Ajax loader

Mixed Martial Arts Region

New York Event Results

Events

PFL 2018 #4 Thursday, July 19, 8:00 PM ET
Us Nassau Coliseum Long Island, New York US Northeast Region
Palmer vs. Jumabieke Main Event Show Bouts add_circle
Bout   Info
Lance Palmer   defeats   Tuerxun Jumabieke   via Submission, Rear Naked Choke   4:34 Round 3 of 3, 14:34 Total Bout Page
Andre Harrison   defeats   Nazareno Malegarie   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Francimar Barroso   defeats   Jack May   via Submission, Arm Triangle Choke   1:36 Round 1 of 3 Bout Page
Steven Siler   defeats   Alexandre de Almeida   via Submission, Guillotine Choke   0:34 Round 1 of 3 Bout Page
Philipe Lins   defeats   Alex Nicholson   via KO/TKO, Punches   3:39 Round 2 of 3, 8:39 Total Bout Page
Kelvin Tiller   defeats   Jared Rosholt   via Submission, Guillotine Choke   0:54 Round 2 of 3, 5:54 Total Bout Page
Timur Valiev   defeats   Bekbulat Magomedov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Max Coga   defeats   Marcos Galvão   via KO/TKO, Punches   2:19 Round 3 of 3, 12:19 Total Bout Page
Josh Copeland   defeats   Shawn Jordan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Valdrin Istrefi   defeats   Daniel Gallemore   via KO/TKO, Leg Kicks   1:42 Round 2 of 3, 6:42 Total Bout Page
Cage Wars 37 Saturday, July 14, 8:00 PM ET
Us Rivers Casino & Resort Schenectady, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Clow vs. Davis Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jake Davis   defeats   Shawn Clow   via KO/TKO   2:45 Round 1 of 3 Bout Page
Cody Zappone   defeats   Bryce Burns   via KO/TKO   0:44 Round 1 of 3 Bout Page
Mike Martinez   defeats   Adam Barrett   via Submission, Leg Triangle   0:30 Round 1 of 3 Bout Page
Corey Butts   defeats   Paul Parent   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Matt Boyce   defeats   Michael Alessi   via KO/TKO   0:57 Round 2 of 3, 3:57 Total Bout Page
Jonathan DiLorenzo   defeats   Frank Mazepa   via Submission, Leg Triangle   0:42 Round 1 of 3 Bout Page
Devin Jacksland   defeats   Curtis Doolen   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
William Tasker   defeats   Antoni Tedesco   via Submission, Guillotine Choke   2:21 Round 1 of 3 Bout Page
Andrew Geisler   defeats   Caleb Sebast   via KO/TKO   0:08 Round 2 of 3, 3:08 Total Bout Page
Nick Johnson   defeats   Isaiah Able   via Submission   2:54 Round 1 of 3 Bout Page
John Vincent   defeats   Dan Calixte   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Derek Foster Ellis   defeats   Josh Brennan   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Nyein Maung   defeats   Jaimeir Smith   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Triton Fights 8 Friday, July 13, 7:00 PM ET
Us The Space Westbury, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Gerena vs. Hall Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ryan Gerena   defeats   Caleb Hall   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Paul Thimote   defeats   Andrew Stock   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Gareth Hoernel   defeats   Ryan Hardy Evans   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Grant Kabol   defeats   Brandon Escobar   via Decision, Majority   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ashiek Ajim   defeats   Sarvarbek Tukhtasinov   via KO/TKO   2:26 Round 1 of 3 Bout Page
Jaime Perea   defeats   Dennis Stamp   via Submission, Arm Triangle   2:37 Round 2 of 3, 5:37 Total Bout Page
Eric Taylor   defeats   Al Pringle   via KO/TKO   1:24 Round 2 of 3, 4:24 Total Bout Page
Alayna DeFranco   defeats   Katie Kikendall   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Gurhan Celik   defeats   Eduard Chytchian   via Submission, Arm Triangle   1:10 Round 2 of 3, 4:10 Total Bout Page
Vilson Ndregjoni   defeats   Toheed Ashorobi   via Submission, Guillotine Choke   0:33 Round 2 of 3, 3:33 Total Bout Page
Justin Raft   defeats   Orlando Ortega   via Submission, Arm Triangle   1:50 Round 2 of 3, 4:50 Total Bout Page
