Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

X Fight Nights

X Fight Nights
  • Name: X Fight Nights
  • Headquarters: Prague, Czech Republic
  • Acronyms: XFN
  • Promotion Links:

XFN Events

XFN 18: Muradov vs. Kincl Friday, June 07, 2019
Cz O2 Aréna Prague, Hlavní město Praha
XFN 17 Saturday, March 16, 2019
Cz DRFG arena Brno, South Moravian Region Europe Eastern Region
Muradov vs. Gonzalez 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Makhmud Muradov   defeats   Diego Gonzalez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Martin Šolc   defeats   Mateusz Ostrowski   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Vygovsky   defeats   Vasil Ducár   via Submission, Guillotine Choke   4:03 Round 1 of 3 Bout Page
Petra Částková   defeats   Vladlena Yavorskaya   via KO/TKO, Punches   4:18 Round 1 of 3 Bout Page
Ivan Vulchin   defeats   Tomáš Fiala   via Submission, Rear-Naked Choke   2:18 Round 3 of 3, 12:18 Total Bout Page
Jakub Bahník   defeats   Matouš Kohout   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Denis Farkaš   defeats   Dennis Poborský   via Submission, Guillotine Choke   2:58 Round 2 of 3, 7:58 Total Bout Page
Jiri Kopečný   defeats   Koneev Muslim   via KO/TKO, Ground And Pound   2:19 Round 1 of 3 Bout Page
Tereza Bledá   defeats   Karolina Sobek   via KO/TKO   1:53 Round 2 of 3, 4:53 Total Bout Page
Marek Medovarsky   defeats   Roman Savenchuk   via Submission, Rear-Naked Choke   2:59 Round 2 of 3, 5:59 Total Bout Page
Martin Horský   defeats   Jindřich Krajča   via KO/TKO, Punches   2:15 Round 1 of 3 Bout Page
XFN 16 Saturday, February 02, 2019
At Hallman Dome Vienna, AT Europe Western Region
Mezhidov vs. Khampasath 146 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Arbi Mezhidov   defeats   Souk Khampasath   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ismail Naurdiev   defeats   Paulistenio Rocha   via KO/TKO, Punches   0:36 Round 1 of 3 Bout Page
Mochamed Machaev   defeats   Marko Gucu   via Submission, Guillotine choke   1:55 Round 1 of 3 Bout Page
Ayub Gaziev   defeats   Roman Vanicky   via KO/TKO, High Kick   3:04 Round 1 of 3 Bout Page
Dawid Mazur   defeats   Fatih Aktas   via KO/TKO, Punches   2:17 Round 1 of 3 Bout Page
Ahmed Abdulkadirov   defeats   Jakub Dyk   via KO/TKO, Doctor Stoppage   2:56 Round 2 of 3, 7:56 Total Bout Page
Daniel Hromek   defeats   Alihan Mizaev   via KO/TKO, Punches   3:27 Round 2 of 3, 8:27 Total Bout Page
Michal Glos   defeats   Lukáš Piffko   via Submission, Armbar   Round 3 of 3 Bout Page
Peter Gabal   defeats   Paweł Markowski   via KO/TKO, Punches   0:20 Round 1 of 3 Bout Page
David Velíšek   defeats   Piotr Markowski   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 15: Marpo vs Rytmus Thursday, December 27, 2018
Cz O2 Aréna Prague, Hlavní město Praha Europe Eastern Region
Petřina vs. Vrbovský Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Boxing)   Otakar Petřina   defeats   Patrik Vrbovský   via Decision, Unanimous   6 Rounds, 18:00 Total Bout Page
Ivan Buchinger   defeats   Sergej Grecicho   via Submission, D´arce choke   4:11 Round 4 of 5, 19:11 Total Bout Page
Karlos Vémola   defeats   Flavio Magon   via KO/TKO, Ground and pound   1:57 Round 1 of 3 Bout Page
Patrik Kincl   defeats   Petr Ondruš   via Submission, Rear-naked choke   3:35 Round 1 of 3 Bout Page
Makhmud Muradov   defeats   Grzegorz Siwy   via KO/TKO, Flying knee   4:50 Round 3 of 3, 14:50 Total Bout Page
Ylies Djiroun   defeats   Miroslav Štrbák   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
David Dvořák   defeats   Zaka Fatullazade   via KO/TKO, Punches   2:26 Round 1 of 3 Bout Page
