Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

Time to Fight

Time to Fight
  • Name: Time to Fight
  • Headquarters: Moscow, Russia
  • Acronyms: TOF
  • Promotion Links:

TOF Events

Time To Fight 52: Dolgoprudny Saturday, January 19, 8:00 PM ET
Ru Dolgoprudny, Russia Russia Region
Time To Fight 51: Klimovsk Sunday, December 23, 8:00 PM ET
Ru Klimovsk, Russia Russia Region
Main Event Usov vs. Grigoriev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Pavel Usov   defeats   Leonid Grigoriev   via N/A   of 2 Bout Page
Shakhbozhon Saidzhanov   defeats   George Shakhnazaryan   via N/A   of 2 Bout Page
Kiril Bokov   defeats   Evgeny Shustikov   via N/A   of 2 Bout Page
Beknazar Zamanbekov   defeats   Vladislav Milyuk   via N/A   of 2 Bout Page
Nikolai Cherkasov   defeats   Alexey Katykhin   via N/A   of 2 Bout Page
Gleb Vasilkov   defeats   Alexander Podsadny   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Maxim Glukhov   defeats   Erik Hovhannisyan   via N/A   of 2 Bout Page
Rustam Vasilaki   defeats   Anatoly Schegolev   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Danila Losyukov   defeats   Mayrbek Khasanov   via N/A   of 2 Bout Page
Ivan Kartashev   defeats   Alexey Genievsky   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Yaroslav Gaikov   defeats   Sergey Leontyev   via N/A   of 2 Bout Page
Pavel Bezuglov   defeats   Egamov Fairuz   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Dantes Tekeev   defeats   Ivan Ostapets   via N/A   of 2 Bout Page
Denis Aydarov   defeats   Alexander Nilov   via Disqualificaton   of 2 Bout Page
Polina Kobzeva   defeats   Mekhroz Umarova   via N/A   of 2 Bout Page
Ali Dalgatov   defeats   Kiril Andriyashkin   via N/A   of 2 Bout Page
Denis Tikhomirov   defeats   Daniil Cherkashnev   via N/A   of 2 Bout Page
Anush Dzhononaev   defeats   Oleg Kolozin   via N/A   of 2 Bout Page
Shamil Mamedaliev   defeats   Donkiy Samushia   via N/A   of 2 Bout Page
Murad Saidov   defeats   Alisher Umarkhodzhaev   via N/A   of 2 Bout Page
Kiril Kim   defeats   Ziyodullo Khabibov   via N/A   of 2 Bout Page
Gasan Avdalyan   defeats   Ilya Ivanilov   via N/A   of 2 Bout Page
Mukhamedali Abbos   defeats   Magomed Kurbanov   via N/A   of 2 Bout Page
Denis Kuprianov   defeats   Maxim Gubernatorov   via N/A   of 2 Bout Page
Nikolai Chernysh   defeats   Pavel Usov   via N/A   of 2 Bout Page
Time To Fight 50: Klimovsk Sunday, October 21, 2018
Ru Klimovsk, Russia Russia Region
Time To Fight 49: Moscow Saturday, August 11, 2018
Ru Victory Park Moscow, Russia Russia Region
Main Event Batyushkin vs. Gushtyuk Show Bouts add_circle
Bout   Info
Roman Batyushkin   defeats   Kristian Gushtyuk   via N/A   of 2 Bout Page
Shokhrukh Ilkhomov   defeats   Alexey Mednikov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Shakhzod Irgashev   defeats   Eldyar Akunov   via N/A   of 2 Bout Page
Oyatullo Toshmirzoev   defeats   Elchybek Kadyrov   via N/A   of 2 Bout Page
Talgarbek Iriskulov   defeats   Zhamilbek Ormoshev   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Fouad Khuseinov   defeats   Botirzhon Bobilov   via N/A   of 2 Bout Page
Sardor Obruev   defeats   Urmatbek Kambarov   via N/A   of 2 Bout Page
Igor Meshcheryakov   defeats   Tairbek Pazylov   via N/A   of 2 Bout Page
Zhasurbek Komilov   defeats   Aliyar Alikulov   via N/A   of 2 Bout Page
Khabib Khuseinov   defeats   Nurtilek Mamatisaev   via N/A   of 2 Bout Page
Akmal Sattorov   defeats   Mederbek Bakhtybekov   via N/A   of 2 Bout Page
Filip Narizhniy   defeats   Muboek Siddikov   via N/A   of 2 Bout Page
