Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

Extra Gale Sportów Walki

Extra Gale Sportów Walki
  • Name: Extra Gale Sportów Walki
  • Headquarters: Poznań, Poland
  • Acronyms: XGSW
  • Promotion Links:

XGSW Events

Extra Gala: Poznań Fight Night Saturday, October 24, 10:00 AM ET
Pl Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Kickboxing)   Adam Kosut   vs.   Łukasz Radosz   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Wieczór Sportów Walki: Nowy Tomyśl Sunday, December 08, 2019
Pl Hala Powiatowego Centrum Sportu Nowy Tomysl, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Krukowski vs. Dzikowski 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mikołaj Krukowski   vs.   Borys Dzikowski   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
(Grappling)   Bartosz Kotlarski   vs.   Jakub Labiak   Confirmed   8 min one round Bout Page
Kamil Wałęsa   defeats   Oskar Fryśny   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Michał Dąbrowski   vs.   Kacper Ludtke   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
Noc Wojowników: Murowana Goślina Saturday, November 23, 2019
Pl Hala MG Sport Murowana Goslina, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Stawowy vs. Kobiera 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Filip Stawowy   defeats   Dawid Kobiera   via KO/TKO, Punches   3:56 Round 1 of 3 Bout Page
Krzysztof Mendlewski   defeats   Paweł Jasienowicz   via KO/TKO, Punches   1:48 Round 1 of 3 Bout Page
Bartosz Zawadzki   defeats   Łukasz Szecówka   via Submission, Arm-Triangle Choke   0:46 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Adam Kosut   defeats   Kamil Janik   via KO/TKO   1:18 Round 3 of 3, 7:18 Total Bout Page
Patryk Stoiński   defeats   Dawid Balcerczak   via Submission, Triangle Choke   1:39 Round 1 of 3 Bout Page
Michał Kubiak   defeats   Mariusz Majchrzak   via KO/TKO, Punches   2:16 Round 1 of 3 Bout Page
Fabian Łuczak   defeats   Adam Lazarowicz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Damian Przybyszewski   defeats   Mateusz Kwiecień   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Sebastian Sommerfeld   defeats   Mikołaj Sznigir   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Marcin Przybył   defeats   Miłosz Hornicki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Filip Jarocki   defeats   Hubert Iracki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Ksawery Kuraszkiewicz   defeats   Jakub Ratajczak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Leszczyńska Strefa Walki 3 Saturday, October 26, 2019
Pl Hala Trapez Leszno, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Kamieniarz vs. Arsamikov 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jakub Kamieniarz   defeats   Aslambek Arsamikov   via Submission, Heel Hook   Round 3 of 3 Bout Page
Łukasz Dziudzia   defeats   David Kutshishvili   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mateusz Janur   defeats   Krzysztof Płażalski   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Maciej Kuśmierkiewicz   defeats   Marcin Grzelka   via Submission, Kneebar   Round 1 of 3 Bout Page
Paweł Korowczyk   defeats   Tomasz Kubczak   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Dawid Słoma   defeats   Piotr Herman   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Mariusz Olesek   defeats   Krzysztof Grobarski   via Decision   3 Rounds, 12:00 Total Bout Page
Paweł Brynkiewicz   defeats   Sebastian Brugger   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Jonasz Metelski   defeats   Łukasz Miler   via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jakub Kaczmarski   defeats   Seweryn Gawarkiewicz   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Jakub Jachyra   defeats   Adam Wojciechowski   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Marcin Przybył   defeats   Tymoteusz Nowacki   via Submission   Round 2 of 3 Bout Page
Extra Gale Sportów Walki Saturday, May 18, 2019
Pl Zagan, Lubusz Voivodeship Europe Eastern Region
Wieczór Sportów Walki: Pniewy Sunday, March 31, 2019
Pl Hala OSiR Pniewy, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Szydłowski vs. Królczyk 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Krzysztof Szydłowski   defeats   Jacek Królczyk   via KO/TKO, Knee to the Body and Punches   2:28 Round 2 of 3, 7:28 Total Bout Page
(Boxing)   Wiktor Borysewicz   defeats   Paweł Kucharski   via KO/TKO   1:35 Round 2 of 3, 4:35 Total Bout Page
Dawid Staszak   defeats   Adam Lazarowicz   via Submission, Guillotine Choke   0:39 Round 1 of 3 Bout Page
