Ajax loader

Mixed Martial Arts Region

Europe Eastern Upcoming Events

Events

ALMMA 137
Saturday, October 21, 4:00 AM ET
Pl Borzęcin, Poland
UFC UFN 118
Saturday, October 21, 11:30 AM ET
Ergo Arena
Pl Gdansk, Poland

Bouts

Bout   Info
Donald Cerrone   vs.   Darren Till   Confirmed   5 x 5 Minute Rounds Bout Page
Karolina Kowalkiewicz   vs.   Jodie Esquibel   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Jan Błachowicz   vs.   Devin Clark   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Jonathan Wilson   vs.   Oskar Piechota   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Marcin Held   vs.   Nasrat Haqparast   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Adam Wieczorek   vs.   Anthony Hamilton   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Brian Kelleher   vs.   Damian Stasiak   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Ramazan Emeev   vs.   Sam Alvey   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Artem Lobov   vs.   Andre Fili   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Warlley Alves   vs.   Salim Touahri   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Felipe Arantes   vs.   Josh Emmett   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Lina Länsberg   vs.   Aspen Ladd   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Grappler Night 5
Saturday, October 21, 12:00 PM ET
Hala Sportowa Sp Nr 1
Pl Mińsk Mazowiecki, Poland
Grappler Night 5 Europe Eastern

Bouts

Bout   Info
Marcin Gałązka   vs.   Grzegorz Białas   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Adam Filipek   vs.   Kacper Miąsko   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
(Boxing)   Łukasz Lipiński   vs.   Tomasz Płochocki   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
(Grappling)   Robert Wodzyński   vs.   Marcin Frankiewicz   Confirmed   10 min one round Bout Page
Łukasz Roszkowski   vs.   Artur Joński   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Julia Paździoch   vs.   Paulina Jurzysta   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Mateusz Kubeł   vs.   Tomasz Smyk   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
(Kickboxing)   Kacper Gadomski   vs.   Dominik Kaim   Confirmed   3 x 2 Minute Rounds Bout Page
Maciej Kierzkowski   vs.   Andrzej Miąsko   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
XFN 5
Saturday, October 21, 12:00 PM ET
Tipsport Arena
Cz Pardubice, Czech Republic
XFN 5 Czech Republic

Bouts

Bout   Info
Patrik Kincl   vs.   Mohamed Sayah   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Jaroslav Pokorný   vs.   Matija Blažičević   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
David Dvořák   vs.   Miroslav Kubáň   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Miloš Petrášek   vs.   Michal Těššík   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Tomáš Penz   vs.   Makhmud Muradov   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Matouš Kohout   vs.   Richard Lang   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
WLC 2
Saturday, October 21, 2:00 PM ET
Hala GOSiR
Pl Wiśniowa Góra, Poland
WLC 2 Europe Eastern

Bouts

Bout   Info
Adrian Bober   vs.   Marian Strus   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Radosław Kostrubiec   vs.   Sławomir Sałek   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Wojciech Buliński   vs.   Darius Petrauskas   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Benjamin Sobowicz   vs.   Tomasz Dybowski   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Dawid Haras   vs.   Borys Siłakowski   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Mateusz Gątek   vs.   Hubert Ziółek   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Kamil Bazelak   vs.   Piotr Zaborski   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Piotr Sikorski   vs.   Michał Szczepański   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Carpathian Warriors 3
Saturday, October 28, 10:00 AM ET
Pl Krosno, Poland

Bouts

Bout   Info
Said-Magomed Abdulkadyrov   vs.   Stanislav Zinchenko   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Adam Tomasik   vs.   Denis Ogbolu   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Damian Biłas   vs.   Artem Volk   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Tomasz Kolcun   vs.   Rafał Ludwa   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Mateusz Makarowski   vs.   Ivan Vulchin   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Michał Guzik   vs.   Dawid Mazur   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Bartosz Kołodziejczyk   vs.   Andrey Churevich   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Paweł Biernat   vs.   Rafał Parysz   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Patryk Ożóg   vs.   Andrey Sapa   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Radosław Czeleń   vs.   Vitaliy Bilyk   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Jakub Szczęch   vs.   Volodymyr Ivanchuk   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Patryk Libuszewski   vs.   Vitaliy Pisaniy   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Kamil Pryjda   vs.   Mikhail Isai   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Szymon Biłas   vs.   Svatoslav Dutka   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Slugfest 12
Saturday, October 28, 11:00 AM ET
Hala OSiR
Pl Wągrowiec, Poland

Bouts

Bout   Info
Damian Skarżyński   vs.   Alan Jachimowski   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Bartłomiej Dróbka   vs.   Filip Stawowy   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Artur Walczak   vs.   Ireneusz Strawa   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Tomasz Makowski   vs.   Krzysztof Mendelewski   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Jakub Hanuszkiewicz   vs.   Dawid Śmiełowski   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Dawid Jeneralczyk   vs.   Lukáš Braborec   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Marcin Bieryło   vs.   Bartosz Zawadzki   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Damian Kowalski   vs.   Mateusz Leśnikowski   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Wieczór Walk R8 2
Saturday, November 04, 12:00 PM ET
Mała Hala TAURON Arena
Pl Kraków, Poland
Wieczór Walk R8 2 Europe Eastern