Nematilla Lutbiloev   defeats   Azamzhon Davlatov   via N/A   of 2 Bout Page
Argen Almazbekov   defeats   Nursultan Nurbekov   via N/A   of 2 Bout Page
Gulzhigit Alymov   defeats   Umed Urunov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Evgeny Grachev   defeats   Tariel Egamberdiev   via N/A   of 2 Bout Page
Munduzbek Abdylabekov   defeats   Khusanboy Salimov   via N/A   of 2 Bout Page
Ali Dalgatov   defeats   Davlatsaid Davlatsaidov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Bekhrouz Khasanov   defeats   Akzhigit Sultanov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Bek Nurlanov   defeats   Alexander Frolov   via N/A   of 2 Bout Page
Abu-Khusein Ozdoev   defeats   Azizbek Sabirzhanov   via N/A   of 2 Bout Page
Rashad Abdullaev   defeats   Khanif Mohammad   via N/A   of 2 Bout Page
Magomed Rasulov   defeats   Abdusalim Makhmudov   via N/A   of 2 Bout Page
Nikita Komrakov   defeats   Elimbek Isakov   via N/A   of 2 Bout Page
Rashad Visitaev   defeats   Sirbek Kurstanov   via N/A   of 2 Bout Page
Vitaly Shcherbin   defeats   Samagan Toygonbaev   via N/A   of 2 Bout Page
Kiril Malyugin   defeats   Aibek Tadzhibaev   via N/A   of 2 Bout Page
Donierbek Aliev   defeats   Alchynbek Eshbaev   via N/A   of 2 Bout Page
Afsalsho Urozov   defeats   Mukhamedsaid Tavaldiev   via N/A   of 2 Bout Page
Elchybek Ubraimov   defeats   Artykbay Pakhridinov   via N/A   of 2 Bout Page
Arsen Arstanbekov   defeats   Nursultan Amanturov   via N/A   of 2 Bout Page
Murad Saidov   defeats   Asadbek Khusanov   via N/A   of 2 Bout Page
Anush Dzhononaev   defeats   Otabek Karabaev   via N/A   of 2 Bout Page
Ravshanbek Erkaboev   defeats   Dmitriy Guzenko   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Yaroslav Shay   defeats   Daniil Seliverstov   via N/A   of 2 Bout Page
Time To Fight 48: Dolgoprudny Saturday, May 19, 2018
Ru Salute Sports Complex Dolgoprudny, Russia Russia Region
Main Event Ilkhomov vs. Gruntkovskiy Show Bouts add_circle
Bout   Info
Shokhrukh Ilkhomov   defeats   Evgeny Gruntkovskiy   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Ilya Suloev   defeats   Alexey Khmelev   via N/A   of 2 Bout Page
Anatoly Dagaev   defeats   Khanif Mohammad   via N/A   of 2 Bout Page
Alexander Chuvashev   defeats   Kiril Kim   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Ali Dalgatov   defeats   Murad Ramazanov   via N/A   of 2 Bout Page
Mkhitar Farmanyan   defeats   Andrey Tereshkov   via N/A   of 2 Bout Page
Nikita Komrakov   defeats   Arkadiy Dzhanazyan   via N/A   of 2 Bout Page
Nikita Salkov   defeats   Ali Allakhverdiev   via N/A   of 2 Bout Page
Muboek Siddikov   defeats   German Isakov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Botirali Kushakov   defeats   Alexander Karitskiy   via N/A   of 2 Bout Page
Roman Afanasiev   defeats   Boburshokh Khamdamov   via N/A   of 2 Bout Page
Imam-Gasin Kadimov   defeats   Asadbek Khusanov   via N/A   of 2 Bout Page
David Gegeshidze   defeats   Daniil Pesochinskiy   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Ivan Petrov   defeats   Alexander Terentiev   via N/A   of 2 Bout Page
Igor Meshcheryakov   defeats   Ruslan Onosov   via N/A   of 2 Bout Page
Magomed Rasulov   defeats   Kiril Piskorskiy   via N/A   of 2 Bout Page
Time To Fight: Elite 4 Saturday, April 21, 2018
Ru Moscow Central Arena Moscow, Russia Russia Region
Main Event Chragyan vs. Shelepnev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Vae Chragyan   defeats   Pavel Shelepnev   via Submission   of 3 Bout Page
Ziyad Sadaily   defeats   Murad Saidov   via Submission   of 3 Bout Page
Ali Dalgatov   defeats   Yaroslav Gaykov   via KO/TKO   of 3 Bout Page
