Tapology Site Search
MMA Fighters From Switzerland
MMA Fighters From Switzerland
Fighter | Height | Weight Class | Record | Nation | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aubry | N/A | 0-0-0 | ||||||
Ciarriaco | N/A | Welterweight | 0-0-0 | |||||
Ricky | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Aaron Molli | 6'1" (187cm) | 0-0-0 | ||||||
Abnor Jashari | N/A | 0-0-0 | ||||||
Abou Younbare | N/A | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Adam Arbogast | N/A | 0-0-0 | ||||||
Adam El Barbi | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Adam Ruiz | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Adam Dutaev | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Adam Zaki | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Adam Taki | N/A | Bantamweight | Am 0-1-0 | |||||
Adan Dela Vecchia | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Adel Asloum | N/A | Welterweight | 0-2-0 | |||||
Adi April | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Adrian Baechler | N/A | 0-0-0 | ||||||
Adrian Aliu | N/A | Am 1-0-0 | ||||||
Adrian Sommer | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Adrian Toma | N/A | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Adrianna Sollberger | N/A | 0-0-0 | ||||||
Adrien Dick | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Agrin Qehaja | N/A | Am 1-0-0 | ||||||
Ahmad Kasumov | N/A | Welterweight | 0-0-0 | |||||
Ahmet "Adrenaline" Yalbirdak | 5'10" (178cm) | Lightweight | 7-3-0 | |||||
Alain Koch | N/A | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Alain Chervet | 5'10" (179cm) | 0-0-0 | ||||||
Alain Hermes | N/A | Middleweight | 0-2-0 | |||||
Albert Iveljic | N/A | Middleweight | 4-1-0 | |||||
Aleksandar Andreev | N/A | Bantamweight | Am 0-2-0 | |||||
Alessandro Zadrima | N/A | 0-0-0 | ||||||
Alessandro de Oliveira | N/A | 2-2-0 | ||||||
Alessandro Affentranger | N/A | Bantamweight | Am 2-0-0 | |||||
Alex "Coringa" Rodrigues | 5'11" (180cm) | Lightweight | 5-1-0 | |||||
Alex Pastore | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Alex Mayor | N/A | Middleweight | Am 1-0-0 | |||||
Alexander Nedbei | N/A | 0-0-0 | ||||||
Alexandre Vicente | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Alexandre Wathelet | N/A | Lightweight | Am 5-0-0 | |||||
Alfred "El Chapo" Kqira | N/A | 0-0-0 | ||||||
Ali Ochsenbein | N/A | Middleweight | Am 0-1-0 | |||||
Ali Zreik | N/A | Featherweight | Am 0-2-0 | |||||
Alimi Arijan | N/A | Light Heavyweight | 1-0-0 | |||||
Aline Seiberth | N/A | 0-0-0 | ||||||
Alix Mourlon | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Amanda Pamela-Nicole | N/A | 0-0-0 | ||||||
Amir Lekaj | 5'11" (181cm) | 1-3-0 | ||||||
Ana Marija Milisic | 5'9" (175cm) | 0-0-0 | ||||||
Anais Kistler | N/A | 0-0-0 | ||||||
Anais Baras | N/A | 0-0-0 | ||||||
Andrea Collova | N/A | Am 0-2-0 | ||||||
A. Z. | N/A | Middleweight | Am 0-1-0 | |||||
Andreas Dusek | 5'9" (175cm) | Middleweight | 6-4-0 | |||||
Andrija Petric | N/A | 0-0-0 | ||||||
Andy "The Blue Eyed Samurai" Hug | 5'11" (180cm) | Heavyweight | 0-0-0 | |||||
Ange "The Last Ninja" Loosa | 5'10" (178cm) | Welterweight | 10-3-0, 1 NC | |||||
Angel Roque | 5'10" (178cm) | 0-0-0 | ||||||
Angelo "The One" Pena | N/A | 0-0-0 | ||||||
Anna Jenni | 5'6" (168cm) | 0-0-0 | ||||||