Whitehall Athletic Club Saturday, June 30, 7:00 PM ET
Us Whitehall Athletic Club Whitehall, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Parker vs. Brink Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Grappling)   Dylan Felion   defeats   Mello Mejie   via Submission, Armbar   4:23 Round 1 of 1 Bout Page
(Grappling)   Andrew Nay   defeats   Dominick Gildersleeve   via Submission, Kimura   4:28 Round 1 of 1 Bout Page
(Grappling)   Shawn Bouvia   defeats   Dylan Felion   via Submission, D'Arce Choke   2:14 Round 1 of 1 Bout Page
(Grappling)   Shawn Bouvia   defeats   John Dedimenico   via Submission, Rear Naked Choke   3:48 Round 1 of 1 Bout Page
Joe Parker   defeats   Tom Brink   via KO/TKO   0:13 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Mike Brundige   defeats   Kris Ward   via KO/TKO   0:15 Round 2 of 3, 3:15 Total Bout Page
Scott Lampert   defeats   Nathan Huluska   via KO/TKO   0:39 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Jason Showers   defeats   Jordan Champion   via KO/TKO, Knee   0:33 Round 1 of 3 Bout Page
Kreaton Crouse   defeats   Mike Kenney   via Submission, Guillotine Choke   0:20 Round 1 of 3 Bout Page
Full Contact Promotions Saturday, June 30, 6:00 PM ET
Us Main Street Armory Rochester, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Kambasis vs. Rexhepi Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ali Rexhepi   defeats   Nick Kambasis   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Nick Phelps   defeats   Ryan McKendrick   via Submission, Rear Naked Choke   2:02 Round 1 of 3 Bout Page
Matt Gilmet   defeats   John Carr   via Submission, Rear Naked Choke   2:29 Round 1 of 3 Bout Page
Jake Hixenbaugh   defeats   Josh Mayo   via Submission, Rear Naked Choke   2:23 Round 1 of 3 Bout Page
Amear Bani   defeats   Jamaal Richer   via Submission, Armbar   2:56 Round 1 of 3 Bout Page
Gladius Fights 32 Saturday, June 23, 7:00 PM ET
Us Enjoie Golf Course Endicott, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Blangiardo vs. Stewart Show Bouts add_circle
Bout   Info
John Blangiardo   defeats   Jeremy Stewart   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Mike Lorenz   defeats   Dylan Smith   via KO/TKO   2:07 Round 3 of 3, 8:07 Total Bout Page
Jarell Davis   defeats   Jeremy Post   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Curtis Fields   defeats   Dave Titus   via KO/TKO   0:41 Round 2 of 3, 3:41 Total Bout Page
Alex Marro   defeats   Drew Torrance   via KO/TKO   1:49 Round 2 of 3, 4:49 Total Bout Page
Jim Conlin   defeats   Mario Peterson   via Disqualificaton, Illegal strikes to the back of the head   2:35 Round 2 of 3, 5:35 Total Bout Page
Brandon LaPorte   defeats   Jeremy Morris   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Billy Brennan   defeats   Rich Berry   via Submission, Armbar   2:53 Round 1 of 3 Bout Page
Chad Curcio   defeats   Kristian Eddy   via Submission, Achilles Lock   1:19 Round 1 of 3 Bout Page
Ground Force Fights 4 Saturday, June 23, 6:00 PM ET
Us Batavia Downs Racetrack & Casino Batavia, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Panferov vs. Shelby Show Bouts add_circle
Bout   Info
Yuri Panferov   defeats   Tom Shelby   via KO/TKO   2:59 Round 2 of 3, 5:59 Total Bout Page
Brad Vargason   defeats   Matt Norstrand   via Submission, Guillotine Choke   1:11 Round 2 of 3, 4:11 Total Bout Page
Jonnathon Marconi   defeats   Travis Streeter   via KO/TKO   0:14 Round 1 of 3 Bout Page
Mark Murray   defeats   Bert Forney   via KO/TKO   2:53 Round 2 of 3, 5:53 Total Bout Page
Tim Cronk   defeats   Alex Carrol   via KO/TKO   0:15 Round 1 of 5 Bout Page
Jonathan Piersma   defeats   Ben Horton   via KO/TKO   2:10 Round 1 of 3 Bout Page
Marcus Dunn   defeats   John Doyle   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Brendan Kennedy   defeats   Steven Kleckler   via Submission, Arm Triangle   1:03 Round 1 of 3 Bout Page
Anthony Gugino   defeats   Kenny Hale   via Submission, Neck Crank   1:17 Round 1 of 3 Bout Page
