACA 177: Bagov vs Batista
Friday, June 28, 9:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
Ali Bagov vs. Herdeson Batista Confirmed | 5 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Artem Reznikov vs. Mukhamed Kokov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Artem Frolov vs. Salamu Abdurakhmanov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Grigor Matevosyan vs. Muslim Magomedov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Ryskulbek Ibraimov vs. Vartan Asatryan Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page |
ACA Young Eagles 48
Thursday, June 13, 11:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
Georgy Shakhruramazanov vs. Jora Ayvazyan Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Mekhroch Mamadshoev vs. Evgeny Bondarev Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page |
ACA 176: Abdulkhalikov vs. Ramos
Friday, May 31, 11:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
Davi Ramos vs. Ali Abdulkhalikov Confirmed | 5 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Vener Galiev vs. Aurel Pîrtea Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Cristian Brinzan vs. Alexey Makhno Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Akhmed Musakaev vs. Josiel Silva Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Alimardan Abdykaarov vs. Goga Shamatava Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Alan Gomes vs. Aren Akopyan Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Edil Esengulov vs. Nikolay Aleksakhin Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Arbi Aguev vs. Artur Astakhov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Mikhail Odintsov vs. Abubakar Mestoev Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page |
ACA Young Eagles 47
Tuesday, May 28, 11:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
Mukhtar Abdulkerimov vs. Abubakar Debziev Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Murad Khasaev vs. Alimkhan Dzhamulaev Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Rashid Khazbulatov vs. Azamat Dzanagov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Shamil Boraev vs. Abdurakhman Khandov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Vakhab Martynkaev vs. Imran Dzhavadov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Umar Dmitriev vs. Mayrbek Yusupov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Eduard Bagratunyan vs. Muslim Nurmagomedov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Dmitriy Kostyuchenko vs. Ibragim Gelimbiev Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Shohmuhammad Rakhmonov vs. Akhmed Makaev Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Ramazan Aliev vs. Anzor Dzhabrailov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Salavdi Dzhamaldaev vs. Medet Nurtulla Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page | |
Akhmed Magomedov vs. Magomed Kurbanov Confirmed | 3 x 5 Minute Rounds Bout Page |
ACA 175: Gordeev vs. Damkovskiy
Friday, May 17, 9:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
Pavel Gordeev defeats Artiom Damkovsky via Decision, Split | 5 Rounds, 25:00 Total Bout Page | |
Alexey Polpudnikov defeats Lance Palmer via KO/TKO, Punches | 1:55 Round 2 of 3, 6:55 Total Bout Page | |
Osimkhon Rakhmonov defeats Walter Pereira Jr. via KO/TKO, Punch | 1:47 Round 1 of 3 Bout Page | |
Wagner Prado defeats Alexey Efremov via KO/TKO, Punch | 3:52 Round 1 of 3 Bout Page | |
Renat Ondar defeats Igor Zhirkov via KO/TKO, Punches | 3:18 Round 2 of 3, 8:18 Total Bout Page | |
Anatoly Kondratiev defeats Ruslan Abiltarov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Roman Ogulchanskiy defeats Levan Makashvili via Submission, Arm Triangle Choke | 2:34 Round 1 of 3 Bout Page | |
Adlan Bataev defeats Jair Jesuino via KO/TKO, Punches | 4:39 Round 1 of 3 Bout Page | |
Pouya Rahmani defeats Yuriy Fedorov via Submission, Rear Naked Choke | 3:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Yusup Umarov defeats Nico Cocuccio via KO/TKO, Punches | 2:33 Round 2 of 3, 7:33 Total Bout Page | |
Renat Lyatifov defeats Michel Prazeres via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ali Mashrapov defeats Vladimir Palchenkov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Sergey Shirkunov defeats Muso Vistokadamov via Submission, Rear Naked Choke | 4:56 Round 3 of 3, 14:56 Total Bout Page |
ACA 174: Borisov vs. Vitruk
Friday, April 19, 10:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
Pavel Vitruk defeats Oleg Borisov via KO/TKO, Knee | 4:52 Round 4 of 5, 19:52 Total Bout Page | |
Anatoly Tokov defeats Sharaf Davlatmurodov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Alexander Matmuratov defeats Herbert Batista via KO/TKO, Front Kick | 3:07 Round 1 of 3 Bout Page | |
Mikhail Dolgov defeats Chris Honeycutt via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Felipe Froes defeats Gleb Khabibulin via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Caio Bittencourt defeats Evgeny Erokhin via KO/TKO, Punches | 1:58 Round 2 of 3, 6:58 Total Bout Page | |
