Hate ads? Creating a Tapology account = Less advertising.
Ajax loader

Mixed Martial Arts Promotion

World Mixed Martial Arts Association

World Mixed Martial Arts Association
  • Name: World Mixed Martial Arts Association
  • Headquarters: Russia
  • Acronyms: WMMAA
  • Promotion Links:

WMMAA Events

WMMAA 2018 European Championship: Day 2 - Finals Saturday, October 13, 7:00 PM ET
Es Palacio Multiusos de Guadalajara Guadalajara, Spain Europe Western Region
Main Card Title Fight Siekira vs. Kuniev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Rizvan Kuniev   defeats   Dmytro Siekira   via KO/TKO   4:29 Round 1 of 2 Bout Page
Denis Maher   defeats   Ivan Gorlach   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 8:00 Total Bout Page
Shamidkhan Magomedov   defeats   Vladimir Barishev   via Submission   2:04 Round 1 of 2 Bout Page
Islam Umarov   defeats   Shamil Yakhaev   via KO/TKO   4:05 Round 1 of 2 Bout Page
Musa Kazikhanov   defeats   Artsiom Bachun   via Submission, Anaconda Choke   2:50 Round 1 of 2 Bout Page
Kasum Kasumov   defeats   Yauhen Sibirskiy-Manko   via Submission, Anaconda Choke   2:17 Round 1 of 2 Bout Page
Magomedrasul Sheikhmagomedov   defeats   Andrey Kalechits   via KO/TKO   2:43 Round 1 of 2 Bout Page
Alexandra Pirih   defeats   Christina Papasotirou   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 8:00 Total Bout Page
Antonina Kuleshova   defeats   Anastasiya Svetkivska   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 8:00 Total Bout Page
WMMAA 2018 European Championship: Day 1 Friday, October 12, 11:00 AM ET
Es Palacio Multiusos de Guadalajara Guadalajara, Spain Europe Western Region
Main Card Krantic vs. Kuleshova Show Bouts add_circle
Bout   Info
Antonina Kuleshova   defeats   Zejna Krantic   via Submission, Armbar   2:22 Round 2 of 2, 5:22 Total Bout Page
Anastasiya Svetkivska   defeats   Zejna Krantic   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Andrey Kalechits   defeats   Gabriel Pereira Alves   via KO/TKO   1:50 Round 1 of 2 Bout Page
Andrey Kalechits   defeats   Luis Redondo   via Submission, Rear Naked Choke   2:17 Round 1 of 2 Bout Page
Magomedrasul Sheikhmagomedov   defeats   Vitalii Yakymenko   via Submission, Rear Naked Choke   0:55 Round 1 of 2 Bout Page
Yauhen Sibirskiy-Manko   defeats   Henrique Rodrigues Azevedo   via KO/TKO   1:20 Round 1 of 2 Bout Page
Irakli Talakhadze   defeats   Christian Garcia   via Submission, Kimura   2:25 Round 1 of 2 Bout Page
Kasum Kasumov   defeats   Jan Václavek   via Submission, Rear Naked Choke   2:11 Round 1 of 2 Bout Page
Alexey Bondarenko   defeats   Konstantinos Sioutis Gerasimos   via Submission, Armbar   2:01 Round 1 of 2 Bout Page
Yauhen Sibirskiy-Manko   defeats   Irakli Talakhadze   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Kasum Kasumov   defeats   Alexey Bondarenko   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Artsiom Bachun   defeats   Pedro Daniel Rebelo Costa   via Submission, Rear Naked Choke   1:54 Round 1 of 2 Bout Page
Soso Nizharadze   defeats   Jose De La Cavada   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Musa Kazikhanov   defeats   Khamzat Zimaev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Liudvik Sholinian   defeats   Alexandros Moumtzis   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Artsiom Bachun   defeats   Soso Nizharadze   via Submission, Rear Naked Choke   1:33 Round 1 of 2 Bout Page
Musa Kazikhanov   defeats   Liudvik Sholinian   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Vladimir Barishev   defeats   Gunduz Nabiev   via KO/TKO   0:45 Round 3 of 3, 6:45 Total Bout Page
Shamil Yakhaev   defeats   Armando Bayos   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Islam Umarov   defeats   Konstantinos Laskaridis   via KO/TKO   1:27 Round 1 of 2 Bout Page
Shamil Yakhaev   defeats   Fabio Andre Almeida Vale   via Submission, Armbar   2:57 Round 1 of 2 Bout Page
Islam Umarov   defeats   Vadim Polovyi   via Submission, Rear Naked Choke   2:36 Round 1 of 2 Bout Page
Vladimir Barishev   defeats   Ioannis Gkolias   via KO/TKO   1:54 Round 1 of 2 Bout Page
Tom Cuong Nguyen   defeats   David Matas   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Shamidkhan Magomedov   defeats   Ilya Belski   via Submission, Rear Naked Choke   1:55 Round 1 of 2 Bout Page
Tatul Avagyan   defeats   Alix JeanGuillaume   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Vladimir Barishev   defeats   Tom Cuong Nguyen   via KO/TKO   1:01 Round 1 of 2 Bout Page
Shamidkhan Magomedov   defeats   Tatul Avagyan   via Submission, Triangle Choke   1:12 Round 1 of 2 Bout Page
Zaza Kindzodze   defeats   Michel Martinez   via KO/TKO   1:23 Round 1 of 2 Bout Page
Gadzhi Omargadzhiev   defeats   Sola Axel   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Ivan Gorlach   defeats   Zaza Kindzodze   via Submission, Rear Naked Choke   0:09 Round 2 of 2, 3:09 Total Bout Page
Denis Maher   defeats   Gadzhi Omargadzhiev   via KO/TKO   2:12 Round 1 of 2 Bout Page
Muslim Magomedov   defeats   Nabi Mamedov   via KO/TKO   0:39 Round 2 of 2, 3:39 Total Bout Page
Dmytro Ruzhytskyi   defeats   Virgil Langonne-Augen   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Muslim Magomedov   defeats   Maris Vasileios   via KO/TKO   1:36 Round 1 of 2 Bout Page
Dmytro Ruzhytskyi   defeats   Jefferson Batista   via Submission, Armbar   0:32 Round 1 of 2 Bout Page