Eric Bonner   defeats   Max Dorn   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Jason Pilkington   defeats   John Gearheart   via KO/TKO   1:11 Round 1 Bout Page
(Grappling)   Gray Hendershott   defeats   Zak Sucharski   via Submission, Armbar   Round 1 of 1 Bout Page
ECF 21 Saturday, June 23, 5:00 PM ET
Us La Boom Woodside, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight McDonald vs. Jimenez Show Bouts add_circle
Bout   Info
Andy Jimenez   defeats   Desmond McDonald   via KO/TKO   2:39 Round 2 of 3, 5:39 Total Bout Page
Josue Del Rios   defeats   George Melendez   via Submission, Rear Naked Choke   2:12 Round 1 of 3 Bout Page
Dilshod Zaripov   defeats   James Lodge   via KO/TKO   2:14 Round 1 of 3 Bout Page
Paul Errante   defeats   Evan Spencer   via Submission, Kimura   2:34 Round 1 of 3 Bout Page
Alex Brown   defeats   William Munoz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Zauri Mtchedlishvili   defeats   Roe-Mar Blacknall   via Submission, Rear Naked Choke   1:23 Round 1 of 3 Bout Page
Mark Hanna   defeats   Alex Adisorn   via Submission, Triangle Choke   2:29 Round 1 of 3 Bout Page
Kylle McMillan   defeats   Alex Lambert   via KO/TKO   1:16 Round 2 of 3, 4:16 Total Bout Page
Malcolm Robertson   defeats   Jesus Ossa   via Submission, Armbar   1:43 Round 1 of 3 Bout Page
PFL 2018 #1 Thursday, June 07, 9:00 PM ET
Us The Hulu Theater at Madison Square Garden New York City, New York US Northeast Region
Harrison vs. Jumabieke Main Event Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jack May   defeats   Josh Copeland   via KO/TKO, Body Kick and Punches   4:30 Round 1 of 3 Bout Page
Andre Harrison   defeats   Tuerxun Jumabieke   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Lance Palmer   defeats   Bekbulat Magomedov   via Submission, Rear Naked Choke   3:21 Round 2 of 3, 8:21 Total Bout Page
Timur Valiev   defeats   Max Coga   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Alex Nicholson   defeats   Jake Heun   via KO/TKO, Flying Knee   0:58 Round 2 of 3, 5:58 Total Bout Page
Jared Rosholt   defeats   Valdrin Istrefi   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nazareno Malegarie   defeats   Marcos Galvão   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Kelvin Tiller   defeats   Caio Alencar   via KO/TKO, Punch   3:34 Round 1 of 3 Bout Page
Steven Siler   defeats   Magomed Idrisov   via Submission, Triangle Choke   4:19 Round 1 of 3 Bout Page
Alexandre de Almeida   defeats   Lee Coville   via Submission, Armbar   1:22 Round 1 of 3 Bout Page
Francimar Barroso   defeats   Daniel Gallemore   via KO/TKO, Doctor Stoppage (Eye Injury)   3:57 Round 1 of 3 Bout Page
UFC UFN 131 Friday, June 01, 10:00 PM ET
Us Adirondack Bank Center Utica, New York US Northeast Region
Rivera vs. Moraes Main Event Show Bouts add_circle
Bout   Info
Marlon Moraes   defeats   Jimmie Rivera   via KO/TKO, Head Kick and Punches   0:33 Round 1 of 5 Bout Page
Gregor Gillespie   defeats   Vinc Pichel   via Submission, Arm Triangle Choke   4:06 Round 2 of 3, 9:06 Total Bout Page
Walt Harris   defeats   Daniel Spitz   via KO/TKO, Punches   4:59 Round 2 of 3, 9:59 Total Bout Page
Ben Saunders   defeats   Jake Ellenberger   via KO/TKO, Knee to the Body and Punches   1:56 Round 1 of 3 Bout Page
Julio Arce   defeats   Daniel Teymur   via Submission, Rear Naked Choke   2:55 Round 3 of 3, 12:55 Total Bout Page
Sam Alvey   defeats   Gian Villante   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Sijara Eubanks   defeats   Lauren Murphy   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
David Teymur   defeats   Nik Lentz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Belal Muhammad   defeats   Chance Rencountre   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Des Green   defeats   Gleison Tibau   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nathaniel Wood   defeats   Johnny Eduardo   via Submission, D'Arce Choke   2:18 Round 2 of 3, 7:18 Total Bout Page
Jose Torres   defeats   Jarred Brooks   via KO/TKO, Ground and Pound after Botched Slam   2:55 Round 2 of 3, 7:55 Total Bout Page