Anthony Klein | N/A | Light Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
Anthony Gacem | N/A | Lightweight | 0-1-0 | |||||
Anthony Riggio | 5'8" (173cm) | Bantamweight | 9-6-0 | |||||
Anthony Salanowski | 5'10" (178cm) | Featherweight | 0-2-0 | |||||
Antoine Petitjean | N/A | Welterweight | Am 4-0-0 | |||||
Anton Water | N/A | Lightweight | Am 1-0-0 | |||||
Anton "Ali Khalil" Sheran | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Antonio Leon Garcon | N/A | Am 1-0-0 | ||||||
Antonio Napoleone | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Arnaud Meunier | N/A | Lightweight | Am 1-0-0 | |||||
Arnold "The Cobra" Gjergjaj | 6'5" (196cm) | 0-0-0 | ||||||
Askab Mansuev | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Askhab Mansuev | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Assad Bennou | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
August Christian | N/A | Welterweight | 0-1-0 | |||||
Aureline Bouchard | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Azdren Thaqi | 5'6" (168cm) | Featherweight | 6-1-1 | |||||
Bahman Rostami | N/A | Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
Balthasar Jaggi | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Baptiste Lotta | N/A | Middleweight | 1-0-0 | |||||
Barbara El Rassi | N/A | Strawweight | Am 0-1-0 | |||||
Bardh Kadriu | N/A | Welterweight | 1-0-0 | |||||
Batiste Caporosso | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Behar Sadiku | 6'2" (188cm) | 0-0-0 | ||||||
Ben-Saad Ramzi | N/A | Featherweight | Am 3-1-0 | |||||
Bendix Fellmann | N/A | Welterweight | Am 0-2-0 | |||||
Beni Osmanoski | N/A | Light Heavyweight | 0-0-0 | |||||
Benjamin Hoffmann | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Benjamin Popaj | N/A | 0-0-0 | ||||||
Benjamin "El Skeletto" Brander | 5'11" (180cm) | Lightweight | 13-9-0 | |||||
Benjamin Stern | N/A | Middleweight | Am 0-1-0 | |||||
Benoit "El Gato Negro" Huber | N/A | Light Heavyweight | Am 1-2-0 | |||||
Bertrand Belmonte | N/A | Lightweight | Am 1-2-0 | |||||
Bestare Kicaj | 5'2" (157cm) | Strawweight | 3-3-0 | |||||
Bjorn "The Rock" Bregy | 6'8" (202cm) | Heavyweight | 0-0-0 | |||||
Bozidar Todorov | N/A | 0-0-0 | ||||||
Brahim "Brahim / Rubber" Belghith | 5'8" (173cm) | Featherweight | 0-1-1 | |||||
Bruno Zybach | 5'7" (170cm) | 0-0-0 | ||||||
Bruno Gaspar | N/A | Lightweight | Am 1-1-0 | |||||
Bryan Merlin | N/A | Featherweight | Am 1-1-0 | |||||
Bujamin Sulejmani | N/A | Welterweight | 1-0-0 | |||||
Can Karakus | N/A | Lightweight | 3-0-0 | |||||
Carole Flury | 5'7" (170cm) | Flyweight | 0-0-0 | |||||
Caroline Martin-Suter | N/A | Bantamweight | 0-0-0 | |||||
Catalin Safta | N/A | Lightweight | 4-2-0 | |||||
Cedric Dousse | N/A | Welterweight | Am 2-0-0 | |||||
Cedric Hauptin | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Cesar Valencia | N/A | Lightweight | 0-1-0 | |||||
Charlie Fernandez | N/A | Middleweight | 0-0-0 | |||||
Chemical Verdun | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Chris Arhin | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Chris Hofmann | 6'0" (183cm) | Welterweight | 9-2-0 | |||||
Christian Nold | N/A | Light Heavyweight | 1-2-0 | |||||
Christoph Fabian | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Christoph Dudek | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Christophe Pruvost | N/A | 0-0-0 | ||||||