Ivan Bogdanov defeats Azamat Dzhigkaev via KO/TKO, Punches | 4:35 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ivan Soloviev defeats Evgeniy Galochkin via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Georgiy Kichigin defeats Denis Izmodenov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Alexey Shurkevich defeats Renato Gomes via KO/TKO, Retirement | 5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page | |
Ruslan Shamilov defeats Ewerton Polaquini via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Mikhail Egorov defeats Anderson dos Santos via KO/TKO, Punches | 1:13 Round 2 of 3, 6:13 Total Bout Page | |
Nikita Prikhodko defeats Zukhriddin Gafurov via Submission, D'arce Choke | 1:52 Round 1 of 3 Bout Page | |
Artem Dushenko defeats Lazizbek Abdusalimov via KO/TKO, Punches | 2:27 Round 1 of 3 Bout Page |
ACA 173: Frolov vs. Yankovskiy
Friday, March 29, 11:00 AM ET
Minsk, BY
Europe Eastern Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Artem Frolov defeats Vladislav Yankovskiy via KO/TKO, Punches | 4:19 Round 2 of 3, 9:19 Total Bout Page | |
Tony Johnson Jr. defeats Carlos Felipe via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Elias Silvério defeats Ruslan Kolodko via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Denis Maher defeats Mikhail Doroshenko via Submission, Rear Naked Choke | 4:10 Round 3 of 3, 14:10 Total Bout Page | |
Arash Sadeghi defeats Denis Smoldarev via KO/TKO, Ground and Pound | 2:44 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ruslan Gabaraev defeats Sergey Starodub via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Vazha Tsiptauri defeats Maycon Silvan via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Viktor Azatyan defeats Vítězslav Rajnoch via KO/TKO, Corner Stoppage | 0:39 Round 3 of 3, 10:39 Total Bout Page | |
Vladislav Novitskiy defeats Issa Salem via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Kholmurod Nurmatov defeats Mkhitar Barseghyan via Submission, Rear Naked Choke | 3:38 Round 1 of 3 Bout Page |
ACA 172: Vagaev vs. Esengulov
Saturday, March 09, 2024
Moscow, RU
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Abubakar Vagaev defeats Edil Esengulov via Decision, Unanimous | 5 Rounds, 25:00 Total Bout Page | |
Adam Bogatyrev defeats Kirill Kornilov via Submission, Rear Naked Choke | 3:16 Round 4 of 5, 18:16 Total Bout Page | |
Adlan Ibragimov defeats Leonardo Silva via Decision, Split | 5 Rounds, 25:00 Total Bout Page | |
Mehdi Baydulaev defeats Makharbek Karginov via Submission, Rear Naked Choke | 1:40 Round 2 of 5, 6:40 Total Bout Page | |
Chersi Dudaev defeats Anatoliy Boyko via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Uzair Abdurakov defeats Andrey Koshkin via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Aleksandr Podlesniy defeats Timur Valiev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ruslan Medzhidov defeats Salimgerey Rasulov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Aren Akopyan defeats Giliarde da Silva via KO/TKO, Elbow | 0:53 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ali Abdulkhalikov defeats Lom-Ali Nalgiev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Marat Gafurov defeats Gábor Boráros via Submission, Armbar | 2:52 Round 1 of 3 Bout Page | |
Murad Kalamov defeats Tamerlan Kulaev via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Saygid Abdulaev defeats Oyatullo Muminov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA Young Eagles 46
Thursday, February 29, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
Zograb Oganyan defeats Ramzan Molochaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Tamerlan Chagaev defeats Nurumar Akhmataliev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Mekhroch Mamadshoev defeats Adlan Kutaev via KO/TKO, Knee | 4:16 Round 1 of 3 Bout Page | |
Muslim Ibragimov defeats Eldiyar Kalybekov via KO/TKO, Body Kick | 1:16 Round 1 of 3 Bout Page | |
Alikhan Musaev defeats Dadahon Khasanov via Submission, Triangle Choke | 2:38 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ramzan Akhmatov defeats Kairat Taichybekov via KO/TKO, Punches | 2:57 Round 2 of 3, 7:57 Total Bout Page | |
Eldar Munapov defeats Murat Fakov via Submission, Guillotine Choke | 2:30 Round 2 of 3, 7:30 Total Bout Page | |
Alibek Gadzhammatov defeats Sherzodi Sadullo via Submission, Rear Naked Choke | 4:48 Round 3 of 3, 14:48 Total Bout Page | |
Magomed Shakhbanov defeats Bilal Alikhadzhiev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Umar Saraliev defeats Magomedali Abdulkadyrov via KO/TKO, Doctor Stoppage | 5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page | |
Islam Geroev defeats Zikiryo Kholmurodzoda via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Tamerlan Temirov defeats Abdulaziz Ibragimov via KO/TKO, Retirement | 5:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ramazan Karimov defeats Talabsho Kachakov via KO/TKO, Retirement | 0:39 Round 2 of 3, 5:39 Total Bout Page | |
Salamu Dadagov defeats Odil Khaydarov via Submission, Guillotine Choke | 0:24 Round 1 of 3 Bout Page | |
Daut Gubliya defeats Shamil Magomedov via Submission, Rear Naked Choke | 4:08 Round 3 of 3, 14:08 Total Bout Page | |
Turpal Ali Edilov defeats Magomed Abdulgadzhiev via KO/TKO, Punches | 3:10 Round 2 of 3, 8:10 Total Bout Page | |