Krystian Wiśniewski   defeats   Wojciech Demczur   via Submission, Guillotine Choke   1:04 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Ksawery Kuraszkiewicz   defeats   Damian Wisiński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Adrian Rychły   defeats   Adrian Horn   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Kamila Bajon   defeats   Katarzyna Piróg   via Decision, Majority   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Karol May   defeats   Sebastian Modrzejewski   via KO/TKO   1:27 Round 1 of 3 Bout Page
Mateusz Skibiński   defeats   Dawid Strumiłowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Extra Gala: Poznań Fight Night Saturday, February 09, 2019
Pl Hala CityZen Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Kuberski vs. Kamieniarz 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jakub Kamieniarz   defeats   Piotr Kuberski   via Submission, Guillotine Choke   2:20 Round 2 of 3, 7:20 Total Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Radosz   defeats   Aleksander Wereśniak   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Filip Stawowy   defeats   Dawid Sadowski   via KO/TKO, Doctor Stoppage   0:24 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Tomasz Kondraciuk   defeats   Michał Grzesiak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Łukasz Dziudzia   defeats   Rami Hamdan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jakub Mroczkowski   defeats   Mateusz Makarowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Adrian Horn   defeats   Krzysztof Kaptur   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Leszczyńska Strefa Walki Saturday, October 27, 2018
Pl Hala Trapez Leszno, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Jóźwiak vs. Mazur 161 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mariusz Mazur   defeats   Paweł Jóźwiak   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Damian Kawecki   defeats   Kamil Kałduński   via Submission, Guillotine Choke   2:15 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Dziudzia   defeats   Dmitriy Krasnikov   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mateusz Janur   defeats   Krzysztof Szydłowski   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Bartosz Słomiak   defeats   Paweł Korowczyk   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Dawid Sadowski   defeats   Tomasz Nowacki   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Jakub Kamieniarz   defeats   Nikolay Moskalets   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Gracjan Miś   defeats   Krystian Grygiel   via Submission, Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Krzysztof Grobarski   defeats   Sebastian Brugger   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Marcin Grzelka   defeats   Tomasz Torzecki   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Miler   defeats   Kamil Wałęsa   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Wieczór Sportów Walki: Nowy Tomyśl Saturday, October 20, 2018
Pl Powiatowe Centrum Sportu Nowy Tomysl, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Meizenhilder vs. Buchert 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Bartłomiej Buchert   defeats   Kamil Meizenhilder   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jacek Królczyk   defeats   Mariusz Majchrzak   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Robert Radkiewicz   defeats   Paweł Kucharski   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Piotr Jaroszyński   defeats   Mateusz Kowalski   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Tomasz Szaj   defeats   Marcin Walczak   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Mateusz Szymański   defeats   Dominik Paprocki   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Szymon Durkiewicz   defeats   Krzysztof Kita   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Norbert Kwiatkowski   defeats   Tomasz Juskowiak   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Poznań Fight Night Saturday, October 13, 2018
Pl Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Kuberski vs. Kostrzewa 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Piotr Kuberski   defeats   Sebastian Kostrzewa   via KO/TKO   1:22 Round 1 of 3 Bout Page
Wieczór Sportów Walki: Opalenica Saturday, April 21, 2018
Pl Hala OSiR Opalenica, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Night of Champions: Poznań Saturday, October 07, 2017