Bouts

Bout   Info
Tomasz Drwal   vs.   Vasil Ducár   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Michał Bobrowski   vs.   Vitor Nóbrega   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Łukasz Brzeski   vs.   Grzegorz Ciepliński   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Jakub Jerzuchowski   vs.   Miroslav Holub   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
OFS 12
Friday, November 10, 11:00 AM ET
Arena-2000
Ua Yaroslav
FREON: Gigant Fights 6
Saturday, November 11, 12:00 PM ET
Tukums Ice Hall
Lv Tukums, Latvia

Bouts

Bout   Info
Dmitrijs Homjakovs   vs.   Alexandr Novakovskiy   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Arturs Leisans   vs.   Tomas Bajorinas   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Vladislavs Gusevs   vs.   Gabriel Cosmin   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Aleksandrs Čižovs   vs.   Sam Culleton   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
(Kickboxing)   Michael Olanrewaju   vs.   Dmitrijs Točjonijs   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Arzu Dzafarov   vs.   Mārtiņš Šmigeļskis   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
West Fighting MMA 3
Sunday, November 12, 10:00 AM ET
Hala na ul. Czereśniowej
Pl Gorzów Wielkopolski, Poland

Bouts

Bout   Info
Tomasz Stasiak   vs.   Piotr Cieśla   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Paweł Krawczuk   vs.   Krzysztof Podemski   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Michał Piwowarski   vs.   Jakub Szymon Bresiński   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Wojciech Pająk   vs.   Dawid Wylegała   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Dawid Sobkowiak   vs.   Szymon Wałowski   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Agnieszka Ziętek-Czeszak   vs.   Natalia Jędrysiak   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Wojciech Maciantowicz   vs.   Michał Szarszewski   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Borys Porębski   vs.   Konrad Krawczuk   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Adam Mirzyński   vs.   Łukasz Pietrykowski   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Gala Sportów Walki 14
Saturday, November 18, 10:00 AM ET
Hala Sp nr 2
Pl Gostyń, Poland
Gala Sportów Walki 14 Europe Eastern

Bouts

Bout   Info
Jędrzej Łapawa   vs.   Sebastian Jaroński   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Łukasz Kopera   vs.   Łukasz Dziudzia   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
Night of White Bears 4
Saturday, November 18, 10:00 AM ET
Zespół Szkół Rolniczych
Pl Białystok, Poland
Thunderstrike Fight League 12
Saturday, November 18, 12:00 PM ET
Hala MOSiR
Pl Radom, Poland

Bouts

Bout   Info
Michał Elsner   vs.   Marcin Skrzek   Confirmed   3 x 5 Minute Rounds Bout Page
PLMMA 75
Saturday, December 02, 10:00 AM ET
Centralny Ośrodek Szkoleniowy Torwar
Pl Warsaw, Poland

  • MMA Junkie : UFC-Gdansk's Andre Fili hopes rekindled passion for fighting turns around inconsistent UFC run
  • MMAFighting.com : Artem Lobov thinks Tony Ferguson has earned his shot at Conor McGregor
  • MMAFighting.com : UFC Gdansk media day staredowns
  • MMA Junkie : After pulling out of DWCS 6 due to brother's death, Ryan MacDonald now fights in his memory
  • MMAFighting.com : Morning Report: Cody Garbrandt: I’d knock Conor McGregor the f**k out in a boxing match
  • MMA Junkie : Bellator commentator Jimmy Smith: MMA loves Heather Hardy because she has 'it' factor
  • MMA Weekly : What Happens When Donald Cerrone Meets Undefeated Darren Till? (UFC Gdansk Preview)
  • MMA Weekly : Edson Barboza Reveals He’s Been Offered a Fight Against Khabib Nurmagomedov at UFC 219
  • MMA Junkie : Video: With UFC in Poland, nation's biggest show heads to Ireland for Pudzianowski vs. McSweeney
  • MMAFighting.com : Watch The MMA Beat live today
  • MMA Junkie : Video: UFC-Gdansk media day staredowns, where 'Cowboy' was all smiles
  • MMA Weekly : Conor McGregor ‘Notorious’ Documentary Lands in Theaters for One Night Only
  • MMA Weekly : Dana White Pays The Fighters A Visit and One More Advances on TUF 26
  • MMA Weekly : Cole Ferrell Looking to Move One Step Closer to UFC at Valor FC 45
  • MMA Junkie : Episode No. 7 recap: 'The Ultimate Fighter 26: A New World Champion'
  • MMA Weekly : What’s Next for Conor McGregor? (Video)
  • MMA Weekly : Joby Sanchez Gets Shot at UFC After Second DWTNCS Appearance (Full Fight Video)
  • MMA Junkie : Marcin Tybura enjoying unexpected benefit of Mark Hunt-Dana White feud
  • MMA Weekly : Dana White is No Longer Invested in Jon Jones
  • MMA Junkie : Bellator commentator Jimmy Smith: Standing up with Alexander Shlemenko is a gamble