Christopher "The Ruthless" Mouafo | 5'7" (170cm) | 0-0-0 | ||||||
Claude "Panthera" Benjamin | N/A | 0-0-0 | ||||||
Clément Dufay | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Costel Pomohaci | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Cyrill Moor | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Cyrill Fritsche | N/A | Welterweight | Am 5-0-0 | |||||
Cédric Djombolla | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Daniel Konrad | 6'0" (183cm) | Welterweight | 6-1-0 | |||||
Daniel Fernandez | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Daniel Datta | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Daniel Hase | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Daniel "The Warrior of Macedonia" Stefanovski | 6'0" (183cm) | Heavyweight | 0-0-0 | |||||
Daniel Kostic | N/A | 2-0-0 | ||||||
Daniel Vogel | 6'2" (188cm) | Lightweight | 4-6-0 | |||||
Danielle Misteli | N/A | Bantamweight | 2-4-0 | |||||
Danil Khatchoukaev | 6'1" (185cm) | Welterweight | 3-3-0 | |||||
Danilson Monteiro | N/A | Bantamweight | 2-1-0 | |||||
Dany De Aguilar | N/A | Lightweight | Am 1-0-0 | |||||
Dario Kashani | N/A | Welterweight | 3-1-0 | |||||
Dario Bürki | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Dave Derigo | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
David Moscatelli | N/A | Middleweight | 6-6-0 | |||||
David Dzidzic | 6'2" (188cm) | Middleweight | Am 1-0-0 | |||||
David Roethlisberger | N/A | Middleweight | 2-0-0 | |||||
David Hartschakov | N/A | Lightweight | Am 1-0-0 | |||||
David Villar | N/A | Light Heavyweight | 0-1-0 | |||||
David Elizeon | N/A | Heavyweight | 0-0-0 | |||||
David Renault | N/A | Bantamweight | Am 1-0-0 | |||||
David Martinetti | N/A | 0-0-0 | ||||||
David Godzwon | N/A | Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
Davide Gamper | N/A | Lightweight | 1-0-0 | |||||
Davide Faraci | 6'1" (187cm) | 0-0-0 | ||||||
Debi Studer | 5'6" (168cm) | Bantamweight | 2-0-0 | |||||
Dejan Milosevic | N/A | 6-2-0 | ||||||
Desire Ajavon | N/A | Lightweight | Am 2-1-0 | |||||
Devin Strubin | N/A | 0-0-0 | ||||||
Diego Dietheim | N/A | Welterweight | Am 3-0-0 | |||||
Diego Diserens | N/A | Lightweight | 0-4-0 | |||||
Diego Salgado | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Dillon Villani | N/A | Light Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
Dima Kharabet | N/A | Lightweight | Am 1-1-0 | |||||
Dimitri Dimitriev | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Dino Topic | N/A | Bantamweight | Am 2-0-0 | |||||
Direnis Sedefoglu | 6'4" (193cm) | Light Heavyweight | Am 1-0-0 | |||||
Diyar Hussein | N/A | Lightweight | Am 1-0-0 | |||||
Djabrail Limajev | N/A | Am 1-2-0 | ||||||
Djiby Sadio Traore | N/A | Light Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
Dmytro Kachmar | N/A | Heavyweight | 0-0-0 | |||||
Dominic Dederding | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Dominik "Akuma" Zidov | N/A | 0-2-0 | ||||||
Dominik Vögtlin | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Dominik Laritz | 5'5" (166cm) | Featherweight | Am 2-1-0 | |||||
Douglas Guerra | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Dukwach Kadimagomaev | N/A | Lightweight | 2-1-0 | |||||