Pl Hala CityZen Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Labiak vs. Niedźwiedź 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Adam Niedźwiedź   defeats   Jakub Labiak   via Submission, Arm-Triangle Choke   2:25 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Jacek Rzepecki   defeats   Patryk Magnucki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Wojciech Gola   defeats   Piotr Witczak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ewelina Woźniak   defeats   Hanna Gujwan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Tomas Nowicki   defeats   Marcin Nawrot   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Adam Kosut   defeats   Gracjan Andrzejczak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Paweł Cieciora   defeats   Tomasz Błasik   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Dominik Szalczyk   defeats   Mariusz Majchrzak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Zbigniew Klauze   vs.   Jakub Pyda   Ends in a Draw, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Krzysztof Kita   defeats   Krzysztof Kosiński   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Leszczyńska Strefa Walki Saturday, September 23, 2017
Pl Hala "Trapez" Leszno, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Mazur vs. Koziorzębski 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mariusz Mazur   defeats   Kacper Koziorzębski   via KO/TKO, Punches   Round 3 of 3 Bout Page
Dagomir Zimmer   defeats   Patryk Wołodkiewicz   via Submission, Triangle Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Kamil Bartosiński   defeats   Jakub Kamieniarz   via Submission, Rear Naked Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Ewelina Woźniak   defeats   Aleksandra Wypych   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Bartosz Słomiak   defeats   Marcin Wiśniewski   via KO/TKO   Round 2 of 3 Bout Page
Krzysztof Kołada   defeats   Krzysztof Grobarski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Błażej Bojek   defeats   Marcin Jakubiak   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Krystian Grygiel   defeats   Mateusz Garbacz   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Filip Bartoszewicki   vs.   Łukasz Miller   Ends in a Draw, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Patryk Trytek   defeats   Dorian Tyborowski   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Pl Hala MOSiR Konin, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
160 lbs Title Fight Grafka vs. Strecki 160 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Bartłomiej Grafka   defeats   Aleksander Strecki   via Decision, Split   10 Rounds, 30:00 Total Bout Page
(Boxing)   Kamil Gardzielik   defeats   Volodymyr Romanenko   via KO/TKO   Round 1 of 10 Bout Page
(Kickboxing)   Szymon Kaźmierczak   defeats   Dawid Drzewiecki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jan Kwiatoń   defeats   Robert Adamczyk   via Submission, Kimura   2:30 Round 1 of 3 Bout Page
(Grappling)   Oliwier Szczygieł   vs.   Fryderyk Sztuba   Ends in a Draw   1 Round, 7:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Kamil Piechocki   defeats   Hubert Rutkowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Pl Hala Arena Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Strecki vs. Jajanidze 160 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Grappling)   Borys Mańkowski   vs.   Mateusz Gamrot   Ends in a Draw   1 Round, 10:00 Total Bout Page
(Boxing)   Aleksander Strecki   defeats   Sandro Jajanidze   via Decision, Unanimous   12 Rounds, 36:00 Total Bout Page
Łukasz Demczur   defeats   Aleksandr Lyozny   via KO/TKO, Knees   2:38 Round 2 of 3, 7:38 Total Bout Page
(Kickboxing)   Piotr Witczak   defeats   Krzysztof Ciesielski   via KO/TKO, Retirement   0:21 Round 1 of 3 Bout Page
(Boxing)   Mariusz Biskupski   defeats   Andrei Hramyk   via Decision, Unanimous   12 Rounds, 36:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Radosz   defeats   Adam Kosut   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Piotr Niedzielski   defeats   Kacper Koziorzębski   via KO/TKO, Punches   1:05 Round 1 of 3 Bout Page
(Boxing)   Damian Wrzesiński   defeats   Aleksander Abramienka   via KO/TKO, Punch   Round 7 of 12 Bout Page
(Kickboxing)   Hubert Rutkowski   defeats   Michał Buganik   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Andrei Zaksheuski   defeats   Jakub Labiak   via KO/TKO, Punch   0:07 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Jacek Rzepecki   defeats   Michał Bemben   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Nikodem Szymański   defeats   Sebastian Rajewski   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Dziudzia   defeats   Jakub Mroczkowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Pl Hala CityZen (AWF) Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Strecki vs. Kulbianok 159 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Aleksander Strecki   defeats   Aleksandr Kulbianok   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