Magomed Taygunov defeats Magomed Yunusov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Muslim Khadzhimuratov defeats Argen Chyrakbaev via Submission, Rear Naked Choke | 0:45 Round 2 of 3, 5:45 Total Bout Page | |
Aslan Shogenov defeats Magomed Chadaev via Submission, Triangle Choke | 1:58 Round 2 of 3, 6:58 Total Bout Page | |
Abdula Murtazaliev defeats Adlan Kushagov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Islam Indarbiev defeats Nurmukhamet Goshokov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Magomed-Emin Naipov defeats Kazbek Damaev via KO/TKO, Doctor Stoppage | 5:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Dzhokhvar Doshuev defeats Amir Satuchiev via Submission, Guillotine Choke | 0:44 Round 3 of 3, 10:44 Total Bout Page | |
Astamir Zakriev defeats Muldar Muldarov via Submission, Triangle Choke | 4:02 Round 2 of 3, 9:02 Total Bout Page | |
Shamkhan Kushagov defeats Kamil Magomedov via KO/TKO, Head Kick | 0:42 Round 1 of 3 Bout Page | |
Muslim Shotaev defeats Zhumabay Uulu Kurbanbek via KO/TKO, Punches | 2:43 Round 1 of 3 Bout Page | |
Magomed Dakhshukaev defeats Magomed Baysultanov via Submission, Rear Naked Choke | 4:15 Round 1 of 3 Bout Page |
ACA 171: Omarov vs. Polpudnikov
Sunday, February 25, 2024
Krasnodar, Krasnodar Krai
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Islam Omarov defeats Alexey Polpudnikov via Submission, Rear Naked Choke | 4:21 Round 2 of 5, 9:21 Total Bout Page | |
Magomedrasul Gasanov defeats Ibragim Magomedov via KO/TKO, Ground and Pound | 4:57 Round 2 of 5, 9:57 Total Bout Page | |
Grigor Matevosyan defeats Elkhan Musaev via KO/TKO, Ground and Pound | 3:15 Round 1 of 3 Bout Page | |
Vartan Asatryan defeats Alexsandro Praia via Submission, Ninja Choke | 4:26 Round 1 of 3 Bout Page | |
Muslim Magomedov defeats Ewerton Polaquini via KO/TKO, Ground and Pound | 2:45 Round 3 of 3, 12:45 Total Bout Page | |
Rasul Magomedov defeats Ramazan Kishev via KO/TKO, Unanimous | 5:00 Round 3 of 3, 15:00 Total Bout Page | |
Goga Shamatava defeats Dzhaddal Alibekov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Bayzet Khatkhokhu defeats Alik Albogachiev via Submission, Rear Naked Choke | 4:03 Round 1 of 3 Bout Page | |
Elmar Gasanov defeats Oleg Olenichev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Arbi Aguev defeats Rodrigo Cavalheiro via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Nashkho Galaev defeats John Teixeira via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Basir Saraliev defeats Amir Elzhurkaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ryskulbek Ibraimov defeats Muso Vistokadamov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Lincoln Puig defeats Zelimkhan Amirov via Submission, Arm Triangle Choke | 4:39 Round 2 of 3, 9:39 Total Bout Page | |
Khasan Dadalov defeats Igor Olchonov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Islam Yunusov defeats Rodrigo Praia via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA Young Eagles 45
Friday, February 16, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
Anton Mor defeats Dmitry Zasinets via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Viskhan Kadirov defeats Roman Silagadze via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Marsel Sychev defeats Lom-Ali Mediev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Asvad Akhmadov defeats Evgeny Bondarev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Eduard Bagratunyan defeats Aleksey Alekseev via KO/TKO, Punches | 1:35 Round 1 of 3 Bout Page | |
Albert Mallakurbanov defeats Nikolay Kiosse via Submission, Guillotine Choke | 1:06 Round 1 of 3 Bout Page | |
Shadid Abdurazakov defeats Rustambek Amanbaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Dmitriy Zadorozhnyuk defeats Alexander Nilov via Submission, Armbar | 1:17 Round 2 of 3, 6:17 Total Bout Page | |
Denis Nemchinov defeats Alexander Arustamyan via KO/TKO, Ground and Pound | 1:06 Round 2 of 3, 6:06 Total Bout Page | |
Akhmed Makaev defeats Parviz Khamidzhonov via KO/TKO, Straight Right | 0:40 Round 1 of 3 Bout Page | |
Arsen Mirzoev defeats Said Akhmedkhanov via Submission, Rear Naked Choke | 2:12 Round 2 of 3, 7:12 Total Bout Page | |
Tigran Simonyan defeats Andrey Kolesnikov via KO/TKO, Ground and Pound | 2:56 Round 1 of 3 Bout Page | |
Zelimkhan Davtaev defeats Adilet Omurbek uulu via KO/TKO, Ground and Pound | 3:02 Round 1 of 3 Bout Page | |
Umar Dmitriev defeats Azamat Dzanagov via Submission, Suloev Stretch | 4:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ali Shadman defeats Besarion Bigvava via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Islam Obiev defeats Nurula Suleymanov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA 170: Goncharov vs. Vyazigin
Friday, February 09, 2024
Moscow, RU
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Evgeny Goncharov defeats Anton Vyazigin via Decision, Unanimous | 5 Rounds, 25:00 Total Bout Page | |
Shamil Abdulaev defeats Abdul-Rakhman Dzhanaev via KO/TKO, Ground and Pound | 4:15 Round 3 of 5, 14:15 Total Bout Page | |
Nikola Dipchikov defeats Vitaly Slipenko via KO/TKO, Overhand Left and Ground and Pound | 2:32 Round 1 of 3 Bout Page | |
Daud Shaikhaev defeats Mukhamed Kokov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Abdul-Rakhman Temirov defeats Bekbolot Abdylda Uulu via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ayk Kazaryan defeats Francisco Maciel via KO/TKO, Body Punch | 4:41 Round 1 of 3 Bout Page | |