Athanasios Barkas   defeats   José Agustin   via KO/TKO   1:27 Round 2 of 2, 4:27 Total Bout Page
Rizvan Kuniev   defeats   Elgun Yusifov   via KO/TKO   2:48 Round 1 of 2 Bout Page
Torneo Amateur Clasificatorio Sunday, March 11, 2018
Ec Fitwar Training Center Manabi, Ecuador Latin America Region
Main Event Sanchez vs. Rosado Show Bouts add_circle
Bout   Info
Edison Sanchez   defeats   Roberto Rosado   via KO/TKO, Punches   1:31 Round 1 of 2 Bout Page
Isaac Muentes   defeats   Josua Zambrano   via Submission, Guillotine choke   0:38 Round 1 of 2 Bout Page
Kevin Segura   defeats   Jose Loor   via KO/TKO, Retirement   3:00 Round 1 of 2 Bout Page
Edison Sanchez   defeats   Angel Cornejo   via KO/TKO, Punches   0:56 Round 2 of 2, 3:56 Total Bout Page
Javier Estrada   defeats   David Loor   via KO/TKO, Punches   1:46 Round 1 of 2 Bout Page
Isaac Muentes   defeats   Alexander Cedeño   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Jose Zambrano   defeats   Felix Flores   via KO/TKO, Punches   1:20 Round 2 of 2, 4:20 Total Bout Page
Deigo Vidal   defeats   Andres Lopez   via Submission, Armbar   1:25 Round 1 of 2 Bout Page
Cristhian Loor   defeats   Jose Andrade   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Daniel Cedeño   defeats   Diego Zambrano   via KO/TKO, Retirement   3:00 Round 1 of 2 Bout Page
Jean Tejena   defeats   Leonardo Borgonio   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 0:00 Total Bout Page
Freddy Flores   defeats   Andres Vera   via KO/TKO, Punches   1:15 Round 1 of 3 Bout Page
Esteban Armijos   defeats   Mauricio Vera   via Submission, Armbar   2:43 Round 1 of 3 Bout Page
Sebasthian Morales   defeats   Jacob Vega   via Submission, Armbar   0:32 Round 2 of 3, 3:32 Total Bout Page
1er circuito Amateur Quito 2018 Friday, February 02, 2018
Ec MMA Héroes Gym Quito, Ecuador Latin America Region
Main Event Cespedes vs. Molina Show Bouts add_circle
Bout   Info
Nicolas Cespedes   defeats   Armando Molina   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Angel Guacho   defeats   Miguel Montero   via KO/TKO, Punches   0:54 Round 1 of 3 Bout Page
Miguel Montero   defeats   Marco Mayorga   via KO/TKO, Punches   1:20 Round 1 of 3 Bout Page
Renato Jimenez   defeats   Diego Nieto   via KO/TKO, Punches   1:30 Round 2 of 3, 4:30 Total Bout Page
Renato Jimenez   defeats   Wladimir Quillupangui   via KO/TKO, Punches   0:44 Round 1 of 3 Bout Page
Crhistian Chicaiza   defeats   Elvis Remache   via Submission, Rear naked choke   0:24 Round 1 of 3 Bout Page
Jimmy Pailacho   defeats   Henry Molina   via KO/TKO, Punches   2:32 Round 1 of 3 Bout Page
Diego Nieto   defeats   Carlos Perrales   via KO/TKO, Punches   1:11 Round 1 of 3 Bout Page
Victoria Patiño   defeats   Francisca Olmedo   via Submission, Armbar   2:18 Round 1 of 3 Bout Page
Andres Zambrano   defeats   Ricardo Constante   via KO/TKO, Punches   0:29 Round 1 of 3 Bout Page
Andres Zambrano   defeats   Jimmy Coronel   via Submission, Triangle choke   2:49 Round 2 of 3, 5:49 Total Bout Page
Alvaro Rendon   defeats   Marlon Ponce   via Submission, Rear naked choke   1:18 Round 1 of 3 Bout Page
Andres Salazar   defeats   Jordan Naranjo   via Submission, Rear naked choke   1:33 Round 1 of 3 Bout Page
Santiago Moreno   defeats   Joel Cabezas   via Submission, Rear naked choke   2:04 Round 2 of 3, 5:04 Total Bout Page
Yandry Saldarreaga   defeats   Andres Proaño   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Yandry Saldarreaga   defeats   Jackson Sailema   via KO/TKO, Punches   2:09 Round 1 of 3 Bout Page
Andres Proaño   defeats   Josue Cadena   via KO/TKO, Punches   2:19 Round 1 of 3 Bout Page
De The Ballsport Arena Dresden, Germany Europe Western Region
Main Event Title Fight Radzhabov vs. Ucar Show Bouts add_circle
Bout   Info
Loik Radzhabov   defeats   Sado Ucar   via Submission, Anaconda Choke   2:31 Round 3 of 5, 12:31 Total Bout Page
Bakhtiyar Abdulaev   defeats   Julien Graco   via Submission, Rear Naked Choke   2:55 Round 3 of 3, 12:55 Total Bout Page
Akbarjon Saidov   defeats   Dalibor Zetko   via Submission, Guillotine Choke   3:22 Round 1 of 3 Bout Page
Rizvan Kuniev   defeats   Bagrat Adamia   via KO/TKO, Punch   1:48 Round 1 of 2 Bout Page
Gadzhimurad Bashirov   defeats   Vladislav Ilin   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Magomed Umalatov   defeats   Denis Maher   via KO/TKO, Punches   2:16 Round 1 of 2 Bout Page
Kamal Magomedov   defeats   Abdurashid Ataev   via Submission, Guillotine Choke   1:24 Round 1 of 2 Bout Page
Islam Umarov   defeats   Shahram Sobirov   via Submission, Rear Naked Choke   1:35 Round 1 of 2 Bout Page
Nabi Ashurlaev   defeats   Ruslan Pervak   via KO/TKO, Punches   3:30 Round 1 of 2 Bout Page
Sharapudin Magomedov   defeats   Yauhen Sibirskiy-Manko   via KO/TKO, Punches   4:38 Round 1 of 2 Bout Page
Magomedrasul Sheikhmagomedov   defeats   Andrey Kalechits   via KO/TKO, Punches   1:35 Round 1 of 2 Bout Page
Veronika Rodová   defeats   Christina Stelliou   via KO/TKO, Punches   4:33 Round 1 of 2 Bout Page
Daria Samchik   defeats   Antonina Kuleshova   via Submission, Rear Naked Choke   2:45 Round 2 of 2, 7:45 Total Bout Page
WMMAA 2017 European Championships: Day 1 Friday, December 08, 2017
De The Ballsport Arena Dresden, Germany Europe Western Region
Main Card Kuniev vs. Budkevich Show Bouts add_circle
Bout   Info
Rizvan Kuniev   defeats   Artem Budkevich   via N/A   of 2 Bout Page