Chamia Chabbi   defeats   Sandra Mašková   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vasil Ducár   defeats   Daniel Brunclík   via KO/TKO, Punches   1:24 Round 3 of 3, 11:24 Total Bout Page
Lukáš Dvořák   defeats   Fatih Aktas   via Submission, Guillotine choke   4:37 Round 1 of 3 Bout Page
Jakub Tichota   defeats   Abchan Hakimov   via KO/TKO, Ground and pound   1:18 Round 2 of 3, 4:18 Total Bout Page
René Matejov   defeats   Michal Glos   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jan Václavek   defeats   Goran Veskov   via Submission, Rear-naked choke   2:40 Round 1 of 3 Bout Page
XFN 14 Sunday, November 18, 2018
Sk Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava, Bratislava Region Europe Eastern Region
Vémola vs. Rimbon 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Karlos Vémola   defeats   Moise Rimbon   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ľudovít Klein   defeats   Arbi Mezhidov   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
David Ramirez   defeats   Roland Čambal   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Andrzej Grzebyk   defeats   Vasily Novikov   via KO/TKO, punches   2:19 Round 1 of 3 Bout Page
Vojto Barborík   defeats   Nino Škrijelj   via KO/TKO, punches   4:23 Round 1 of 3 Bout Page
Camila Rivarola   vs.   Aleksandra Toncheva   Ends in a Draw, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Tomáš Fiala   defeats   Pavel Sivitskiy   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Vasil Ducár   defeats   Igor Krstić   via KO/TKO, punches   2:05 Round 2 of 3, 7:05 Total Bout Page
Patryk Klaś   defeats   Jindřich Krajča   via Decision, unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
René Matejov   defeats   Lukáš Garlic   via Submission, rear-naked choke   1:45 Round 2 of 3, 4:45 Total Bout Page
Dominik Haška   defeats   Roman Savenchuk   via Submission, armbar   2:33 Round 2 of 3, 5:33 Total Bout Page
XFN 13 Saturday, November 10, 2018
Cz Tipsport Arena Pardubice, Pardubice Region Europe Eastern Region
Kincl vs. Dolotenko 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Patrik Kincl   defeats   Alexander Dolotenko   via KO/TKO   2:39 Round 1 of 3 Bout Page
Mochamed Machaev   defeats   Jaroslav Pokorný   via KO/TKO, injury   3:05 Round 2 of 3, 8:05 Total Bout Page
David Dvořák   defeats   Salambek Damaev   via Submission, rear-naked choke   2:10 Round 2 of 3, 7:10 Total Bout Page
Matěj Kuzník   defeats   Jaroslav Jartim   via Decision, split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Łukasz Brzeski   defeats   Alexandr Cverna   via Submission, rear-naked choke   1:33 Round 2 of 3, 6:33 Total Bout Page
Michael Lilly   defeats   Tomáš Lejsek   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Elena Bagnyuk   defeats   Sandra Mašková   via KO/TKO   1:46 Round 2 of 3, 6:46 Total Bout Page
Tomáš Kvapil   defeats   Igor Grytskiv   via Submission, rear-naked choke   2:49 Round 2 of 3, 7:49 Total Bout Page
Václav Štěpán   defeats   Jakub Borl   via Decision, unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Mansur Soltachanov   defeats   Jan Svoboda   via KO/TKO   2:16 Round 2 of 3, 5:16 Total Bout Page
Goran Veskov   defeats   Petr Kindl   via KO/TKO   2:24 Round 1 of 3 Bout Page
XFN Friday, November 09, 2018
XFN 13 Sunday, October 21, 2018
Sk Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava, Bratislava Region
XFN 12 Saturday, October 06, 2018
Cz ČEZ Aréna Pilsen, Plzeň Region Europe Eastern Region
Ondruš vs. Hajrović 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Petr Ondruš   defeats   Jusuf Hajrović   via KO/TKO, punches   0:18 Round 3 of 3, 10:18 Total Bout Page