Lyubov Glazunova   defeats   Daria Slovyashchenkova   via KO/TKO   of 3 Bout Page
Abu-Khusein Ozdoev   defeats   Ivan Kokoulin   via Submission   of 3 Bout Page
Kiril Kim   defeats   Oleg Kolozin   via KO/TKO, Doctor Stoppage   of 3 Bout Page
Eltun Mamedov   defeats   Artem Lebedinskiy   via Submission   of 3 Bout Page
Mansur Kushanashvili   defeats   Daniil Zaseka   via KO/TKO   of 3 Bout Page
Fouad Khuseinov   defeats   Abbas Veliev   via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Dzhamil Suleymanov   defeats   Aibek Tadzhibaev   via Submission   of 3 Bout Page
Time To Fight 47: Dolgoprudny Saturday, March 10, 2018
Ru Dolgoprudny, Russia Russia Region
Main Card Asoev vs. Demidov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Davlamedmand Asoev   defeats   Artem Demidov   via N/A   of 2 Bout Page
Marina Sineva   defeats   Amina Kochkarova   via N/A   of 2 Bout Page
Islam Zhumabekov   defeats   Elchin Dzhafarov   via N/A   of 2 Bout Page
Muslimbek Omonov   defeats   Aali Amirakulov   via N/A   of 2 Bout Page
Eldar Nazhmudinov   defeats   Nursultan Paysbekov   via N/A   of 2 Bout Page
Firdavs Zaripov   defeats   Oybek Kayumov   via N/A   of 2 Bout Page
Eltun Mamedov   defeats   Nematillo Nematzhanov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Narek Bagdasaryan   defeats   Abbas Veliev   via N/A   of 2 Bout Page
Vae Chragyan   defeats   Nikita Ivanko   via N/A   of 2 Bout Page
Sergey Melnikov   defeats   Daniil Svortsan   via KO/TKO, Retirement   of 2 Bout Page
Abdulkadir Abdullaev   defeats   Vladimir Cherchen   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Arif Aliev   defeats   Yuldash Karabaev   via N/A   of 2 Bout Page
Andrey Bakhar   defeats   Karush Aminov   via N/A   of 2 Bout Page
Argen Abdimitalov   defeats   Alexey Konov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Dmitriy Avdeev   defeats   Gulakhmad Yunusov   via N/A   of 2 Bout Page
Vitaly Naumov   defeats   Oleg Kolozin   via N/A   of 2 Bout Page
Daria Slovyashchenkova   defeats   Amina Kochkarova   via N/A   of 2 Bout Page
Time To Fight 46: Lyubertsy Sunday, February 11, 2018
Ru Triumph Sports Palace Lyubertsy, Russia Russia Region
Time To Fight 45: Moscow Saturday, February 03, 2018
Ru Moscow, Russia Russia Region
Time To Fight 44: Nizhny Novgorod Saturday, December 09, 2017
Ru Zarechye Sports Complex Nizhny Novgorod, Russia Russia Region
Main Event Meshkov vs. Kostenko Show Bouts add_circle
Bout   Info
Anton Meshkov   defeats   Alexander Kostenko   via Submission   of 2 Bout Page
Alexander Kostenko   defeats   Igor Voevodin   via Submission   of 2 Bout Page
Safar Firdavsi   defeats   Sergey Sokolov   via Submission   of 2 Bout Page
Alexander Nikitin   defeats   Vsevolod Zakharov   via Decision   2 Rounds Bout Page
Saina Ismatullaeva   defeats   Lyubomira Galkina   via Decision   2 Rounds Bout Page
Ali Dalgatov   defeats   Ruslan Alimkhanov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Emil Aliev   defeats   Vasily Shirokov   via Submission   of 2 Bout Page
Denis Aydarov   defeats   Artem Yudanov   via Submission   of 2 Bout Page
Anton Meshkov   defeats   Igor Voevodin   via Submission   of 2 Bout Page
Time To Fight 43: Lyubertsy Sunday, October 29, 2017
Ru Triumph Sports Palace Lyubertsy, Russia Russia Region
Main Event Gyrnetse vs. Dzhanazyan Show Bouts add_circle
Bout   Info
Viktor Gyrnetse   defeats   Arkadiy Dzhanazyan   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Parviz Mirzoev   defeats   Timur Salakhutdinov   via Submission   of 2 Bout Page
Erbolot Omurzakov   defeats   Azizbek Sabirzhanov   via N/A   of 2 Bout Page