Triton Fights 7 Friday, May 25, 6:30 PM ET
Us The Space Westbury, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Wolfson vs. Gerena Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ryan Gerena   defeats   Austin Wolfson   via KO/TKO   1:14 Round 1 of 3 Bout Page
Brandon Escobar   defeats   Daniel Maldonado   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Dennis Buzukia   defeats   Mike Martinez   via KO/TKO   2:04 Round 1 of 3 Bout Page
Codie Payne   defeats   Reginald Mack II   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ashiek Ajim   defeats   Ronnie Rodriguez   via KO/TKO   1:15 Round 1 of 3 Bout Page
Charlie Campbell   defeats   Eduard Chytchian   via KO/TKO   1:02 Round 1 of 3 Bout Page
Kareem Scott   defeats   McKenzie Headen   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Justin Klein   defeats   Richard Pabon   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Sam Hoenig   defeats   Al Pringle   via KO/TKO   1:34 Round 2 of 3, 4:34 Total Bout Page
Dylan Mantello   defeats   Chris Guariglia   via KO/TKO   2:04 Round 2 of 3, 5:04 Total Bout Page
Zhassulan Khussainov   defeats   James McKenna   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Bobby Casale   defeats   Gensy Parra Vargas   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Josh Prescott   defeats   David Dubinsky   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Orlando Ortega   defeats   Dennis Stamp   via Submission, Rear Naked Choke   1:22 Round 2 of 3, 4:22 Total Bout Page
Whitehall Athletic Club Saturday, May 19, 2018
Us Whitehall Athletic Club Whitehall, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Laplante vs. Deming Show Bouts add_circle
Bout   Info
Chad Laplante   defeats   Chris Deming   via KO/TKO   1:18 Round 1 of 3 Bout Page
(Grappling)   Joe Parker   defeats   Jason Showers   via Submission, Rear Naked Choke   0:27 Round 1 of 1 Bout Page
(Kickboxing)   Carlos Perreira   defeats   RJ Hayes   via KO/TKO   0:13 Round 1 of 3 Bout Page
(Grappling)   Andre Tavish Dickerson   defeats   Devante Herrall   via Submission, Rear Naked Choke   5:32 Round 1 of 1 Bout Page
(Boxing)   Scott Lampert   defeats   Ray Westfall   via KO/TKO   0:28 Round 1 of 3 Bout Page
(Grappling)   Jason Showers   defeats   Mello Mejie   via Submission, D'Arce Choke   3:31 Round 1 of 1 Bout Page
Cody O'keefe   defeats   Brandon Ocsano   via Submission, Guillotine Choke   2:16 Round 2 of 3, 5:16 Total Bout Page
(Muay Thai)   Charles LaRose   vs.   Nathan Huluska   Ends in a No Contest   3 Rounds, 4:23 Total Bout Page
Mike Ramos   defeats   Tim Ramsey   via KO/TKO   0:26 Round 1 of 3 Bout Page
(Grappling)   Joe Parker   defeats   Devin Bennett   via Decision, Unanimous   1 Round Bout Page
Friday Night Throwdown Friday, May 18, 2018
Us The Williamsburg Hotel Brooklyn, New York US Northeast Region
Main Card Mizrahi vs. Mitchell Show Bouts add_circle
Bout   Info
Tristan Mizrahi   defeats   Garvin Mitchell   via Submission, Triangle Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Jonathan Bianco   defeats   Dilshod Zaripov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
KOTC Saturday, May 12, 2018
Us Seneca Allegany Casino Salamanaca, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Mix vs. Gravely Show Bouts add_circle
Bout   Info
Patrick Mix   defeats   Tony Gravely   via Submission, Guillotine Choke   1:44 Round 1 of 5 Bout Page
Elijah Harris   defeats   Sean Felton   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Keith Forant   defeats   Lewis Cassner   via KO/TKO   2:58 Round 1 of 3 Bout Page
Todd Monroe   defeats   Joe Pimentel   via KO/TKO   3:14 Round 3 of 3, 13:14 Total Bout Page
Jeff Denz   defeats   Tyler Collins   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ashton Nemdhari   defeats   Mike DiOrio   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jesse Smith   defeats   Morgan Cavanagh   via KO/TKO   2:37 Round 1 of 3 Bout Page
Despina Karavas   defeats   Alyssa Vasquez   via KO/TKO   1:37 Round 1 of 3 Bout Page