Makhmud Muradov   defeats   Deyan Topalski   via KO/TKO, ground & pound   4:57 Round 1 of 3 Bout Page
Karlos Vémola   defeats   Mateusz Ostrowski   via KO/TKO, ground & pound + elbows   1:06 Round 2 of 3, 6:06 Total Bout Page
Tomáš Fiala   defeats   Jakub Běle   via Submission, triangle choke   2:14 Round 2 of 3, 7:14 Total Bout Page
Nemanja Nikolić   defeats   Daniel Brunclík   via Submission, rear-naked choke   1:19 Round 1 of 3 Bout Page
Martina Jindrová   defeats   Angelica Vezzoli   via Decision, unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Matouš Kohout   defeats   Zarko Golubovic   via KO/TKO, ground & pound + elbows   2:18 Round 2 of 3, 7:18 Total Bout Page
Pavel Plešinec   defeats   Luboš Raušer   via Submission, rear-naked choke   1:13 Round 3 of 3, 11:13 Total Bout Page
Václav Holota   defeats   František Bočáň   via Decision, unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jakub Jandík   defeats   Marek Žák   via Decision, unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Lukáš Piffko   defeats   Ivo Crhák   via Submission, arm triangle choke   1:55 Round 3 of 3, 7:55 Total Bout Page
XFN 11: Back to the O2 Arena Thursday, June 28, 2018
Cz O2 Arena Prague, Hlavní město Praha Europe Eastern Region
Vémola vs. Kincl 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Karlos Vémola   defeats   Patrik Kincl   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ivan Buchinger   defeats   Jaroslav Pokorný   via Submission, Brabo Choke   0:37 Round 2 of 3, 5:37 Total Bout Page
Makhmud Muradov   defeats   David Ramirez   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Petr Kníže   defeats   Gregor Herb   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ľudovít Klein   defeats   Kamil Selwa   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Camila Rivarola   defeats   Sandra Mašková   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Nilson Pereira   defeats   Matěj Kuzník   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Petr Beránek   defeats   Daniel Brunclík   via Submission   Round 1 of 3 Bout Page
Mochamed Machaev   defeats   Felipe Maia   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jakub Tichota   defeats   Danny Buwalda   via Submission, Rear Naked Choke   1:34 Round 2 of 3, 4:34 Total Bout Page
Václav Holota   defeats   Ivo Crhák   via Submission, Rear Naked Choke   1:30 Round 1 of 3 Bout Page
Vlastimil Smutka   defeats   David Velíšek   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 10 Sunday, April 29, 2018
Cz Hala Sluneta Ústí nad Labem, CZ Europe Eastern Region
Poborský vs. El Zein 154 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Osama El Zein   defeats   Dennis Poborský   via Submission, Guillotine Choke   2:26 Round 1 of 3 Bout Page
David Hošek   defeats   Ivo Zrostlik   via KO/TKO, Punch   0:53 Round 1 of 3 Bout Page
Michal Rehak   defeats   Filip Grznár   via KO/TKO, Punches   2:20 Round 1 of 3 Bout Page
Marko Kisič   defeats   Tomáš Malík   via Submission, Armbar   0:23 Round 1 of 3 Bout Page
Mochamed Machaev   defeats   David Kohout   via KO/TKO, Punches   2:58 Round 2 of 3, 7:58 Total Bout Page
Josef Ponikelský   defeats   Miroslav Kokta   via Submission, Triangle Choke   2:52 Round 2 of 3, 7:52 Total Bout Page
Patrik Šmidlík   defeats   Domagoj Buhinjak   via KO/TKO, Punches   2:43 Round 1 of 3 Bout Page
Adam Palacz   defeats   Ondřej Schwarz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michal Paliichuk   defeats   Matej Vondra   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