Kafiz Sakibekov defeats Arsen Shibzukhov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Vladimir Vasilyev defeats Anderson Gonçalves via Submission, Ninja Choke | 4:40 Round 3 of 3, 14:40 Total Bout Page | |
Bagdos Olzhabay defeats Luis Rafael Laurentino via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Iskandar Mamadaliev defeats Michel Silva via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Yusup-Khadzhi Zubariev defeats Said-Magomed Gimbatov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Said-Magomed Batukaev defeats Avliyohon Hamidov via KO/TKO, Injury | 3:27 Round 1 of 3 Bout Page | |
Masud Zamonov defeats Andrey Kalechits via KO/TKO, Spinning Back Kick | 4:17 Round 1 of 3 Bout Page |
ACA 169: Bibulatov vs. Deák
Friday, January 26, 2024
Grozny, Chechnya
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Magomed Bibulatov defeats Tomáš Deák via KO/TKO, Ground and Pound | 3:49 Round 3 of 5, 13:49 Total Bout Page | |
Azamat Pshukov defeats Rasul Albaskhanov via KO/TKO, Uppercut | 3:44 Round 4 of 5, 18:44 Total Bout Page | |
Josiel Silva defeats Abdul-Rakhman Dudaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Murad Abdulaev defeats Husein Kushagov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Murad Kalamov defeats Daniel Oliveira via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Imran Bukuev defeats Romero dos Reis via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Amirkhan Adaev defeats Cleverson Silva via KO/TKO, Punches | 1:27 Round 2 of 3, 6:27 Total Bout Page | |
Mansur Khatuev defeats Emomakhdi Orzuzoda via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Albert Gukov defeats Abubakar Mestoev via Submission, Rear Naked Choke | 0:40 Round 1 of 3 Bout Page | |
Dzhambulat Zelimkhanov defeats Ronaldo Oliveira via KO/TKO, Ground and Pound | 2:17 Round 1 of 3 Bout Page | |
Yakub Sulimanov defeats Jakyp Tuganbaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Akhmed Khamzaev defeats Zokirjon Khoshimov via KO/TKO, Ground and Pound | 2:10 Round 2 of 3, 7:10 Total Bout Page | |
Imam Vitakhanov defeats Antonio Roberto via KO/TKO, Overhand Right | 1:19 Round 1 of 3 Bout Page | |
Islam Isaev defeats Guilherme Doin via KO/TKO, Punches and Ground and Pound | 1:31 Round 2 of 3, 6:31 Total Bout Page |
ACA Young Eagles 44
Friday, January 19, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
Ramazan Yuzyasharov defeats Magomedrasul Isagadzhiev via Submission, Guillotine Choke | 3:57 Round 1 of 3 Bout Page | |
Mukhtar Abdulkerimov defeats Magomed Saliev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ilmadi Israilov defeats Kulmurat Orozov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Minkail Khusenov defeats Arslan Muradbekov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Aslan Tovsultanov defeats Almanbet Nusratilla uulu via KO/TKO, Ground and Pound | 3:22 Round 3 of 3, 13:22 Total Bout Page | |
Iliskhan Azhigov defeats Kamal Mamedov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Magomed Sardalov defeats Shokhrukh Juraev via Submission, Ninja Choke | 2:32 Round 3 of 3, 12:32 Total Bout Page | |
Muslim Nurmagomedov defeats Ismail Kartoev via KO/TKO, Ground and Pound | 3:45 Round 3 of 3, 13:45 Total Bout Page | |
Erzo Gudaev defeats Ruslan Zubayruev via KO/TKO, Ground and Pound | 1:29 Round 1 of 3 Bout Page | |
Elbrus Tedeev defeats Dzhambulat Chergeskhanov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Sattor Rizoev defeats Ibragim Kagirkhadzhiev via KO/TKO, Ground and Pound | 0:35 Round 3 of 3, 10:35 Total Bout Page | |
Magomed Midaev defeats Adam Beterbiev via Submission, Straight Foot Lock | 1:41 Round 1 of 3 Bout Page | |
Aslanbek Mezhidov defeats Gulomsho Davlatnazarov via KO/TKO, Ground and Pound | 3:56 Round 1 of 3 Bout Page | |
Aydamir Magomatov defeats Manuchekhr Yatimov via KO/TKO, Ground and Pound | 2:37 Round 2 of 3, 7:37 Total Bout Page | |
Eduard Chibirov defeats Khayrula Ayvazov via KO/TKO, Ground and Pound | 3:41 Round 2 of 3, 8:41 Total Bout Page | |
Khanzala Magomadov defeats Magomed Shikhmurzaev via Submission, Rear Naked Choke | 1:12 Round 1 of 3 Bout Page | |
Turpal Gediev defeats Ramazan Aliev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Akraman Alaev defeats Magomed Timerkiev via KO/TKO, Ground and Pound | 2:00 Round 2 of 3, 7:00 Total Bout Page | |
Shamil Shogenov defeats Magomed Khamagov via KO/TKO, Ground and Pound | 3:30 Round 1 of 3 Bout Page | |
Aslankhan Akhmedov defeats Ramzan Apaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Magomed Dzhambulatov defeats Khamzat Oysaev via KO/TKO, Punches | 3:20 Round 1 of 3 Bout Page | |
Batraz Melikov defeats Saykhan Uzbiev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Dmitriy Chan-Ogly defeats Bilal Nazhmudinov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Tamerlan Aushev defeats Movsar Dolsaev via KO/TKO, Punches | 2:55 Round 1 of 3 Bout Page | |
Mayrudin Makhmudov defeats Dzhabrail Alkhanov via Submission, Arm Triangle Choke | 3:20 Round 3 of 3, 13:20 Total Bout Page | |
Khamzat Ilyasov defeats Rakhim Temirbulatov via Submission, Triangle Choke | 2:24 Round 3 of 3, 12:24 Total Bout Page | |