Dusan Kocic | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Duy Tran | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Dylon Villani | N/A | Middleweight | 1-0-0 | |||||
Dzevad Alic | 5'10" (178cm) | Middleweight | 2-1-0 | |||||
Egzon Maliqaj | N/A | 0-0-0 | ||||||
Eldin Kesic | N/A | 0-1-0 | ||||||
Elija Heynemann | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Elton Da Rocha | N/A | Middleweight | Am 4-2-0 | |||||
Elyes Hannachi | N/A | 0-0-0 | ||||||
Elyes Hannachi | N/A | Lightweight | Am 0-2-0 | |||||
Emerick Youmbi | N/A | Lightweight | 5-10-0 | |||||
Emiel Issainov | N/A | Am 2-0-0 | ||||||
Emile Ter-Mkrtchyan | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Emilio Mazai | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Emirhan Vesek | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Emmanuel "Sapiens" Binyet | 5'10" (179cm) | Welterweight | 5-3-0 | |||||
Emmanuel "The Pharaoh" Moussinga | 5'10" (178cm) | 0-0-0 | ||||||
Enrico Tatone | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Eris Bajra | 5'10" (177cm) | 0-0-0 | ||||||
Ermal Buqaj | N/A | 0-0-0 | ||||||
Esker Adaev | N/A | Featherweight | Am 0-0-1 | |||||
Eskirkhan Khatchoukaev | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Etienne Protiere | N/A | Lightweight | Am 0-2-0 | |||||
Etienne Savoiz | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Evy Krauer | N/A | Bantamweight | Am 2-0-0 | |||||
Fabian Nasser Barec | N/A | Middleweight | Am 1-2-0 | |||||
Fabian Brunner | N/A | Bantamweight | Am 1-1-0 | |||||
Fabian Anliker | N/A | Middleweight | Am 0-1-0 | |||||
Fabian Bischof | N/A | 0-0-0 | ||||||
Fabien Lagrange | N/A | Heavyweight | Am 1-0-0 | |||||
Fabien Jeanfreu | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Fabio Mele | N/A | Welterweight | 1-2-0 | |||||
Fabio Quagliati | 6'2" (187cm) | Light Heavyweight | 2-2-0 | |||||
Faissal Harrar | 5'9" (175cm) | Lightweight | 2-3-0 | |||||
Fatmir Vejseli | N/A | Welterweight | 0-0-0 | |||||
Faton "El Vulcano" Vukshinaj | 5'9" (175cm) | 0-0-0 | ||||||
Felipe Enomoto | 5'11" (180cm) | Lightweight | 6-6-0, 1 NC | |||||
Felipe "Monstroball" Sa | N/A | Lightweight | Am 1-0-0 | |||||
Felix Branchat | N/A | Am 1-1-0 | ||||||
Felix Agon Bytyci | N/A | 0-0-0 | ||||||
Filipe Ramos Ribeiro | 5'9" (175cm) | Welterweight | 1-1-0 | |||||
Finian Imseng | N/A | Lightweight | Am 3-2-0 | |||||
Flavio Stauffer | N/A | Welterweight | Am 1-1-0 | |||||
Flavio Turelli | N/A | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Florian Choukroun | 6'0" (183cm) | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Francesco Laquale | N/A | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Francis "Simba" Buangala | 6'0" (183cm) | Welterweight | 2-6-0 | |||||
Francisco Tamagnini | N/A | Welterweight | 0-1-0 | |||||
Francois Bruder | N/A | Welterweight | Am 1-3-0 | |||||
Frank Baumann | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Fred Sylla | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Frederico "Muskito" Gutzwiller | 5'3" (160cm) | Featherweight | 6-8-0 | |||||
Gabriel Sadulaev | N/A | Am 0-0-0, 1 NC | ||||||
Gabriel Sabo | 5'8" (173cm) | Featherweight | 7-4-0 | |||||
Gabriel Pintado | 5'6" (168cm) | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Gazmend Thaqi | N/A | Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
George Gadelkarim | N/A | Bantamweight | Am 2-3-1 | |||||