XFN 9: Fight of Gladiators Saturday, April 21, 2018
Sk Športová Hala Klokočína Nitra, Nitra Region Europe Eastern Region
Barborík vs. Pastuch 146 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Vojto Barborík   defeats   Roberto Pastuch   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Michal Lednicky   defeats   Radovan Nedović   via Submission, Armbar   3:04 Round 1 of 3 Bout Page
Martin Minar   defeats   Stanisa Stanojevic   via KO/TKO, Punches   1:36 Round 1 of 3 Bout Page
Martin Buday   defeats   Milan Vrbić   via Submission, Punches   1:09 Round 1 of 3 Bout Page
Milos Hrobar   defeats   Frantisek Hromoda   via KO/TKO, Retirement   Round 1 of 3 Bout Page
Maros Kirsch   defeats   Petr Dutka   via KO/TKO, Head Kick and Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Tomáš Kudry   defeats   Malik Hlyeb   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Matúš Šutka   defeats   Jozef Ries   via Submission, Triangle Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Dominik Olah   defeats   Samir Smaali   via Submission, Armbar   Round 2 of 3 Bout Page
XFN: Czechia vs. China Thursday, April 19, 2018
Cz Sportovní Hala Královka Prague, Hlavní město Praha Europe Eastern Region
Show Bouts add_circle
Bout   Info
(Kickboxing)   Sandra Mašková   vs.   Ning Mao   Confirmed   3 x 3 Minute Rounds Bout Page
XFN 8: Vémola vs. Sloane Saturday, March 03, 2018
Cz Tipstop Arena Pardubice, Pardubice Region Europe Eastern Region
Vémola vs. Sloane 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Karlos Vémola   defeats   Jamie Sloane   via Submission, Rear Naked Choke   2:06 Round 1 of 3 Bout Page
Makhmud Muradov   defeats   Edvaldo de Oliveira   via KO/TKO, Elbows   4:42 Round 2 of 3, 9:42 Total Bout Page
David Dvořák   defeats   Marco Manovali   via KO/TKO, Punches and Elbows   3:56 Round 1 of 3 Bout Page
Jaroslav Jartim   defeats   Dragoljub Stanojević   via KO/TKO, Punches   3:25 Round 1 of 3 Bout Page
Leonardo Damiani   defeats   Tomáš Lejsek   via KO/TKO, Punches   1:31 Round 1 of 3 Bout Page
Sandra Mašková   defeats   Evelina Puidaitė   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Daniel Brunclík   defeats   Simone Tabaglio   via Submission, Rear Naked Choke   4:46 Round 2 of 3, 9:46 Total Bout Page
Mochamed Machaev   defeats   Tomáš Kvapil   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Guilherme Cadena   defeats   Jakub Bahník   via Submission, Triangle Choke   1:10 Round 1 of 3 Bout Page
Lukáš Chotěnovský   defeats   Martin Pršala   via KO/TKO, Punches   2:46 Round 2 of 3, 7:46 Total Bout Page
XFN 7: Back in the Fight Friday, February 23, 2018
Cz Sportovní Hala Příbram Příbram, Central Bohemian Region Europe Eastern Region
Raušer vs. Grigore 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ion Grigore   defeats   Luboš Raušer   via Submission, Rear Naked Choke   3:12 Round 3 of 3, 13:12 Total Bout Page
Jakub Běle   defeats   Jocimar Ferreira   via KO/TKO   1:22 Round 3 of 3, 11:22 Total Bout Page
David Ziopulos   defeats   Patrik Šmidlík   via KO/TKO   2:49 Round 3 of 3, 12:49 Total Bout Page
Michal Vostry   defeats   Jiří Holeček   via Decision   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Andrej Kalašnik   defeats   Jiří Novák   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jakub Dyk   defeats   Jan Becher   via KO/TKO   1:48 Round 2 of 3, 6:48 Total Bout Page
Tomáš Kubiš   defeats   Zdenek Vit   via Submission   0:42 Round 1 of 3 Bout Page
Petr Popelínský   defeats   Jan Hanus   via Submission, Arm Triangle Choke   1:34 Round 2 of 3, 6:34 Total Bout Page
XFN 6: Ondruš vs. Vémola Thursday, December 07, 2017