(Grappling)   Adam Wardziński   defeats   Adam Niedźwiedź   via Submission, Rear Naked Choke   5:03 Round 1 of 1 Bout Page
(Kickboxing)   Adam Kosut   defeats   Mateusz Chabowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Dorota Norek   defeats   Hanna Gujwan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Grappling)   Wojciech Biernacki   vs.   Filip Sadowski   Ends in a Draw   1 Round, 10:00 Total Bout Page
Rafał Statkiewicz   defeats   Wojciech Piordas   via KO/TKO, Punches   0:59 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Hubert Rutkowski   defeats   Patryk Kimula   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Dawid Panow   defeats   Bartosz Gmerek   via Submission, Triangle Choke   2:09 Round 2 of 3, 5:09 Total Bout Page
(Kickboxing)   Kajetan Kierstein   defeats   Konrad Furmanek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Błażej Bojek   defeats   Dawid Przybylski   via KO/TKO, Punches   2:38 Round 1 of 3 Bout Page
Gracjan Dzik   defeats   Paweł Endler   via KO/TKO, Punches   2:40 Round 2 of 3, 5:40 Total Bout Page
(Grappling)   Paweł Jóźwiak   defeats   Ireneusz Mila   via Submission, Kimura   9:57 Round 1 of 1 Bout Page
Krzysztof Kierstan   defeats   Marcin Grzelka   via Submission, Arm-Triangle Choke   0:37 Round 1 of 3 Bout Page
Pl Hala CityZen (AWF) Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Biskupski vs. Zemlyaniy 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Mariusz Biskupski   defeats   Bogdan Zemlyaniy   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
Łukasz Demczur   defeats   Sergiusz Uzarek   via Submission, Triangle Choke   4:17 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Mateusz Rajewski   defeats   Kamil Szłapka   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Grappling)   Marcin Held   defeats   Maciej Kowalski   via Submission, Armbar   Round 1 of 1 Bout Page
(Boxing)   Damian Wrzesiński   defeats   Andrei Volochkin   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Adam Kosut   defeats   Rafał Gąszczak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Sylwester Walczak   defeats   Andrei Hramyk   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
Jakub Labiak   vs.   Łukasz Dziudzia   Ends in a Draw, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Hubert Rutkowski   defeats   Rafał Siedlecki   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Michał Koska   defeats   Mariusz Majchrzak   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
(Boxing)   Tom Tran   defeats   Peter Balaz   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Mariusz Łatacz   defeats   Grzegorz Orzechowski   via Decision, Unanimous   4 Rounds, 12:00 Total Bout Page
(Boxing)   Zuzanna Jankowiak   defeats   Olga Spychalska   via Decision, Split   3 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Night of Champions: Exclusive Edition Saturday, April 16, 2016
Pl Hala CityZen (AWF) Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Pietrzak vs. Mulyarchuk 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Michał Pietrzak   defeats   Nikita Mulyarchuk   via Submission, Shoulder Choke   0:57 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Demczur   defeats   Tamirlan Mustafaev   via Submission, Guillotine Choke   4:25 Round 1 of 3 Bout Page
(Boxing)   Damian Dardas   defeats   Krystian Mikraszewski   via KO/TKO, Punch   0:53 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Rajewski   defeats   Semen Tyrlya   via KO/TKO, Punches   0:39 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Adam Kosut   defeats   Gracjan Bielecki   via KO/TKO, Strikes   0:57 Round 2 of 3, 3:57 Total Bout Page
Mariusz Mazur   defeats   Evgeny Yanushko   via Submission, Triangle Choke   1:48 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Kamil Szłapka   defeats   Marcin Stopka   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Bartosz Kwiatkowski   defeats   Dawid Kosiorek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jakub Labiak   defeats   Franciszek Słupski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Hubert Rutkowski   defeats   Maciej Zieliński   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Marcin Małyszka   defeats   Paweł Zamorski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Mateusz Maciejewski   defeats   Bartosz Kotlarski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Mikołaj Szczepaniak   defeats   Marcin Walczak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Poznań Fight Night Saturday, February 06, 2016