Maratbek Murzakhmedov   defeats   Murad Biyakaev   via Submission   of 2 Bout Page
Temirlan Ulanbekov   defeats   Yuldash Karabaev   via Decision   2 Rounds Bout Page
Sherzod Gafurov   defeats   Eldiyar Raimberdiev   via Submission   of 2 Bout Page
Alexander Yanshin   defeats   Nurzhigit Makkamzhanov   via Decision   2 Rounds Bout Page
Bayaman Irisbekov   defeats   Sadyrbek Bazarbaev   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Zaman Kamchybekov   defeats   Bayaman Abdushikurov   via Decision   2 Rounds Bout Page
Chingiz Dzhamalov   defeats   Sayan Apizbekov   via Submission   of 2 Bout Page
Ruslan Avazbekov   defeats   Aziret Muratbekov   via Submission   of 2 Bout Page
Ilgiz   defeats   Ibragim Turdimatov   via Decision   2 Rounds Bout Page
Azamat Miraliev   defeats   Elzat Bakhtiyarov   via Decision   2 Rounds Bout Page
Roman Goncharenko   defeats   Adilet Azhiev   via Decision   2 Rounds Bout Page
Bakbergen Anvarov   defeats   Nikita Koryakin   via Submission   of 2 Bout Page
Bagysh Zharmamatov   defeats   Konstantin Kovalenko   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Aali Amirakulov   defeats   Nurzhigit Orunbaev   via Decision   2 Rounds Bout Page
Anton Tyufechi   defeats   Daiyrbek Sheraliev   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Nursultan Nurkamilov   defeats   Bekmurza Adilbekov   via Submission   of 2 Bout Page
Komron Nazarov   defeats   Mirbek Talipov   via Submission   of 2 Bout Page
Baykhan Atakulov   defeats   Nurgazy Tursunkulov   via Submission   of 2 Bout Page
Nurzhigit Tashtanbekov   defeats   Shakhzod Kamalov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Abdiraim Nuraliev   defeats   Melis Murzakhozoev   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Mukhamedali Arykov   defeats   Mirazhidin Erkebaev   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Nurlanbek Uulu Marsel   defeats   Kumarbek Abdimazhidov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Dilmurat Darmanzhanov   defeats   Nursultan Mamatov   via Decision   2 Rounds Bout Page
Zhasurbek Zholdoshev   defeats   Rustam Gaivaliev   via Decision   2 Rounds Bout Page
Erlanbek Ularbekov   defeats   Erzhan Amanbekov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Adilet Imarbekov   defeats   Denis Pichugin   via Decision   2 Rounds Bout Page
Somon Sharipov   defeats   Sergei Dorozkhin   via Submission   of 2 Bout Page
Siymyk Bekboev   defeats   Muratali Muktarali Uulu   via Submission   of 2 Bout Page
Sergey Senchenkov   defeats   Emil Aliev   via Submission   of 2 Bout Page
Denis Aydarov   defeats   Anushervon Tursunov   via Decision   2 Rounds Bout Page
Daniil Zhukov   defeats   Argen Mederov   via Submission   of 2 Bout Page
Bekhrouz Khasanov   defeats   Vadim Rebrov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Alimardan Saydaliev   defeats   Arkadiy Dzhanazyan   via Submission   of 2 Bout Page
Time To Fight: Elite 3 Saturday, October 14, 2017
Ru Wings Of The Soviets Events Center Moscow, Russia Russia Region
Main Card Title Fight Alishov vs. Trunev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Elbek Alishov   defeats   Artem Trunev   via Submission   of 3 Bout Page
Makhmud Ruziev   defeats   Vladislav Doroshenko   via Submission   of 3 Bout Page
Parviz Mirzoev   defeats   Artem Khotkin   via Submission   of 2 Bout Page
Bakbergen Anvarov   defeats   Nikita Gorbachev   via Submission   of 2 Bout Page
Askhab Alibulatov   defeats   Baykhan Atakulov   via Submission   of 2 Bout Page
Adembek Beshir-Oglu   defeats   Tolibjon Aminjonov   via Decision   2 Rounds Bout Page