Bagrat Adamia   defeats   Asmir Mehmedovic   via N/A   of 2 Bout Page
Rizvan Kuniev   defeats   Athanasios Barkas   via N/A   of 2 Bout Page
Bagrat Adamia   defeats   Oswaldo Gil   via N/A   of 2 Bout Page
Vladislav Ilin   defeats   Giorgos Papadopoulos   via N/A   of 2 Bout Page
Gadzhimurad Bashirov   defeats   Lukas Garlik   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Gadzhimurad Bashirov   defeats   Yulian Borisov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Magomed Umalatov   defeats   Branislav Zuzák   via N/A   of 2 Bout Page
Denis Maher   defeats   Pavlo Malyutik   via N/A   of 2 Bout Page
Magomed Umalatov   defeats   Ebrahim Housseinpour   via N/A   of 2 Bout Page
Branislav Zuzák   defeats   Denis Pokatilov   via N/A   of 2 Bout Page
Pavlo Malyutik   defeats   Joan Vila   via N/A   of 2 Bout Page
Denis Maher   defeats   Anto Palavra   via N/A   of 2 Bout Page
Abdurashid Ataev   defeats   Vaktang Tchumburidze   via N/A   of 2 Bout Page
Kamal Magomedov   defeats   Karol Ryšavý   via N/A   of 2 Bout Page
Abdurashid Ataev   defeats   Maurice Abévi   via N/A   of 2 Bout Page
Kamal Magomedov   defeats   Samvel Vardanyan   via N/A   of 2 Bout Page
Shahram Sobirov   defeats   Pavel Senchenko   via N/A   of 2 Bout Page
Islam Umarov   defeats   Evangelos Spanias   via N/A   of 2 Bout Page
Islam Umarov   defeats   Aleksandr Kavaliou   via N/A   of 2 Bout Page
Nabi Ashurlaev   defeats   Dimitri Ceban   via N/A   of 2 Bout Page
Ruslan Pervak   defeats   Simone Fiore   via N/A   of 2 Bout Page
Nabi Ashurlaev   defeats   Jose De La Cavada   via N/A   of 2 Bout Page
Ruslan Pervak   defeats   Artsiom Bachun   via N/A   of 2 Bout Page
Yauhen Sibirskiy-Manko   defeats   David Kohout   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Sharapudin Magomedov   defeats   Kristof Kopscitz   via N/A   of 2 Bout Page
David Kohout   defeats   Oscar Suarez   via N/A   of 2 Bout Page
Yauhen Sibirskiy-Manko   defeats   Luca Armetta   via N/A   of 2 Bout Page
Sharapudin Magomedov   defeats   Murad Teleev   via N/A   of 2 Bout Page
Kristof Kopscitz   defeats   Anatoliy Oskin   via N/A   of 2 Bout Page
Magomedrasul Sheikhmagomedov   defeats   Jose Rivero   via N/A   of 2 Bout Page
Andrey Kalechits   defeats   Evgeny Zavgorodniy   via N/A   of 2 Bout Page
Christina Stelliou   defeats   Timea Belik   via N/A   of 2 Bout Page
Veronika Rodová   defeats   Bozhena Maltseva   via N/A   of 2 Bout Page
Antonina Kuleshova   defeats   Valentina Melo   via N/A   of 2 Bout Page
Daria Samchik   defeats   Valentina Melo   via N/A   of 2 Bout Page
Mx Monterrey, Mexico Latin America Region
Main Event Arreola vs. Rivero Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ricardo Arreola   defeats   Emanuel Rivero   via Submission, Guillotine Choke   0:55 Round 2 of 3, 5:55 Total Bout Page
José Luis Medrano   defeats   Alejo Sosa   via Submission, Anaconda Choke   2:12 Round 2 of 3, 7:12 Total Bout Page
Alan Cantú Garcia   defeats   Kevin Garcia   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Abraham Canavati   defeats   Ivan Jordi   via Submission, Guillotine Choke   2:38 Round 1 of 3 Bout Page
Patricio Ponce   defeats   Ricardo Hernandez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Salvador Izar   defeats   Edgar Fuentes   via Decision   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Caleb Ramirez   defeats   Christopher Santiago Reyes Umaña   via Submission, Triangle Choke   Round 3 of 3 Bout Page
Gonzalo Araoz   defeats   Zair Mori   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ernesto Quiroga Rodriguez   defeats   Lino Macias   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Mario Tena   defeats   Sergio Liñan   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 15:00 Total Bout Page
Ricardo Hernandez   defeats   Karl Brito   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Patricio Ponce   defeats   Hugo Garcia   via KO/TKO, Doctor Stoppage   Round 2 of 3 Bout Page
Edgar Fuentes   defeats   Miguel Altamirano   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Salvador Izar   defeats   Zad Mangat   via KO/TKO   Round 1 of 3 Bout Page
Caleb Ramirez   defeats   Nilton Ochante   via KO/TKO, Punches   Round 1 of 3 Bout Page
Christopher Santiago Reyes Umaña   defeats   Uriel Uribe   via Submission, Rear Naked Choke   Round 2 of 3 Bout Page
Zair Mori   defeats   Santiago Hernandez   via Submission, Rear Naked Choke   Round 3 of 3 Bout Page
Gonzalo Araoz   defeats   Donaldo Bustos   via Submission   Round 2 of 3 Bout Page
Mx Monterrey, Mexico Latin America Region
Preliminary Card Brito vs. Caliz Show Bouts add_circle
Bout   Info
Karl Brito   defeats   Gerardo Caliz   via Submission, Armbar   0:30 Round 1 of 3 Bout Page
Patricio Ponce   defeats   Alvaro Enriquez   via KO/TKO, Punches   1:00 Round 1 of 3 Bout Page
Hugo Garcia   defeats   Carlos Carlin Gallegos   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Edgar Fuentes   defeats   Jose Juarez   via KO/TKO, Punches   0:10 Round 1 of 3 Bout Page
Zad Mangat   defeats   Israel Capetillo   via KO/TKO   0:51 Round 1 of 3 Bout Page
Salvador Izar   defeats   Jonatan David Gimenez   via Submission   0:57 Round 2 of 3, 3:57 Total Bout Page
Caleb Ramirez   defeats   Jesus Gallegos   via KO/TKO, Punches   2:16 Round 2 of 3, 5:16 Total Bout Page
Christopher Santiago Reyes Umaña   defeats   Giovanni Perez   via KO/TKO, Punches   2:43 Round 2 of 3, 5:43 Total Bout Page