Ibragim Kartoev defeats Yunus Aliev via Submission, Arm Triangle Choke | 1:37 Round 2 of 3, 6:37 Total Bout Page | |
Akhmed Baskhanov defeats Omurbek Aytbay uulu via Submission, Rear Naked Choke | 1:24 Round 1 of 3 Bout Page | |
Alikhan Akhsultanov defeats Talaybek Uulu Tariel via KO/TKO, Ground and Pound | 0:40 Round 1 of 3 Bout Page |
ACA 168: Gadzhidaudov vs. Tumenov
Sunday, December 24, 2023
Bout | Info | |
---|---|---|
Albert Tumenov defeats Ustarmagomed Gadzhidaudov via KO/TKO, Punches | 4:53 Round 5 of 5, 24:53 Total Bout Page | |
Ali Bagov defeats Artem Reznikov via KO/TKO, Ground and Pound | 4:12 Round 4 of 5, 19:12 Total Bout Page | |
Faridun Odilov defeats Mikhail Mokhnatkin via KO/TKO, Ground and Pound | 1:30 Round 3 of 5, 11:30 Total Bout Page | |
Artem Frolov defeats Gadzhimurad Khiramagomedov via Submission, Rear Naked Choke | 2:04 Round 2 of 3, 7:04 Total Bout Page | |
Alexey Shurkevich defeats Alexey Makhno via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Rustam Kerimov defeats Charles Henrique via KO/TKO, Ground and Pound | 4:05 Round 2 of 3, 9:05 Total Bout Page | |
Gleb Khabibulin defeats Marcos Rodrigues via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Alimardan Abdykaarov defeats Anderson dos Santos via KO/TKO, Left Hook | 1:49 Round 1 of 3 Bout Page | |
Anis Ekubov defeats Ibrokhim Shoimov via Submission, Rear Naked Choke | 0:23 Round 1 of 3 Bout Page | |
Vladislav Yankovskiy defeats Stanislav Vlasenko via KO/TKO, Punches | 3:09 Round 2 of 3, 8:09 Total Bout Page | |
Anatoly Kondratiev defeats Abdul Karim Badakhshi via KO/TKO, Ground and Pound | 4:45 Round 1 of 3 Bout Page | |
Islam Meshev defeats Levan Makashvili via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Viktor Makarenko defeats Javier Basurto via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Bay-Ali Shaipov defeats Azamat Dzhigkaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA Young Eagles 43
Friday, December 15, 2023
Bout | Info | |
---|---|---|
Ali Suleymanov defeats Ramazan Kadiev via Submission, Arm Triangle Choke | 0:52 Round 3 of 3, 10:52 Total Bout Page | |
Ortsa Gudaev defeats Amer El Shanshory via KO/TKO, Ground and Pound | 0:29 Round 1 of 3 Bout Page | |
Aslanbek Kodzhaev defeats Abdulpatakh Sultanbekov via Submission, Armbar | 4:07 Round 2 of 3, 9:07 Total Bout Page | |
Ismail Kelemetov defeats Alikhon Khasanov via Submission, Rear Naked Choke | 4:30 Round 1 of 3 Bout Page | |
Anvarbek Daniyalbekov defeats Shamil Tsakuev via KO/TKO, Ground and Pound | 4:12 Round 2 of 3, 9:12 Total Bout Page | |
Eldiyar Kalybekov defeats David Mikropulo via Submission, Ninja Choke | 0:24 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ramzan Suleymanov defeats Magomedali Magomedov via Submission, Armbar | 3:16 Round 1 of 3 Bout Page | |
Kalybek Arzykul Uulu defeats Nurlan Taytiev via KO/TKO, Ground and Pound | 3:30 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ali Malsagov defeats Gadzhimurad Khakimov via Submission, Guillotine Choke | 3:10 Round 1 of 3 Bout Page | |
Yakub Kediev defeats Maksim Melkin via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Magomed-Giri Umarkhadzhiev defeats Umedjon Akhmedov via KO/TKO, Spinning Wheel Kick | 0:29 Round 1 of 3 Bout Page | |
Dzhambulat Medzhidov defeats Maziar Elhamivarmezani via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Turpal-Ali Bargishev defeats Karimdzhon Kurbanov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Murad Khasaev defeats Magomed Aliev via Submission, Arm Triangle Choke | 2:30 Round 2 of 3, 7:30 Total Bout Page | |
Khuseyn Tatalaev defeats Barzan Saeidian via KO/TKO, Retirement | 1:00 Round 3 of 3, 11:00 Total Bout Page | |
Daut Gubliya defeats Ramazan Musaev via KO/TKO, Ground and Pound | 3:40 Round 2 of 3, 8:40 Total Bout Page | |
Hashim Tazurkaev defeats Ruslan Salavatov via KO/TKO, Punches | 0:25 Round 3 of 3, 10:25 Total Bout Page | |
Kantemir Shibzukhov defeats Sakhirbek Dzhemukhaev via KO/TKO, Ground and Pound | 2:15 Round 2 of 3, 7:15 Total Bout Page | |
Ilyas Eziev defeats Aktan Maksatbekov via KO/TKO, Ground and Pound | 0:40 Round 2 of 3, 5:40 Total Bout Page | |
Suleyman Bershigadov defeats Nuritdin Ibragimov via Submission, Arm Triangle Choke | 4:59 Round 2 of 3, 9:59 Total Bout Page | |
Yakub Bersanukaev defeats Ruslan Ilyasov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Seyfulla Aslanov defeats Khavid Dakaev via KO/TKO, Retirement | 5:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Shamil Boraev defeats Abakar Abdulkerimov via Submission, Anaconda Choke | 1:21 Round 1 of 3 Bout Page | |
Idris Abdurashitov defeats Mikhail Sarkisyan via KO/TKO, Punches | 0:18 Round 1 of 3 Bout Page | |
Shamil Basaev defeats Murad Isubgadzhiev via KO/TKO, Ground and Pound | 3:44 Round 1 of 3 Bout Page | |
Vakhab Martynkaev defeats Islam Barakhoev via KO/TKO, Punches | 0:30 Round 1 of 3 Bout Page | |
Rodion Mubarakshin defeats Magomed Gaysultanov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Malik Abdurakhmanov defeats Batyr Gasanbekov via Submission, Arm Triangle Choke | 3:56 Round 1 of 3 Bout Page | |