Gianluca Caputo | N/A | Welterweight | Am 3-1-0 | |||||
Gligor Stojanov | N/A | Welterweight | 0-0-0 | |||||
Gregor "Camarao" Weibel | 5'11" (180cm) | Lightweight | 13-5-1 | |||||
Guillaume Lebourg | 5'9" (175cm) | Lightweight | 0-1-0 | |||||
Gzim Thaqi | N/A | Bantamweight | Am 1-1-0 | |||||
Gérald Gredinger | N/A | Lightweight | 0-1-0 | |||||
Halil Rizvanovic | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Hamza Forloul | 5'9" (175cm) | Lightweight | 0-1-0 | |||||
Hashime Sayedwaris | N/A | Lightweight | Am 0-1-0, 1 NC | |||||
Heddy Missouri | N/A | Heavyweight | 6-4-0 | |||||
Heman Brändli | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Herman Muhlheim | N/A | Middleweight | 0-0-0 | |||||
Hiery Ludovic | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Horia Trif | 5'5" (165cm) | 0-0-0 | ||||||
Hossein Hosseini | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Humberto Nicolau | N/A | Lightweight | Am 1-0-0 | |||||
Husein Kadimagomaev | 5'10" (178cm) | Lightweight | 11-1-0, 1 NC | |||||
Hysni "All 4 Ilir" Beqiri | 5'10" (178cm) | 0-0-0 | ||||||
Igor Desku | N/A | 4-1-0 | ||||||
Ilia Kotsev | 6'0" (183cm) | Middleweight | 2-1-0 | |||||
Illias Artschakov | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Inocencio Da Silva | N/A | Bantamweight | Am 0-1-0 | |||||
Ismael Prapashtica | N/A | 0-0-0 | ||||||
Issam Zerari | N/A | Middleweight | 2-0-0 | |||||
Ivan Marra | N/A | Welterweight | 0-1-0 | |||||
Ivan Zelenko | N/A | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Iwan Marra | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Jabbir Reza | N/A | Lightweight | Am 0-2-0 | |||||
Jacqueline Fuchs | N/A | Bantamweight | 0-0-0 | |||||
Jaden Maranta | N/A | Lightweight | Am 0-2-0 | |||||
Jair Gomes | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Jamal Hikli | N/A | Bantamweight | Am 0-1-0 | |||||
Jan Malac | N/A | Middleweight | Am 0-1-0 | |||||
Jan Grabner | N/A | Middleweight | Am 1-1-0 | |||||
Jan "The Apex" Bergbauer | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Jan Berbauer | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Jann von Niederhäusern | N/A | Middleweight | Am 1-0-0 | |||||
Janos Nietlispach | N/A | Light Heavyweight | 0-0-0 | |||||
Jashari Mirlind | N/A | Light Heavyweight | Am 2-0-0 | |||||
Jean Posadas | N/A | Middleweight | 0-0-0 | |||||
Jean Marc Knopf | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Jean-Jaques Calorendi | 5'11" (180cm) | Welterweight | 0-3-0 | |||||
Jeniss "The Problem" Rexhepi | 6'0" (184cm) | Featherweight | 1-0-0 | |||||
Jens "Jenz" Petersen | 5'8" (173cm) | 1-7-0 | ||||||
Jeremy Bieri | N/A | Middleweight | Am 1-1-0 | |||||
Jeremy Soler | N/A | Bantamweight | Am 0-2-0 | |||||
Jerome Haller | N/A | 0-0-0 | ||||||
Jerome Gallusser | N/A | 0-0-0 | ||||||
Jerome Pittet | N/A | Welterweight | 0-3-0 | |||||
Jess Rocarino | N/A | 0-0-0 | ||||||
Jess Roccarino | N/A | Flyweight | Am 0-1-0 | |||||
Jessica Marazzi | N/A | Strawweight | 0-0-0 | |||||
Joel Spengler | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Joel Kazoki | N/A | 0-0-0 | ||||||
Johan Regimbal | N/A | Lightweight | Am 0-3-0 | |||||
Jolan "Jojo" Kohli | 5'10" (178cm) | Lightweight | Am 0-2-0 | |||||
Jonas Abevi | N/A | Am 1-0-0 | ||||||
Jordan Mennet | N/A | Welterweight | Am 4-1-0 | |||||
Jordan Endjilo | N/A | Welterweight | Am 0-0-1 | |||||
