Mixed Martial Arts Promotion
Blacksmith Fighting Championship
- Name: Blacksmith Fighting Championship
- Headquarters: Anapa, Russia
- Acronyms: BFC
- Also Known As: MMA Forge South
-
Promotion Links:
- Tapology Accounts: Oleg87
Previous Instagram: https://www.instagram.com/blacksmith_fight_championship/
BFC Events
Blacksmith Fight Championship
Saturday, October 28, 2023
Anapa, Krasnodar Krai
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
(Kickboxing) Aghil Ghorbanpor defeats Anatoliy Moiseev via KO/TKO, Punches | Round 1 of 3 Bout Page | |
(Kickboxing) Nikolay Nikitenko defeats Chris Walker via KO/TKO, Punches | Round 2 of 3 Bout Page | |
Vasily Rudenko defeats Abdel Emam via Submission, Inverted Heel Hook | 4:46 Round 1 of 3 Bout Page | |
Ruslan Gaidukov defeats Abdul Elwahab Saeed via KO/TKO | 2:07 Round 2 of 3, 7:07 Total Bout Page | |
Aleksandr Oganesov defeats Guerin Soh Fonkou via KO/TKO | 2:26 Round 1 of 3 Bout Page | |
Vitaliy Boev defeats Ahmed El Gharib via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Nina Kharinova defeats Zahra Mazinani via KO/TKO, Doctor Stoppage | 0:58 Round 1 of 3 Bout Page | |
Renat Kovalevskiy defeats Pehe Jean Yves via KO/TKO, Leg Kicks | Round 1 of 3 Bout Page | |
Alexey Lukin defeats Isroil Dodokhudaev via Submission | 3:17 Round 1 of 3 Bout Page | |
Alexander Kuzmenko defeats Mukhammadkhon Ochilov via KO/TKO, Ground and Pound | 1:42 Round 1 of 3 Bout Page | |
Vladislav Abdurakhmanov defeats Nurbolsun Orozmatov via KO/TKO, Ground and Pound | 1:47 Round 1 of 3 Bout Page | |
Dmitriy Sirenko defeats Tagdyraly Uulu Zamir via Submission, Americana | 1:56 Round 1 of 3 Bout Page | |
Artem Aprelsky defeats Shokhjakhon Abdullaev via KO/TKO, Ground and Pound | 2:21 Round 1 of 3 Bout Page | |
Fedor Chazmava defeats Azizbek Zhooshov via KO/TKO, Body Punch | 2:20 Round 1 of 3 Bout Page | |
Denis Zhukov defeats Zhakhongir Shukurov via Submission, Rear Naked Choke | 1:12 Round 1 of 3 Bout Page | |
Vadim Ogar defeats Bekbolsun Rysbekov via Submission, Kimura | 0:48 Round 1 of 3 Bout Page | |
Vitaliy Chesnokov defeats Dmitry Izlegoshev via KO/TKO, Ground and Pound | Round 2 of 3 Bout Page | |
Nikita Ovsyannikov defeats Olamnazar Otazhonov via Submission, Rear Naked Choke | 0:42 Round 1 of 3 Bout Page | |
Evgeniy Potseluyko defeats Sayfulla Abdusamatov via KO/TKO, Knees | 0:51 Round 1 of 3 Bout Page |
MFS 2
Monday, July 31, 2023
Krasnodar, Krasnodar Krai
Russia Region
Ovsyannikov vs. Gadzhiev
Show Bouts
add_circle
Bout | Info | |
---|---|---|
Nikita Ovsyannikov defeats Albert Gadzhiev via KO/TKO, Doctor Stoppage | 4:40 Round 1 of 3 Bout Page | |
Alexander Kuzmenko defeats Valery Belov via KO/TKO, Corner Stoppage | 2:48 Round 1 of 2 Bout Page |
MFS 1
Sunday, April 30, 2023
Krasnodar, Krasnodar Krai
Russia Region
Kuzmenko vs. Batoev
Show Bouts
add_circle
Bout | Info | |
---|---|---|
Alexander Kuzmenko defeats Vadim Batoev via KO/TKO, Corner Stoppage | 1:33 Round 1 of 2 Bout Page | |
Alexey Lukin defeats Alexander Orischenko via Submission, Rear Naked Choke | 2:16 Round 1 of 2 Bout Page | |
Mikhail Repko defeats Eldiyar Abdurakhmanov via KO/TKO | 0:20 Round 1 of 2 Bout Page | |
Evgeniy Oleinik defeats Egor Kalinnik via KO/TKO, Corner Stoppage | 1:22 Round 2 of 2, 6:22 Total Bout Page | |
Oleg Plotnik defeats Artem Kirienko via Submission | 1:33 Round 1 of 2 Bout Page | |
Vitaliy Chesnokov defeats Levon Bogosyan via Submission, Armbar | 1:57 Round 1 of 2 Bout Page |
Blacksmith Fight Championship 3
Saturday, September 25, 2021
Anapa, Krasnodar Krai
Russia Region
Bout | Info | |
---|---|---|
Oleg Popov defeats Marcos Brigagão via Submission, Triangle Choke | 2:10 Round 3 of 3, 12:10 Total Bout Page | |
Ilya Freymanov defeats Wdison Costa via KO/TKO, Head Kick | 4:59 Round 2 of 3, 9:59 Total Bout Page | |