Bekhan Nutsalkhanov defeats Minkail Kaimov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Magomed Nazurov defeats Turpal Susurov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA 167: Baydulaev vs Dias
Friday, December 08, 2023
Ufa, Republic of Bashkortostan
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Mehdi Baydulaev defeats Gilberto Dias via Submission, D'arce Choke | 1:05 Round 1 of 5 Bout Page | |
Vener Galiev defeats Hacran Dias via KO/TKO, Ground and Pound | 1:23 Round 1 of 3 Bout Page | |
Abubakar Mestoev defeats Ruslan Yamanbaev via KO/TKO, Knee | 1:19 Round 1 of 3 Bout Page | |
Altynbek Mamashov defeats Mikhail Doroshenko via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Aurel Pîrtea defeats Felipe Froes via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Saifulla Dzhabrailov defeats Bakhytbek Duyshobay Uulu via KO/TKO, Punches | 1:03 Round 1 of 3 Bout Page | |
Sulim Batalov defeats Wildemar Santos via KO/TKO, Punches | 2:43 Round 1 of 3 Bout Page | |
Daniiar Toichubek Uulu defeats Ruan Miqueias via KO/TKO, Punches | 2:33 Round 2 of 3, 7:33 Total Bout Page | |
Ivan Soloviev defeats Ciro Rodrigues via KO/TKO, Ground and Pound | 1:43 Round 2 of 3, 6:43 Total Bout Page | |
Michel Silva defeats Cristian Brinzan via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA 166: Magomedov vs. Dolgov
Friday, November 24, 2023
Saint Petersburg, RU
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Ibragim Magomedov defeats Mikhail Dolgov via Decision, Unanimous | 5 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Edil Esengulov defeats Vinicius Cruz via KO/TKO, Doctor Stoppage | 0:57 Round 4 of 5, 15:57 Total Bout Page | |
Pavel Vitruk defeats Vazha Tsiptauri via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Salamu Abdurakhmanov defeats Chris Honeycutt via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Alikhan Vakhaev defeats Yuriy Fedorov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Askar Askarov defeats Alan Gomes via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ruslan Gabaraev defeats Stepan Gorshechnikov via KO/TKO, Question Mark Kick | 0:22 Round 1 of 3 Bout Page | |
Roman Ogulchanskiy defeats Mikhail Egorov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Mukhitdin Kholov defeats Albert Misikov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Alexey Efremov defeats Goran Reljić via KO/TKO, Injury | 5:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Igor Zhirkov defeats Dzhaddal Alibekov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Evgeniy Galochkin defeats Keyvan Rezaei Dalini via Submission, Kneebar | 1:40 Round 1 of 3 Bout Page | |
Amir Elzhurkaev defeats Rinat Sayakbaev via Submission, Arm Triangle Choke | 4:21 Round 2 of 3, 9:21 Total Bout Page | |
Kholmurod Nurmatov defeats Maxim Fedorov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA Young Eagles 42
Friday, November 10, 2023
Bout | Info | |
---|---|---|
Akhmed Magomedov defeats Bagautdin Abasov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Khasan Dadalov defeats Alkhas Abdulmezhidov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Anton Mor defeats Melisbek Abdyrakhmanov via KO/TKO, Ground and Pound | 3:14 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ibrahim Dauev defeats Nadyr Aliev via Submission, Ninja Choke | 1:10 Round 2 of 3, 6:10 Total Bout Page | |
Islam Datsaev defeats Nikolai Tsygankov via KO/TKO, Ground and Pound | 3:15 Round 1 of 3 Bout Page | |
Alimkhan Dzhamulaev defeats Magomed Aliev via Submission, Ninja Choke | 3:48 Round 1 of 3 Bout Page | |
Nurumar Akhmataliev defeats Charmigula Sirazhudinov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Esedullakh Gyulmagomedov defeats Bayali Taramov via KO/TKO, Punches | 4:20 Round 2 of 3, 9:20 Total Bout Page | |
Islam Geroev defeats Artur Oganesyan via KO/TKO, Spinning Back Kick | 0:30 Round 1 of 3 Bout Page | |
Bekmyrza Aybek Uulu defeats Imran Baymuradov via KO/TKO, Ground and Pound | 4:34 Round 2 of 3, 9:34 Total Bout Page | |
Vyacheslav Starikov defeats Islam Aguev via Submission, Guillotine Choke | 1:29 Round 3 of 3, 11:29 Total Bout Page | |
Abdulaziz Ibragimov defeats Shamil Magomedov via Submission, Rear Naked Choke | 4:02 Round 1 of 3 Bout Page | |
Azamat Dzanagov defeats Rashid Khazbulatov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Turpal Magomadov defeats Valeriy Slozhenko via KO/TKO, Ground and Pound | 1:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Mansur Nashaev defeats Umarali Maripov via Submission, Rear Naked Choke | 1:54 Round 2 of 3, 6:54 Total Bout Page | |
Akhmed Khanbiev defeats Bakhtovar Taykiev via KO/TKO, Ground and Pound | 3:39 Round 1 of 3 Bout Page | |
Khasu Khazaev defeats Talasbek Uulu Timur via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Soslan Khamurzov defeats Zelimkham Khatuev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Imran Arsangeriev defeats Khizir Magomadov via Submission, Armbar | 1:19 Round 1 of 3 Bout Page | |
Islam Bakharchiev defeats Ramzan Israilov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Yunus Elikhanov defeats Mukhamed Dudaev via KO/TKO, Doctor Stoppage | 3:16 Round 1 of 3 Bout Page | |
Aslan Kazaraev defeats Roman Avetisyan via Submission, Rear Naked Choke | 2:00 Round 2 of 3, 7:00 Total Bout Page | |