Bryan Battle   defeats   Brandon Hunt Jr.   via Submission, Rear Naked Choke   2:02 Round 2 of 3, 5:02 Total Bout Page
Nick Morgan   defeats   Logan Thompson   via Submission, Kimura   1:00 Round 1 of 3 Bout Page
Edward Spoonybarger   defeats   Andre Washington   via Submission, Armbar   2:14 Round 1 of 3 Bout Page
Bryant Bullock   defeats   Steve Williams   via Submission, Guillotine Choke   0:28 Round 1 of 3 Bout Page
Victory Cage Fighting Championships Saturday, May 12, 2018
Us Watertown, New York US Northeast Region
Main Event Title Fight Nicevski vs. Churchill Show Bouts add_circle
Bout   Info
Brantley Churchill   defeats   Jason Nicevski   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Conner Gibbons   defeats   Randy Felion   via Submission, Strikes   2:07 Round 1 of 3 Bout Page
Lance Brown   defeats   Kenny Lewis   via Submission, Rear Naked Choke   1:07 Round 1 of 3 Bout Page
Josh Hardy   defeats   Javier Torres   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Trevor Gibbons   defeats   Dominick Gildersleeve   via Submission, Strikes   0:58 Round 1 of 3 Bout Page
Steve Zakarauskas   defeats   Jason LaPage   via Submission, Arm Triangle   2:34 Round 3 of 3, 8:34 Total Bout Page
Mike Taylor   defeats   Eric Finch   via Submission, Rear Naked Choke   1:44 Round 1 of 3 Bout Page
Caleb Hall   defeats   Matt Smith   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Dylan Felion   defeats   Brad Hebert   via KO/TKO, Injury   3:00 Round 1 of 3 Bout Page
Craig Willingham   defeats   Matt McConnell   via KO/TKO   1:59 Round 2 of 3, 4:59 Total Bout Page
Caleb Smith   defeats   Clayton D'Onofrio   via Submission, Rear Naked Choke   0:48 Round 1 of 3 Bout Page
Gensy Parra Vargas   defeats   Scott Phillips   via Submission, Triangle Choke   1:28 Round 1 of 3 Bout Page
Corrie Waddell   defeats   Lester Foster   via KO/TKO   1:03 Round 3 of 3, 7:03 Total Bout Page
Jean-Luc Harrison   defeats   Dylan Reilly   via Submission, Armbar   1:01 Round 1 of 3 Bout Page
Robbie Bellemare   defeats   Chad Curcio   via Submission, Arm Triangle   0:59 Round 1 of 3 Bout Page

  • MMAFighting.com : Invicta FC 30 weigh-in results
  • MMAFighting.com : ‘Jacare’ to fight Branch at UFC 230
  • MMAFighting.com : Nick Hein: In Brazil everyone was shouting ‘die’, in Germany everyone will shout ‘Hein’ 
  • MMAFighting.com : Alexander Gustafsson says he’s willing to move up to heavyweight to fight Daniel Cormier
  • MMAFighting.com : Corey Anderson thinks Daniel Cormier could wait for Jon Jones to return before defending light heavyweight crown
  • MMAFighting.com : Nasrat Haqparast says he feels like a “new human” compared to short-notice UFC debut
  • MMAFighting.com : Glover Teixeira thinks a ‘great victory’ over Corey Anderson puts him title contention
  • MMAFighting.com : Glover Teixeira thinks a “great victory” over Corey Anderson puts him title contention
  • MMAFighting.com : Anthony Smith open to fighting Alexander Gustafsson at UFC 227 if he leaves Hamburg uninjured
  • MMAFighting.com : Shogun Rua ‘grateful’ and ‘surprised’ by Daniel Cormier saying he is next in line for title shot
  • MMAFighting.com : Shogun Rua “grateful” and “surprised” by Daniel Cormier saying he is next in line for title shot
  • MMAFighting.com : Forty-five years after death, Bruce Lee’s influence still being felt in modern MMA
  • MMAFighting.com : VIDEO: UFC Hamburg media day face-offs
  • MMAFighting.com : Morning Report: Colby Covington explains why he won’t fight Tyron Woodley in September
  • MMAFighting.com : PFL 4 results: Ex-WSOF champs Lance Palmer, Andre Harrison punch tickets into inaugural postseason
  • MMAFighting.com : PFL 4 results: Ex-WSOF champs Lance Palmer, Andre Harrison punch tickets into featherweight postseason
  • MMAFighting.com : Jake Ellenberger vs. Bryan Barberena rebooked for UFC Lincoln
  • MMAFighting.com : UFC champion Max Holloway provides small update on his condition
  • MMAFighting.com : PFL 4: Palmer vs. Tuerxun live stream online
  • MMAFighting.com : PFL 4 Results: Palmer vs. Tuerxun