Uriel Uribe   defeats   Nilton Ochante   via KO/TKO, Punches   2:15 Round 2 of 3, 5:15 Total Bout Page
Zair Mori   defeats   Roberto Aguilar   via Submission, Rear Naked Choke   Round 1 of 3 Bout Page
Santiago Hernandez   defeats   Jorge Rodriguez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Donaldo Bustos   defeats   Juan Carlos Navarro   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Gonzalo Araoz   defeats   Raymundo Rios   via Submission   1:58 Round 1 of 3 Bout Page
WMMAA Argentina: Retadores MMA Saturday, June 17, 2017
Ar Club Talleres Mar Del Plata, Buenos Aires, Argentina Latin America Region
Main Event Title Fight Larregina vs. Angelini Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ulises Larregina   defeats   Francisco Angelini   via Decision, Split   5 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Gaston Sosa   defeats   Ivan Lopez   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Kevin Romero   defeats   Sergio Olguin   via KO/TKO   0:39 Round 2 of 3, 3:39 Total Bout Page
Sergio Rey   defeats   Joaquin Arambillet   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Paulo Garcia Marchetti   defeats   Carlos Mendoza   via Submission, Rear Naked Choke   1:20 Round 2 of 3, 4:20 Total Bout Page
Ignacio Fernandez   defeats   Jose Luna   via KO/TKO   1:35 Round 2 of 3, 4:35 Total Bout Page
Brian Esposito   defeats   Eliseo Jose Salas   via KO/TKO, Retirement   0:50 Round 1 of 3 Bout Page
Jon Raulynaitis   defeats   Augusto Caballero   via KO/TKO   0:44 Round 2 of 3, 3:44 Total Bout Page
Gabriel Segovia   defeats   Lucas Jensen   via KO/TKO   0:53 Round 1 of 3 Bout Page
Facundo Carrizo   defeats   Joan Sanchez   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Javier Perez   defeats   Marcos Hermosi   via KO/TKO   0:57 Round 1 of 3 Bout Page
Santiago Cengarle   defeats   Brian Caceres   via KO/TKO   0:01 Round 1 of 3 Bout Page
Fernando Villalba   defeats   Andres Colihuinca   via KO/TKO   1:38 Round 1 of 2 Bout Page
Francisco Salaberry   defeats   Leonardo Antinori   via Decision, Split   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
WMMAA Argentina: Copa Latina Saturday, February 25, 2017
Ar Anfiteatro Municipal Tandil Tandil, Buenos Aires, Argentina Latin America Region
Main Event Lopez vs. Santos Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ivan Lopez   defeats   Joao Navarro Santos   via KO/TKO, Punches   2:26 Round 1 of 3 Bout Page
Gonzalo Araoz   defeats   Carlos Vinicius Oliveira   via Submission, Triangle Choke   0:01 Round 2 of 3, 3:01 Total Bout Page
Jackson Antonio Mota   defeats   Francisco Angelini   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ignacio Fernandez   defeats   Dileno Dos Santos   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jonatan David Gimenez   defeats   Matias Garrido   via KO/TKO, Punches   0:30 Round 1 of 3 Bout Page
Alex Guevara   defeats   Braian Tuya   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Jorge Mauricio Palle   defeats   Lucas Jensen   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Facundo Carrizo   defeats   Fabian Albite   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Eliseo Jose Salas   defeats   Ricardo Abel Aguirre   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Francisco Angelini   defeats   Alejandro Pedroncini   via KO/TKO, Retirement   0:48 Round 1 of 1 Bout Page
WMMAA Argentina: Copa Mercosur Sunday, December 11, 2016
Ar Defensores Unidos Club Zarate, Buenos Aires, Argentina Latin America Region
Main Card Gaitan vs. Troya Show Bouts add_circle
Bout   Info
Gaston Gaitan   defeats   Gustavo Troya   via Submission, Rear Naked Choke   1:20 Round 1 of 3 Bout Page
Lionel Abojer   defeats   Lucas Oporto   via Submission, Armbar   Round 1 of 3 Bout Page
Mariano Pupi   defeats   Alex Guevara   via KO/TKO, Punches   Round 2 of 3 Bout Page
Ignacio Fernandez   defeats   Matias Gutierrez Parra   via Decision, Split   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Patricio Ponce   defeats   Angel Ovando   via KO/TKO, Punches   1:56 Round 2 of 3, 4:56 Total Bout Page
Jonatan David Gimenez   defeats   Jordano Massao   via Submission, Armbar   0:29 Round 1 of 3 Bout Page
Laura Patiño   defeats   Nadia Ruiz   via KO/TKO   0:55 Round 2 of 3, 3:55 Total Bout Page
Gonzalo Araoz   defeats   Antonio Avalos   via Submission, Triangle Choke   2:00 Round 1 of 3 Bout Page
Brenda Gottig   defeats   Emilce Ortiz   via Decision, Unanimous   3 Rounds, 9:00 Total Bout Page
Ivan Lopez   defeats   Alan Cabral Torres   via KO/TKO, Punches   2:28 Round 2 of 3, 5:28 Total Bout Page
Ivo Perez   defeats   Ulises Larregina   via Submission, Guillotine Choke   1:07 Round 3 of 3, 7:07 Total Bout Page
Russia 2016 Commonwealth Cup: Day 2 - Finals Saturday, December 10, 2016
Ru Energetik Arena Surgut, Russia Russia Region
Main Card Title Fight Zeinalov vs. Umalatov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniyal Zeinalov   defeats   Islam Umalatov   via Decision, Split   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Gadzhi Omargadzhiev   defeats   Eldar Medzhidov   via Submission, Armbar   4:11 Round 1 of 2 Bout Page
Arsen Daudgadzhiev   defeats   Rasul Mammaev   via Submission, Choke   1:30 Round 1 of 2 Bout Page