Pl Hala CityZen Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Demczur vs. Cacko 146 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Łukasz Demczur   defeats   Dominik Cacko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Jacek Rzepecki   defeats   Rafał Siedlecki   via KO/TKO, Punch   1:24 Round 1 of 3 Bout Page
(Boxing)   Marcin Małyszka   defeats   Maciej Drajer   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Paweł Endler   defeats   Ireneusz Chudzik   via KO/TKO, Punch   1:30 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Adam Kosut   defeats   Rafał Mucha   via KO/TKO   1:48 Round 2 of 3, 4:48 Total Bout Page
Paweł Zaradzki   defeats   Dominik Szalczyk   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Hubert Rutkowski   defeats   Patryk Kimula   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Krzysztof Kierstan   vs.   Karol Dymowłok   Ends in a Draw, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Błażej Bojek   defeats   Sebastian Schleemann   via KO/TKO, Punches   1:32 Round 1 of 3 Bout Page
Mikołaj Antkowiak   defeats   Tomasz Chyła   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Swarzędz Heavyweight Fight Night Saturday, November 14, 2015
Pl Hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji Swarzędz, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Andryszak vs. Kulik 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Michał Andryszak   defeats   Andrzej Kulik   via KO/TKO, Head Kick and Punches   0:17 Round 1 of 3 Bout Page
Dominik Szalczyk   defeats   Franciszek Słupski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jakub Labiak   defeats   Hubert Drzyzga   via KO/TKO, Punches   0:57 Round 1 of 3 Bout Page
Damian Skarżyński   defeats   Tymoteusz Piwowarczyk   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Tarnowo Podgórne Fight Night Saturday, October 10, 2015
Pl Hala OSiR Tarnowo Podgórne, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Pietrzak vs. Pieza 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Michał Pietrzak   defeats   Mazvydas Pieza   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Mariusz Mazur   defeats   Filip Sadowski   via KO/TKO, Punch   Round 2 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Kamil Szłapka   defeats   Adam Haraf   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Tomasz Szumiłowski   defeats   Mikołaj Szczepaniak   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kacper Koziorzębski   defeats   Mateusz Maciejewski   via KO/TKO, Punches   Round 3 of 3 Bout Page
(Boxing)   Dawid Kosiorek   defeats   Paweł Dziubała   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jan Pracz   defeats   Paweł Endler   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Jacek Kotwica   defeats   Marcin Małyszka   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Aleksander Mikołajczak   defeats   Krzysztof Kierstan   via Submission, North-South Choke   Round 2 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Maciej Wieczorek   defeats   Mikołaj Semba   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Wieczór Sportów Walki 9 Saturday, May 09, 2015
Pl Hala AWF Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Szymański vs. Ciesielski 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Nikodem Szymański   defeats   Bartosz Ciesielski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Muay Thai)   Łukasz Radosz   defeats   Sławomir Przypis   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Wojciech Litwiniec   defeats   Mariusz Majchrzak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Szala   defeats   Szymon Jóźwiak   via KO/TKO, Punches to the Body   0:32 Round 2 of 3, 3:32 Total Bout Page
(Boxing)   Paweł Cieciora   defeats   Tomasz Świątek   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Paweł Kaufmann   defeats   Jacek Królczyk   via KO/TKO, Retirement   0:50 Round 2 of 3, 3:50 Total Bout Page
Franciszek Słupski   defeats   Hubert Drzyzga   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
(Boxing)   Tomasz Umiłowski   defeats   Krzysztof Gładysiak   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Night of Champions 8 Saturday, November 22, 2014
Pl Hala AWF Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Demczur vs. Jankowski 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Radosław Demczur   defeats   Adam Jankowski   via KO/TKO, Punches   3:33 Round 3 of 3, 13:33 Total Bout Page
Mariusz Mazur   defeats   Franciszek Słupski   via Submission, Armbar   2:35 Round 1 of 3 Bout Page