Anzor Dzhabrailov defeats Mulid Sanchokov via KO/TKO, Punches | 4:49 Round 1 of 3 Bout Page | |
Deni Ibragimov defeats Khanif Guchigov via KO/TKO, Ground and Pound | 3:12 Round 2 of 3, 8:12 Total Bout Page | |
Gazikhadzhi Makhmatkhadzhiev defeats Magomed Ilyasov via KO/TKO, Ground and Pound | 3:37 Round 1 of 3 Bout Page | |
Said-Akhmed Magomadov defeats Mokhmad Edilkhadzhiev via Submission, Armbar | 0:57 Round 1 of 3 Bout Page |
ACA 165: Dakaev vs. Batista
Friday, November 03, 2023
Saint Petersburg, RU
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Herdeson Batista defeats Mehdi Dakaev via KO/TKO, Knees and Ground and Pound | 2:03 Round 3 of 5, 12:03 Total Bout Page | |
Yusuf Raisov defeats Alexander Matmuratov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Tony Johnson Jr. defeats Denis Smoldarev via KO/TKO, Overhand | 0:20 Round 1 of 3 Bout Page | |
Herbert Batista defeats Beslan Isaev via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Aleksandr Maslov defeats Arash Sadeghi via KO/TKO, Punches | 1:12 Round 3 of 3, 11:12 Total Bout Page | |
Andrey Koshkin defeats Lincoln Puig via Submission, Rear Naked Choke | 4:42 Round 1 of 3 Bout Page | |
Stanislav Vlasenko defeats Ivan Bogdanov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Chersi Dudaev defeats Elias Silvério via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Evgeny Erokhin defeats Gadzhimurad Antigulov via KO/TKO, Punches | 0:47 Round 2 of 3, 5:47 Total Bout Page | |
Yusup Umarov defeats Ali Mashrapov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Nikita Podkovalnikov defeats Alberd Zhapuev via Submission, Rear Naked Choke | 4:10 Round 2 of 3, 9:10 Total Bout Page | |
Renat Ondar defeats Bakhytbek Duyshobay Uulu via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Vladimir Vasilyev defeats Cleber Sousa via KO/TKO, Ground and Pound | 2:44 Round 2 of 3, 7:44 Total Bout Page | |
Oyatullo Muminov defeats Sergey Shirkunov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Alexsandro Praia defeats Ruslan Tomskikh via Submission, Rear Naked Choke | 1:15 Round 2 of 3, 6:15 Total Bout Page | |
Tagaybek Sayfidin Uulu defeats Nikita Prikhodko via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA Young Eagles 41
Thursday, October 19, 2023
Bout | Info | |
---|---|---|
Goga Shamatava defeats Azizbek Keldibek Uulu via Submission, Rear Naked Choke | 3:45 Round 2 of 3, 8:45 Total Bout Page | |
Vasily Kozlov defeats Dadahon Khasanov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Pouya Rahmani defeats Ramazan Isaev via Submission, Arm Triangle Choke | 3:00 Round 1 of 3 Bout Page | |
Mukhammad Urusov defeats Arsen Magomedov via Submission, Rear Naked Choke | 4:45 Round 1 of 3 Bout Page | |
Zelimkhan Davtaev defeats Dilovar Ashurov via KO/TKO, Ground and Pound | 1:25 Round 3 of 3, 11:25 Total Bout Page | |
Eldiyar Kalybekov defeats Aleksandr Aralov via Submission, D'arce Choke | 1:12 Round 1 of 3 Bout Page | |
Murat Khasanov defeats Maksim Melkin via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ramzan Akhmatov defeats Andrey Tymushev via KO/TKO, Punches | 2:20 Round 2 of 3, 7:20 Total Bout Page | |
Murat Fakov defeats Gadzhimurad Gasanov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Albert Mallakurbanov defeats Salamu Zakarov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Alexander Nilov defeats Vidzhay Ardatyev via Submission, Rear Naked Choke | 0:40 Round 3 of 3, 10:40 Total Bout Page | |
Abubakar Debziev defeats Solomon Demin via KO/TKO, Ground and Pound | 2:18 Round 2 of 3, 7:18 Total Bout Page | |
Nikita Dobryakov defeats Ali Akbar Taleshi via Submission, Armbar | 3:58 Round 1 of 3 Bout Page | |
Askhab Khadisov defeats Nurbek Murzaev via KO/TKO, Ground and Pound | 2:50 Round 2 of 3, 7:50 Total Bout Page | |
Amirkhan Zakriev defeats Avazbek Dastan via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Adam Aliev defeats Sergo Aleksanyan via KO/TKO, Punches | 3:33 Round 1 of 3 Bout Page |
ACA 164: Abdulvakhabov vs Kokov
Wednesday, October 04, 2023
Grozny, Chechnya
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Abdul-Aziz Abdulvakhabov defeats Mukhamed Kokov via KO/TKO, Ground and Pound | 1:56 Round 2 of 5, 6:56 Total Bout Page | |
Abdul-Rakhman Dudaev defeats Cleverson Silva via KO/TKO, Ground and Pound | 2:40 Round 1 of 3 Bout Page | |
Khusein Khaliev defeats Mikhail Doroshenko via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Salimgerey Rasulov defeats Carlos Felipe via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Davi Ramos defeats Rasul Magomedov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Daud Shaikhaev defeats Hacran Dias via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Murad Kalamov defeats Ayk Kazaryan via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Arbi Aguev defeats Caio Bittencourt via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Azamat Pshukov defeats Ryskulbek Ibraimov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Mansur Khatuev defeats Zokirjon Khoshimov via Submission, Guillotine Choke | 4:05 Round 1 of 3 Bout Page | |
Azatbek Kochorov defeats Abdul Karim Badakhshi via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Akhmadkhan Elmurzaev defeats Dildorbek Nurmatov via KO/TKO, Uppercut and Ground and Pound | 1:05 Round 1 of 3 Bout Page | |