Alibek Khabibulaev   defeats   Magomedkamil Malikov   via Decision, Split   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Abdulmutalip Guyirbegov   defeats   Abdurakhman Gitinavasov   via Decision, Majority   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Sharapudin Magomedov   defeats   Armen Gulyan   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Russia 2016 Commonwealth Cup: Day 1 Friday, December 09, 2016
Ru Energetik Arena Surgut, Russia Russia Region
Main Card Zeinalov vs. Toleubaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Daniyal Zeinalov   defeats   Kudaibergen Toleubaev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Islam Umalatov   defeats   Alexander Kuzmitsky   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Eldar Medzhidov   defeats   Azamat Muratbekov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Gadzhi Omargadzhiev   defeats   Khusein Idrisov   via Submission, Heel Hook   2:03 Round 1 of 2 Bout Page
Arsen Daudgadzhiev   defeats   Zalimkhan Yusupov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Rasul Mammaev   defeats   Tylek Mashrapov   via Decision, Majority   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Magomedkamil Malikov   defeats   Ayubkhoni Abdulzoda   via Submission, Armbar   1:12 Round 2 of 2, 4:12 Total Bout Page
Alibek Khabibulaev   defeats   Ramazan Patkhalaev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Abdurakhman Gitinavasov   defeats   Zaur Akhmedov   via KO/TKO   Round 1 of 2 Bout Page
Abdulmutalip Guyirbegov   defeats   Khalid Gadzhiev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Armen Gulyan   defeats   Anatoly Zolotykh   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Sharapudin Magomedov   defeats   Eldar Latipov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Kudaibergen Toleubaev   defeats   Stanislav Shkoropar   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Islam Umalatov   defeats   Zelimkhan Khumaidov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Eldar Medzhidov   defeats   Ramazan Magomedov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Zalimkhan Yusupov   defeats   Suram Shirinov   via Submission, Choke   1:01 Round 1 of 2 Bout Page
Arsen Daudgadzhiev   defeats   Alexey Shurkevich   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Rasul Mammaev   defeats   Alexander Petin   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Tylek Mashrapov   defeats   Elvin Miriev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Magomedkamil Malikov   defeats   Kemran Kerimov   via KO/TKO   2:35 Round 1 of 2 Bout Page
Ayubkhoni Abdulzoda   defeats   Elzhas Kanagat   via Submission, Choke   2:29 Round 1 of 2 Bout Page
Ramazan Patkhalaev   defeats   Damir Zakirzyanov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Alibek Khabibulaev   defeats   Musa Ramazanov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Zaur Akhmedov   defeats   Turpal Adiev   via Submission, Choke   1:28 Round 1 of 2 Bout Page
Abdurakhman Gitinavasov   defeats   Avazbaki Bokiev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Khalid Gadzhiev   defeats   Adolf Alexander   via Submission, Choke   1:28 Round 1 of 2 Bout Page
Abdulmutalip Guyirbegov   defeats   Bakhtiyar Uulu Toichubaev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Armen Gulyan   defeats   Alexander Khamitulin   via Submission, Choke   2:37 Round 1 of 2 Bout Page
Anatoly Zolotykh   defeats   Iskhak Sagynbaev   via Submission, Armbar   0:51 Round 1 of 2 Bout Page
Eldar Latipov   defeats   Murad Velibekov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Sharapudin Magomedov   defeats   Suraj Gasanov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Zalimkhan Yusupov   defeats   Serik Tlekeev   via Submission, Choke   1:32 Round 1 of 2 Bout Page
Suram Shirinov   defeats   Magomedsaigid Rasulov   via Submission, Choke   1:23 Round 1 of 2 Bout Page
Arsen Daudgadzhiev   defeats   Makhir Aliev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Alexey Shurkevich   defeats   Aznaurbek Khalidov   via KO/TKO   2:08 Round 2 of 2, 5:08 Total Bout Page
Alexander Petin   defeats   Bogdan Otrash   via Submission, Choke   1:38 Round 1 of 2 Bout Page
Rasul Mammaev   defeats   Ramazan Gamzatov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Elvin Miriev   defeats   Baglan Telebaev   via Submission, Armbar   0:41 Round 1 of 2 Bout Page
Tylek Mashrapov   defeats   Alexey Pachganov   via KO/TKO   1:12 Round 2 of 2, 4:12 Total Bout Page
Kemran Kerimov   defeats   Khasan Jumaev   via Submission, Choke   0:44 Round 1 of 2 Bout Page
Ayubkhoni Abdulzoda   defeats   Kamal Tulparov   via Submission, Armbar   2:54 Round 2 of 2, 5:54 Total Bout Page
Ramazan Patkhalaev   defeats   Akhmat Akhmedov   via KO/TKO   2:22 Round 2 of 2, 5:22 Total Bout Page
Alibek Khabibulaev   defeats   Islam Kazimov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Turpal Adiev   defeats   Khusanbai Kaimjan Uulu   via Decision, Majority   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Zaur Akhmedov   defeats   Abylaykhan Kadirzhan   via Decision, Majority   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Abdurakhman Gitinavasov   defeats   Eduard Shikhkerimov   via KO/TKO   1:30 Round 1 of 2 Bout Page
Avazbaki Bokiev   defeats   Ramazan Gadzhikhanov   via Submission, Choke   2:41 Round 1 of 2 Bout Page
Adolf Alexander   defeats   Dmitry Ermolaev   via Submission, Choke   2:57 Round 1 of 2 Bout Page
Khalid Gadzhiev   defeats   Azamat Doolotbek Uulu   via Submission, Choke   0:33 Round 2 of 2, 3:33 Total Bout Page