Cz O2 Arena Prague, Hlavní město Praha Europe Eastern Region
Light Heavyweight Title Fight Ondruš vs. Vémola 205 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Karlos Vémola   defeats   Petr Ondruš   via Submission, Rear Naked Choke   4:46 Round 1 of 3 Bout Page
Patrik Kincl   defeats   Vitor Nóbrega   via KO/TKO, Punches   4:29 Round 1 of 3 Bout Page
Makhmud Muradov   defeats   Tomáš Penz   via KO/TKO, Punches   4:20 Round 1 of 3 Bout Page
Petr Kníže   defeats   David Kozma   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jaroslav Pokorný   defeats   Viktor Dimitrov   via KO/TKO, Punches   1:30 Round 2 of 3, 6:30 Total Bout Page
Miloš Petrášek   defeats   Charles Andrade   via Submission, Arm-Triangle Choke   1:25 Round 3 of 3, 11:25 Total Bout Page
Jaroslav Jartim   defeats   Marcio Ribeiro Oliveira   via KO/TKO, Punches   2:55 Round 2 of 3, 7:55 Total Bout Page
Jan Janka   defeats   Matouš Kohout   via KO/TKO, Punch   1:08 Round 1 of 3 Bout Page
Tomáš Fiala   vs.   Ján Široký   Ends in a No Contest, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
XFN 5 Saturday, October 21, 2017
Cz Tipsport Arena Pardubice, Pardubice Region Europe Eastern Region
Kincl vs. Sayah 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Patrik Kincl   defeats   Mohamed Sayah   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jaroslav Pokorný   defeats   Matija Blažičević   via KO/TKO, Punches   1:45 Round 2 of 3, 6:45 Total Bout Page
David Dvořák   defeats   Miroslav Kubáň   via KO/TKO, Punches   3:58 Round 2 of 3, 8:58 Total Bout Page
Miloš Petrášek   defeats   Michal Těššík   via Submission, North-South Choke   2:03 Round 1 of 3 Bout Page
Jan Janka   defeats   Richard Lang   via Submission, Anaconda Choke   3:35 Round 1 of 3 Bout Page
Daniel Brunclík   defeats   Vojtech Garba   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jakub Bahník   defeats   Pavel Lamacký   via KO/TKO, Knee and Punches   1:42 Round 1 of 3 Bout Page
Tomáš Kvapil   defeats   Martin Pršala   via Submission, Kimura   4:37 Round 1 of 3 Bout Page
Matej Vondra   defeats   Martin Hubalík   via Submission, Rear Naked Choke   2:41 Round 3 of 3, 8:41 Total Bout Page
FNW 2 / XFN 4 Friday, September 15, 2017
Cz Hotel Ambassador Carlsbad, Karlovy Vary Region Europe Eastern Region
Kníže vs. Hladký 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Petr Kníže   defeats   Miroslav Hladký   via Submission, North-South Choke   1:08 Round 2 of 3, 6:08 Total Bout Page
Ronald Paradeiser   defeats   Jaroslav Poborský   via KO/TKO, Punch   0:25 Round 1 of 3 Bout Page
Jan Janka   defeats   Petr Novák   via KO/TKO, Elbows   3:31 Round 2 of 3, 8:31 Total Bout Page
Damian Skarżyński   defeats   Tomáš Peleška   via KO/TKO, Leg Injury   1:52 Round 1 of 3 Bout Page
Tomáš Lejsek   defeats   Radek Šopov   via KO/TKO, Knee and Punches   4:39 Round 2 of 3, 9:39 Total Bout Page
Petra Částková   defeats   Tiia Kohtamäki   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Tomáš Fiala   defeats   Tonny Van Dijk   via KO/TKO, Elbows   1:08 Round 2 of 3, 6:08 Total Bout Page
Michal Jančuška   defeats   Dennis Poborský   via Submission, Triangle Choke   4:08 Round 1 of 3 Bout Page
Jindřich Švestka   defeats   Pavel Pilný   via Submission, Armbar   2:09 Round 1 of 3 Bout Page
Jan Soukup   defeats   Tomáš Vacek   via KO/TKO, Arm Injury   1:43 Round 1 of 3 Bout Page
Jan Václavek   defeats   Jan David   via KO/TKO, Punches   2:10 Round 2 of 3, 5:10 Total Bout Page
XFN 3 Sunday, June 25, 2017
Cz Hala Královka Prague, Hlavní město Praha Europe Eastern Region