Andrey Lebedev defeats Zhumadyl Kambar Uulu via Submission, Triangle Choke | 2:30 Round 2 of 3, 7:30 Total Bout Page | |
Anatoliy Moiseev defeats Sherzod Khusunov via Submission, Guillotine Choke | 0:32 Round 1 of 3 Bout Page | |
Khamzat Magomadov defeats Dordzhi Daraev via Submission, Rear Naked Choke | 3:05 Round 2 of 3, 8:05 Total Bout Page | |
Denis Ekimov defeats Jamshid Turgunov via KO/TKO, Ground and Pound | 1:20 Round 1 of 3 Bout Page | |
Vladimir Prilipkin defeats Orazi Kalandar via Submission, Arm Triangle Choke | 2:00 Round 2 of 3, 7:00 Total Bout Page | |
Ruslan Gaidukov defeats Zhasur Abdurakhimov via KO/TKO, Punches | 3:30 Round 2 of 3, 8:30 Total Bout Page | |
Aleksandr Oganesov defeats Mustafa Shokirov via Submission, Triangle Choke | 4:30 Round 1 of 3 Bout Page | |
Grigoriy Mishin defeats Jonibek Akramov via KO/TKO, Ground and Pound | 3:50 Round 1 of 3 Bout Page | |
Shukurullo Mashrapov defeats Maksim Belyaev via KO/TKO, Ground and Pound | 1:15 Round 2 of 3, 6:15 Total Bout Page | |
Azizjon Rashidov defeats Mikhail Repko via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Evgeniy Oleinik defeats Berdi Berdiev via KO/TKO, Head Kick | 0:50 Round 1 of 3 Bout Page |
Blacksmith Fight Championship
Sunday, September 15, 2019
Bout | Info | |
---|---|---|
Ilya Freymanov defeats Angelos Christodoulidis via KO/TKO, Kick | 1:15 Round 1 of 3 Bout Page | |
Timur Sinen defeats Sergey Ivlev via Submission, Choke | 2:45 Round 1 of 2 Bout Page | |
Vitaly Kositsyn defeats Alexey Golubyatnikov via Decision, Unanimous | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Vladimir Prilipkin defeats Rasim Deniev via Decision, Unanimous | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Valeriy Pak defeats Andrey Tymushev via Decision, Unanimous | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Sergey Kuznetsov defeats Ashot Grigoryan via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
Alexandr Neteg defeats Akhrorbek Ikramov via Submission, Choke | 2:47 Round 1 of 2 Bout Page | |
(Kickboxing) Andrey Lebedev defeats Aleksey Alekseev via KO/TKO, Body Kick | 2:10 Round 3 of 3, 8:10 Total Bout Page | |
Oleg Manzhuev defeats Maskhud Magomadov via KO/TKO, Punch | 0:15 Round 1 of 2 Bout Page | |
Maxim Kolosov defeats Grisha Ayiryan via KO/TKO, Punches Referee Stoppage | 3:30 Round 1 of 2 Bout Page | |
Aleksandr Oganesov defeats Mansur Turgonov via Submission, Rear Naked Choke | 0:58 Round 1 of 2 Bout Page | |
Khamzat Magomadov defeats Zagirbek Abdurakhmanov via KO/TKO, Punches | 1:39 Round 1 of 2 Bout Page | |
Ivan Semochkin defeats Shakhban Rabadanov via Decision, Unanimous | 2 Rounds, 10:00 Total Bout Page | |
Denis Ekimov defeats Ilya Spirkin via KO/TKO, Punches Referee Stoppage | 2:10 Round 3 of 3, 8:10 Total Bout Page | |
Vladislav Sukalenko defeats Vladislav Abdurakhmanov via Submission, Guillotine Choke | 2:50 Round 2 of 2, 5:50 Total Bout Page | |
Igor Glazov defeats Aleksandr Aralov via Submission, Rear Naked Choke | 2:16 Round 1 of 2 Bout Page | |
Vadim Bondarenko defeats Leonid Tunekov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 9:00 Total Bout Page | |
Ivan Chabonets defeats Rostislav Rudenko via Submission, Rear Naked Choke | Round 1 of 3 Bout Page | |
Artem Svistunenko defeats Mikail Litvinenko via KO/TKO, Punches Referee Stoppage | Round 1 of 3 Bout Page | |
Grigoriy Mishin defeats Semen Kostyukov via Submission, Guillotine Choke | Round 2 of 3 Bout Page | |
Ruslan Zhukov defeats Ilya Elmanov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 9:00 Total Bout Page | |
Eduard Martirosyan defeats Dmitriy Orlov via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 9:00 Total Bout Page | |
Vitaliy Khristinin defeats Igor Gabor via KO/TKO, Punches Referee Stoppage | Round 1 of 3 Bout Page | |
Renat Kovalevskiy defeats Mark Yurievich Fokin via Decision, Unanimous | 3 Rounds, 9:00 Total Bout Page |