Abdulmutalip Guyirbegov   defeats   Akhmadzhan Davranov   via KO/TKO   1:05 Round 2 of 2, 4:05 Total Bout Page
Bakhtiyar Uulu Toichubaev   defeats   Manuel Bernal   via KO/TKO, Corner Stoppage   1:51 Round 2 of 2, 4:51 Total Bout Page
Armen Gulyan   defeats   Abduragim Daudov   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Alexander Khamitulin   defeats   Asylbek Ermanov   via Submission, Choke   0:50 Round 1 of 2 Bout Page
Iskhak Sagynbaev   defeats   Artur Vagabov   via Submission, Choke   2:14 Round 1 of 2 Bout Page
Anatoly Zolotykh   defeats   Sharaputdin Ataev   via Submission, Choke   0:30 Round 2 of 2, 3:30 Total Bout Page
Eldar Latipov   defeats   Shakhzod Berdiev   via KO/TKO   Round 1 of 2 Bout Page
Murad Velibekov   defeats   Taimuraz Zhalilov   via Submission, Choke   0:44 Round 3 of 3, 6:44 Total Bout Page
Suraj Gasanov   defeats   Shavkadzhon Khudoiberdiev   via Submission, Choke   2:59 Round 1 of 2 Bout Page
Sharapudin Magomedov   defeats   Adam Shakhbanov   via Submission, Choke   2:04 Round 2 of 2, 5:04 Total Bout Page
Bakhtiyar Uulu Toichubaev   defeats   Abdurazak Turaev   via KO/TKO   2:58 Round 1 of 2 Bout Page
WMMAA 2016 European Championships: Day 2 Friday, October 21, 2016
Ru Ice Palace St. Petersburg, Russia Russia Region
WMMAA 2016 European Championships: Day 1 Thursday, October 20, 2016
Ru Ice Palace St. Petersburg, Russia Russia Region
WMMAA 2016 European Championship Thursday, September 15, 2016
Ge Tibilisi, Georgia
WMMAA Asian Championships Day 2 Sunday, August 07, 2016
Kr Hwasun Hanium Culture Sports Center Hwasun, South Jeolla, South Korea South Korea Region
Main Card Sulimanov vs. Musaev Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mohmed Sulimanov   defeats   Maksat Musaev   via Decision, Unanimous   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Erkinbek Inzhel   defeats   Yoon Seob Kwak   via Submission, Rear Naked Choke   1:14 Round 1 of 2 Bout Page
Nursultan Ruziboev   defeats   Baurzhan Kuanyshbayev   via Submission, Rear Naked Choke   2:15 Round 3 of 3, 12:15 Total Bout Page
Goity Dazaev   defeats   Mavlun Balataev   via KO/TKO, Punches   2:54 Round 1 of 2 Bout Page
Uulu Ilias Chyngyzbek   defeats   Neimat Asadov   via KO/TKO, Punches   2:54 Round 1 of 2 Bout Page
Ismail Geroev   defeats   Alisher Garibshoev   via Submission, Triangle Choke   1:47 Round 1 of 2 Bout Page
Azamat Markabaev   defeats   Alimardan Abdykaarov   via Submission, Kneebar   4:36 Round 1 of 2 Bout Page
WMMAA Asian Championships Day 1 Saturday, August 06, 2016
Kr Hwasun Hanium Culture Sports Center Hwasun, South Jeolla, South Korea South Korea Region
WMMAA: World Championship 2015 (Day 2) Friday, November 27, 2015
Cz Podvinný Mlýn Arena Prague, Czech Republic Europe Eastern Region
Main Card Giatras vs. Sulimanov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Mohmed Sulimanov   defeats   Agelos Giatras   via N/A   of 2 Bout Page
Zaur Gadzhibabayev   defeats   Rizvan Kuniev   via N/A   of 2 Bout Page
Hasan Mezhiev   defeats   Yulian Borisov   via N/A   of 2 Bout Page
Magomed Ankalaev   defeats   Michal Kotalík   via N/A   of 2 Bout Page
Gamzat Khiramagomedov   defeats   Georgi Lobzhanidze   via N/A   of 2 Bout Page
Dauren Ermekov   defeats   Daniyar Abdibaev   via N/A   of 2 Bout Page
Gadzhimurad Khiramagomedov   defeats   Denis Maher   via N/A   of 2 Bout Page
Shavkat Rakhmonov   defeats   Beknazar Uulu Kainazar   via N/A   of 2 Bout Page
Gadzhi Rabadanov   defeats   Changxin Fu   via N/A   of 2 Bout Page
Loik Radzhabov   defeats   Rashid Dagaev   via N/A   of 2 Bout Page
Zhalgasuly Zhumageldy   defeats   Elnur Veliev   via N/A   of 2 Bout Page
Magomed Yunisulau   defeats   Archil Taziashvili   via N/A   of 2 Bout Page
Bakhachali Bakhachaliev   defeats   Pingyuan Liu   via N/A   of 2 Bout Page
Sergey Morozov   defeats   Dumar Roa   via N/A   of 2 Bout Page
Mohmed Sulimanov   defeats   Qiang Sun   via N/A   of 2 Bout Page
Agelos Giatras   defeats   Viktor Pavlíček   via N/A   of 2 Bout Page
Zaur Gadzhibabayev   defeats   Lajos Calvaruso   via N/A   of 2 Bout Page
Rizvan Kuniev   defeats   Andrey Kovalev   via N/A   of 2 Bout Page
Yulian Borisov   defeats   Joey Berkenbosch   via N/A   of 2 Bout Page
Hasan Mezhiev   defeats   Jeremy Monaco   via N/A   of 2 Bout Page
Michal Kotalík   defeats   Maxim Mazenko   via N/A   of 2 Bout Page
Magomed Ankalaev   defeats   John Winter   via N/A   of 2 Bout Page
Gamzat Khiramagomedov   defeats   Kristóf Nagy   via N/A   of 2 Bout Page
Georgi Lobzhanidze   defeats   Massimiliano Sammarco   via N/A   of 2 Bout Page
Dauren Ermekov   defeats   Talekh Nadzhafadze   via N/A   of 2 Bout Page
Daniyar Abdibaev   defeats   Jiang Tao   via N/A   of 2 Bout Page
Denis Maher   defeats   Róbert Kertész   via N/A   of 2 Bout Page
Gadzhimurad Khiramagomedov   defeats   Matúš Juráček   via N/A   of 2 Bout Page
Shavkat Rakhmonov   defeats   Francesco Controversa   via N/A   of 2 Bout Page
Beknazar Uulu Kainazar   defeats   Zaza Kindzodze   via N/A   of 2 Bout Page
Gadzhi Rabadanov   defeats   Mikhail Bondar   via N/A   of 2 Bout Page
Changxin Fu   defeats   Tazo Bochorishvili   via N/A   of 2 Bout Page
Loik Radzhabov   defeats   Claudio Goy   via N/A   of 2 Bout Page
Rashid Dagaev   defeats   Evgeni Borovik   via N/A   of 2 Bout Page
Elnur Veliev   defeats   Cristian Buca   via N/A   of 2 Bout Page
Zhalgasuly Zhumageldy   defeats   Ondrej Ballada   via N/A   of 2 Bout Page