Pešta vs. Kita 265 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Viktor Pešta   defeats   Michał Kita   via KO/TKO, Punches   4:38 Round 2 of 3, 9:38 Total Bout Page
Makhmud Muradov   defeats   Zoran Đođ   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Matouš Kohout   defeats   Tomáš Fiala   via KO/TKO, Knees   3:47 Round 2 of 3, 8:47 Total Bout Page
Daniel Brunclík   defeats   Gordan Zoric   via Submission, Keylock   0:58 Round 1 of 3 Bout Page
Jaroslav Pokorný   defeats   Jaroslav Poborský   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Tomáš Kvapil   defeats   Jakub Dyk   via Submission, Rear Naked Choke   1:40 Round 2 of 3, 6:40 Total Bout Page
Dennis Poborský   defeats   Aziz Dauliatov   via Decision, Majority   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Charles Andrade   defeats   Filip Grznár   via KO/TKO, Punches   0:43 Round 1 of 3 Bout Page
XFN 2: World Cup of MMA Sunday, December 18, 2016
Cz Top Hotel Praha Prague, Hlavní město Praha Europe Eastern Region
Middleweight Title Fight Muradov vs. Ramirez 185 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
David Ramirez   defeats   Makhmud Muradov   via KO/TKO, Doctor Stoppage   1:19 Round 2 of 3, 6:19 Total Bout Page
David Kozma   defeats   Johannes Michalik   via Submission, Rear Naked Choke   4:39 Round 1 of 3 Bout Page
Jan Malach   defeats   Cleovoulos Loukaidis   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Simona Soukupova   defeats   Anna Bezhenar   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Petr Kníže   defeats   Alik Tseiko   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Jaroslav Pokorný   defeats   Tomáš Sušina   via KO/TKO, Punches   2:35 Round 1 of 3 Bout Page
Pavel Šusta   defeats   Roman Pocta   via Submission, Rear Naked Choke   1:22 Round 1 of 3 Bout Page
Robert Voves   defeats   Tomáš Svoboda   via KO/TKO, Punches   2:44 Round 1 of 3 Bout Page
Vytautas Sadauskas   defeats   Michal Konrád   via Submission, Guillotine Choke   2:01 Round 3 of 3, 8:01 Total Bout Page
David Kohout   defeats   Francesco Vaccaro   via Submission, Rear Naked Choke   2:03 Round 1 of 3 Bout Page
Mantas Žukauskas   defeats   Pavel Salčák   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
X Fight Nights at Praha Sunday, June 12, 2016
Cz Sparta Podvinny Mill Arena Prague, Hlavní město Praha Europe Eastern Region
Pedersoli vs. Juráček 170 lbs Show Bouts add_circle
Bout   Info
Carlo Pedersoli   defeats   Matúš Juráček   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Makhmud Muradov   defeats   Rafael Silva   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Josef Král   defeats   Jan Malach   via Decision, Split   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Artur Mykytenko   defeats   David Kohout   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

  • Ufc ultimate fighting championship logo square UFC Fight Night Boston Tapology coverage is now live
  • Ufc ultimate fighting championship logo square Molly McCann vs. Diana Belbiţă - Round 1 is in progress.
  • Ufc ultimate fighting championship logo square Join the UFC Fight Night Boston live discussion
  • Ufc ultimate fighting championship logo square Tapology Picks: Molly McCann 89% Diana Belbiţă 11%
  • Gb Molly "Meatball" McCann (9-2-0) England, GB is the #19th Top Women Flyweight fighter.
  • Ro Diana "The Warrior Princess" Belbiţă (13-4-0) MH, RO is the #1st Womens Pound for Pound in Romania.
  • Ufc ultimate fighting championship logo square UFC on ESPN 6 features 13 MMA bouts
  • Ufc ultimate fighting championship logo square The event takes place from TD Garden in Boston, Massachusetts