Jorge Mateiu | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Jovan Pavlovic | N/A | 0-0-0 | ||||||
Jovica Tomic | 5'10" (178cm) | Welterweight | 2-4-0 | |||||
Juhem Mickael | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Julian Marcelli | N/A | Bantamweight | 0-3-0 | |||||
Julien Piquet | N/A | Heavyweight | Am 1-1-0 | |||||
Julien Misteli | N/A | Featherweight | Am 2-1-0 | |||||
Julien Macheret | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Julien Calvete | N/A | 0-0-0 | ||||||
Jérôme Bertand | N/A | Light Heavyweight | 1-0-0 | |||||
Karim Younes | N/A | Featherweight | Am 0-2-0 | |||||
Karim Khalifa | 6'3" (191cm) | Middleweight | 3-2-0 | |||||
Ken Groh | N/A | Lightweight | 0-1-1 | |||||
Kenan Regaz | N/A | Welterweight | Am 0-1-0 | |||||
Kenji Bortoluzzi | 5'8" (173cm) | Bantamweight | 11-5-1 | |||||
Keny Rodriguez | N/A | Am 1-0-0 | ||||||
Kevin Ruart | 5'11" (180cm) | Middleweight | 10-7-0 | |||||
Kevin Hasler | N/A | Welterweight | Am 1-1-0 | |||||
Kevin Guex | N/A | Lightweight | 0-1-0 | |||||
Kevin Schmuckli | 5'7" (170cm) | Featherweight | 0-1-0 | |||||
Kevin Deville | N/A | Welterweight | Am 0-2-0 | |||||
Kevin Amacher | N/A | Welterweight | Am 3-1-0 | |||||
Khamzat Alibekov | N/A | Lightweight | Am 1-1-0 | |||||
Kharon Orzumiev | 5'5" (166cm) | Bantamweight | 5-3-0 | |||||
Killiam Emery | N/A | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Killian Sandoz | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Killian Shakira | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Klaudio Sladecek | N/A | 0-0-0 | ||||||
Konstantin Strub | N/A | Heavyweight | Am 1-0-0 | |||||
Lakhdar Senani | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Lars "The Spider" Mazenauer | 6'2" (188cm) | Welterweight | 2-0-0 | |||||
Laurent Beranger | 6'1" (186cm) | Welterweight | 5-4-0 | |||||
Lauro Salvel | N/A | Featherweight | Am 0-1-0 | |||||
Lee Amschwand | N/A | Light Heavyweight | 0-1-0 | |||||
Leo Quivy | N/A | Lightweight | Am 0-2-0 | |||||
Leo Brunon | N/A | Lightweight | Am 1-1-0 | |||||
Leonardo Ravasini | N/A | Bantamweight | Am 0-1-0 | |||||
Linda Schlup | 5'9" (176cm) | Bantamweight | 0-0-0 | |||||
Lorenzo Navarro | 5'9" (175cm) | Lightweight | 1-0-0 | |||||
Lorik Besson | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Lorik Nazmiu | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Loris Barth | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Loris Righetti | N/A | Featherweight | Am 1-1-0 | |||||
Loris Rouffati | N/A | Middleweight | Am 0-1-0 | |||||
Loris Schmitt | N/A | Welterweight | Am 2-0-0 | |||||
Luc Bremart | N/A | Lightweight | Am 1-0-0 | |||||
Luc Ngeleka | 6'4" (193cm) | Heavyweight | 6-4-0 | |||||
Luca Barbanera | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Luca Zaugg | N/A | Middleweight | Am 0-0-1 | |||||
Lucas Reyre | 5'10" (179cm) | Welterweight | 1-1-0 | |||||
Lucca Aneda | N/A | Am 1-0-0 | ||||||
Luigi "The Italian Stallion" Vendramini | 5'8" (173cm) | Lightweight | 9-3-0 | |||||
Luka Kovacevic | N/A | Light Heavyweight | Am 1-0-0 | |||||
Lukas Milenkovic | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Lukas Hovrath | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Lumfuankenda Jo | N/A | 1-0-0 | ||||||
Madeleine Kettner | N/A | Flyweight | 0-0-0 | |||||