Bezhan Khaetov   defeats   Saidullazhon Kosimov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Shamil Aliev   defeats   Zagirdovlat Sharipov   via KO/TKO   of 2 Bout Page
Magomed Gazimagomedov   defeats   Artem Zykov   via Submission   of 2 Bout Page
Ayom Khabirov   defeats   Muratali Muktarali Uulu   via Decision   2 Rounds Bout Page
Somon Sharipov   defeats   Mayrambek Bazarbaev   via Submission   of 2 Bout Page
Time To Fight 42: Moscow Saturday, August 05, 2017
Ru Artem Borovik's Park Moscow, Russia Russia Region
Time to Fight: Stage 41 Sunday, June 04, 2017
Ru Poklonnaya Hill Moscow, Russia Russia Region
Time To Fight 40: Volokolamsk Sunday, May 21, 2017
Ru Lama Sports Complex Volokolamsk, Russia Russia Region
Time To Fight 39: Shchelkovo Sunday, March 05, 2017
Ru Podmoskovye Sports Arena Shchelkovo, Russia Russia Region
Time To Fight 38: Domodedovo Sunday, January 15, 2017
Ru Avangard Stadium Domodedovo, Russia Russia Region
Time to Fight 37: Spartak Cup Friday, November 25, 2016
Ru Moscow, Russia Russia Region
Time To Fight 27: Protvino Saturday, April 18, 2015
Ru Protvino, Russia Russia Region
Time to Fight Saturday, August 23, 2014
Ru Lyubertsy, Russia Russia Region
Time to Fight Saturday, May 31, 2014
Ru Moscow, Russia Russia Region
Time To Fight 11: Moscow Sunday, September 02, 2012
Ru Moscow, Russia Russia Region
Preliminary Card Iznaurov vs. Denisov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daurd Iznaurov   defeats   Bogdan Denisov   via Submission   0:23 Round 1 of 1 Bout Page

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

  • MMA Junkie : Gian Villante excited about chance to see world with UFC on ESPN+ 3 clash in Prague
  • MMAFighting.com : Henry Cejudo’s coach says result ‘would’ve been the same’ with later Dillashaw stoppage: ‘Just more damage’
  • MMA Weekly : Joe Rogan Addresses His Future with the UFC After Contemplating Retirement
  • MMA Junkie : Dennis Bermudez entered UFC on ESPN+ 1 as a 'maybe' to retire. Then a moment convinced him.
  • MMAFighting.com : Soren Bak urges Paddy Pimblett to ‘not make excuses’ following hand injury revelation
  • MMA Junkie : Jimmie Rivera: T.J. Dillashaw holding up bantamweight title picture, but hard to blame him
  • MMA Junkie : Daily Debate results: About that new UFC Legacy Belt design ...
  • MMA Weekly : Khabib Nurmagomedov on Conor McGregor: ‘I Smashed Him, Why We Need a Rematch?’
  • MMAFighting.com : Santiago Ponzinibbio: ‘Scared’ Rafael dos Anjos ‘is running from the fight’
  • MMA Junkie : The Break: ESPN's mixed bag, what T.J. Dillashaw really meant, Greg Hardy's odd choice of words
  • MMA Junkie : Khabib Nurmagomedov: St-Pierre, Ferguson, Mayweather are ideal next three fights
  • MMA Junkie : John Makdessi nicely accepts Gilbert Burns' nice call-out – UFC on ESPN 2 suggestion included
  • MMAFighting.com : Dana White: Jessica Eye to challenge Valentina Shevchenko for flyweight title
  • MMAFighting.com : Gian Villante vs. Michal Oleksiejczuk set for UFC Prague
  • MMAFighting.com : Dana White optimistic about Greg Hardy’s UFC future: ‘He can fight’
  • MMA Junkie : 'Salty' about the Saints being robbed, Daniel Cormier says 'the NFL is rigged'
  • MMA Junkie : Geoff Neal can 'finally say I'm a UFC fighter' after UFC Brooklyn win over Belal Muhammad
  • MMAFighting.com : A Conor McGregor vs. Donald Cerrone fight checks a lot of boxes
  • MMA Junkie : Chance Rencountre entered with confidence, which led to his first UFC win in Brooklyn
  • MMA Junkie : Fans invited to Friday's Bellator 214 ceremonial weigh-ins in Los Angeles