Archil Taziashvili   defeats   Gregorio Davide La Torre   via N/A   of 2 Bout Page
Magomed Yunisulau   defeats   Yung Er   via N/A   of 2 Bout Page
Pingyuan Liu   defeats   Uludzislau Navitski   via N/A   of 2 Bout Page
Bakhachali Bakhachaliev   defeats   Artur Mykytenko   via N/A   of 2 Bout Page
Dumar Roa   defeats   Emin Guseynov   via N/A   of 2 Bout Page
Sergey Morozov   defeats   Korgonbai Uulu Eleman   via N/A   of 2 Bout Page
WMMAA: World Championship 2015 (Day 1) Thursday, November 26, 2015
Cz Podvinný Mlýn Arena Prague, Czech Republic Europe Eastern Region
Main Card Berkenbosch vs. Jajcinovic Show Bouts add_circle
Bout   Info
Joey Berkenbosch   defeats   Vjekoslav Jajcinovic   via N/A   of 1 Bout Page
Yulian Borisov   defeats   Alberto Telker   via N/A   of 1 Bout Page
Jeremy Monaco   defeats   Babamurat Zholdoshev   via N/A   of 1 Bout Page
Hasan Mezhiev   defeats   Saidkhan Makhmudov   via N/A   of 1 Bout Page
Maxim Mazenko   defeats   Handong Kong   via N/A   of 1 Bout Page
Michal Kotalík   defeats   Ábel Karagity   via N/A   of 1 Bout Page
John Winter   defeats   Koh Kwang Cheol   via N/A   of 1 Bout Page
Magomed Ankalaev   defeats   Nabi Mamedov   via N/A   of 1 Bout Page
Gamzat Khiramagomedov   defeats   Pavel Masalski   via N/A   of 1 Bout Page
Kristóf Nagy   defeats   Nikolai Skorokhod   via N/A   of 1 Bout Page
Georgi Lobzhanidze   defeats   Panagiotis Stamoulis   via N/A   of 1 Bout Page
Massimiliano Sammarco   defeats   Pei-Wei Huang   via N/A   of 1 Bout Page
Dauren Ermekov   defeats   Melvin van Suijdam   via N/A   of 1 Bout Page
Talekh Nadzhafadze   defeats   Facundo Acosta   via N/A   of 1 Bout Page
Daniyar Abdibaev   defeats   Adrian Perez Viñas   via N/A   of 1 Bout Page
Jiang Tao   defeats   Miroslav Brož   via N/A   of 1 Bout Page
Róbert Kertész   defeats   Zhu Dan   via N/A   of 1 Bout Page
Denis Maher   defeats   Didzis Verbickis   via N/A   of 1 Bout Page
Matúš Juráček   defeats   Grigori Winizki   via N/A   of 1 Bout Page
Gadzhimurad Khiramagomedov   defeats   Ruslan Busel   via N/A   of 1 Bout Page
Shavkat Rakhmonov   defeats   Carlos Irigoitia   via N/A   of 1 Bout Page
Francesco Controversa   defeats   Marko Kovacic   via N/A   of 1 Bout Page
Beknazar Uulu Kainazar   defeats   Javier Gragorio   via N/A   of 1 Bout Page
Zaza Kindzodze   defeats   Nicolas Lezcano   via N/A   of 1 Bout Page
Gadzhi Rabadanov   defeats   Ľudovít Klein   via N/A   of 1 Bout Page
Mikhail Bondar   defeats   Simone La Preziosa   via N/A   of 1 Bout Page
Tazo Bochorishvili   defeats   Gheorghe Panfilii   via N/A   of 1 Bout Page
Changxin Fu   defeats   Orlando Wilson Prins   via N/A   of 1 Bout Page
Loik Radzhabov   defeats   Cesar Alonso   via N/A   of 1 Bout Page
Claudio Goy   defeats   László Furkó   via N/A   of 1 Bout Page
Rashid Dagaev   defeats   Vítězslav Rajnoch   via N/A   of 1 Bout Page
Evgeni Borovik   defeats   Jimi Alberto Diaz Zuleta   via N/A   of 1 Bout Page
Cristian Buca   defeats   Rafael Cipriano Catalino   via N/A   of 1 Bout Page
Elnur Veliev   defeats   Choong Il Jeon   via N/A   of 1 Bout Page
Zhalgasuly Zhumageldy   defeats   Ever Barajas   via N/A   of 1 Bout Page
Ondrej Ballada   defeats   Cristobal de Jesus Gonzalez Espinola   via N/A   of 1 Bout Page
Gregorio Davide La Torre   defeats   Adam Szekacs   via N/A   of 1 Bout Page
Archil Taziashvili   defeats   Adilet Taalaybekov   via N/A   of 1 Bout Page
Magomed Yunisulau   defeats   Harold Vargas   via N/A   of 1 Bout Page
Yung Er   defeats   Hasan Gulmez   via N/A   of 1 Bout Page
Uludzislau Navitski   defeats   Irfan Khan   via N/A   of 1 Bout Page
Pingyuan Liu   defeats   Vitalijs Melnikovs   via N/A   of 1 Bout Page
Bakhachali Bakhachaliev   defeats   Aleksander Doskalchuk   via N/A   of 1 Bout Page
Artur Mykytenko   defeats   Mohammad Firouzabadi   via N/A   of 1 Bout Page
Dumar Roa   defeats   Otabek Baymukhamedov   via N/A   of 1 Bout Page
Emin Guseynov   defeats   Willy Zancanaro   via N/A   of 1 Bout Page
Korgonbai Uulu Eleman   defeats   Tomáš Zajac   via N/A   of 1 Bout Page
Sergey Morozov   defeats   Beno Adamia   via N/A   of 1 Bout Page
Qiang Sun   defeats   Josip Matkovic   via N/A   of 1 Bout Page
Viktor Pavlíček   defeats   Maksat Musaev   via N/A   of 1 Bout Page
Lajos Calvaruso   defeats   Almir Salkanovic   via N/A   of 1 Bout Page
Rizvan Kuniev   defeats   Sergei Saviankov   via N/A   of 1 Bout Page
Andrey Kovalev   defeats   Peter Kovacs   via N/A   of 1 Bout Page
Alberto Telker   defeats   Victor Bargan   via N/A   of 1 Bout Page
Hasan Mezhiev   defeats   Darwin Rodriguez   via N/A   of 1 Bout Page
Ábel Karagity   defeats   Jaime Arturo Pena Vanegas   via N/A   of 1 Bout Page
Magomed Ankalaev   defeats   Pavol Langer   via N/A   of 1 Bout Page
Kristóf Nagy   defeats   Carlos Ivan Saavedra Acosta   via N/A   of 1 Bout Page
Panagiotis Stamoulis   defeats   Celso Javier Roa Colman   via N/A   of 1 Bout Page
Massimiliano Sammarco   defeats   Andrej Surums   via N/A   of 1 Bout Page
Talekh Nadzhafadze   defeats   Ivan Gorlach   via N/A   of 1 Bout Page
Daniyar Abdibaev   defeats   Yoon Seob Kwak   via N/A   of 1 Bout Page
Miroslav Brož   defeats   Andreo Kolic   via N/A   of 1 Bout Page
Ruslan Busel   defeats   Adam Nagy   via N/A   of 1 Bout Page
Marko Kovacic   defeats   Christos Laskaridis   via N/A   of 1 Bout Page
Nicolas Lezcano   defeats   Kyung Hwan Lee   via N/A   of 1 Bout Page