Jacek Królczyk   vs.   Jan Panek   Ends in a Draw, Majority   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Night of Champions 7 Saturday, June 07, 2014
Pl Hala MOSiR Pila, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Kostrubiec vs. Kwiatoń 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Jan Kwiatoń   defeats   Marcin Kostrubiec   via Submission, Rear Naked Choke   1:53 Round 2 of 3, 6:53 Total Bout Page
Patryk Grudniewski   defeats   Dawid Gajda   via KO/TKO, Retirement   0:12 Round 2 of 3, 5:12 Total Bout Page
(Kickboxing)   Łukasz Szulc   defeats   Szymon Zawada   via KO/TKO, Punches   0:49 Round 2 of 3, 3:49 Total Bout Page
Daniel Dłoniak   defeats   Mariusz Majchrzak   via KO/TKO, Punches   1:52 Round 1 of 3 Bout Page
Patryk Starzyński   defeats   Grzegorz Wojciechowski   via KO/TKO, Doctor Stoppage   5:00 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Andrzej Michalczyk   defeats   Maciej Drajer   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kamil Duda   defeats   Damian Gmerek   via Submission, Guillotine Choke   0:54 Round 1 of 3 Bout Page
Filip Tomczak   defeats   Oliver Nawrocki   via KO/TKO, Punches   2:45 Round 1 of 3 Bout Page
Marcin Bartosiński   defeats   Mateusz Buczkowski   via Submission, Rear Naked Choke   2:10 Round 1 of 3 Bout Page
(Kickboxing)   Rafał Siedlecki   defeats   Adam Haraf   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Night of Champions 6 Saturday, April 19, 2014
Pl Hala Arena Poznan, Greater Poland Voivodeship Europe Eastern Region
Witczak vs. Michalczyk Show Bouts add_circle
Bout   Info
Andrzej Michalczyk   defeats   Piotr Witczak   via KO/TKO, Retirement   1:18 Round 2 of 3, 6:18 Total Bout Page
Michał Pietrzak   defeats   Marcin Kostrubiec   via Submission, Guillotine Choke   4:51 Round 2 of 3, 9:51 Total Bout Page
Daniel Skibiński   defeats   Kamil Krzemiński   via KO/TKO, Punches   2:55 Round 1 of 3 Bout Page
Łukasz Rajewski   defeats   Piotr Kosiński   via KO/TKO, Punches   3:17 Round 1 of 3 Bout Page
Roman Szymański   defeats   Sebastian Rajewski   via KO/TKO, Punches   4:35 Round 2 of 3, 9:35 Total Bout Page
Filip Tomczak   defeats   Damian Gmerek   via KO/TKO, Punches   0:51 Round 1 of 3 Bout Page
Mateusz Kucza   defeats   Norbert Karasiewicz   via KO/TKO, Punches   3:13 Round 1 of 3 Bout Page
Nikodem Szymański   defeats   Kamil Meizenhilder   via KO/TKO, Punches   2:01 Round 2 of 3, 5:01 Total Bout Page

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

  • MMAFighting.com : Bellator 250 Results: Mousasi vs. Lima
  • MMA Junkie : Kevin Holland to fight newcomer after Makhmud Muradov withdraws from UFC on ESPN+ 39
  • MMA Junkie : With retirement approaching, Anderson Silva fondly looks back on most memorable fights
  • MMAFighting.com : Makhmud Muradov out, Kevin Holland now expected to face newcomer Charlie Ontiveros at UFC Vegas 12
  • MMA Junkie : Greg Hardy on MMA progression ahead of 10th pro fight: 'D-level fighter' to now 'I'm in the B class'
  • MMAFighting.com : Uriah Hall blasts UFC champ Israel Adesanya: ‘He’s looking for easy fights’
  • MMA Junkie : Bryce Mitchell was ready to sneak in camo shorts, fight security if Reebok hadn't obliged
  • MMA Junkie : Uriah Hall accuses UFC champ Israel Adesanya of 'looking for easy fights'
  • MMAFighting.com : Bryce Mitchell fantasized about fighting security guards if he couldn’t wear camo shorts at UFC Vegas 12 
  • MMA Junkie : Thanh Le talks knockouts ahead of featherweight title challenge at ONE Championship 118
  • MMA Weekly : Adrian Yanez predicts first-round KO in UFC debut
  • MMAFighting.com : Video: Jake Hager has ‘no regrets’ from no contest in recent fight, predicts ‘big smile on my face’ at Bellator 250
  • MMA Junkie : Featherweight champion Martin Nguyen 'ready to bang' with Thanh Le at ONE Championship 118
  • MMA Junkie : Edson Barboza on his spinning wheel kick vs. Joaquin Buckley’s viral finish: 'Both are beautiful' KOs
  • MMA Weekly : Watch Uriah Hall’s spectacular KO of Gegard Mousasi ahead of UFC Vegas 12
  • MMAFighting.com : Georges St-Pierre, Ben Askren to guest star on ONE Championship edition of ‘The Apprentice’
  • MMA Junkie : Clay Collard sets sights back on MMA, declares participation in PFL's 2021 season
  • MMAFighting.com : How Cody Law went from college wrestling champion to Jorge Masvidal’s training partner to Bellator prospect
  • MMA Junkie : Henry Corrales still thinks he beat Juan Archuleta, looks forward to Brandon Girtz at Bellator 250
  • MMA Weekly : Taylor Johnson expecting a ‘pretty good scrap’ against Johnny Eblen at Bellator 250