"Magic" Maged Ghali | N/A | Bantamweight | Am 4-0-0 | |||||
Maghomed Ayskhanov | N/A | Middleweight | 0-0-0 | |||||
Magomed "The Tank" Ayskhanov | 5'11" (180cm) | Welterweight | 8-2-0 | |||||
Magomed Dzhamolaev | N/A | Welterweight | Am 1-0-0 | |||||
Malik Kaczmarkiewez | N/A | Bantamweight | 2-3-0 | |||||
Manoel Felipe De Nascimento | N/A | Bantamweight | Am 1-0-0 | |||||
Manuel "The Big F" Rifa | 6'4" (193cm) | Light Heavyweight | 0-0-0 | |||||
Manuel Gutmann | N/A | Welterweight | Am 1-4-0 | |||||
Marc Domon | N/A | Middleweight | 0-1-0 | |||||
Marc Sturzenegger | N/A | Middleweight | Am 0-3-0, 1 NC | |||||
Marc Oli | N/A | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Marc Frey | N/A | Lightweight | Am 1-1-0 | |||||
Marc Bucher | N/A | Middleweight | 1-0-0 | |||||
Marc Taman | N/A | Middleweight | 0-0-0 | |||||
Marcell Navarro | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Marcelo Lopez | 6'0" (183cm) | Middleweight | 4-3-0 | |||||
Marco Ponts | N/A | Lightweight | Am 0-1-0 | |||||
Marco Signer | N/A | Lightweight | Am 2-1-0 | |||||
Marco Frank | N/A | 0-0-0 | ||||||
Marco Mamuzig | N/A | Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
Marco "Ruf" Andreas | N/A | Bantamweight | Am 1-0-0 | |||||
Marco Siegner | N/A | Lightweight | Am 3-1-0 | |||||
Marco Franck | N/A | Welterweight | 0-0-0 | |||||
Marian Scheidegger | N/A | Featherweight | 0-0-0 | |||||
Marino "Nino" Deflorin | 5'5" (165cm) | Lightweight | 0-0-0 | |||||
Mario Zuljevic | N/A | Light Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
Mario Terzic | N/A | 0-3-0 | ||||||
Mario Cindric | 5'9" (175cm) | Middleweight | Am 1-0-0, 1 NC | |||||
Marko "Agent 47" Kovacevic | 5'7" (170cm) | Featherweight | 13-3-1 | |||||
Marko Filipovic | N/A | Light Heavyweight | Am 0-1-0 | |||||
Marko Grujo | N/A | Welterweight | Am 5-2-0 | |||||
Markus Jund | N/A | Welterweight | 0-0-0 | |||||
Markus Köberl | N/A | Featherweight | 2-0-0 | |||||
Markus Allenspach | N/A | 0-0-0 | ||||||
Marlon Damien | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Marwan Aouissaoui | N/A | Lightweight | Am 2-2-0 | |||||
Marzio Franscella | N/A | 0-0-0 | ||||||
Mathieu Catala | N/A | Bantamweight | Am 0-1-0 | |||||
Matteo Crispo | N/A | Bantamweight | Am 0-1-0 | |||||
Matthias Zumbach | N/A | Middleweight | Am 1-0-0 | |||||
Matthieu Sage | N/A | Bantamweight | Am 0-1-0 | |||||
Maurice Abévi | 6'0" (184cm) | Welterweight | 7-1-0 | |||||
Maurice Salomon | N/A | Middleweight | Am 2-0-0 | |||||
Max "The Honey Badger" Gehri | 6'0" (183cm) | Welterweight | 1-1-0 | |||||
Max Zoganas | N/A | Middleweight | 0-1-0 | |||||
Max Hadanagic | N/A | Am 0-1-0 | ||||||
Max Mohler | N/A | 0-0-0 | ||||||
Maxence Bottgigioli | N/A | Featherweight | Am 1-0-0 | |||||
Mehdi Tazi | N/A | Heavyweight | Am 1-0-0 | |||||
Melek Aouissaoui | N/A | Middleweight | 1-0-0 | |||||
Meris Idrizi | 5'11" (181cm) | 0-0-0 | ||||||
Mervan Gencer | N/A | Featherweight | 1-1-0 | |||||
Merwan Gencer | N/A | 0-0-0 | ||||||
Michael Stössel | N/A | Welterweight | Am 0-2-0 | |||||
Michael Bobner | 6'0" (184cm) | Lightweight | 10-4-0, 2 NC | |||||
Michael Bellotti | N/A | Middleweight | Am 0-1-0 | |||||
Michael "Bad Boy" Dubois | 5'10" (178cm) | Middleweight | 14-10-0 | |||||
Michel Achille | N/A | Welterweight | 3-4-0 | |||||
Mihai Poia | 5'9" (175cm) | 0-2-0 |