Mikhail Bondar   defeats   Thibaud Pack   via N/A   of 1 Bout Page
Orlando Wilson Prins   defeats   Orkhan Mamedov   via N/A   of 1 Bout Page
László Furkó   defeats   Kwang Ryul Lee   via N/A   of 1 Bout Page
Vítězslav Rajnoch   defeats   Ibrahim Syed Abdul Nazzeur   via N/A   of 1 Bout Page
Evgeni Borovik   defeats   Mirbek Abdykadyrov   via N/A   of 1 Bout Page
Choong Il Jeon   defeats   Andres Pedraza   via N/A   of 1 Bout Page
Ondrej Ballada   defeats   Armando Rufino Aguilar Zapata   via N/A   of 1 Bout Page
Archil Taziashvili   defeats   George Vardis   via N/A   of 1 Bout Page
Hasan Gulmez   defeats   Mikhail Anisimkov   via N/A   of 1 Bout Page
Artur Mykytenko   defeats   Dušan Salkanović   via N/A   of 1 Bout Page
Emin Guseynov   defeats   Jong Koan Lee   via N/A   of 1 Bout Page
Sergey Morozov   defeats   Janos Hanko   via N/A   of 1 Bout Page
WMMAA: World Championship 2014 (Day 2) Friday, September 12, 2014
By Chizhovka Arena Minsk, Belarus Europe Eastern Region
Main Event Title Fight Gadzhibabayev vs. Sulimanov Show Bouts add_circle
Bout   Info
Zaur Gadzhibabayev   defeats   Mohmed Sulimanov   via KO/TKO   Round 2 of 2 Bout Page
Murad Abdurakhmanov   defeats   Magomed Ankalaev   via Submission   Round 1 of 2 Bout Page
Shamil Abdulaev   defeats   Dauren Ermekov   via N/A   of 2 Bout Page
Gadzhimurad Khiramagomedov   defeats   Shavkat Rakhmonov   via Decision   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Ramazan Sulebanov   defeats   Rashid Dagaev   via Decision   2 Rounds, 10:00 Total Bout Page
Elnur Veliev   defeats   Magomed Yunisulau   via KO/TKO   Round 1 of 2 Bout Page
WMMAA: World Championship 2014 (Day 1) Thursday, September 11, 2014
By Chizhovka Arena Minsk, Belarus Europe Eastern Region
Preliminary Card Title Fight Giatras vs. Busel Show Bouts add_circle
Bout   Info
Ruslan Busel   defeats   Agelos Giatras   via Submission   Round 1 of 2 Bout Page
Felipe Nsue   defeats   Didzis Verbickis   via Decision   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Dmitrii Capmari   defeats   Vladimir Drach   via KO/TKO   Round 1 of 2 Bout Page
Islom Alizoda   defeats   Francesco Controversa   via Decision   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Beknazar Uulu Kainazar   defeats   Vasile Cublesan   via Submission   Round 1 of 2 Bout Page
Anvar Amirli   defeats   Cristian Buca   via Submission   Round 1 of 2 Bout Page
Ramazan Sulebanov   defeats   Cătălin Cășaru   via Submission   Round 1 of 2 Bout Page
Dilovar Davlatov   defeats   Ilgizbek Saipiev   via KO/TKO   Round 2 of 2 Bout Page
Ľudovít Klein   defeats   Ioan Vrânceanu   via Decision   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Magomed Yunisulau   defeats   Tomáš Žák   via Submission   Round 1 of 2 Bout Page
Vitalijs Melnikovs   defeats   Simone La Preziosa   via Decision   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Adilet Taalaybekov   defeats   Carlos Eduardo de Azevedo   via Submission   Round 1 of 2 Bout Page
Ionescu Liviu   defeats   Marcel Stepuleac   via Submission   Round 2 of 2 Bout Page
Elnur Veliev   defeats   Gunduz Garaev   via Decision   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
Maxim Pugachev   defeats   George Vardis   via KO/TKO   Round 2 of 2 Bout Page
Sergey Morozov   defeats   Firdavs Nazarov   via Decision   2 Rounds, 6:00 Total Bout Page
WMMAA Monday, March 24, 2014
Kz Astana, Kazakhstan Asia Central Region
Kz Astana, Kazakhstan Asia Central Region
WMMAA: European Championship 2012 (Day 2) Wednesday, November 14, 2012
Ru St. Petersburg, Russia Russia Region

Wiki

Edit Tapology wikis about fighters, bouts, events and more. Help build MMA knowledge online: Update Wiki

  • MMAFighting.com : Cynthia Calvillo misses weight for UFC Argentina bout with Poliana Botelho
  • MMA Junkie : For Ricardo Lamas, time is right for turnaround at UFC Argentina – even if it's late
  • MMA Weekly : UFC Buenos Aires: Magny vs. Santiago Set, but Cynthia Calivillo Misses Weight
  • MMA Junkie : Unbeaten prospect Jordan Young returns on Bellator 210 prelims
  • MMAFighting.com : Morning Report: Floyd Mayweather only willing to box Khabib Nurmagomedov: ‘I’m the A side. My way, my rules’
  • MMA Junkie : The MMA Road Show with John Morgan No. 190 – Las Vegas: Miesha Tate
  • MMA Weekly : Moses Murrietta Looking to Finish Sidiah Parker in LFA 54 Co-Main Event
  • MMAFighting.com : UFC Argentina weigh-in video live now
  • MMA Junkie : Video: Watch today's UFC Fight Night 140 ceremonial weigh-ins live on MMAjunkie at 5 p.m. ET
  • MMA Junkie : UFC Fight Night 140 official weigh-ins results: Calvillo heavy
  • MMA Junkie : UFC Fight Night 140 official weigh-ins results
  • MMA Junkie : UFC Fight Night 140 official weigh-ins results: Headliner set; Calvillo heavy
  • MMAFighting.com : UFC Argentina weigh-in video
  • MMAFighting.com : Brave champion Lucas Martins explains why he’s not interested in returning to the UFC
  • MMA Junkie : UFC Argentina's Darren Elkins: 'I am OK being the bad guy' against Ricardo Lamas
  • MMAFighting.com : Invicta FC 32 weigh-in video, results
  • MMA Weekly : Nick Diaz Reportedly Returning at UFC 235
  • MMA Junkie : UFC Argentina's Santiago Ponzinibbio ready to show he deserves title shot on home soil
  • MMAFighting.com : Mirsad Bektic out of UFC 231 fight with Renato Moicano
  • MMA Weekly : Floyd Mayweather Admits He’s Already Made Millions Promoting Rizin, ‘Fight’ Back On