Said-Magomed Gimbatov defeats Imam Vitakhanov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Vinicius Cruz defeats Zelimkhan Amirov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Saygid Abdulaev defeats Umalat Israpilov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Viktor Azatyan defeats Khamzat Sakalov via Submission, Guillotine Choke | 3:10 Round 1 of 3 Bout Page |
ACA 163: Dolgov vs Pessoa
Friday, September 22, 2023
Bout | Info | |
---|---|---|
Ruslan Kolodko defeats Altynbek Mamashov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Aleksandr Podlesniy defeats Alimardan Abdykaarov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Artiom Damkovsky defeats Lom-Ali Nalgiev via KO/TKO, Leg Kicks | 1:22 Round 1 of 3 Bout Page | |
Viktor Makarenko defeats Guilherme Doin via KO/TKO, Straight Right | 3:44 Round 2 of 3, 8:44 Total Bout Page | |
Denis Maher defeats Renato Gomes via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Aren Akopyan defeats Anatoly Kondratiev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Zhakshylyk Myrzabekov defeats Aurel Pîrtea via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
John Teixeira defeats Alexander Kovalev via KO/TKO, Ground and Pound | 4:35 Round 3 of 3, 14:35 Total Bout Page | |
Otabek Tokhirov defeats Igor Olchonov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Sergey Starodub defeats Batraz Agnaev via KO/TKO, Punches | 0:39 Round 2 of 3, 5:39 Total Bout Page | |
Alik Albogachiev defeats Artem Buloychik via Submission, Triangle Choke | 3:16 Round 1 of 3 Bout Page | |
Muso Vistokadamov defeats Kholmurod Nurmatov via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Akhmed Khamzaev defeats Dmitriy Kostyuchenko via KO/TKO, Retirement | 0:15 Round 3 of 3, 10:15 Total Bout Page |
ACA Young Eagles 40
Thursday, September 14, 2023
Bout | Info | |
---|---|---|
Vladimir Egoyan defeats Ali Yousefi via KO/TKO, Doctor Stoppage | 5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page | |
Valeriy Pak defeats Omar Rzaev via KO/TKO, Elbows | 4:39 Round 2 of 3, 9:39 Total Bout Page | |
Eduard Bagratunyan defeats Mohamed Tarek Mohey via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Nikolay Kiosse defeats Raimbek Orinbay via Decision, Split | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Khasan Bisultanov defeats Omar El Bily via KO/TKO, Ground and Pound | 0:35 Round 1 of 3 Bout Page | |
Masud Zamonov defeats Tamerlan Chagaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Adam Masaev defeats Ramazon Khafizzoda via Submission, Buggy Choke | 1:37 Round 1 of 3 Bout Page | |
Kamal Mamedov defeats Dmitriy Zadorozhnyuk via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ruslan Amuev defeats Salavdi Dzhamaldaev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Ali Shadman defeats Umar Dmitriev via KO/TKO, Ground and Pound | 1:44 Round 1 of 3 Bout Page | |
Alikhan Musaev defeats Mukhammadali Abbosov via KO/TKO, Ground and Pound | 4:46 Round 1 of 3 Bout Page | |
Shikhikhlas Dzhamalov defeats Farshid Bagheri via Submission, Ninja Choke | 4:02 Round 1 of 3 Bout Page | |
Khoren Gasparyan defeats Sergey Efimov via Submission, Rear Naked Choke | 2:34 Round 2 of 3, 7:34 Total Bout Page | |
Bilal Alikhadzhiev defeats Nurula Suleymanov via KO/TKO, Ground and Pound | 2:18 Round 1 of 3 Bout Page | |
Parviz Khamidzhonov defeats Aleksandr Slavskiy via KO/TKO, Ground and Pound | 1:13 Round 2 of 3, 6:13 Total Bout Page | |
Adam Musaev defeats Firdavs Bobokov via KO/TKO, Ground and Pound | 0:09 Round 1 of 3 Bout Page | |
David Voronkov defeats Said Gazimagomadov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |
ACA 162: Tumenov vs. Palmer
Saturday, September 02, 2023
Krasnodar, Krasnodar Krai
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Bibert Tumenov defeats Lance Palmer via KO/TKO, Punches | 4:48 Round 1 of 5 Bout Page | |
Abubakar Vagaev defeats Michel Prazeres via Decision, Unanimous | 5 Rounds, 25:00 Total Bout Page | |
Azamat Kerefov defeats Osimkhon Rakhmonov via KO/TKO, Ground and Pound | 1:52 Round 3 of 5, 11:52 Total Bout Page | |
Artem Frolov defeats Cleber Sousa via KO/TKO, Body Punch | 3:19 Round 2 of 3, 8:19 Total Bout Page | |
Anderson Gonçalves defeats Oleg Olenichev via KO/TKO, Punches | 0:40 Round 1 of 3 Bout Page | |
Murad Abdulaev defeats Irwing Machado via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Apti Bimarzaev defeats Anderson dos Santos via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Abubakar Mestoev defeats Bayzet Khatkhokhu via KO/TKO, Retirement | 5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page | |
Felipe Froes defeats Rinat Sayakbaev via KO/TKO, Retirement | 5:00 Round 2 of 3, 10:00 Total Bout Page | |
Astemir Nagoev defeats Myrzamidin Pazylov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Abdul-Rakhman Temirov defeats Vladimir Palchenkov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Marcos Rodrigues defeats Zamir Aripshev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Yakub Sulimanov defeats Amazasp Martirosyan via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Islam Meshev defeats Rustam Asuev via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page |